Resultat Junior-SM 8-10 aug 2014

   Gefle IF arrangerar på Gunder Hägg-stadion
 
    M22 100 M  HEAT 1  Vind -0,1  2014-08-08
1Edwin Råsberg -94Hässelby SK10,84Final
2Sunday Ojuri -93Hammarby IF10,86Final
2Erik Annerfalk -94Mariestads AIF10,86Final
4Rasmus Karlsson -92Ullevi FK11,17
5Nils Thornberg -94Bollnäs FIK11,21
6Hjalmar Sundvall -94Riviera FI11,23
7Braulio Ribeiro -92IFK Nora11,29

    M22 100 M  HEAT 2  Vind +2,4  
1Adam Denguir -94IFK Lund10,51Final
2Emmanuel Amoh -92Malmö AI10,73Final
3Alexander Andersson -94IK Hakarpspojkarna10,79Final
4Philip Green -93Hammarby IF10,82Final
5Patric Hjort -93Västerås FK10,86Final
6Viktor Elvung-Nilsson -94FIF Gnistan10,93
7Johan Forsberg -92Huddinge AIS11,16

    M22 100 M  FINAL  Vind +2,9  2014-08-08
1Adam Denguir -94IFK Lund10,50
2Sunday Ojuri -93Hammarby IF10,69
3Edwin Råsberg -94Hässelby SK10,70
4Emmanuel Amoh -92Malmö AI10,77
5Erik Annerfalk -94Mariestads AIF10,78
6Alexander Andersson -94IK Hakarpspojkarna10,84
7Patric Hjort -93Västerås FK10,85
8Philip Green -93Hammarby IF10,86

    M22 200 M  HEAT 1  Vind -1,2  2014-08-09
1Alexander Andersson -94IK Hakarpspojkarna22,46Final
2Axel Bergrahm -92Spårvägens FK22,55Final
3Emil Lyrberg -93Ullevi FK22,57
4Sakaria Hussien -93Falkenbergs IK22,75
5Truls Axelson -93Spårvägens FK22,91
6Braulio Ribeiro -92IFK Nora22,97
7Oscar Wahlqvist -93Örgryte IS22,99
8Rasmus Karlsson -92Ullevi FK23,84

    M22 200 M  HEAT 2  Vind -1,9  
1Sunday Ojuri -93Hammarby IF22,18Final
2Edwin Råsberg -94Hässelby SK22,23Final
3Fredrik Åström -93Täby IS22,33Final
4Petter Gustafsson -94IK Hakarpspojkarna22,43
5Alexander Lesser -93Ullevi FK22,55
6Emmanuel Amoh -92Malmö AI22,67
7Eric Larsson -93IK Hakarpspojkarna22,95
8Hjalmar Sundvall -94Riviera FI23,57

    M22 200 M  HEAT 3  Vind +1,1  
1Olle Forslin -93Hässelby SK22,20Final
2Adam Denguir -94IFK Lund22,22Final
3Erik Annerfalk -94Mariestads AIF22,27Final
4Viktor Elvung-Nilsson -94FIF Gnistan22,55
5Philip Green -93Hammarby IF22,59
6Nils Thornberg -94Bollnäs FIK22,99
7Sebastian Landström -94IFK Lidingö23,26

    M22 200 M  FINAL  Vind +4,5  2014-08-10
1Adam Denguir -94IFK Lund21,07
2Olle Forslin -93Hässelby SK21,56
3Alexander Andersson -94IK Hakarpspojkarna21,64
4Edwin Råsberg -94Hässelby SK21,71
5Sunday Ojuri -93Hammarby IF21,80
6Fredrik Åström -93Täby IS21,93
7Axel Bergrahm -92Spårvägens FK22,13
-Erik Annerfalk -94Mariestads AIFej start

    M22 400 M  HEAT 1    2014-08-08
1Axel Bergrahm -92Spårvägens FK49,63Final
2Joakim Andersson -92IFK Trelleborg49,80Final
3Truls Axelson -93Spårvägens FK49,98Final
4Alexander Lesser -93Ullevi FK50,09Final
5Emil Lyrberg -93Ullevi FK50,33Final

    M22 400 M  HEAT 2    
1Adam Danielsson -93Ullevi FK49,42Final
2Sakaria Hussien -93Falkenbergs IK49,83Final
3Martin Astner -93Ullevi FK50,58Final
4Eric Larsson -93IK Hakarpspojkarna50,60
5Emanuel Lindberg -93KFUM Örebro52,47
-Fredrik Åström -93Täby ISbröt

    M22 400 M  FINAL    2014-08-09
1Axel Bergrahm -92Spårvägens FK47,74
2Adam Danielsson -93Ullevi FK47,86
3Joakim Andersson -92IFK Trelleborg48,76
4Sakaria Hussien -93Falkenbergs IK48,82
5Martin Astner -93Ullevi FK49,48
6Emil Lyrberg -93Ullevi FK49,58
7Truls Axelson -93Spårvägens FK49,59
8Alexander Lesser -93Ullevi FK50,52

    M22 800 M  HEAT 1    2014-08-09
1Ahmed Tahir -92Malmö AI1.55,23Final
2Daniel Gleimar -92Turebergs FK1.56,33Final
3Erik Tholén -94Ununge IF1.56,84
4Joel Durén -94Hässelby SK1.57,24
5Jesper Bokefors -94Upsala IF1.57,56
6Adam Danielsson -93Ullevi FK2.03,38
7Emil Mårtensson -92Hässelby SK2.06,99

    M22 800 M  HEAT 2    
1Mattias Ohlsson -94Öresund FK1.54,94Final
2Hampus Börjesson -94Ullevi FK1.55,16Final
3Joakim Andersson -92IFK Trelleborg1.55,17Final
4Elias Johansson -92Sävedalens AIK1.56,04Final
5Håkan Carlberg -92Malmö AI1.59,75
6Lucas Grönborg -94Hellas FK2.00,54
7Robin Johansson -94Ärla IF2.02,62
8Martin Martinsson -92Gefle IF2.11,0m

    M22 800 M  HEAT 3    
1Christopher Nilsson -94Ullevi FK1.53,79Final
2Alex Torgersson -94Hammarby IF1.54,27Final
3Alexander Palm -93Spårvägens FK1.56,39Final
4Erik Laggren -94Alingsås IF2.00,03
5Adam Lindström -93Hässelby SK2.04,67
6Pontus Petersson -92Skillingaryds FK2.07,97
-Alexander Holmblad -94Spårvägens FKbröt

    M22 800 M  FINAL    2014-08-10
1Mattias Ohlsson -94Öresund FK1.52,19
2Alexander Palm -93Spårvägens FK1.52,58
3Ahmed Tahir -92Malmö AI1.53,48
4Alex Torgersson -94Hammarby IF1.54,12
5Hampus Börjesson -94Ullevi FK1.54,72
6Christopher Nilsson -94Ullevi FK1.55,09
7Elias Johansson -92Sävedalens AIK1.56,85
8Joakim Andersson -92IFK Trelleborg1.57,22
9Daniel Gleimar -92Turebergs FK1.57,82

    M22 1500 M      2014-08-09
1Joel Durén -94Hässelby SK3.57,01
2Alexander Palm -93Spårvägens FK3.57,90
3Napoleon Solomon -94Fredrikshofs FI3.58,20
4Hampus Börjesson -94Ullevi FK3.58,29
5Daniel Gleimar -92Turebergs FK3.59,13
6Henrik Petersson -93Malmö AI3.59,27
7Albin Sjöblom -93Turebergs FK4.00,20
8Adam Lindström -93Hässelby SK4.05,11
9Niklas Jonsson -92Hammarby IF4.05,29
10Joakim Eriksson -92Spårvägens FK4.08,26
11Jonathan Weichbrodt -94Mölndals AIK4.12,76

    M22 5000 M  (mellantider 3000 m)    2014-08-08
1Alexander Palm -93Spårvägens FK14.40,749.03,10
2Napoleon Solomon -94Fredrikshofs FI14.40,799.02,52
3Joel Zachrisson -94Ullevi FK14.41,859.02,82
4John Börjesson -92Ullevi FK15.13,079.03,46
5Michele Alemayoh -92Hammarby IF15.27,899.18,00
6Alexander Holm -92GoIF Tjalve15.34,139.20,25
7Linus Rosdal -92KFUM Örebro15.36,589.19,97
8Jonathan Weichbrodt -94Mölndals AIK15.37,179.20,24
9Anton Rehn -92Högby IF15.40,159.20,53
10Gustav Milesson -92Högby IF15.48,819.23,46
11Björn Hammar -92Sävedalens AIK15.49,389.24,03
12Pontus Petersson -92Skillingaryds FK17.05,989.42,77
-Patrik Nilsson -92Oskarshamns SKbröt

    M22 2000 M HINDER      2014-08-10
1Napoleon Solomon -94Fredrikshofs FI5.51,49
2Daniel Gleimar -92Turebergs FK5.57,67
3Erik Norrbom -93Turebergs FK5.57,93
4Alexander Holmblad -94Spårvägens FK6.01,12
5Niklas Jonsson -92Hammarby IF6.13,76
6Björn Hammar -92Sävedalens AIK6.18,94
7Gustav Milesson -92Högby IF6.22,80
8Alexander Holm -92GoIF Tjalve6.26,91

    M22 110 M HÄCK    Vind +0,4  2014-08-10
1Fredrik Ekholm -94Huddinge AIS14,05
2Anton Levin -92Malmö AI14,28
3Petter Gustafsson -94IK Hakarpspojkarna14,38
4Jonathan Holm -94Strands IF14,41
5Victor Ivarsson -94IFK Växjö14,98
6Dennis Eriksson -93Falu IK15,75
7Eric Bergvall -94Hässelby SK15,81
-Filip Lööv -92IF Götabröt

    M22 400 M HÄCK      2014-08-10
1Oliwer Åstrand -92Örgryte IS52,72
2Petter Gustafsson -94IK Hakarpspojkarna53,44
3Anton Nilsson -92Huddinge AIS53,67
4Tobias Nilsson -92IFK Växjö54,50
5Petter Berner-Wik -94Upsala IF56,00
6Gustav Schölin -94Finspångs AIK57,55
7Martin Astner -93Ullevi FK58,00
8Rikard Hällberg -94Upsala IF59,66

    M22 HÖJD      2014-08-10
1Jesper Borg -93Ullevi FK2,06
2Fredrik Löfgren -94IFK Lund2,03
3Adam Lindhe -94IFK Lidingö2,00
4Viktor Husmark -92Ullevi FK1,92
4Edvin Heggemann -94KFUM Örebro1,92
6Valdemar Karlsson -93Hammarby IF1,86
7Olov Bylund -92Falu IK1,86

Fredrik Löfgren
Viktor Husmark
Valdemar Karlsson
Edvin Heggemann
Jesper Borg
Olov Bylund
Adam Lindhe
180 186 192 196 200 203 206 208
            o   xo  xxo x-  xx
o   xo  xo  xxx
    xxo xxx
    xo  xo  xxx
            o   xo  xo  o   xxx
xo  xxo xxx
        o   o   xo  xxx
    M22 STAV      2014-08-10
1Dennis Fransson-Bergetoft -92KFUM Örebro5,03
2Carl Sténson -93Hellas FK4,85
3Hampus Corneliusson -94IK Lerum FI4,45
4Mikael Fagö -94Kalmar SK4,27

Dennis Fransson-Bergetoft
Mikael Fagö
Hampus Corneliusson
Carl Sténson
409 427 445 457 469 477 485 491 497 503 513
-   -   -   -   o   -   o   -   o   o   xxx
o   xo  xxx
-   o   o   xxx
-   -   -   -   -   -   o   -   xxx
    M22 LÄNGD      2014-08-09
1Adam Denguir -94IFK Lund7,33
2Johan Taléus -94Eskilstuna FI7,25
3Simon Karlén -94IF Göta7,17
4Patric Hjort -93Västerås FK7,09
5Rickard Willman -94Västerås FK6,88
6Filip Hjorth -93Falu IK6,86
7Erik Grundberg -94Hammarby IF6,66
8Nils Andersson -94Torsby Sport&Event IF6,49
9Björn Bamane -93Spårvägens FK6,05
10Victor Ivarsson -94IFK Växjö4,83

Victor Ivarsson
Björn Bamane
Filip Hjorth
Simon Karlén
Johan Taléus
Erik Grundberg
Adam Denguir
Patric Hjort
Rickard Willman
Nils Andersson
 483 +3,6     x +1,7     x +2,1
 443 +1,8   529 +1,1   605 +1,2
 686 +2,0     x +0,5     x +1,8   674 +1,1   673 +1,1   639 +0,7
 686 +1,1     -        683 +1,0   717 +1,9     -        686 +0,2
 710 +1,3   710 +3,0   725 +1,2   708 +1,3   563 +1,3   704 +0,7
 642 +1,8     x +1,6   648 +1,1     x +3,1   654 +1,6   666 +2,8
 707 +1,1   551 +2,2     x +2,7   700 +2,1   552 +1,0   733 +1,0
 684 +1,3   688 +1,4   682 +0,7     x +2,0   679 +1,5   709 +1,4
 688 +2,8     x +2,7   675 +1,2     x +0,2   648 +1,5     x +1,4
 627 +1,4   640 +1,6   643 +2,4   639 +1,0   644 +1,1   649 +0,7
    M22 TRESTEG      2014-08-10
1Simon Karlén -94IF Göta15,51
2Dastid Selmani -92IFK Lund14,45
3Mattias Olander -92Högby IF14,37
4Fredrik Löfgren -94IFK Lund14,29
5Jonas Arbinge -93Hellas FK14,22
6Erik Grundberg -94Hammarby IF13,79

Fredrik Löfgren
Mattias Olander
Erik Grundberg
Dastid Selmani
Jonas Arbinge
Simon Karlén
1373 +2,0  1341 +3,8  1366 +2,0  1370 +1,6  1406 +1,2  1429 +3,1
   x +5,2     x +2,0  1343 +0,3     x +4,5  1437 +2,2     x +0,9
1377 +2,4  1366 +4,2     x +0,0  1379 +2,5  1370 +0,0  1363 +0,8
   x +4,6  1444 +4,5     x +1,9     x +2,2     x +1,9  1445 -0,2
1422 +4,1  1408 +4,5  1200 +1,9  1418 +3,1  1381 +2,1  1393 +4,8
1479 +2,5  1551 +2,5     -          -          -          - 
    M22 KULA      2014-08-09
1Arwid Koskinen -92Huddinge AIS18,12
2Simon Pettersson -94Upsala IF15,80
3Tim Wunger -94Falu IK15,22
4Oscar Vestlund -93Kils AIK14,97
5Andreas Eriksson -94IK Heros14,07
6Johan Berggren -94Eslövs AI13,66
7Alex Larsson -94Upsala IF13,60
8Andreas Gustafsson -94Dals Södra FFI10,06

Tim Wunger
Johan Berggren
Arwid Koskinen
Alex Larsson
Andreas Gustafsson
Andreas Eriksson
Simon Pettersson
Oscar Vestlund
   x  1415  1522  1488     x     x
1317  1354  1329  1358  1366     x
1740  1799     x  1751     x  1812
   x  1217  1291     x  1360     x
 927  1006   972     x   999   984
1387     x  1398     x     x  1407
1572     x  1562  1548     x  1580
1497     x  1449     -     -     -
    M22 DISKUS      2014-08-10
1Simon Pettersson -94Upsala IF52,80
2Micael Ljungberg -92Nyköpings BIS51,20
3Jussi Kiviniemi -93Södertälje IF50,59
4Oscar Törnros -92Falu IK43,96
5Oscar Vestlund -93Kils AIK43,00
6Andreas Eriksson -94IK Heros41,09
7Anton Larsson -93Järvsö IF40,03

Micael Ljungberg
Oscar Vestlund
Jussi Kiviniemi
Andreas Eriksson
Oscar Törnros
Anton Larsson
Simon Pettersson
   x  4943  5120     x     x     x
4045     x     x  4300     x     x
4600  4881  5059     x  4869     x
   x  4109  3973  3962  3857  4073
4249  4225     x  4221     x  4396
   x     x  3922  4003     x     x
5192  5131  5237  5280  5182     x
    M22 SLÄGGA      2014-08-09
1Oscar Vestlund -93Kils AIK66,07
2Alex Larsson -94Upsala IF63,86
3Kristoffer Fagerlund -93IK Ymer59,46
4Mikael Larsson -92IF Göta57,22
5Mattias Grundström -93Ängelholms IF47,00
6Tim Wunger -94Falu IK46,94

Oscar Vestlund
Alex Larsson
Tim Wunger
Mattias Grundström
Kristoffer Fagerlund
Mikael Larsson
6375  6355     x  6312     x  6607
6192  6386  6366  6357     x     x
4401  4440  4629  4559  4694  4450
4182  4363  4263  4531  4330  4700
5833  5891  5946     x  5914  5676
5722     x  5690  5644  5568  5668
    M22 SPJUT      2014-08-08
1Johan Carlqvist -92Falu IK71,15
2Sebastian Thörngren -93IFK Växjö67,51
3Axel Lönnegren -94Upsala IF65,13
4Johannes Henriksson -93IF Göta63,28
5Lukas Kvist -94IFK Helsingborg59,23
6Rasmus Elfgaard -94Habo FIF-0458,29
7Fredrik Persson -92Riviera FI50,86
8Fredrik Andersson -93Södertälje IF50,81
9Marcus Johansson -94Tanums IF46,97
10Victor Ivarsson -94IFK Växjö46,09

Axel Lönnegren
Sebastian Thörngren
Marcus Johansson
Lukas Kvist
Johan Carlqvist
Fredrik Andersson
Fredrik Persson
Rasmus Elfgaard
Johannes Henriksson
Victor Ivarsson
5557  6404     x     x  6513     x
6192  5797  6200  6275  6041  6751
   x  4494  4697
5725     x  5559  5477  5628  5923
6640     -     -     -     -  7115
4904  5078  5081     x  4829     x
4560  5086  4577  4568  4937  4665
5829  5475     x  5425     x     x
5780     x     x  6328     x  6173
4609     x     x 
    P19 100 M  HEAT 1  Vind +3,9  2014-08-08
1Emil von Barth -96Ullevi FK10,69Final
2Eddy Meyerdierks -95Ullevi FK10,87Final
3Fabian Revilla -95Rånäs 4H10,88Final
4Amadou Sussoho -95Huddinge AIS10,89
5Herman Olvik -96Ullevi FK10,98
6Sebastian Eliasson -95IK Lerum FI11,12
7Martin Jönsson -96IFK Lund11,31

    P19 100 M  HEAT 2  Vind +2,0  
1Jean-Christian Zirignon -95Piteå IF10,74Final
2Filip Sjövall -95IFK Lund10,77Final
3Daniel Rosberg -96Hammarby IF11,15
4Erik Nyberg -96Hammarby IF11,19
5Isak Barrow -96Huddinge AIS11,35
6Kevin Fankl -95Ullevi FK11,40
7Martin Jonsson -95Torsby Sport&Event IF11,87

    P19 100 M  HEAT 3  Vind +2,2  
1Jacob Ewertzh -95Hammarby IF10,71Final
2Jakob Lindbom -95KA2 IF10,77Final
3Gustav Kjell -96Turebergs FK10,78Final
4Thomas Yemani -95Hässelby SK11,09
5Douglas Hellbratt -95Huddinge AIS11,10
6Sebastian Wesslén -95Hammarby IF11,42
7Akram Adinda -96Upsala IF11,47

    P19 100 M  FINAL  Vind +2,9  2014-08-08
1Emil von Barth -96Ullevi FK10,61
2Jean-Christian Zirignon -95Piteå IF10,63
3Jacob Ewertzh -95Hammarby IF10,64
4Gustav Kjell -96Turebergs FK10,67
5Jakob Lindbom -95KA2 IF10,72
6Filip Sjövall -95IFK Lund10,76
7Fabian Revilla -95Rånäs 4H10,90
8Eddy Meyerdierks -95Ullevi FK11,04

    P19 200 M  HEAT 1  Vind -1,3  2014-08-09
1Johan Lilja -95Sundsvalls FI22,24Semi
2Douglas Hellbratt -95Huddinge AIS22,54Semi
3Jean-Christian Zirignon -95Piteå IF22,68Semi
4Fabian Revilla -95Rånäs 4H22,78Semi
5Sebastian Wesslén -95Hammarby IF23,59
6Dag Hultberg -95GoIF Tjalve24,45
7Daniel Eriksson -96IF Vingarna24,80

    P19 200 M  HEAT 2  Vind -1,2  
1Emil von Barth -96Ullevi FK22,09Semi
2Erik Martinsson -96Gefle IF22,81Semi
3Victor Fingal -96Ullevi FK22,84Semi
4Eddy Meyerdierks -95Ullevi FK22,91Semi
5Melker Karlsson -96Ullevi FK23,59
6Daniel Rosberg -96Hammarby IF23,60

    P19 200 M  HEAT 3  Vind -1,6  
1Jacob Ewertzh -95Hammarby IF22,30Semi
2Jakob Lindbom -95KA2 IF22,48Semi
3Amadou Sussoho -95Huddinge AIS22,49Semi
4Filip Sjövall -95IFK Lund22,60Semi
5Sebastian Eliasson -95IK Lerum FI23,38
6Isak Barrow -96Huddinge AIS23,52

    P19 200 M  HEAT 4  Vind -1,8  
1Dennis Forsman -95Ullevi FK22,31Semi
2Gustav Kjell -96Turebergs FK22,50Semi
3Thomas Yemani -95Hässelby SK22,77Semi
4Erik Hermelin -96IFK Lidingö23,09Semi
5Erik Nyberg -96Hammarby IF23,28
6Martin Jönsson -96IFK Lund23,40

    P19 200 M  SEMIFINAL 1  Vind +3,8  2014-08-10
1Jacob Ewertzh -95Hammarby IF21,54Final
2Johan Lilja -95Sundsvalls FI21,64Final
3Gustav Kjell -96Turebergs FK21,86Final
4Douglas Hellbratt -95Huddinge AIS21,90Final
5Thomas Yemani -95Hässelby SK22,22Final
6Eddy Meyerdierks -95Ullevi FK22,36
-Fabian Revilla -95Rånäs 4Hej start
-Jean-Christian Zirignon -95Piteå IFej start

    P19 200 M  SEMIFINAL 2  Vind +1,6  
1Emil von Barth -96Ullevi FK21,56Final
2Dennis Forsman -95Ullevi FK21,68Final
3Amadou Sussoho -95Huddinge AIS22,04Final
4Filip Sjövall -95IFK Lund22,23
5Erik Martinsson -96Gefle IF22,25
6Victor Fingal -96Ullevi FK22,43
-Jakob Lindbom -95KA2 IFDQ F4.3.15
-Erik Hermelin -96IFK Lidingöej start

    P19 200 M  FINAL  Vind +4,2  2014-08-10
1Johan Lilja -95Sundsvalls FI21,24
2Emil von Barth -96Ullevi FK21,35
3Jacob Ewertzh -95Hammarby IF21,38
4Dennis Forsman -95Ullevi FK21,41
5Gustav Kjell -96Turebergs FK21,78
6Thomas Yemani -95Hässelby SK22,00
7Douglas Hellbratt -95Huddinge AIS22,07
8Amadou Sussoho -95Huddinge AIS22,09

    P19 400 M  HEAT 1    2014-08-08
1Erik Martinsson -96Gefle IF48,91Final
2Edom Abreham -95Hässelby SK49,20Final
3Erik Hermelin -96IFK Lidingö49,79Final
4Melker Karlsson -96Ullevi FK51,30Final
5Abdiaziz Warsame -95Malmö AI51,33Final

    P19 400 M  HEAT 2    
1Martin Selin -95Ullevi FK50,30Final
2Victor Fingal -96Ullevi FK50,60Final
3William Levay -96Spårvägens FK50,77Final
4Hugo Forsberg -96Ullevi FK51,70
5Dag Hultberg -95GoIF Tjalve53,29
6Daniel Eriksson -96IF Vingarna55,61

    P19 400 M  FINAL    2014-08-09
1Erik Martinsson -96Gefle IF48,67
2Martin Selin -95Ullevi FK48,95
3Erik Hermelin -96IFK Lidingö49,36
4Victor Fingal -96Ullevi FK49,69
5Edom Abreham -95Hässelby SK50,53
6Abdiaziz Warsame -95Malmö AI51,29
7William Levay -96Spårvägens FK51,41
8Melker Karlsson -96Ullevi FK51,76

    P19 800 M  HEAT 1    2014-08-09
1Kalle Berglund -96Spårvägens FK1.54,71Final
2Abshir Aweys -95KFUM Örebro1.55,28Final
3Martin Hammar -95Rånäs 4H1.55,33Final
4Fredrik Orrsveden -95Hammarby IF1.55,72Final
5Noah Elliott -96Ullevi FK1.57,84Final
6Kevin Hermansson -95Trollhättans FIK1.58,13
7Oscar Östebo -96Glanshammars IF2.03,55
8Ken Slättengren -95Högby IF2.05,91
-Tobias Karlsson -95Sävedalens AIKbröt

    P19 800 M  HEAT 2    
1Gustav Berlin -95IK Akele1.56,90Final
2Johan Sandsten -95Oskarshamns SK1.57,34Final
3Anton Persson -96Hässelby SK1.57,47Final
4Edom Abreham -95Hässelby SK1.57,80Final
5Gustav Bivstedt -96Hässelby SK1.58,10
6Johan Slagbrand -96IFK Märsta1.58,12
7Abdirezak Adam -95Malmö AI1.59,04
8Ludvig Danielson -95GoIF Tjalve2.07,47
-Mohammed Loukili -96IFK Lidingöbröt
-Abdi Yusuf -96Hammarby IFbröt

    P19 800 M  FINAL    2014-08-10
1Kalle Berglund -96Spårvägens FK1.56,16
2Johan Sandsten -95Oskarshamns SK1.57,41
3Edom Abreham -95Hässelby SK1.57,83
4Gustav Berlin -95IK Akele1.58,28
5Abshir Aweys -95KFUM Örebro1.58,30
6Martin Hammar -95Rånäs 4H1.59,36
7Fredrik Orrsveden -95Hammarby IF1.59,87
8Noah Elliott -96Ullevi FK2.00,22
9Anton Persson -96Hässelby SK2.02,44

    P19 1500 M      2014-08-09
1Kalle Berglund -96Spårvägens FK3.53,58
2Johan Lindgren -96Mölndals AIK3.54,44
3Alexander Nilsson -95Mölndals AIK3.55,96
4Johan Sandsten -95Oskarshamns SK3.56,38
5Awet Mengstaeb -95Örgryte IS3.56,89
6Gustaf Stensjö -96Sävedalens AIK3.57,53
7Andreas Jansson -96Hässelby SK4.00,17
8Abdirezak Adam -95Malmö AI4.01,00
9Abdi Yusuf -96Hammarby IF4.09,77
10William Fransson -96KFUM Örebro4.14,48
11Ken Slättengren -95Högby IF4.14,68
12Anders Fox -95Enhörna IF4.16,71
13Mohammed Loukili -96IFK Lidingö4.21,80
14Abshir Aweys -95KFUM Örebro4.29,33
-Vidar Johansson -96Sävedalens AIKbröt
-Gustaf Lidfeldt -95Hammarby IFbröt

    P19 5000 M  (mellantider 3000 m)    2014-08-08
1Gustaf Stensjö -96Sävedalens AIK14.41,458.50,45
2Andreas Jansson -96Hässelby SK14.43,038.50,13
3Gabriel Steffensen -96Sävedalens AIK14.53,628.52,52
4Abdelfath Yassin -95Gefle IF15.04,328.52,11
5Hafiz Ibrahem -96Lidköpings VSK15.30,509.11,22
6Ludvig Danielson -95GoIF Tjalve15.33,979.21,27
7Alexander Nilsson -95Mölndals AIK15.44,029.12,27
8Daniel Bucht -96Sävedalens AIK15.45,899.15,54
9Daniel Strandberg -95Malmö AI15.48,649.23,61
10Weldemariam Haile -95Ludvika FFI15.53,639.28,23
11Hugo Lindell -95Rånäs 4H15.57,279.27,91
12Anders Fox -95Enhörna IF16.18,439.28,81
13Filip Artursson -96Hässelby SK16.18,819.35,94
14Hasan Huseein Mahmuud -95Hemlingby LK16.25,849.35,58

    P19 2000 M HINDER      2014-08-10
1Vidar Johansson -96Sävedalens AIK5.49,37
2Johan Lindgren -96Mölndals AIK5.52,43
3Andreas Jansson -96Hässelby SK5.56,25
4Ken Slättengren -95Högby IF6.23,82

    P19 110 M HÄCK    Vind +1,6  2014-08-10
1Philip Ngwe -95Mölndals AIK14,42
2Andreas Almlöf -95Hammarby IF14,57
3Fredrik Samuelsson -95Hässelby SK14,59
4Linus Otto Boyer -95Nyköpings BIS14,96
5Nicklas Karlsson -96Finspångs AIK15,03
6Kevin Fankl -95Ullevi FK15,36
7Ludwig Sjödin -95Skellefteå AIK15,36

    P19 400 M HÄCK      2014-08-10
1Isak Andersson -96Upsala IF54,53
2Fredrik Samuelsson -95Hässelby SK55,27
3Filip Wendelin -96IFK Sala55,32
4Oskar Greilert -95Hanvikens SK55,80
5Andreas Almlöf -95Hammarby IF56,43
6Sebastian Gyllensten -96IFK Växjö57,20
7Axel Ohlson -96Hässelby SK58,44
8Joakim Stenström -96IK Hinden59,72

    P19 HÖJD      2014-08-08
1Andreas Carlsson -95IK Ymer2,10
2Fabian Delryd -96Täby IS2,08
3Henrik Thoms -96Hanvikens SK2,06
4Herman Olvik -96Ullevi FK1,96
5David Kappelin -95Örgryte IS1,86

Henrik Thoms
Fabian Delryd
Andreas Carlsson
Herman Olvik
David Kappelin
180 186 192 196 200 203 206 208 210 213
-   -   -   o   o   o   o   xxx
-   -   -   o   xo  xo  -   xo  xxx
-   -   -   xo  o   o   o   xo  o   xxx
o   o   xxo xxo xxx
o   o   xxx
    P19 STAV      2014-08-10
1David Kappelin -95Örgryte IS4,80
2Magnus Jomyr -95Örgryte IS4,57
3Esa Hiltunen -96Ullevi FK4,51
4Carl Ivarsson -96IK Lerum FI4,43
5Hannes Burman -96Skellefteå AIK4,43
6Alfred Delefors-Hedberg -96GoIF Tjalve4,35
7Axel Ohlson -96Hässelby SK4,23
8Jonatan Nordh -96Örgryte IS4,11
-Anton Evertsson -95Habo FIF-040,00
-Hannes Gidlöf -96Gefle IFej start

Magnus Jomyr
Hannes Gidlöf
David Kappelin
Anton Evertsson
Axel Ohlson
Alfred Delefors-Hedberg
Hannes Burman
Carl Ivarsson
Jonatan Nordh
Esa Hiltunen
375 411 423 435 443 451 457 463 468 480 500
-   -   -   xo  -   xo  xxo -   xxx
-
-   -   -   -   -   -   -   o   -   xxo xxx
-   -   xx- x 
o   o   xxo xxx
-   -   xo  o   xxx
-   -   -   xo  xo  xxx
-   -   -   -   o   xxx
-   xo  xxx
-   -   o   xxo xo  o   xxx
    P19 LÄNGD FINAL      2014-08-09
1Thobias Nilsson-Montler -96Malmö AI7,50
2Andreas Carlsson -95IK Ymer7,41
3Max Andersson -95Tierps IF7,34
4Kevin Fankl -95Ullevi FK6,82
5Fredrik Samuelsson -95Hässelby SK6,76
6Jesper Frykholm -96Glanshammars IF6,64
7Oskar Greilert -95Hanvikens SK6,22
8Carl Månsson -95Turebergs FK6,08
9Joar Husmark -96Falu IK5,99
10Isak Hampel Klang -96Hässelby SK5,98
11Manne Persson -96Hammarby IF5,93
-Arthur Engström -96Ullevi FK0,00

Kevin Fankl
Isak Hampel Klang
Andreas Carlsson
Max Andersson
Oskar Greilert
Thobias Nilsson-Montler
Arthur Engström
Jesper Frykholm
Fredrik Samuelsson
Carl Månsson
Joar Husmark
Manne Persson
 682 +1.7   682 +1.2   658 -0.9     x +1.0     x -0.4     x -0.3
 578 +2.5   598 +0.9   594 -0.5
 741 +1.6     x +0.4     -          -          -          - 
 731 +2.0   734 +0.6   536 -0.3   701 +0.5   697 -0.7     x +0.0
 599 +1.2   570 +0.7   610 -1.4   613 +0.3   609 -0.3   622 -0.8
 553 +1.7   750 +2.0     -        274 -1.2     -          - 
   x +1.5     x +1.2     x -2.0
 664 +0.9   649 +0.3   634 -1.6     x -1.3   416 +0.3     x -0.6
 672 +1.3   641 -0.1   246 -1.3   652 -1.7   676 +0.1   663 +0.3
   x +1.9   608 -0.5   597 +0.2     x -0.7   596 -0.9     x -2.2
 599 +0.3     -          - 
 588 +1.7   593 +0.0   587 -2.1
    P19 LÄNGD kvalpool 1      2014-08-08
1Fredrik Samuelsson -95Hässelby SK6,77Final
2Kevin Fankl -95Ullevi FK6,66Final
3Andreas Carlsson -95IK Ymer6,65Final
4Joar Husmark -96Falu IK6,53Final
5Isak Hampel Klang -96Hässelby SK6,47Final
6Samuel Ingvarsson -96Falu IK6,33
7Nicklas Karlsson -96Finspångs AIK6,18
8Jon Klasér -96Falu IK5,97
9Simon Averin Markström -95Hammarby IF5,78
10Martin Jonsson -95Torsby Sport&Event IF5,68
11Ludwig Sjödin -95Skellefteå AIK4,66
Anton Östebo -96Glanshammars IF0,00

Andreas Carlsson
Samuel Ingvarsson
Joar Husmark
Nicklas Karlsson
Fredrik Samuelsson
Isak Hampel Klang
Martin Jonsson
Ludwig Sjödin
Kevin Fankl
Anton Östebo
Simon Averin Markström
Jon Klasér
 665 +1,5
   x +2,0   633 +2,2     x +1,2
   x +2,9   653 +1,4   635 +0,5
 524 +2,7   618 +2,8   594 +1,4
 677 +1,6
 632 +1,1   647 +2,1   646 +1,8
 568 +1,5     x +1,3     x +2,3
   x +0,6     x +2,3   466 +1,9
 661 +1,3   666 +1,3
   x -0,2     x +0,7     x +0,9
 578 +0,6     x +0,7     x +1,5
 597 +1,7     x +0,7     x +1,9
    P19 LÄNGD kvalpool 2      2014-08-08
1Thobias Nilsson-Montler -96Malmö AI7,09Final
2Max Andersson -95Tierps IF7,04Final
3Jesper Frykholm -96Glanshammars IF6,76Final
4Oskar Greilert -95Hanvikens SK6,54Final
5Manne Persson -96Hammarby IF6,43Final
6Carl Månsson -95Turebergs FK6,35Final
7Arthur Engström -96Ullevi FK6,33Final
8Martin Jönsson -96IFK Lund6,32
9Tobias Jonsson -96IK Orient6,27
10Niklas Alsing -95Östersunds GIF6,23
11Anton Johansson -96KFUM Örebro6,14
12Adam Nygårds Jacobsson -96Falu IK6,12

Tobias Jonsson
Adam Nygårds Jacobsson
Arthur Engström
Carl Månsson
Anton Johansson
Niklas Alsing
Manne Persson
Martin Jönsson
Max Andersson
Thobias Nilsson-Montler
Jesper Frykholm
Oskar Greilert
 610 +2,0   441 +2,4   627 +1,7
 487 +2,4   612 +1,7   465 +2,0
 624 +2,5   583 +2,5   633 +2,7
   x +1,7   632 +1,4   635 +1,8
 614 +2,3     x +3,3   583 +1,1
 428 +1,8   606 +1,1   623 +2,3
 615 +2,0   614 +2,0   643 +2,7
 630 +1,7   632 +0,7   616 +2,8
 635 +1,1   704 +1,2
 709 -0,1
 676 +1,2
   x +1,3   654 +1,8   649 +1,7
    P19 TRESTEG      2014-08-10
1Isak Persson -95Spårvägens FK14,92
2Antonis Dinopoulos -95Upsala IF14,77
3Jesper Hellström -95Hässelby SK14,69
4Martin Selin -95Ullevi FK13,91
5Jonathan Persgården -96Kongahälla AIK13,76
6Jesper Frykholm -96Glanshammars IF13,30
7Manne Persson -96Hammarby IF12,96
8Linus Otto Boyer -95Nyköpings BIS12,51
9Simon Averin Markström -95Hammarby IF12,23

Jesper Frykholm
Linus Otto Boyer
Manne Persson
Martin Selin
Jonathan Persgården
Simon Averin Markström
Isak Persson
Antonis Dinopoulos
Jesper Hellström
   x +3.4  1327 +2.9  1324 +3.2  1330 +3.5  1277 +2.0  1321 +1.4
1185 -1.2  1220 +1.8  1251 +2.0  1221 +5.0  1201 +2.7     x +0.9
1296 +0.2     x +4.2     x +3.8     -          x +1.1  1261 +3.4
1387 +3.4     x +1.7  1319 +1.7     -       1371 +1.6  1391 +2.6
1274 -0.2  1313 +2.2  1292 +1.0  1376 +2.8  1339 +3.5  1364 +0.6
   x +2.7  1222 +1.0  1223 -0.2
1492 +2.1     x +4.3     - 
1466 +3.3  1477 +4.4     -       1437 +2.2     x +4.5     x +3.3
1422 +3.3  1441 +3.6  1436 +2.1  1337 +4.1     x +5.3  1469 +3.3
    P19 KULA 6,0      2014-08-10
1Viktor Gardenkrans -95Malmö AI16,85
2Gustav Liberg -95Ullevi FK16,46
3Alexander Persson -95Huddinge AIS16,45
4Gabriel Heen -95Huddinge AIS16,45
5Axel Ohlson -96Hässelby SK14,79
6William Ullberg -96Riviera FI14,53
7Ali Alsaadi -95Råby-Rekarne FIF14,40
8Tor Lindberg -95IFK Umeå13,89
9Martin Andersson -95IK Ymer13,63
Eric Hacksell -96Hässelby SK0,00

Alexander Persson
Martin Andersson
Viktor Gardenkrans
Eric Hacksell
Gustav Liberg
Axel Ohlson
Ali Alsaadi
Gabriel Heen
William Ullberg
Tor Lindberg
1616  1601  1637  1599  1618  1645
1363  1336     x 
1606  1659     x  1685     x     x
   x     x     x 
1388  1464     x  1519  1646     x
   x  1359  1401  1479     x     x
1440     x     x     x     x  1397
1604  1615  1606  1575  1575  1645
1453  1453     x     x     x     x
   x  1389  1385     x     x  1368
    P19 DISKUS 1,75      2014-08-09
1Viktor Gardenkrans -95Malmö AI51,87
2Gustav Liberg -95Ullevi FK51,50
3Albin Lager -96KFUM Örebro49,97
4Tor Lindberg -95IFK Umeå48,68
5William Ullberg -96Riviera FI43,17
6Axel Ohlson -96Hässelby SK42,79
7Viktor Hagren -95Turebergs FK40,79
8Fredrik Gerdsdorff -96Timrå AIF39,88
9Eric Hacksell -96Hässelby SK37,12
10Emil Berggren -96Eslövs AI35,49
-Martin Löfblom -95Hanvikens SK0,00
-Ramon Gabrail -95Södertälje IF0,00

Viktor Gardenkrans
Emil Berggren
Axel Ohlson
William Ullberg
Viktor Hagren
Fredrik Gerdsdorff
Tor Lindberg
Eric Hacksell
Martin Löfblom
Gustav Liberg
Ramon Gabrail
Albin Lager
4444  4939  5080  5009  5018  5187
3510  3547  3549
4051  4279     x     x  4174  4155
4174  4176  4316  4317     x  4168
   x  3975  4079     x     x     x
3988     x     x     x  3977     x
4596  4312  4694  4772  4868     x
   x  3285  3712
   x     x     x 
4960     x  4976     x  4870  5150
   x     x     x 
4312  4930  4705     x  4997  4925
    P19 SLÄGGA 6,0      2014-08-08
1Tim Söderqvist -95Dals Södra FFI64,44
2Anton Andersson -96Umedalens IF62,00
3Chris Arnoldsson -96Huddinge AIS58,30
4Alexander Persson -95Huddinge AIS57,02
5Tobias Hagström -96Istrums SK55,20
6Fredrik Gerdsdorff -96Timrå AIF52,99
7Viktor Gardenkrans -95Malmö AI50,46
8Christoffer Hagren -95Turebergs FK50,23
9André Nyman -95IK Ymer48,49

Christoffer Hagren
Tobias Hagström
Anton Andersson
Viktor Gardenkrans
Tim Söderqvist
Alexander Persson
Fredrik Gerdsdorff
Chris Arnoldsson
André Nyman
5023     x  4946     x     x     x
5252  5378  5520  5495  5152     x
6067     x     x  6018  6044  6200
4629  4929  4987  5038  5046  4886
6247  6142  6061  6444     x     x
5702     x  5642     x     x     x
   x     x  5299     x     x     x
5517  5780  5830     x     x  5430
   x  4849     x 
    P19 SPJUT 800      2014-08-10
1Quincy Andersson -95Malmö AI66,48
2Joar Husmark -96Falu IK61,97
3Axel Ohlson -96Hässelby SK60,68
4Emil Persson -95KA2 IF57,76
5Samuel Olsson-Lund -95KA2 IF55,63
6Gabriel Heen -95Huddinge AIS55,55
7Kamil Kaminski -96Linköpings GIF53,12
8Nicklas Karlsson -96Finspångs AIK47,88
9Martin Löfblom -95Hanvikens SK47,33

Nicklas Karlsson
Samuel Olsson-Lund
Joar Husmark
Martin Löfblom
Gabriel Heen
Quincy Andersson
Kamil Kaminski
Emil Persson
Axel Ohlson
4788     x  4628  4569  4691     x
5333  5218  5231  5302  5547  5563
5760  5835  5805  5622  6197  5957
4722  4644  4733
5044  5240  5555  5212  5295  5361
   x  6444  6648     x     x     x
   x  5312  5028  5219     x     x
5215  5234  5454  5513  5321  5776
5423  5334     x  5577  5587  6068
    P17 100 M  HEAT 1  Vind +2,7  2014-08-08
1Austin Hamilton -97Malmö AI10,85Final
2Giovanni Inostroza -97Turebergs FK11,14Final
3Fredrik Wall -97Riviera FI11,26Final
4Grigorios Kyriakoudis -97Mälarhöjdens IK11,27Final
5Axel Dillner -97Ullevi FK11,51
6Joakim Karlsson -97Finspångs AIK11,61
7Jonathan Paulsson-Bixo -97Östersunds GIF11,67

    P17 100 M  HEAT 2  Vind +2,2  
1Tarley Allison -97Järvsö IF11,06Final
2Daniel Örevik -97FGF Gotland11,18Final
3Oscar Jacobsson -97Västerås FK11,33
4Adrian Appelgren -97Mölndals AIK11,50
5Nils Eickhoff -97IK Ymer11,77
6Chidozie Abika -97IF Kville11,86

    P17 100 M  HEAT 3  Vind +3,3  
1Felix Svensson -97Mölndals AIK11,10Final
2Sebastian Huynh -97Hässleholms AIS11,16Final
3Oscar Hjerm -97Västerås FK11,43
4Victor Pettersson -97IF Göta11,45
5Sebastian Brandmaier -97Upsala IF11,58
6Eric Andreasson -97IF Kville11,62

    P17 100 M  FINAL  Vind +1,0  2014-08-08
1Austin Hamilton -97Malmö AI10,68
2Felix Svensson -97Mölndals AIK10,93
3Tarley Allison -97Järvsö IF11,12
4Giovanni Inostroza -97Turebergs FK11,12
5Sebastian Huynh -97Hässleholms AIS11,15
6Daniel Örevik -97FGF Gotland11,22
7Grigorios Kyriakoudis -97Mälarhöjdens IK11,38
8Fredrik Wall -97Riviera FI11,39

    P17 200 M  HEAT 1  Vind -2,6  2014-08-09
1Austin Hamilton -97Malmö AI22,94Final
2Grigorios Kyriakoudis -97Mälarhöjdens IK23,33Final
3Jesper Rask -97Bollnäs FIK23,48
4Jakob Boyer -97Nyköpings BIS23,56
5Jonathan Paulsson-Bixo -97Östersunds GIF23,94
6Sebastian Brandmaier -97Upsala IF24,26
-Thobias Nilsson -97Kvarnsvedens GoIFej start

    P17 200 M  HEAT 2  Vind -2,2  
1Giovanni Inostroza -97Turebergs FK23,01Final
2Tarley Allison -97Järvsö IF23,09Final
3Andreas Vidovic -97IFK Lund23,18Final
4Johannes Turesson -97Högbo GIF23,19Final
5Victor Pettersson -97IF Göta23,59
6Eric Andreasson -97IF Kville23,72
7Joakim Karlsson -97Finspångs AIK23,75
8Chidozie Abika -97IF Kville24,47

    P17 200 M  HEAT 3  Vind -2,7  
1Felix Svensson -97Mölndals AIK22,82Final
2Sebastian Huynh -97Hässleholms AIS23,16Final
3Oscar Jacobsson -97Västerås FK23,65
4Axel Dillner -97Ullevi FK23,89
5Eric Mårtensson -97IFK Trelleborg24,05
6Fredrik Wall -97Riviera FI24,31
7Filip la Fleur -97Ystads IF24,35

    P17 200 M  FINAL  Vind +0,9  2014-08-10
1Austin Hamilton -97Malmö AI21,60
2Felix Svensson -97Mölndals AIK21,70
3Sebastian Huynh -97Hässleholms AIS22,43
4Tarley Allison -97Järvsö IF22,49
5Giovanni Inostroza -97Turebergs FK22,57
6Grigorios Kyriakoudis -97Mälarhöjdens IK22,62
7Johannes Turesson -97Högbo GIF22,71
-Andreas Vidovic -97IFK Lundej start

    P17 400 M  HEAT 1    2014-08-08
1Simon Wallenlind -97Mölndals AIK51,51Final
2Jakob Boyer -97Nyköpings BIS51,66Final
3Jacob Lidman -97Hälle IF52,83Final
4Jesper Rask -97Bollnäs FIK52,90Final
5Alexander Eskdahl -97Hovslätts IK53,43Final
6Zeth Söderlund -97Björnstorps IF59,40

    P17 400 M  HEAT 2    
1Ludvig Hillenfjärd -97Huddinge AIS52,85Final
2Filip la Fleur -97Ystads IF53,16Final
3Andreas Vidovic -97IFK Lund53,41Final
4Rasmus Troell -97Tyresö FK54,29
5Eric Mårtensson -97IFK Trelleborg54,71

    P17 400 M  FINAL    2014-08-09
1Simon Wallenlind -97Mölndals AIK50,09
2Ludvig Hillenfjärd -97Huddinge AIS50,11
3Andreas Vidovic -97IFK Lund50,37
4Jakob Boyer -97Nyköpings BIS50,71
5Filip la Fleur -97Ystads IF51,29
6Jacob Lidman -97Hälle IF51,88
7Jesper Rask -97Bollnäs FIK52,98
8Alexander Eskdahl -97Hovslätts IK53,56

    P17 800 M  HEAT 1    2014-08-09
1Andreas Kramer -97Sävedalens AIK1.58,73Final
2Abdiqani Khadar -97KFUM Örebro1.59,01Final
3Rasmus Troell -97Tyresö FK2.01,41Final
4Daniel Eriksson -97Mölndals AIK2.01,82Final
5Edwin Andersson -97Hässelby SK2.04,96
6Alexander Eskdahl -97Hovslätts IK2.11,54
7Zeth Söderlund -97Björnstorps IF2.14,64
-Adam Kagebeck -97Linköpings GIFej start

    P17 800 M  HEAT 2    
1Simon Wallenlind -97Mölndals AIK2.01,79Final
2Filip Wadman -97Mölndals AIK2.01,89Final
3Hampus Eriksson -97Sävedalens AIK2.01,95Final
4Tim Yngesjö -97Nyköpings BIS2.02,06Final
5Samuel Kagebeck -97Linköpings GIF2.06,02
6Jacob Lidman -97Hälle IF2.08,18
7Olof Nordling -97Spårvägens FK2.08,38
-Khalid Nooh -97Ullevi FKej start

    P17 800 M  FINAL    2014-08-10
1Andreas Kramer -97Sävedalens AIK1.54,02
2Simon Wallenlind -97Mölndals AIK1.57,25
3Abdiqani Khadar -97KFUM Örebro1.57,62
4Hampus Eriksson -97Sävedalens AIK2.00,95
5Tim Yngesjö -97Nyköpings BIS2.02,76
6Daniel Eriksson -97Mölndals AIK2.03,58
7Rasmus Troell -97Tyresö FK2.04,65
8Filip Wadman -97Mölndals AIK2.09,09

    P17 1500 M      2014-08-09
1Andreas Kramer -97Sävedalens AIK4.00,55
2Emil Danielsson -97Dala-Järna IK4.02,36
3Oskar Rosenlund -97Björnstorps IF4.02,96
4Erik Lagerlöf -97IFK Lidingö4.10,99
5Gustav Nordling -97Spårvägens FK4.12,19
6Pontus Hagman -97Västerås FK4.14,46
7Martin Wuopio -97IK Akele4.16,45
8Christoffer Hagman -97Västerås FK4.20,93
9Erik Djurberg -97Upsala IF4.21,69
10Olof Nordling -97Spårvägens FK4.28,25
11Mohammed Mohamoud -97Ullevi FK4.28,93
12Khalid Nooh -97Ullevi FK4.30,50

    P17 3000 M      2014-08-10
1Emil Danielsson -97Dala-Järna IK8.39,66
2Adelegn Zewdu -97Malmö AI8.42,25
3Oskar Rosenlund -97Björnstorps IF8.44,66
4Erik Djurberg -97Upsala IF9.00,08
5Erik Lagerlöf -97IFK Lidingö9.01,64
6Gustav Nordling -97Spårvägens FK9.34,46
7Daniel Eriksson -97Mölndals AIK9.43,18
-Martin Wuopio -97IK Akelebröt

    P17 2000 M HINDER      2014-08-08
1Adelegn Zewdu -97Malmö AI6.05,55
2Erik Djurberg -97Upsala IF6.13,16
3Pontus Hagman -97Västerås FK6.21,41
4Elias Tholén -97Ununge IF6.33,34
5Adam Kagebäck -97Linköpings GIF6.41,47
6Christoffer Hagman -97Västerås FK6.47,05
-Khalid Nooh -97Ullevi FKbröt
-Filip Wadman -97Mölndals AIKbröt

    P17 110 M HÄCK    Vind -0,8  2014-08-09
1Andreas Gustafsson -97Falu IK14,28
2Elias Martinsson -97Brattås CK14,46
3Ludvig Hillenfjärd -97Huddinge AIS14,49
4Oscar Hjerm -97Västerås FK14,68
5Gustav Jacobson -97Istrums SK14,99
6Felix Antonsson -97Malmö AI15,54
7Simon Throgen -97Karlskoga FIF16,03
8Christofer Pool Wiklund -97Falköpings FIK16,25

    P17 300 M HÄCK  HEAT 1    2014-08-09
1Jakob Masth-Larsson -97IF Göta39,05Final
2Nicklas Holm -97Hellas FK39,32Final
3Andreas Gustafsson -97Falu IK40,18Final
4Filip Ottosson -97IFK Umeå42,56
5Martin Arvidsson -97Sävedalens AIK42,94

    P17 300 M HÄCK  HEAT 2    
1Albin Johansson -97Högbo GIF40,30Final
2Ludvig Hillenfjärd -97Huddinge AIS40,66Final
3Gustav Jacobson -97Istrums SK40,98Final
4Fredrik Lorentzon -97IFK Lidingö41,13Final
5Nils Eickhoff -97IK Ymer42,23Final

    P17 300 M HÄCK  FINAL    2014-08-10
1Andreas Gustafsson -97Falu IK37,53
2Ludvig Hillenfjärd -97Huddinge AIS37,70
3Jakob Masth-Larsson -97IF Göta37,74
4Albin Johansson -97Högbo GIF38,32
5Nicklas Holm -97Hellas FK38,39
6Fredrik Lorentzon -97IFK Lidingö40,51
7Gustav Jacobson -97Istrums SK41,32
8Nils Eickhoff -97IK Ymer42,02

    P17 HÖJD      2014-08-08
1Oscar Lundqvist -97Upsala IF2,10
2Otto Brinkman -97Spårvägens FK2,02
3Andreas Gustafsson -97Falu IK1,96
4Fredrik Wenström -97Hanvikens SK1,92
5Simon Throgen -97Karlskoga FIF1,80
6Filip Augustsson -97Brattås CK1,80
7Hannes Gärdenfors -97Malmö AI1,76

Fredrik Wenström
Otto Brinkman
Hannes Gärdenfors
Simon Throgen
Oscar Lundqvist
Andreas Gustafsson
Filip Augustsson
170 176 180 184 187 190 192 194 196 198 200 202 204 206 208 210 212
-   -   -   xo  o   o   o   xxx
-   -   -   -   -   o   -   o   -   o   -   o   -   xxx
-   xo  xxx
o   o   xo  xxx
-   -   -   -   -   -   o   -   o   -   xo  -   o   -   o   xo  xxx
-   -   -   o   -   xxo -   o   xo  xxx
-   -   xxo xxx
    P17 STAV      2014-08-09
1Andreas Gustafsson -97Falu IK4,13
2Sebastian Ruthström -97Spårvägens FK4,08
3Anton Sjöström -97IFK Umeå3,93
4Albin Suljov -97FIK Färjestaden3,83
5Nils Eickhoff -97IK Ymer3,83
6Albin Fagerblom -97Falköpings AIK3,64
7Elias Högström -97Sundsvalls FI3,17
8Oliver Thim -97KFUM Arvika3,17

Albin Suljov
Sebastian Ruthström
Albin Fagerblom
Elias Högström
Andreas Gustafsson
Nils Eickhoff
Oliver Thim
Anton Sjöström
297 317 332 343 354 364 374 378 383 388 393 398 403 408 413 418 423
-   o   o   o   o   o   o   xo  o   xxx
-   -   -   -   -   -   -   -   -   o   -   xo  -   xo  -   x   xx
-   o   o   xo  o   xxo xxx
o   o   xxx
-   -   -   -   -   -   -   -   -   -   -   -   o   -   o   -   xxx
xo  o   o   o   o   xxo xxo xo  xo  xxx
o   xxo xxx
-   -   -   -   o   -   o   o   xxo xxo xo  -   x   xx
    P17 LÄNGD      2014-08-10
1Daniel Örevik -97FGF Gotland7,16
2Elias Martinsson -97Brattås CK7,00
3Andreas Gustafsson -97Falu IK6,82
4Pontus Quick -97IFK Lund6,61
5Henning André -97Nyköpings BIS6,54
6Victor Pettersson -97IF Göta6,47
7Marcus Nyberg -97Malmö AI6,41
8Lucas Järpsjö -97Mariestads AIF6,30
9Albin Boestad -97IFK Lidingö6,19
10Filip Augustsson -97Brattås CK6,10
11Oskar Jacobson -97Istrums SK6,01
12Lukas Lilja -97Klippans FK5,93
13Johan Sundquist -97Riviera FI5,93
14Giovanni Inostroza -97Turebergs FK5,85
15Adrian Kamlin -97Karlskoga FIF5,76
16Christofer Pool Wiklund -97Falköpings FIK3,86

Lucas Järpsjö
Victor Pettersson
Lukas Lilja
Daniel Örevik
Marcus Nyberg
Adrian Kamlin
Giovanni Inostroza
Andreas Gustafsson
Filip Augustsson
Christofer Pool Wiklund
Pontus Quick
Elias Martinsson
Henning André
Albin Boestad
Oskar Jacobson
Johan Sundquist
   x        616 +0.0   630 +2.2   601 +1.3   591 +0.9   588 +1.0
 632 +2.3     x +1.8   641 +1.5   630 +1.4     -        647 +2.0
 584 +1.3   559 +2.1   593 +1.5
 698 +1.3   674 +2.4   687 +0.9   701 +2.2   716 +3.1   707 +4.2
 641 +2.5   627 +3.0   588 +3.2   604 +1.5     -          - 
   x +0.3   576 +0.8     x +1.2
   x +0.1   585 +1.6     x +1.2
 621 +1.2   641 +1.4     x +1.0   643 +2.2   660 +1.4   682 +2.1
 610 +1.4     x +2.0   599 +0.2
 386 +1.5     x +2.0     x +2.4
 611 +3.5   661 +3.8     x +1.9     x +2.0     x +2.1     x +1.5
 673 +4.1   695 +3.8   689 +3.5     x +0.9   700 +1.5   673 +3.1
   x +1.8   646 +0.9   629 +3.5   654 +0.9     x +1.9     x +0.9
 581 +1.6     x +2.7   619 +2.8
 588 +1.0   601 +3.6   582 +1.7
 544 +3.0   593 +1.0   398 +2.5
    P17 TRESTEG      2014-08-08
1Sebastian Ruthström -97Spårvägens FK14,31
2Christofer Pool Wiklund -97Falköpings FIK14,04
3Marcus Nyberg -97Malmö AI14,02
4Albin Boestad -97IFK Lidingö13,51
5Henning André -97Nyköpings BIS13,45
6Daniel Bolin -97Ullevi FK13,35
7Elias Högström -97Sundsvalls FI12,42
8Salesi Pettersson Hafoka -97Spårvägens FK12,31
9Adrian Kamlin -97Karlskoga FIF12,15

Adrian Kamlin
Salesi Pettersson Hafoka
Elias Högström
Henning André
Daniel Bolin
Albin Boestad
Sebastian Ruthström
Marcus Nyberg
Christofer Pool Wiklund
   x +1,8  1215 +1,6     x +1,1
1146 +0,8  1158 +0,6  1228 +2,4  1169 +3,2  1197 +3,2  1231 +2,8
1194 +2,3  1201 +1,7  1242 +2,8  1117 +2,5  1236 +2,1  1235 +0,6
1299 +1,9  1332 +1,3  1332 +2,5  1312 +4,2  1324 +2,7  1345 +0,6
1334 +2,0  1227 +0,7  1335 +4,0     x +1,9     x +1,3  1306 +0,6
1320 +2,0  1318 +1,5  1191 +4,1  1351 +2,7  1341 +1,2  1346 -0,3
1406 +1,0     x +1,6     -          x +1,6     x +2,1  1431 +0,6
1397 +1,0  1402 +1,1  1236 +2,5  1374 +0,5  1401 +1,8  1395 +0,5
1396 +0,6  1378 +1,7     x +1,6     x +3,6  1404 +1,7     x +2,0
    P17 KULA 5,0      2014-08-10
1Jesper Arbinge -97Huddinge AIS17,35
2Jakob Gardenkrans -97Malmö AI16,94
3Oscar Gustafsson -97Nyköpings BIS16,18
4Oliver Tered -97Hässelby SK13,86
5Elias Högström -97Sundsvalls FI12,20

Oliver Tered
Jakob Gardenkrans
Jesper Arbinge
Oscar Gustafsson
Elias Högström
1299     x  1374  1322  1386     x
1662     x  1694     x     x     x
1622     x  1735  1715  1672     x
1459     x  1563  1582  1558  1618
1199  1143  1206  1220  1214  1190
    P17 DISKUS 1,5      2014-08-08
1Jakob Gardenkrans -97Malmö AI56,09
2Albin Johansson -97Högbo GIF50,38
3Jesper Arbinge -97Huddinge AIS48,95
4Oliver Tered -97Hässelby SK37,89
5Eddie Sundell -97Söderhamns IF33,87
-Oscar Gustafsson -97Nyköpings BIS0,00

Jakob Gardenkrans
Oscar Gustafsson
Albin Johansson
Jesper Arbinge
Oliver Tered
Eddie Sundell
5410  5347     x     x  5566  5609
   x     x     x     x     x     x
4409  4342     x  5038  4551     x
4613  4641  4895  4823     x     x
   x  3769  3656  3786     x  3789
3334  3387     x     x     x  3349
    P17 SLÄGGA 5,0      2014-08-10
1Jakob Gardenkrans -97Malmö AI64,88
2Jesper Arbinge -97Huddinge AIS57,27
3Gustav Jacobson -97Istrums SK53,66
4Albin Kjellberg -97Hässelby SK51,77
5Oliver Tered -97Hässelby SK48,12

Jesper Arbinge
Jakob Gardenkrans
Oliver Tered
Gustav Jacobson
Albin Kjellberg
5556     -  5727     -     -     -
   x  6116     x     x  6428  6488
   x  4128  4812  4633     x     x
4702  4793     x     x     x  5366
   x     x  4997     x  4779  5177
    P17 SPJUT 700      2014-08-09
1Simon Litzell -97Hässelby SK74,93
2Jan Jakoubek -97IK Hinden61,99
3Oskar Jacobson -97Istrums SK56,66
4Marcus Jaurell -97Hässelby SK50,94
5Robin Ericsson -97Habo FIF-0444,48
6Elias Högström -97Sundsvalls FI43,00
7Johan Sundquist -97Riviera FI37,63

Oskar Jacobson
Elias Högström
Marcus Jaurell
Johan Sundquist
Jan Jakoubek
Simon Litzell
Robin Ericsson
4648  5493  5666  5331     x  5488
3984     x  4300     x     x     x
5094  4672  5012     x     x  4915
   x     x  3763  3549     x     x
5422     x  6199  5946  6025  6163
7493     x  7449  7318  7464  7394
   x  4448     x     x     x  4333
    K22 100 M  HEAT 1  Vind -0,1  2014-08-08
1Hanna Adriansson -92IFK Lidingö12,04Final
2Julia Hässel -94Turebergs FK12,13Final
3Sara Söderberg -94GoIF Tjalve12,24
4Madeleine Eriksson -93IFK Lidingö12,39
5Lisa Skagersten -92Varbergs GIF12,49
6Elina Gunnarsson -94Hovslätts IK12,84

    K22 100 M  HEAT 2  Vind +2,5  
1Daniella Busk -93Malmö AI11,89Final
2Marie Sönnerfors -93Spårvägens FK12,19Final
3Ida Hansen -93IF Göta12,32
4Farydah Inoussa -94Hässelby SK12,42
5Gabriella Nykvist -92Tranås AIF12,47
6Evelina Nilsson -94Skellefteå AIK12,59

    K22 100 M  HEAT 3  Vind +3,2  
1Caroline Larsson -93IK Orient11,97Final
2Jessica Östlund -93Hässelby SK11,98Final
3Linnea Killander -93Malmö AI12,00Final
4Linda Frödin Glad -93Turebergs FK12,23Final
5Josefin Palm -94Gefle IF12,27
6Hanna Mattisson -92Ullevi FK12,78

    K22 100 M  FINAL  Vind +1,3  2014-08-08
1Daniella Busk -93Malmö AI11,73
2Hanna Adriansson -92IFK Lidingö11,85
3Caroline Larsson -93IK Orient11,90
4Jessica Östlund -93Hässelby SK12,07
5Linnea Killander -93Malmö AI12,10
6Julia Hässel -94Turebergs FK12,12
7Marie Sönnerfors -93Spårvägens FK12,21
8Linda Frödin Glad -93Turebergs FK12,37

    K22 200 M  HEAT 1  Vind -0,6  2014-08-09
1Julia Hässel -94Turebergs FK25,08Final
2Linnea Killander -93Malmö AI25,10Final
3Marie Sönnerfors -93Spårvägens FK25,13Final
4Linda Frödin Glad -93Turebergs FK25,65Final
5Lisa Skagersten -92Varbergs GIF25,99
6Gabriella Nykvist -92Tranås AIF26,25
7Kristin Andersson -92IF Göta28,82

    K22 200 M  HEAT 2  Vind -1,8  
1Pernilla Nilsson -92Malmö AI24,68Final
2Sara Söderberg -94GoIF Tjalve25,21Final
3Jessica Östlund -93Hässelby SK25,34Final
4Caroline Larsson -93IK Orient25,86Final
5Caroline Andersson -92IF Göta26,24
6Elina Gunnarsson -94Hovslätts IK27,05
7Erica Graveley -92Hässelby SK27,28

    K22 200 M  FINAL  Vind +3,2  2014-08-10
1Pernilla Nilsson -92Malmö AI24,13
2Linnea Killander -93Malmö AI24,39
3Jessica Östlund -93Hässelby SK24,43
4Sara Söderberg -94GoIF Tjalve24,54
5Marie Sönnerfors -93Spårvägens FK24,60
6Julia Hässel -94Turebergs FK24,61
7Caroline Larsson -93IK Orient24,90
8Linda Frödin Glad -93Turebergs FK24,94

    K22 400 M  HEAT 1    2014-08-08
1Jessica Bloodworth -93IFK Växjö57,26Final
2Sara Rönnby -93GoIF Tjalve58,07Final
3Caroline Kihlblom -94Turebergs FK58,23Final
4Caroline Andersson -92IF Göta58,69Final
5Erica Graveley -92Hässelby SK59,99Final
6Sandra Carlsson -92IK Ymer61,40

    K22 400 M  HEAT 2    
1Linnea Harrysson -92Ullevi FK58,26Final
2Josefin la Fleur -94Ystads IF58,44Final
3Matilda Hellqvist -93IK Orient58,47Final
4Linnea Ivarsson -94IK Lerum FI60,35
5Emelie Bley -93GoIF Tjalve61,81

    K22 400 M  FINAL    2014-08-09
1Jessica Bloodworth -93IFK Växjö56,06
2Matilda Hellqvist -93IK Orient57,07
3Caroline Kihlblom -94Turebergs FK57,26
4Josefin la Fleur -94Ystads IF57,57
5Caroline Andersson -92IF Göta58,40
6Sara Rönnby -93GoIF Tjalve58,68
7Erica Graveley -92Hässelby SK60,23
8Linnea Harrysson -92Ullevi FK60,54

    K22 800 M      2014-08-10
1Anna Silvander -93IFK Lidingö2.08,07
2Ida Holm -93Täby IS2.09,32
3Sara Rönnby -93GoIF Tjalve2.14,69
4Greta Graziani -94Täby IS2.17,73
5Malin Trollsås -93Danderyds SK2.21,57
6Sophia Geirup -94Ullevi FK2.23,42

    K22 1500 M      2014-08-09
1Anna Silvander -93IFK Lidingö4.36,15
2Lina Alainentalo -92Hässelby SK4.36,69
3Frida Kristiansson -92IK Ymer4.38,01
4Julia Forsmark -93Falu IK4.48,42
5Greta Graziani -94Täby IS4.49,96
6Malin Strand -93Sävedalens AIK4.54,81
7Rebecca Arnesson -92IFK Växjö4.54,93
8Julia Wangenheim -92Hammarby IF4.56,90

    K22 5000 M  (mellantider 3000 m)    2014-08-08
1Frida Kristiansson -92IK Ymer17.53,9410.55,76
2Malin Strand -93Sävedalens AIK18.08,8910.55,50
3Evelina Beramand -94Mölndals AIK18.30,0210.56,80
4Erika Lindeblad -93Kalmar SK18.43,2410.57,37

    K22 2000 M HINDER      2014-08-10
1Frida Kristiansson -92IK Ymer6.41,67
2Julia Forsmark -93Falu IK7.06,36
3Erika Lindeblad -93Kalmar SK7.14,54
-Lina Alainentalo -92Hässelby SKbröt
-Julia Wangenheim -92Hammarby IFej start

    K22 100 M HÄCK    Vind +2,3  2014-08-10
1Madeleine Eriksson -93IFK Lidingö13,71
2Sofia Johnsson -94Hässelby SK13,99
3Ida Hansen -93IF Göta14,34
4MaryAnn Andréasson -92IF Göta14,54
5Lovisa Bauer -92Tranås AIF15,05
-Josefin Palm -94Gefle IFbröt

    K22 400 M HÄCK      2014-08-10
1Jessica Bloodworth -93IFK Växjö60,57
2Ewa Marcinkiewicz -93Västerås FK63,51
3Sofia Johnsson -94Hässelby SK63,90
4Johanna Bromark -93Spårvägens FK65,72
5Johanna Hellgren -92Bålsta IK66,40
6Lovisa Bauer -92Tranås AIF67,52
7Jessica Wallenius -94IK Ymer68,81
8Sofia Gustafsson -94Mariestads AIF81,29

    K22 HÖJD      2014-08-10
1Vendela von Corswant -93Örgryte IS1,78
2Lisa Engman -94Kils AIK1,78
3Ida Virdebrant -94IFK Växjö1,73
4Lina Lövqvist -93Upsala IF1,70
5Frida Gustavsson -94Alingsås IF1,66
6Felicia Berglind -93Spårvägens FK1,56

Lina Lövqvist
Frida Gustavsson
Vendela von Corswant
Felicia Berglind
Ida Virdebrant
Lisa Engman
156 162 166 170 173 176 178 180
o   o   o   xo  xxx
    o   o   xxx
        o   o   o   xxo o   xxx
o   xxx
    o   o   o   xo  xxx
        xo  o   xxo o   xo  xxx
    K22 STAV      2014-08-08
1Elin Olsson -93Kvarnsvedens GoIF3,51
2Theresia Nyberg -92Örgryte IS3,31
3Johanna Greger -94Örgryte IS3,19

Theresia Nyberg
Elin Olsson
Johanna Greger
301 319 331 343 351 360
-   xo  xo  -   xxx
-   -   xo  xo  o   xxx
o   o   xxx
    K22 LÄNGD      2014-08-09
1Ida Hansen -93IF Göta5,93
2Sara Kviberg -93Hellas FK5,89
3Jasmin Sabir -92Hammarby IF5,76
4Johanna Carlsson -94IFK Helsingborg5,75
5Matilda Hellqvist -93IK Orient5,74
6Aina Griksaite -94Spårvägens FK5,65
7Jonna Kowalski -94GoIF Tjalve5,63
8Sara Söderberg -94GoIF Tjalve5,62
9Farydah Inoussa -94Hässelby SK5,42
10Julia Wigren -93Gefle IF5,38
11Charlotte Skogström -93Hässelby SK5,26
12Elina Gunnarsson -94Hovslätts IK5,19
13Kamila Pietruszka -94Göteborgs KIK5,15
14Kristin Andersson -92IF Göta4,55

Ida Hansen
Matilda Hellqvist
Jasmin Sabir
Charlotte Skogström
Sara Kviberg
Johanna Carlsson
Jonna Kowalski
Aina Griksaite
Kristin Andersson
Julia Wigren
Farydah Inoussa
Kamila Pietruszka
Sara Söderberg
Elina Gunnarsson
   x +1,2   593 +1,8     x +1,5   341 +0,7     x +2,3     x +2,3
 558 +1,0     x +1,7     x +2,3   555 +1,2   565 +1,6   574 +1,4
 564 +1,0   549 +1,7   571 +1,0   536 +0,9     x +0,8   576 +2,7
 516 +2,0   517 +1,8   526 +0,2
   x +3,0   582 +1,8     x +1,9   418 +1,9   589 +2,0     x +1,7
 575 +0,4   560 +1,6     x +1,3   561 +1,5     x +0,5   557 +0,8
   x +2,2   554 +1,7   563 +2,1   549 +1,7     x +1,9     x +2,7
 552 +0,9   565 +2,3   557 +0,8   546 +1,9   536 +1,2   421 +2,0
   x +2,7     x +1,8   455 +0,9
 538 +1,6     x +2,4     x +2,2
 542 +1,5   429 +1,4   542 +1,8
   x +1,9   515 +1,5     x +1,9
   x +0,6   559 +1,5   553 +2,0   513 +0,9   543 +1,2   562 +1,7
 512 +1,2   499 +1,5   519 +1,3
    K22 TRESTEG      2014-08-10
1Jasmin Sabir -92Hammarby IF12,68
2Aina Griksaite -94Spårvägens FK11,93
3Emma Ehrlin -93Ärla IF11,91
4Elina Rapp -93IFK Växjö11,90
5Jonna Kowalski -94GoIF Tjalve11,83
6Matilda Hellqvist -93IK Orient11,76
7Kamila Pietruszka -94Göteborgs KIK11,50
8Sofie Hallman -92Ullevi FK10,92

Kamila Pietruszka
Elina Rapp
Sofie Hallman
Jonna Kowalski
Matilda Hellqvist
Emma Ehrlin
Jasmin Sabir
Aina Griksaite
   x +1.2  1138 +2.5  1141 +1.4     x +2.3  1150 +3.0     x +1.9
1190 +3.1  1172 +0.8  1170 +1.8  1173 +6.0  1148 +2.7     x +2.9
 937 +3.0  1076 +4.9  1092 +3.4  1068 +3.6   943 +4.2  1050 +1.8
1151 +2.1  1150 +2.0  1183 +4.2     x +3.2  1162 +2.4  1142 +2.0
1111 +1.6  1176 +1.6  1155 -0.3  1150 +1.7  1154 +3.8  1129 +2.0
   x +0.6  1172 +2.4     x +0.6     x +3.3     x +3.3  1191 +3.5
1252 +3.0     x +1.5  1246 +0.8     x +4.5     x +1.5  1268 +4.0
   x +2.0  1172 +0.1  1185 +1.9  1164 +2.2  1193 +4.6  1185 +2.4
    K22 KULA      2014-08-09
1Lina Bengtson -94Öresund FK14,03
2Jennie Söderholm -93Västerås FK13,72
3Erica Lantz -94Atleticum Växjö SK13,31
4Therese Jernbeck -92IFK Lidingö12,65
5Marielle Bengtsson -93Trollhättans FIK11,47

Lina Bengtson
Marielle Bengtsson
Jennie Söderholm
Therese Jernbeck
Erica Lantz
   x  1377     x     x  1398  1403
1147  1093  1108     x   996  1075
1319  1346  1362  1372  1343  1371
1240  1208     x  1265     x     x
1300  1286  1302  1318  1331     x
    K22 DISKUS      2014-08-10
1Lina Bengtson -94Öresund FK49,20
2Heidi Schmidt -93Täby IS48,77
3Moa Eskilsson -93Villstad GIF46,62
4Emma Ljungberg -94Nyköpings BIS46,53
5Maria Wennlund -93IF Göta40,53
6Lydia Sundin -94IFK Mora38,88
7Hanna Bengtson -92Öresund FK38,55
8Freja Liljedahl -94Gefle IF35,31
9Marielle Bengtsson -93Trollhättans FIK34,68

Hanna Bengtson
Moa Eskilsson
Lydia Sundin
Marielle Bengtsson
Maria Wennlund
Heidi Schmidt
Emma Ljungberg
Lina Bengtson
Freja Liljedahl
3559  3489  3568  3738  3791  3855
4426  4368  4662  4468     x  4376
3787  3888     x  3844     x     x
   x  3468  3335
4053     x     x  4021     x     x
   x     x  3914  4877     x     x
4324  4530     x  4464  4653     x
4036     x  4603     x  4750  4920
   x  3396  3531  3435  3499     x
    K22 SLÄGGA      2014-08-09
1Eleni Larsson -93Huddinge AIS65,64
2Amanda Rydberg -93Västerås FK59,14
3Malin Johansson -92IFK Strömsund57,22
4Anna-Clara Rydberg -94IF Göta51,15
5Freja Liljedahl -94Gefle IF50,31
6Felicia Hast -93IFK Lund49,51
7Madelene Östblom -94Gefle IF49,14
8Stephanie Ericson -93Ullevi FK49,01
9Maria Söderqvist -93Öresund FK48,11
10Maja Eklund -94IFK Växjö48,07

Maria Söderqvist
Stephanie Ericson
Felicia Hast
Freja Liljedahl
Anna-Clara Rydberg
Amanda Rydberg
Maja Eklund
Malin Johansson
Madelene Östblom
Eleni Larsson
   x  4811     x 
4587  4874  4901  4803     x     x
4339  4076  4951  4626     x     x
4895  5031     x     x  4951  4819
   x  5016  4987  5017  5020  5115
   x  5602  5739  5854  5914     x
   x  4807     x 
5650  5568  5717     x  5722  5666
4594  4633  4854     x  4914  4785
5972  6228  6332     x  6307  6564
    K22 SPJUT      2014-08-08
1Matilda Elfgaard -92Habo FIF-0448,73
2Sofie Davoust -94IFK Tumba42,43
3Malin Andersson -93Öresund FK40,75
4Mathilde Sjöstedt -94Ullevi FK35,57

Sofie Davoust
Matilda Elfgaard
Malin Andersson
Mathilde Sjöstedt
4122  4243     x  4236  4195  3760
4673     x  4747  4857  4767  4873
4063  3965     x  4075  3713  3900
3401  3557     x     x  3477  3551
    F19 100 M  HEAT 1  Vind +3,4  2014-08-08
1Sandra Törnros -95Gefle IF12,03Final
2Emma Gällstedt -96Gefle IF12,26Final
3Alina Lindqvist -95Väsby IK12,59Final
4Hedvig Nykvist -95Tranås AIF12,73
5Fanny Holgersson -96FIF Gnistan12,94
6Madeleine Rossi -96Hammarby IF13,11

    F19 100 M  HEAT 2  Vind +1,2  
1Emilia Kjellberg -96IFK Sunne11,95Final
2Felicia Ascard -96IFK Lund12,71Final
3Elin Nossmy -96Malmö AI12,74
4Amanda Öberg -96IK Ymer12,81
5Izabelle Kjellberg -96IF Göta13,24

    F19 100 M  HEAT 3  Vind +2,9  
1Karolina Nikamo -95Upsala IF11,87Final
2Tove Ågren -96Falu IK11,97Final
3Moa Ullgren -96GoIF Tjalve12,44Final
4Linn Henriksson -96FIF Gnistan12,67
5Fanny Panboon -95Skellefteå AIK12,74
6Ellinor Englundh -96Säters IF12,95

    F19 100 M  FINAL  Vind +2,1  2014-08-08
1Emilia Kjellberg -96IFK Sunne11,62
2Karolina Nikamo -95Upsala IF11,83
3Sandra Törnros -95Gefle IF11,92
4Tove Ågren -96Falu IK12,08
5Emma Gällstedt -96Gefle IF12,29
6Moa Ullgren -96GoIF Tjalve12,48
6Alina Lindqvist -95Väsby IK12,48
8Felicia Ascard -96IFK Lund12,65

    F19 200 M  HEAT 1  Vind -1,2  2014-08-09
1Tove Ågren -96Falu IK25,02Final
2Karolina Nikamo -95Upsala IF25,43Final
3Felicia Ascard -96IFK Lund25,81Final
4Madeleine Rossi -96Hammarby IF26,72Final
5Hedvig Nykvist -95Tranås AIF26,93

    F19 200 M  HEAT 2  Vind +0,1  
1Frida Grindheim -96Malmö AI25,66Final
2Sandra Törnros -95Gefle IF25,84Final
3Klara Helander -95Upsala IF26,10Final
4Nina Lundin -95Göteborgs KIK26,66Final
5Linn Henriksson -96FIF Gnistan26,96
6Frida Wallström -95IFK Umeå27,47

    F19 200 M  FINAL  Vind +2,0  2014-08-10
1Tove Ågren -96Falu IK24,47
2Sandra Törnros -95Gefle IF24,78
3Karolina Nikamo -95Upsala IF24,84
4Frida Grindheim -96Malmö AI25,24
5Klara Helander -95Upsala IF25,42
6Felicia Ascard -96IFK Lund25,50
7Madeleine Rossi -96Hammarby IF26,47
8Nina Lundin -95Göteborgs KIK26,55

    F19 400 M  HEAT 1    2014-08-08
1Frida Grindheim -96Malmö AI57,96Final
2Klara Helander -95Upsala IF58,74Final
3Madeleine Björlin-Delmar -96IFK Göteborg59,20Final
4Susanne Johansson -96Kvarnsvedens GoIF61,07Final
5Sara Derelöv -96Motala AIF61,91
6Hedvig Nykvist -95Tranås AIF62,46

    F19 400 M  HEAT 2    
1Elise Malmberg -95Hässleholms AIS59,10Final
2Josephine Risberg Thoor -95IFK Lund59,78Final
3Johanna Holmén Svensson -95Alingsås IF59,96Final
4Alice Petersson -95Kalmar SK60,29Final
5Elvira Erixon -96Mölndals AIK61,39
6Frida Wallström -95IFK Umeå61,43

    F19 400 M  FINAL    2014-08-09
1Elise Malmberg -95Hässleholms AIS55,25
2Madeleine Björlin-Delmar -96IFK Göteborg56,72
3Klara Helander -95Upsala IF56,83
4Frida Grindheim -96Malmö AI57,16
5Alice Petersson -95Kalmar SK57,78
6Johanna Holmén Svensson -95Alingsås IF58,90
7Josephine Risberg Thoor -95IFK Lund60,24
8Susanne Johansson -96Kvarnsvedens GoIF61,84

    F19 800 M      2014-08-10
1Madeleine Björlin-Delmar -96IFK Göteborg2.14,80
2Jessica Edlund -95Umedalens IF2.15,34
3Lisa Bergdahl -95Glanshammars IF2.19,57
4Emelie Svensson -95IFK Mora2.20,68
5Ester Torstensson -96IK Orient2.22,54
6My Sänneskog -96IFK Helsingborg2.24,41
-Anna Dahlsjö -96Mölndals AIKej start

    F19 1500 M      2014-08-09
1Carolina Johnson -96Linköpings GIF4.29,08
2Felicia Hellberg -95Sundbybergs IK4.30,39
3Jessica Edlund -95Umedalens IF4.35,38
4Hedda Bångman -95Trångsvikens IF4.36,03
5Moa Rothman -96Västerås FK4.41,49
6Amanda Trense -95Täby IS4.46,43
7Isabell Norstedt -95IFK Helsingborg4.51,82
8Malin Jonson -96Sävedalens AIK4.52,18
9Johanna Andersson -96Mölndals AIK4.52,86
10Kristina Häggström-Wedding -96Motala AIF4.53,38
11Lisa Bergdahl -95Glanshammars IF4.59,32
12Maja Hultin -96IK Orient5.11,99

    F19 3000 M      2014-08-10
1Carolina Johnson -96Linköpings GIF9.40,88
2Felicia Hellberg -95Sundbybergs IK9.42,95
3Hedda Bångman -95Trångsvikens IF9.58,55
4Kristina Häggström-Wedding -96Motala AIF10.19,79
5Johanna Andersson -96Mölndals AIK10.32,50
6Malin Jonson -96Sävedalens AIK10.36,22
7Maja Hultin -96IK Orient11.19,64

    F19 2000 M HINDER      2014-08-08
1Carolina Johnson -96Linköpings GIF6.39,58
2Moa Rothman -96Västerås FK6.47,43
3Isabell Norstedt -95IFK Helsingborg7.04,92
4Malin Börjesjö -96Sundbybergs IK7.17,61
5Amanda Trense -95Täby IS7.20,42
6Andrea Gillström -96Kvarnsvedens GoIF7.44,59

    F19 100 M HÄCK  HEAT 1  Vind +3,1  2014-08-10
1Emma Stenlöf -96Västerås FK14,18Final
2Elise Malmberg -95Hässleholms AIS14,63Final
3Amanda Öberg -96IK Ymer14,65Final
4Ellinor Persson -96Täby IS15,88Final
5Sarah Larsson -95IF Göta17,37
-Hedda Hanner -96IFK Lidingöbröt

    F19 100 M HÄCK  HEAT 2  Vind +0,4  
1Adriana Janic -96Malmö AI14,22Final
2Sofia Mossberg -95Falu IK14,27Final
3Malin Skogström -95Hässelby SK14,73Final
4Sara Cannmo -96Hovslätts IK15,88Final
-Fanny Holgersson -96FIF Gnistanbröt

    F19 100 M HÄCK  FINAL  Vind +2,7  2014-08-10
1Emma Stenlöf -96Västerås FK13,89
2Elise Malmberg -95Hässleholms AIS13,94
3Adriana Janic -96Malmö AI13,94
4Sofia Mossberg -95Falu IK14,09
5Malin Skogström -95Hässelby SK14,51
6Amanda Öberg -96IK Ymer14,70
7Ellinor Persson -96Täby IS15,82
-Sara Cannmo -96Hovslätts IKej start

    F19 400 M HÄCK  HEAT 1    2014-08-09
1Sofia Linde -95Täby IS63,59Final
2Johanna Holmén Svensson -95Alingsås IF65,94Final
3Felicia Ascard -96IFK Lund67,59Final
4Sara Derelöv -96Motala AIF67,67Final
5Emma Gustafsson -95IK Ymer68,45
6Sanna Oscarson -96IK Ymer68,79

    F19 400 M HÄCK  HEAT 2    
1Rakel Rosshagen -95Hässelby SK65,44Final
2Elise Malmberg -95Hässleholms AIS66,90Final
3Ida Ekroth -96Upsala IF67,39Final
4Elvira Erixon -96Mölndals AIK67,86Final
5Gabrielle Wehlander -96Göteborgs KIK68,73

    F19 400 M HÄCK  FINAL    2014-08-10
1Sofia Linde -95Täby IS60,13
2Johanna Holmén Svensson -95Alingsås IF61,77
3Rakel Rosshagen -95Hässelby SK63,10
4Ida Ekroth -96Upsala IF65,66
5Sara Derelöv -96Motala AIF65,77
6Elvira Erixon -96Mölndals AIK66,67
7Felicia Ascard -96IFK Lund68,53
-Elise Malmberg -95Hässleholms AISej start

    F19 HÖJD      2014-08-08
1Sofia Linde -95Täby IS1,77
2Ellen Ekholm -96Ullevi FK1,77
2Emma Stenlöf -96Västerås FK1,77
4Linda Skantze -95IFK Lidingö1,69
5Emilia Kjellberg -96IFK Sunne1,65
6Vendela Wikström -96Brännans FF1,61

Ellen Ekholm
Linda Skantze
Emma Stenlöf
Emilia Kjellberg
Vendela Wikström
Sofia Linde
150 156 161 165 169 172 175 177 179
-   -   o   o   o   xxo o   o   xxx
-   -   o   xo  o   xxx
-   -   -   o   xo  o   xo  o   xxx
-   -   xo  o   xxx
o   xo  xxo xxx
-   -   -   o   o   o   xo  o   xxx
    F19 STAV      2014-08-08
1Sara Cannmo -96Hovslätts IK3,97
2Annika Jönsson -96IFK Helsingborg3,82
3Amanda Gabrielsson -96Wärnamo SK3,51
4Emma Häggström -96Kvarnsvedens GoIF3,51
5Fanny Fransson-Bergetoft -96KFUM Örebro3,05

Emma Häggström
Annika Jönsson
Fanny Fransson-Bergetoft
Sara Cannmo
Amanda Gabrielsson
287 305 317 329 337 345 351 357 362 367 372 377 382 387 392 397 402
-   -   -   o   xxo o   o   xxx
-   -   -   -   -   o   -   -   xxo -   o   -   o   -   -   xxx
xxo o   xxx
-   -   -   -   -   -   o   -   o   -   o   -   o   -   -   xxo xxx
-   -   -   o   xo  o   o   xx-
    F19 LÄNGD      2014-08-09
1Emma Stenlöf -96Västerås FK5,93
2Moa Ullgren -96GoIF Tjalve5,80
3Emilia Kjellberg -96IFK Sunne5,71
4Sandra Törnros -95Gefle IF5,67
5Malin Skogström -95Hässelby SK5,61
6Elvira Richardsson -96IFK Kristinehamn5,56
7Elise Malmberg -95Hässleholms AIS5,48
8Alina Lindqvist -95Väsby IK5,28
9Lilly Andersson -96Malmö AI5,26
10Alice Eriksson -96IFK Lidingö5,06
11Hanna Gille -96Sävedalens AIK5,02
12Joline Jansson -96Östhammar FI4,93
13Fanny Holgersson -96FIF Gnistan3,95

Alina Lindqvist
Sandra Törnros
Lilly Andersson
Emma Stenlöf
Elvira Richardsson
Joline Jansson
Hanna Gille
Moa Ullgren
Fanny Holgersson
Elise Malmberg
Alice Eriksson
Malin Skogström
Emilia Kjellberg
 513 +0.7   528 +1.5   511 -0.2
   x +1.4     x +0.8   567 -0.6   553 +0.0     x -0.2     x +0.1
   x +1.9   526 +1.3     x +0.1
 584 +2.7   593 +1.4   586 -0.2   574 +0.6   574 -1.0   566 -0.1
 556 +2.4     x +1.6   350 -0.5   549 -0.0   533 -0.7   530 -0.5
 437 +2.9   493 +1.3   475 -1.1
 502 +1.7     x +1.2     x -2.0
 571 +0.9   428 +0.4   555 -2.2   509 -2.5   572 +0.2   580 -1.9
   x +1.2   395 +1.0     x -1.8
 548 +1.4     -          -          -          -          - 
 361 +1.2   506 +0.9   491 -1.8
 561 +1.5   385 +1.3     x -1.5     x -0.8   539 +0.1   283 -2.1
 553 +1.9   571 +0.8   562 -1.5   566 -0.6     x -0.1   440 -1.8
    F19 TRESTEG      2014-08-10
1Malin Citess -95Atleticum Växjö SK12,12
2Elvira Richardsson -96IFK Kristinehamn12,08
3Fanny Anonsen -95Gefle IF12,08
4Nellie Mårtensson -95Malmö AI12,07
5Rakel Rosshagen -95Hässelby SK11,82
6Hanna Gille -96Sävedalens AIK11,34
7Matilde Andersson -96Upsala IF11,17
8Johanna Konseléus -95Ullevi FK11,13
9Martina Appel -96IF Göta10,95
10Alice Eriksson -96IFK Lidingö10,92
11Sara Pernbrink -96Hammarby IF10,90
12Joline Jansson -96Östhammar FI10,83
13Anna Holmin -95Upsala IF10,80
14Hedda Hanner -96IFK Lidingö10,50
15Sarah Larsson -95IF Göta10,10

Hedda Hanner
Martina Appel
Joline Jansson
Alice Eriksson
Anna Holmin
Sarah Larsson
Sara Pernbrink
Johanna Konseléus
Malin Citess
Rakel Rosshagen
Elvira Richardsson
Nellie Mårtensson
Matilde Andersson
Fanny Anonsen
Hanna Gille
   x +2.1  1047 +4.1  1050 +2.7
1080 +1.9     x +1.7  1095 +3.3
1042 +2.5  1083 +4.2  1081 +3.4
 976 +2.2  1088 +3.5  1092 +3.0
1071 +2.1  1080 +0.8   917 +3.7
1010 +3.4   967 +3.6   989 +2.2
1087 +3.1  1090 +1.9  1089 +2.9
   x +2.8  1091 +0.9  1113 +2.4  1093 +3.8  1085 +2.5  1083 +2.1
   x +1.6     x +0.3  1122 +3.1     x +1.3  1212 +1.9  1158 +1.6
1118 +3.0  1122 +0.5  1162 +2.0  1160 +2.3  1156 +2.5  1182 +1.3
1191 +3.1     x +0.3  1204 +2.6  1208 +1.5     x +2.1     x +3.7
1174 +3.5     x +2.6  1183 +2.0     x +2.9  1193 +1.7  1207 +2.4
   x +1.7  1117 +1.7     x +3.2     x +1.1     x +2.9  1106 +3.2
1129 +2.3  1151 +1.5     x +2.7  1177 +1.0     x +2.6  1208 +2.5
1119 +3.9     x +2.1  1134 +2.3  1130 +2.0     x +4.0     x +2.4
    F19 KULA 4,0      2014-08-10
1Fanny Roos -95Ljungby FIK15,77
2Julia Axelsson Svärd -96IFK Helsingborg13,45
3Maria Nilsson -95IK Orient13,30
4Sara Lennman -96Katrineholms SK12,69
5Linn Bergstrand -96Ullevi FK11,85
6Hanna Gustavsson -96Motala AIF11,75
7Linnea Jönsson -95Upsala IF11,53
8Hanna Mårtensson -96Hässelby SK11,33
9Fanny Öhrn Selahn -95Sundbybergs IK11,14

Linnea Jönsson
Hanna Mårtensson
Sara Lennman
Maria Nilsson
Linn Bergstrand
Fanny Roos
Fanny Öhrn Selahn
Hanna Gustavsson
Julia Axelsson Svärd
1121  1094  1153     x     x  1087
1048  1089  1133  1046  1100  1093
1216  1190  1166  1244  1269     x
1244  1237  1236     x  1330  1296
1105  1185  1118     x     x     x
   x  1513  1555  1537  1532  1577
1079  1114  1079
1038  1159     x  1133     x  1175
1293  1198  1224  1345  1222  1291
    F19 DISKUS 1,0      2014-08-09
1Fanny Roos -95Ljungby FIK49,03
2Nadia Shirafkan-Nejad -95IF Göta42,04
3Elin Rubin -95Hovslätts IK41,95
4Linn Bergstrand -96Ullevi FK40,36
5Fanny Öhrn Selahn -95Sundbybergs IK39,53
6Marinda Petersson -95Malmö AI36,62
7Klara Bladin -96Brännans FF36,03
8Maria Nilsson -95IK Orient35,76
9Ronja Fredriksson -95IFK Umeå35,12
10Hanna Gustavsson -96Motala AIF34,05
11Linda Skantze -95IFK Lidingö33,02
12Hanna Mårtensson -96Hässelby SK32,96
13Maria Olsson -96Järvsö IF32,56
14Maria Johansson -96Åhus FIK30,58
-Linda Vilpula -95Timrå AIF0,00
-Frida Nilsson -95Södertälje IF0,00

Maria Johansson
Elin Rubin
Hanna Gustavsson
Nadia Shirafkan-Nejad
Linda Vilpula
Linn Bergstrand
Klara Bladin
Fanny Roos
Linda Skantze
Ronja Fredriksson
Marinda Petersson
Fanny Öhrn Selahn
Maria Nilsson
Maria Olsson
Frida Nilsson
Hanna Mårtensson
3058  3035     x 
3925  3972  3576  3900  3897  4195
3405     x     x 
4013  4204  3976  3945     x     x
   x     x     x 
3936  3837     x  3732  4036     x
3562     x     x  3520  3603  3299
4801  3876  4568  4337  4529  4903
2570  3302     x 
3374  3293  3512
3206  3497  3662     x  3590     x
3953  3883  3942     x  3940     x
3492  3576  3438     x  3409     x
3210  3166  3256
   x     x     x 
3282  3296  3292
    F19 SLÄGGA 4,0      2014-08-08
1Marinda Petersson -95Malmö AI59,61
2Alessandra Wall -95Ullevi FK57,91
3Linnea Jönsson -95Upsala IF56,81
4Matilda Åström -95Gefle IF56,49
5Annika Larsson -96Upsala IF51,43
6Rebecka Hallerth -96Hellas FK50,90
7Frida Norlund -95Skellefteå AIK49,52
8Fanny Hjorth -95Säters IF49,50
9Malin Jönsson -95IFK Lund48,09
10Kajsa Wennberg -96Upsala IF46,53
11Lisa Einarsson -96SK Bore46,10
12Hanna Mårtensson -96Hässelby SK45,78
13Erika Berntsson -96FIF Gnistan43,88
14Maria Johansson -96Åhus FIK36,26
-Moa Adolfsson -95Sundsvalls FI0,00

Fanny Hjorth
Malin Jönsson
Moa Adolfsson
Linnea Jönsson
Marinda Petersson
Kajsa Wennberg
Maria Johansson
Alessandra Wall
Hanna Mårtensson
Erika Berntsson
Frida Norlund
Rebecka Hallerth
Matilda Åström
Annika Larsson
Lisa Einarsson
   x  4916  4950  4642  4381     x
4681  4547  4809
   x     x     x 
5446  5523  5553  5535  5441  5681
5458  5657  5961     x  5913     x
4653     x     x 
3626  3286  3535
5791  5721  5781  5700  5764  5772
4578     x     x 
4239  4388     x 
4952  4745     x     x     x     x
5071  4693     x  5090     x     x
5463     x  5569  5551  5371  5649
5025  5008  4886  5143  4941  4940
4452     x  4610
    F19 SPJUT 600      2014-08-10
1Linn Riddarström -96Motala AIF44,78
2Karolina Ander -96Hässelby SK44,46
3Sofie Hammar -95IF Rigor40,60
4Linnea Sieker -95Falkenbergs IK39,01
5Maria Olsson -96Järvsö IF38,40
6Satu Tossavainen -95GoIF Tjalve37,84
7Emma Stenlöf -96Västerås FK37,66
8Olivia Hultman -96SOK Träff34,52
9Ellinor Englundh -96Säters IF34,51
10Malin Skogström -95Hässelby SK34,17
11Ronja Eriksson -95Hässelby SK32,03
12Frida Carlsson -96Hanvikens SK28,78

Frida Carlsson
Ellinor Englundh
Karolina Ander
Satu Tossavainen
Olivia Hultman
Malin Skogström
Emma Stenlöf
Maria Olsson
Ronja Eriksson
Linnea Sieker
Sofie Hammar
Linn Riddarström
2878  2835     x 
   x  3451     x 
4346  4331  4226  4389  4446  4301
3493     x  3455  3421  3784  3716
3452  3209  3180     x  3425  3264
3417  3074  3392
3726  3766  3652  3643     x  3482
   x     x  3472  3673  3554  3840
2902  3203  2667
3823  3654  3447  3822  3795  3901
   x  3927  4011  3634     x  4060
4034  4478  4017  4153  4124  4070
    F17 100 M  HEAT 1  Vind +1,5  2014-08-08
1Johanna Gustafsson -97Motala AIF12,17Final
2Hanna Hoff -97IFK Växjö12,40Final
3Malin Andersson -97Gefle IF12,47Final
4Louise Liljeblad -97Mölndals AIK12,58Final
5Linnéa Agefjäll -97Linköpings GIF12,71Final
6Amanda Sundstedt -97Västerås FK12,85

    F17 100 M  HEAT 2  Vind +2,4  
1Irene Ekelund -97Malmö AI11,77Final
2Binai Ahmad -97KA2 IF12,59Final
3Julia Seigerroth -97IK Hakarpspojkarna12,72Final
4Ella Frödin -97Västerås FK12,86
5Emma Jansson -97Falu IK12,94
6Sandra Hentschel -97Hammarby IF13,07
7Sandra Skogström -97Hässelby SK13,65

    F17 100 M  FINAL  Vind +1,9  2014-08-08
1Irene Ekelund -97Malmö AI11,62
2Hanna Hoff -97IFK Växjö12,12
3Johanna Gustafsson -97Motala AIF12,23
4Louise Liljeblad -97Mölndals AIK12,41
5Malin Andersson -97Gefle IF12,44
6Binai Ahmad -97KA2 IF12,53
7Julia Seigerroth -97IK Hakarpspojkarna12,79
-Linnéa Agefjäll -97Linköpings GIFbröt

    F17 200 M  HEAT 1  Vind -1,4  2014-08-09
1Johanna Gustafsson -97Motala AIF25,88Final
2Alice Svanteson -97Sävedalens AIK26,31Final
3Linnea Tebelius -97IK Lerum FI26,51Final
4Binai Ahmad -97KA2 IF27,14Final
5Hanna Andersson -97IFK Trelleborg28,89

    F17 200 M  HEAT 2  Vind -1,8  
1Ebba Svanteson -97Sävedalens AIK25,95Final
2Vendela Rydbäck -97Göteborgs KIK26,43Final
3Amanda Sundstedt -97Västerås FK26,89Final
4Therese Bjureby -97Linköpings GIF27,09Final
5Agnes Fredriksen -97Hovslätts IK28,80

    F17 200 M  FINAL  Vind +3,4  2014-08-10
1Johanna Gustafsson -97Motala AIF24,63
2Ebba Svanteson -97Sävedalens AIK25,27
3Alice Svanteson -97Sävedalens AIK25,54
4Vendela Rydbäck -97Göteborgs KIK25,60
5Linnea Tebelius -97IK Lerum FI25,82
6Amanda Sundstedt -97Västerås FK26,31
7Therese Bjureby -97Linköpings GIF26,32
8Binai Ahmad -97KA2 IF26,38

    F17 400 M      2014-08-09
1Johanna Gustafsson -97Motala AIF56,27
2Ebba Svanteson -97Sävedalens AIK56,91
3Alice Svanteson -97Sävedalens AIK57,43
4Vendela Rydbäck -97Göteborgs KIK58,24
5Linnea Tebelius -97IK Lerum FI59,52
6Sofia Hultgren -97Ludvika FFI59,93
7Sharon Lopez -97Västerås FK60,21
8Hanna Andersson -97IFK Trelleborg64,50

    F17 800 M      2014-08-10
1Elin Brink -97Mölndals AIK2.15,58
2Linn Bengtsson -97IFK Växjö2.16,14
3Sara Christiansson -97Trollhättans FIK2.16,94
4Isabella Andersson -97Turebergs FK2.18,42
5Malin Persson -97Bollnäs FIK2.23,67
6Olivia Weslien -97IF Göta2.25,94

    F17 1500 M      2014-08-09
1Isabella Andersson -97Turebergs FK4.39,95
2Astrid Rosvall -97Hässelby SK4.45,80
3Sara Christiansson -97Trollhättans FIK4.49,79
4Lisa Svensson -97Linköpings GIF4.54,30
5Malin Persson -97Bollnäs FIK4.58,12
6Emma Gustafsson -97Hässelby SK5.02,94
7Olivia Weslien -97IF Göta5.06,97
8Maja Sjöblom -97Hässelby SK5.16,69
-Hilda Hardell -97Hässelby SKbröt

    F17 3000 M      2014-08-10
1Ebba Andersson -97Sollefteå GIF10.12,74
2Ida Kellström -97FGF Gotland10.57,07
3Emma Gustafsson -97Hässelby SK11.00,59
4Hilda Hardell -97Hässelby SK11.40,43
5Louise Gårdmark -97IFK Lidingö12.18,28
-Lisa Svensson -97Linköpings GIFbröt

    F17 1500 M HINDER      2014-08-08
1Linn Bengtsson -97IFK Växjö4.55,34
2Astrid Rosvall -97Hässelby SK5.05,86
3Elin Brink -97Mölndals AIK5.13,49
4Lisa Svensson -97Linköpings GIF5.25,26

    F17 100 M HÄCK  HEAT 1  Vind +0,9  2014-08-09
1Clara Bogfors -97Hallens SK14,35Final
2Julia Seigerroth -97IK Hakarpspojkarna14,37Final
3Lisa Piscator -97IFK Kristinehamn14,86Final
4Beatrice Lantz -97IFK Växjö15,06Final
5Dagny Olofsson-Hoffman -97IK Lerum FI15,33Final
6Frida Hansson -97Stenungsunds FI15,63
7Emilia Stenström -97Huddinge AIS16,62

    F17 100 M HÄCK  HEAT 2  Vind 0,0  
1Lovisa Östervall -97IFK Tumba14,24Final
2Johanna Dyremark -97IFK Tumba14,57Final
3Therese Bjureby -97Linköpings GIF15,06Final
4Emma Jansson -97Falu IK15,52
5Jenny Wingqvist -97Hässelby SK15,63
6Victoria Stöckel -97Nedre Soppero IK15,75
7Maja Sörebro -97IFK Kristinehamn15,83

    F17 100 M HÄCK  FINAL  Vind +0,4  2014-08-09
1Lovisa Östervall -97IFK Tumba14,19
2Clara Bogfors -97Hallens SK14,32
3Johanna Dyremark -97IFK Tumba14,70
4Lisa Piscator -97IFK Kristinehamn14,97
5Therese Bjureby -97Linköpings GIF15,12
6Dagny Olofsson-Hoffman -97IK Lerum FI15,30
7Beatrice Lantz -97IFK Växjö15,48
-Julia Seigerroth -97IK Hakarpspojkarnabröt

    F17 300 M HÄCK  HEAT 1    2014-08-09
1Karin Ytterberg -97IK Ymer45,15Final
2Lovisa Östervall -97IFK Tumba45,48Final
3Hanna Hoff -97IFK Växjö46,38Final
4Frida Hansson -97Stenungsunds FI46,87Final
5Lisa Olsson -97Hellas FK46,89Final
6Maja Sörebro -97IFK Kristinehamn48,32

    F17 300 M HÄCK  HEAT 2    
1Johanna Dyremark -97IFK Tumba45,78Final
2Emelie Öberg -97Linköpings GIF46,76Final
3Jenny Wingqvist -97Hässelby SK46,87Final
4Lisa Piscator -97IFK Kristinehamn47,43
5Hanne Karlsson -97IFK Kristinehamn48,53

    F17 300 M HÄCK  FINAL    2014-08-10
1Johanna Dyremark -97IFK Tumba43,62
2Hanna Hoff -97IFK Växjö43,81
3Lovisa Östervall -97IFK Tumba43,93
4Emelie Öberg -97Linköpings GIF45,92
5Jenny Wingqvist -97Hässelby SK46,29
6Frida Hansson -97Stenungsunds FI46,60
7Karin Ytterberg -97IK Ymer46,74
8Lisa Olsson -97Hellas FK48,66

    F17 HÖJD      2014-08-08
1Louise Ekman -97Gefle IF1,77
2Lovisa Östervall -97IFK Tumba1,73
3Johanna Dyremark -97IFK Tumba1,67
4Anna Karlsson Tufuga -97SK Bore1,64
5Elina Lanndalen -97IK Ymer1,61
6Amanda Engman -97Upsala IF1,61
7Victoria Stöckel -97Nedre Soppero IK1,61
8Agnes Bengtsson -97Sävedalens AIK1,61
8Emilia Stenström -97Huddinge AIS1,61
10Hanne Karlsson -97IFK Kristinehamn1,61
11Louise Cronstedt -97Öresund FK1,52
11Frida Hansson -97Stenungsunds FI1,52
13Caroline Skillt -97Spårvägens FK1,52

Lovisa Östervall
Hanne Karlsson
Anna Karlsson Tufuga
Louise Cronstedt
Agnes Bengtsson
Emilia Stenström
Johanna Dyremark
Louise Ekman
Victoria Stöckel
Elina Lanndalen
Caroline Skillt
Frida Hansson
Amanda Engman
146 152 157 161 164 167 169 171 173 175 177 179
-   -   -   -   o   o   xxo o   o   xxx
-   o   xxo xxo xxx
-   o   o   xo  xxo xxx
o   xo  xxx
-   o   xo  xxo xxx
-    o  xo  xxo xxx                                                           -
-   xo  o   o   xxo xxo xxx
-   -   o   o   o   o   o   o   o   xo  xo  xxx
-   o   o   xxo xxx
-   o   o   xo  xxx
xo  xxo xxx
o   xo  xxx
-   xo  o   xo  xxx
    F17 STAV      2014-08-09
1Klara Mattsson -97IK Orient3,71
2Ellen Olsson -97Wärnamo SK3,61
3Andrietta Grentzmann -97Malmö AI3,33
3Lisa Piscator -97IFK Kristinehamn3,33
5Erica Edström -97IFK Kristinehamn2,91
-Anna Malin Larsson -97Varbergs GIF0,00

Andrietta Grentzmann
Erica Edström
Anna Malin Larsson
Klara Mattsson
Ellen Olsson
Lisa Piscator
291 309 321 333 341 349 355 361 366 371 385
o   o   xo  xo  xxx
xxo xxx
xxx
-   -   -   -   -   o   -   xo  -   xo  xxx
-   -   o   xxo o   -   xxo o   xxx
-   xo  o   xo  xxx
    F17 LÄNGD      2014-08-10
1Lovisa Östervall -97IFK Tumba5,86
2Hanna Hoff -97IFK Växjö5,75
3Johanna Dyremark -97IFK Tumba5,69
4Malin Olsson -97Malmö AI5,44
5Louise Ekman -97Gefle IF5,43
6Beatrice Lantz -97IFK Växjö5,41
7Agnes Bengtsson -97Sävedalens AIK5,19
8Sarah Nordin -97Trollhättans FIK5,19
9Nikolina Nordkvist -97IFK Helsingborg5,04
10Louise Liljeblad -97Mölndals AIK5,04
11Dagny Olofsson-Hoffman -97IK Lerum FI4,77

Dagny Olofsson-Hoffman
Louise Ekman
Sarah Nordin
Beatrice Lantz
Lovisa Östervall
Malin Olsson
Louise Liljeblad
Hanna Hoff
Agnes Bengtsson
Nikolina Nordkvist
Johanna Dyremark
   x +2.0     x +2.5   477 +3.9
 543 +4.0   536 +1.5   529 +2.8   537 +4.9     -          - 
 519 +3.3   504 +2.8   495 +2.5   474 +0.4   488 -0.0     x +1.5
 541 +2.8     x +3.1     x +0.7   521 +3.1     x +0.3     x +2.6
 558 +2.6   572 +4.4   579 +2.0   586 +3.1   542 +0.1     x +2.9
 519 +2.2   544 +2.8   316 +2.0     x +0.3   539 +1.0     x +2.9
   x +3.1   496 +3.6   504 +1.8
 563 +0.7   564 +1.5   575 +1.2     x +4.7     x +1.4   566 +1.5
 515 +2.1   519 +1.7   501 +3.7   503 +1.6   162 +2.0   492 +1.7
 498 +4.0   504 +2.7   499 +3.8
 559 +2.3   567 +2.1   569 +1.0   544 +1.5   549 +1.4   555 +2.0
    F17 LÄNGD kvalpool 1      2014-08-09
1Johanna Dyremark -97IFK Tumba5,75Final
2Lovisa Östervall -97IFK Tumba5,50Final
3Emma Jansson -97Falu IK5,40Final
4Louise Liljeblad -97Mölndals AIK5,35Final
5Agnes Bengtsson -97Sävedalens AIK5,29Final
6Dagny Olofsson-Hoffman -97IK Lerum FI5,16Final
7Nikolina Nordkvist -97IFK Helsingborg5,04Final
8Agnes Fredriksen -97Hovslätts IK4,76
9Felicia Lindberg -97Hammarby IF4,67

Felicia Lindberg
Dagny Olofsson-Hoffman
Louise Liljeblad
Johanna Dyremark
Lovisa Östervall
Agnes Fredriksen
Agnes Bengtsson
Nikolina Nordkvist
Emma Jansson
 467 +1.5   460 -0.3   463 +1.0
 513 +0.9     x +3,2   516 +1.0
 503 -0.4   535 +3.3   500 -1.4
 526 +0.8   575 +1.4
 550 +0.3
 441 +0.9     x +0,7   476 +1.6
 510 -0.4   529 +0.7   508 +2.6
 481 -0.4   504 +0.3   472 +0.4
 512 +1.1     x +1,0   540 +0.8
    F17 LÄNGD kvalpool 2      2014-08-09
1Hanna Hoff -97IFK Växjö5,68Final
2Beatrice Lantz -97IFK Växjö5,48Final
3Malin Olsson -97Malmö AI5,36Final
4Louise Ekman -97Gefle IF5,34Final
5Sarah Nordin -97Trollhättans FIK5,11Final
6Paulina Toresäter -97Upsala IF4,86
7Elina Lanndalen -97IK Ymer4,83
8Veronica Nordin -97Gefle IF4,79
9Emilia Stenström -97Huddinge AIS4,67
10Sandra Skogström -97Hässelby SK4,66

Hanna Hoff
Malin Olsson
Sandra Skogström
Veronica Nordin
Emilia Stenström
Sarah Nordin
Paulina Toresäter
Louise Ekman
Beatrice Lantz
Elina Lanndalen
 540 +1.7   568 -0.1
 533 +1.3   536 +2.3   535 +0.7
   x +1.2   466 +0.5     x +1.7
 445 -0.0   479 -1.4   465 -0.5
 467 +1.2     x +1.2   454 +0.4
 495 +1.1   511 +0.7   511 +2.4
 472 -0.8   486 +0.5     x +1.2
 524 -0.9   534 +0.8   519 +0.4
 374 +0.8   534 +1.6   548 +0.9
   x +0.5   478 +1.1   483 +2.0
    F17 TRESTEG      2014-08-08
1Hanna Hoff -97IFK Växjö12,24
2Beatrice Lantz -97IFK Växjö12,00
3Elsa Herlitz -97Upsala IF11,50
4Amanda Hjalmarsson -97Hovslätts IK11,39
5Sara Ezra -97Upsala IF11,16
6Nikolina Nordkvist -97IFK Helsingborg10,94
7Lisa Olsson -97Hellas FK10,87
8Klara Pedersen -97Upsala IF10,79
9Hanne Karlsson -97IFK Kristinehamn10,30
10Veronica Nordin -97Gefle IF10,26
11Agnes Fredriksen -97Hovslätts IK9,86
12Hedvig Engström-Kindmark -97Upsala IF9,70

Elsa Herlitz
Hanna Hoff
Nikolina Nordkvist
Beatrice Lantz
Hedvig Engström-Kindmark
Veronica Nordin
Lisa Olsson
Sara Ezra
Agnes Fredriksen
Klara Pedersen
Amanda Hjalmarsson
Hanne Karlsson
   x +1,7  1116 +0,9     x +2,2     x +0,8  1141 +1,3  1150 +1,0
1212 +1,1  1204 +1,3  1155 +0,5     -       1224 +1,0     - 
1094 +1,6  1089 +1,1  1080 +1,0  1082 +1,8     x +0,4  1077 +1,4
1192 +1,8  1200 +1,0  1179 +0,6  1160 +1,8     x +1,9  1144 +1,0
 970 +3,1     x +1,0     x +1,9
 974 +0,1  1026 +0,7   970 +1,0
1064 +1,3  1077 +1,6     x +1,3  1083 +2,0  1087 +1,2  1076 +1,0
1074 +1,4     x +2,7  1082 +1,0  1116 +1,9     x +1,1     x +1,8
 986 +1,7     x +2,3   976 +1,5
1039 +1,5     x +2,2     x +1,4  1028 +2,1  1079 +0,9     x +1,6
1055 +1,0   940 +0,8  1071 +1,2  1114 +1,5  1116 +1,1  1139 +1,5
1000 +0,2  1030 +1,1  1030 +1,2
    F17 KULA 3,0      2014-08-10
1Agnes Larsson -97IF Göta15,80
2Emma Harrysson -97Brattås CK14,38
3Victoria Stöckel -97Nedre Soppero IK13,65
4Ebba Olsson -97Brattås CK13,43
5Viktoria Engström-Kindmark -97Upsala IF12,77
6Emma Thor -97Turebergs FK12,56
7Simone Himmerlid -97Sundsvalls FI12,47
8Lovisa Sjöstrand -97IF Castor12,33
9Beatrice Lantz -97IFK Växjö12,06
10Amanda Engbe -97Öresund FK11,55
11Emilia Stenström -97Huddinge AIS11,28
12Linnea Larsson Huusko -97Turebergs FK11,02
13Charlott Danko -97Hanvikens SK10,49

Charlott Danko
Emilia Stenström
Linnea Larsson Huusko
Viktoria Engström-Kindmark
Amanda Engbe
Agnes Larsson
Emma Harrysson
Simone Himmerlid
Emma Thor
Victoria Stöckel
Beatrice Lantz
Ebba Olsson
Lovisa Sjöstrand
1049  1008     x 
1086  1128     x 
1017  1102  1023
1225  1267  1230  1277  1180     x
   x  1155     x 
1505  1580  1526  1504  1523  1553
1396  1413  1365     x  1298  1438
1144  1247     x     x     x  1178
1222  1256     x     x     x     x
1243  1332  1349  1365  1351  1249
   x  1181  1206
1343     x     x     x  1324  1331
1218  1190     x     x  1216  1233
    F17 DISKUS 1,0      2014-08-08
1Lovisa Sjöstrand -97IF Castor43,41
2Emma Harrysson -97Brattås CK39,19
3Ellen Pettersson -97Örbyhus IF37,53
4Clara Holmquist -97IK Hakarpspojkarna37,29
5Frida Bååth -97Timrå AIF36,99
6Viktoria Engström-Kindmark -97Upsala IF35,77
7Amanda Engbe -97Öresund FK35,73
8Linnea Larsson Huusko -97Turebergs FK34,90
9Linnéa Agefjäll -97Linköpings GIF30,55
10Marika Kiviniemi -97Södertälje IF30,45
11Sabine Steen -97IFK Kristinehamn29,81
12Jessica Willman -97Västerås FK26,60
13Emilia Muhr -97Kalmar SK24,83
14Charlott Danko -97Hanvikens SK24,05

Linnéa Agefjäll
Viktoria Engström-Kindmark
Lovisa Sjöstrand
Charlott Danko
Emilia Muhr
Clara Holmquist
Ellen Pettersson
Jessica Willman
Amanda Engbe
Linnea Larsson Huusko
Marika Kiviniemi
Emma Harrysson
Sabine Steen
Frida Bååth
2747  3055     x 
   x  3577     x  3535     x     x
   x  3861     x     x  3644  4341
2379  2405     x 
   x     x  2483
3426  3501     x  3353     x  3729
3753     x  3667  3663  3565  3405
2660     x  2640
3150  3224  3523  3573  3416  3358
2932  3222  2661     x     x  3490
   x  3045     x 
3655  3434  3502  3508  3919  3505
2731  2823  2981
3159  3057  3528     x  3595  3699
    F17 SLÄGGA 3,0      2014-08-10
1Linn Forssell -97Motala AIF66,63
2Emma Thor -97Turebergs FK66,00
3Frida Bååth -97Timrå AIF61,67
4Ebba Olsson -97Brattås CK59,59
5Mathilda Björklund -97Bålsta IK58,71
6Lina Hallberger -97IK Ymer58,43
7Sabine Steen -97IFK Kristinehamn57,37
8Michaela Norrbelius -97Gefle IF53,68
9Amanda Landegren -97IFK Växjö52,93
10Linnea Larsson Huusko -97Turebergs FK51,62
11Helena Åhlén -97SK Bore50,41
12Elin Edgren -97SK Bore48,92
13Fanny Leandersson -97Ullevi FK48,71
14Lovisa Sjöstrand -97IF Castor46,94
15Simone Himmerlid -97Sundsvalls FI45,71
16Lovisa Snygg -97Ullevi FK44,17
17Ebba Wallström -97Eslövs AI35,14

Simone Himmerlid
Emma Thor
Helena Åhlén
Mathilda Björklund
Amanda Landegren
Linnea Larsson Huusko
Linn Forssell
Lovisa Sjöstrand
Sabine Steen
Fanny Leandersson
Lina Hallberger
Ebba Olsson
Elin Edgren
Michaela Norrbelius
Frida Bååth
Lovisa Snygg
Ebba Wallström
4571     x     x 
6041     x     x     x     x  6600
4651  5041  4420
5871     x     x     x     x     x
4877  5084  5293
   x     x  5162
   x     x  6026  6063  6249  6663
3899  4448  4694
5538  5737     x  5605  5150     x
4545  4871  4670
5592  5626  5651  5783  5843     x
5832  5744  5959     x     x  5609
   x  4708  4892
5368     x  5081  5155  5332     x
5891  6167  5867     x  5344  6091
4243  4417  4308
   x     x  3514
    F17 SPJUT 500      2014-08-09
1Linn Peura -97Flen FS49,39
2Beatrice Lantz -97IFK Växjö45,26
3Emma Harrysson -97Brattås CK43,88
4Anna Karlsson Tufuga -97SK Bore41,57
5Louise Liljeblad -97Mölndals AIK39,90
6Marika Kiviniemi -97Södertälje IF38,70
7Matilda Rydin -97Sävedalens AIK38,61
8Louise Cronstedt -97Öresund FK38,26
9Amanda Engman -97Upsala IF34,10
10Hanna Hammar -97IF Rigor33,79
11Felicia Lindberg -97Hammarby IF32,88
12Charlott Danko -97Hanvikens SK32,23
13Emilia Stenström -97Huddinge AIS29,10

Anna Karlsson Tufuga
Louise Liljeblad
Hanna Hammar
Emma Harrysson
Amanda Engman
Louise Cronstedt
Felicia Lindberg
Emilia Stenström
Beatrice Lantz
Linn Peura
Charlott Danko
Marika Kiviniemi
Matilda Rydin
3434  3848     x  4115     x  4157
   x  2730  3483  3151     x  3990
3379  3320     x 
3638  3733  3691  4388  4129  4094
3147  3410  3171
3530     x  3208  3826  3527     x
3207  3288  3268
   x  2910     x 
4511  4201     x  4245  4526  4135
4939  4341     -  4570     -  4689
3134  3223  3187
   x  3368  3570  3870     x  3624
   x  3143  3701     x     x  3861

  Resultatlistan skapad av WindAthletics friidrottsprogram