Sök i ett eller flera fält nedan. Exempel: Åldersgrupp: Välj "Juniorer" för att få fram ålderskategorin 18-22 år.
Exempel 2: Välj Ullevi FK vid klubb näst längst ner och tryck på "Sök". Då visas först placering, poäng och antal poängplatser följt av de aktiva som tog poäng. Eller sök på "Tävling: ISM Gävle 17-18/2 2018" samt "Klubb: Malmö AI" för att se hur många och vilka topp-6-placeringar MAI tog.
Sammanställd av jonas.hedman@friidrott.se
Plac | Klubb | Poäng | Antal | M | K | M22 | P19 | P17 | K22 | F19 | F17 | P16 | P15 | F16 | F15 |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Turebergs FK | 82.13 | 59 | 42 | 10.25 | 22.88 | 1.25 | 5.75 | |||||||
2 | Malmö AI | 68.5 | 51 | 8.75 | 35 | 1.5 | 7 | 14.25 | 2 | ||||||
3 | IFK Växjö | 62 | 41 | 26 | 17 | 2.75 | 0.5 | 12.75 | 3 | ||||||
4 | Täby IS | 56.75 | 29 | 44 | 3.5 | 1.5 | 7.75 | ||||||||
5 | IK Ymer | 56 | 23 | 56 | |||||||||||
6 | Mölndals AIK | 55.25 | 40 | 25.5 | 10.5 | 4.75 | 6.75 | 0.75 | 7 | ||||||
7 | Upsala IF | 54.75 | 47 | 10 | 26.25 | 3.75 | 6.38 | 1.63 | 6.75 | ||||||
8 | Hässelby SK | 51.38 | 53 | 1.5 | 2 | 4.75 | 18.63 | 11.5 | 13 | ||||||
9 | Hammarby IF | 47 | 41 | 9.5 | 4 | 26 | 1.75 | 4.5 | 1.25 | ||||||
10 | IFK Lidingö | 43 | 32 | 23.5 | 11 | 2.5 | 6 | ||||||||
11 | Västerås FK | 32.5 | 22 | 6.5 | 5.5 | 10.5 | 5.25 | 4 | 0.75 | ||||||
12 | Örgryte IS | 31.5 | 24 | 12.5 | 7.5 | 5 | 5.75 | 0.75 | |||||||
13 | Sävedalens AIK | 28.75 | 15 | 15 | 13.5 | 0.25 | |||||||||
14 | KFUM Örebro | 28.5 | 20 | 16.5 | 0.5 | 3 | 1.5 | 7 | |||||||
IF Göta Karlstad | 28.5 | 25 | 7 | 7.5 | 2.75 | 11.25 | |||||||||
IF Kville | 28.5 | 25 | 15 | 1.5 | 1.75 | 8 | 1.75 | 0.5 | |||||||
17 | Falu IK | 25.25 | 21 | 4.5 | 10 | 0.5 | 7.5 | 2.75 | |||||||
18 | Råby-Rekarne FI | 23.25 | 13 | 1 | 18 | 0.25 | 0.75 | 3 | 0.25 | ||||||
19 | Hälle IF | 22.5 | 11 | 19.5 | 0.75 | 2.25 | |||||||||
20 | Huddinge AIS | 22.25 | 18 | 10.5 | 3.5 | 5.25 | 0.75 | 0.5 | 1.75 | ||||||
21 | Tyresö FK | 21.25 | 16 | 8 | 13.25 | ||||||||||
22 | Kvarnsvedens GoIF | 18.5 | 18 | 2.5 | 6 | 0.5 | 9.5 | ||||||||
23 | Umedalens IF | 16.5 | 10 | 7 | 7 | 0.25 | 2.25 | ||||||||
24 | Skruvs IF | 15.5 | 14 | 6.5 | 9 | ||||||||||
25 | AIK | 15 | 7 | 7.5 | 7.5 | ||||||||||
26 | Spårvägens FK | 14.75 | 12 | 0.5 | 11 | 1.75 | 0.75 | 0.75 | |||||||
27 | IFK Halmstad | 14 | 16 | 1.75 | 5.75 | 0.25 | 6.25 | ||||||||
28 | Eslövs AI | 13.5 | 8 | 1.75 | 8.75 | 3 | |||||||||
29 | IFK Göteborg | 12.25 | 15 | 1 | 3 | 3.5 | 4.75 | ||||||||
Kils AIK | 12.25 | 10 | 10.5 | 1.75 | |||||||||||
31 | Alunda SK | 11.38 | 15 | 3.25 | 1.75 | 1.5 | 4.88 | ||||||||
32 | Hanvikens SK | 11 | 10 | 5.5 | 5.5 | ||||||||||
Tjalve IF Norrköping | 11 | 8 | 0.5 | 10 | 0.25 | 0.25 | |||||||||
34 | Ullevi FK | 10.75 | 10 | 0.5 | 4 | 3 | 1 | 2.25 | |||||||
35 | Bromma IF | 10.5 | 13 | 1 | 5.25 | 2 | 1 | 1.25 | |||||||
Hovslätts IK | 10.5 | 9 | 7 | 3.5 | |||||||||||
37 | Åhus FIK | 10 | 11 | 2.5 | 0.75 | 2 | 4.75 | ||||||||
38 | Vallentuna FK | 9.25 | 7 | 9.25 | |||||||||||
39 | Höörs IS | 9 | 5 | 5 | 0.5 | 3.5 | |||||||||
Eskilstuna FI | 9 | 8 | 8 | 1 | |||||||||||
Åsbro GoIF | 9 | 4 | 9 | ||||||||||||
42 | Glanshammars IF | 8.75 | 8 | 8.75 | |||||||||||
Danderyds SK | 8.75 | 8 | 8.75 | ||||||||||||
Bollnäs FIK | 8.75 | 6 | 7 | 1.75 | |||||||||||
45 | Visby IF Gute | 8.5 | 4 | 7.25 | 1.25 | ||||||||||
Mälarhöjdens IK | 8.5 | 6 | 0.5 | 8 | |||||||||||
Högbo GIF | 8.5 | 3 | 8.5 | ||||||||||||
48 | Östhammar FI | 8.25 | 5 | 6 | 2.25 | ||||||||||
49 | IFK Mora | 7.75 | 8 | 2.25 | 0.25 | 5.25 | |||||||||
50 | KA 2 IF | 7.63 | 8 | 1.5 | 2.13 | 4 | |||||||||
51 | FIK Färjestaden | 7.5 | 6 | 7.5 | |||||||||||
Bohus IF | 7.5 | 5 | 7.5 | ||||||||||||
IFK Lund | 7.5 | 10 | 3 | 1.75 | 1 | 1.75 | |||||||||
Hellas FK | 7.5 | 7 | 1 | 5.5 | 1 | ||||||||||
55 | Trollhättan FIK | 7.25 | 7 | 0.75 | 0.25 | 6.25 | |||||||||
56 | Göteborgs KIK | 7.13 | 6 | 3.5 | 3 | 0.63 | |||||||||
57 | Ärla IF | 7 | 3 | 7 | |||||||||||
58 | Brännans FF | 6.5 | 3 | 3.5 | 1.75 | 1.25 | |||||||||
59 | Rånäs 4H | 6 | 2 | 6 | |||||||||||
60 | IS Göta | 5.75 | 4 | 5.75 | |||||||||||
Sundsvalls FI | 5.75 | 7 | 1.25 | 1.75 | 2.75 | ||||||||||
62 | IK Lerum FI | 5.5 | 5 | 2.5 | 0.5 | 2 | 0.5 | ||||||||
IF Rigor | 5.5 | 6 | 3 | 2 | 0.5 | ||||||||||
Klippans FK | 5.5 | 6 | 2.5 | 0.5 | 2.5 | ||||||||||
Strands IF | 5.5 | 8 | 1.75 | 1.25 | 2.5 | ||||||||||
Varbergs GIF | 5.5 | 9 | 0.5 | 2 | 1 | 2 | |||||||||
SK Bore | 5.5 | 3 | 5.5 | ||||||||||||
68 | IFK Umeå | 5.25 | 4 | 2.5 | 1.5 | 1.25 | |||||||||
Ljungby FIK | 5.25 | 7 | 1.5 | 3.75 | |||||||||||
Linköpings GIF | 5.25 | 6 | 1.75 | 3 | 0.25 | 0.25 | |||||||||
71 | Dala-Järna IK | 4.5 | 3 | 4.5 | |||||||||||
72 | Oskarshamns SK | 4.25 | 3 | 4.25 | |||||||||||
73 | IFK Helsingborg | 3.5 | 2 | 3.5 | |||||||||||
Högby IF | 3.5 | 3 | 2 | 1.5 | |||||||||||
FIF Gnistan | 3.5 | 3 | 3.5 | ||||||||||||
76 | Habo FIF-04 | 3.25 | 4 | 2.5 | 0.75 | ||||||||||
Wärnamo SK | 3.25 | 4 | 2.75 | 0.5 | |||||||||||
78 | Lidköpings IS | 3 | 4 | 2.5 | 0.5 | ||||||||||
IFK Sunne | 3 | 2 | 2.5 | 0.5 | |||||||||||
Marieby GIF | 3 | 5 | 3 | ||||||||||||
Wedevågs IF | 3 | 3 | 3 | ||||||||||||
82 | Öresund FK | 2.75 | 3 | 2.75 | |||||||||||
IK Heros | 2.75 | 3 | 2.75 | ||||||||||||
84 | IK Hakarpspojkarna | 2.5 | 3 | 2.5 | |||||||||||
Tväråselets AIF | 2.5 | 1 | 2.5 | ||||||||||||
Tingbergs AIS | 2.5 | 3 | 1.5 | 1 | |||||||||||
87 | Säffle FIK | 2.25 | 3 | 2.25 | |||||||||||
Heleneholms IF | 2.25 | 2 | 1.75 | 0.5 | |||||||||||
Ystads IF | 2.25 | 3 | 0.5 | 1.75 | |||||||||||
90 | Stocksäters IF | 2 | 2 | 2 | |||||||||||
Luleå FI | 2 | 6 | 0.25 | 1.75 | |||||||||||
92 | Sävast Skiteam IF | 1.75 | 1 | 1.75 | |||||||||||
93 | Timrå AIF | 1.5 | 1 | 1.5 | |||||||||||
Östersunds GIF | 1.5 | 2 | 0.25 | 1.25 | |||||||||||
Flens FS | 1.5 | 2 | 1.5 | ||||||||||||
Ängelholms IF | 1.5 | 3 | 1 | 0.5 | |||||||||||
IFK Tumba | 1.5 | 3 | 1 | 0.5 | |||||||||||
98 | IK Orient | 1.25 | 1 | 1.25 | |||||||||||
Falkenbergs IK | 1.25 | 1 | 1.25 | ||||||||||||
Haparanda SKT | 1.25 | 2 | 1 | 0.25 | |||||||||||
Borlänge LK | 1.25 | 1 | 1.25 | ||||||||||||
Piteå IF | 1.25 | 4 | 1.25 | ||||||||||||
Kongahälla AIK | 1.25 | 2 | 1.25 | ||||||||||||
104 | Kalmar SK | 1 | 1 | 1 | |||||||||||
Säters IF | 1 | 1 | 1 | ||||||||||||
IK Wilske | 1 | 1 | 1 | ||||||||||||
Stockviks SF | 1 | 1 | 1 | ||||||||||||
Tullinge FI | 1 | 1 | 1 | ||||||||||||
109 | IF Skade | 0.75 | 1 | 0.75 | |||||||||||
Kalix SK | 0.75 | 1 | 0.75 | ||||||||||||
111 | Skellefteå AIK | 0.63 | 2 | 0.63 | |||||||||||
112 | Gefle IF | 0.5 | 1 | 0.5 | |||||||||||
IFK Strömsund | 0.5 | 1 | 0.5 | ||||||||||||
Motala AIF | 0.5 | 1 | 0.5 | ||||||||||||
Mariestads AIF | 0.5 | 1 | 0.5 | ||||||||||||
Katrineholms SK | 0.5 | 1 | 0.5 | ||||||||||||
Brattås CK | 0.5 | 1 | 0.5 | ||||||||||||
118 | Luleå Gjutarens IF | 0.25 | 1 | 0.25 | |||||||||||
Genarps IF | 0.25 | 1 | 0.25 | ||||||||||||
Eksjö Södra IK | 0.25 | 1 | 0.25 | ||||||||||||
F Stenungsunds FI | 0.25 | 1 | 0.25 |
Tävling | Ute/Inne | Klass | Åldersgr. | Gren | Plac. | name | Klubb | Resultat |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
SM terräng Umeå 12-13/10 2019 | U | P17 | Ungdom | 4 km terräng | 1 | Sharmarke Ahmed | Hälle IF | 12:59 |
SM terräng Umeå 12-13/10 2019 | U | P17 | Ungdom | 4 km terräng | 2 | Nils Bredin | Hälle IF | 13:06 |
SM terräng Umeå 12-13/10 2019 | U | P17 | Ungdom | 4 km terräng | 3 | Anders Danielson Frost | Dala-Järna IK | 13:18 |
SM terräng Umeå 12-13/10 2019 | U | P17 | Ungdom | 4 km terräng | 4 | Michael Rosenqvist | Mölndals AIK | 13:22 |
SM terräng Umeå 12-13/10 2019 | U | P17 | Ungdom | 4 km terräng | 5 | Julius Mördrup | IFK Lidingö | 13:25 |
SM terräng Umeå 12-13/10 2019 | U | P17 | Ungdom | 4 km terräng | 6 | Victor Wahlgren | Mölndals AIK | 13:37 |
SM terräng Umeå 12-13/10 2019 | U | P16 | Ungdom | 4 km terräng | 1 | Theo Mattei | Sävast Skiteam IF | 13:02 |
SM terräng Umeå 12-13/10 2019 | U | P16 | Ungdom | 4 km terräng | 2 | David Steen | Flens FS | 13:24 |
SM terräng Umeå 12-13/10 2019 | U | P16 | Ungdom | 4 km terräng | 3 | Victor Björk | IFK Lidingö | 13:44 |
SM terräng Umeå 12-13/10 2019 | U | P16 | Ungdom | 4 km terräng | 4 | Filip Svahn | Sundsvalls FI | 13:59 |
SM terräng Umeå 12-13/10 2019 | U | P16 | Ungdom | 4 km terräng | 5 | Albin Wallenius | Västerås FK | 14:00 |
SM terräng Umeå 12-13/10 2019 | U | P16 | Ungdom | 4 km terräng | 6 | Carl Erixon | Mölndals AIK | 14:26 |
SM terräng Umeå 12-13/10 2019 | U | P15 | Ungdom | 4 km terräng | 1 | Jonathan Grahn | Mölndals AIK | 13:37 |
SM terräng Umeå 12-13/10 2019 | U | P15 | Ungdom | 4 km terräng | 2 | Linus Jansson | Hässelby SK | 13:47 |
SM terräng Umeå 12-13/10 2019 | U | P15 | Ungdom | 4 km terräng | 3 | Benjamin Edman | Umedalens IF | 14:04 |
SM terräng Umeå 12-13/10 2019 | U | P15 | Ungdom | 4 km terräng | 4 | Oscar Säfström Niemi | Kalix SK | 14:13 |
SM terräng Umeå 12-13/10 2019 | U | P15 | Ungdom | 4 km terräng | 5 | Tobias Pettersson | Hammarby IF | 14:15 |
SM terräng Umeå 12-13/10 2019 | U | P15 | Ungdom | 4 km terräng | 6 | Nikolaj Riekkola | Luleå Gjutarens IF | 14:22 |
SM terräng Umeå 12-13/10 2019 | U | P15 | Ungdom | Lag | 1 | Hässelby SK | 23 | |
SM terräng Umeå 12-13/10 2019 | U | P15 | Ungdom | Lag | 2 | IFK Umeå | 37 | |
SM terräng Umeå 12-13/10 2019 | U | F17 | Ungdom | 4 km terräng | 1 | Lisa Wreeby | Sävedalens AIK | 15:44 |
SM terräng Umeå 12-13/10 2019 | U | F17 | Ungdom | 4 km terräng | 2 | Johanna Mickels | Ärla IF | 15:46 |
SM terräng Umeå 12-13/10 2019 | U | F17 | Ungdom | 4 km terräng | 3 | Emilia Brangefält | Västerås FK | 15:47 |
SM terräng Umeå 12-13/10 2019 | U | F17 | Ungdom | 4 km terräng | 4 | Hanna Åberg | Spårvägens FK | 16:14 |
SM terräng Umeå 12-13/10 2019 | U | F17 | Ungdom | 4 km terräng | 5 | Stina Pettersson | Sävedalens AIK | 16:19 |
SM terräng Umeå 12-13/10 2019 | U | F17 | Ungdom | 4 km terräng | 6 | Ulrika Bredin | Sävedalens AIK | 16:38 |
SM terräng Umeå 12-13/10 2019 | U | F17 | Ungdom | Lag | 1 | Sävedalens AIK | 45 | |
SM terräng Umeå 12-13/10 2019 | U | F17 | Ungdom | Lag | 2 | Hammarby IF | 45 | |
SM terräng Umeå 12-13/10 2019 | U | F17 | Ungdom | Lag | 3 | Turebergs FK | 59 | |
SM terräng Umeå 12-13/10 2019 | U | F17 | Ungdom | Lag | 4 | IFK Umeå | 84 | |
SM terräng Umeå 12-13/10 2019 | U | F16 | Ungdom | 4 km terräng | 1 | Tilde Axelsson Fröjdenlund | IFK Växjö | 14:37 |
SM terräng Umeå 12-13/10 2019 | U | F16 | Ungdom | 4 km terräng | 2 | Nora Lundin | Hammarby IF | 14:39 |
SM terräng Umeå 12-13/10 2019 | U | F16 | Ungdom | 4 km terräng | 3 | Tove Ericsson | Stockviks SF | 15:07 |
SM terräng Umeå 12-13/10 2019 | U | F16 | Ungdom | 4 km terräng | 4 | Elvira Bredin | Turebergs FK | 15:16 |
SM terräng Umeå 12-13/10 2019 | U | F16 | Ungdom | 4 km terräng | 5 | Tilda Knauer | Hälle IF | 15:18 |
SM terräng Umeå 12-13/10 2019 | U | F16 | Ungdom | 4 km terräng | 6 | My Rundgren | Luleå FI | 15:28 |
SM terräng Umeå 12-13/10 2019 | U | F15 | Ungdom | 4 km terräng | 1 | Johanna Hofvendahl | IS Göta | 14:56 |
SM terräng Umeå 12-13/10 2019 | U | F15 | Ungdom | 4 km terräng | 2 | Alma Svantesson | Mölndals AIK | 15:12 |
SM terräng Umeå 12-13/10 2019 | U | F15 | Ungdom | 4 km terräng | 3 | Julia Meijer | IFK Mora | 15:56 |
SM terräng Umeå 12-13/10 2019 | U | F15 | Ungdom | 4 km terräng | 4 | Saga Provci | IFK Göteborg | 15:58 |
SM terräng Umeå 12-13/10 2019 | U | F15 | Ungdom | 4 km terräng | 5 | Estelle Strand | IFK Lidingö | 16:07 |
SM terräng Umeå 12-13/10 2019 | U | F15 | Ungdom | 4 km terräng | 6 | Hilda Lindell | KA 2 IF | 16:14 |
JSM-USM mångkamp Varberg 14-15/9 2019 | U | P17 | Ungdom | Tiokamp | 1 | Robin Isaksson | IFK Lidingö | 6.721 |
JSM-USM mångkamp Varberg 14-15/9 2019 | U | P17 | Ungdom | Tiokamp | 2 | Johannes Jansson | Östhammar FI | 5.947 |
JSM-USM mångkamp Varberg 14-15/9 2019 | U | P17 | Ungdom | Tiokamp | 3 | Edvin Månsson | IFK Växjö | 5.746 |
JSM-USM mångkamp Varberg 14-15/9 2019 | U | P17 | Ungdom | Tiokamp | 4 | Viktor Hedlund | Falu IK | 5.655 |
JSM-USM mångkamp Varberg 14-15/9 2019 | U | P16 | Ungdom | Tiokamp | 1 | Elliot Duvert | Turebergs FK | 6.781 |
JSM-USM mångkamp Varberg 14-15/9 2019 | U | P16 | Ungdom | Tiokamp | 2 | Oliver Ellström | IF Göta Karlstad | 6.358 |
JSM-USM mångkamp Varberg 14-15/9 2019 | U | P16 | Ungdom | Tiokamp | 3 | Malte Fuchs Edberg | Bromma IF | 6.166 |
JSM-USM mångkamp Varberg 14-15/9 2019 | U | P16 | Ungdom | Tiokamp | 4 | Viktor Rydåker | Alunda SK | 6.135 |
JSM-USM mångkamp Varberg 14-15/9 2019 | U | P16 | Ungdom | Tiokamp | 5 | Elias Lind | Hässelby SK | 5.899 |
JSM-USM mångkamp Varberg 14-15/9 2019 | U | P16 | Ungdom | Tiokamp | 6 | Noa Skomorowski | Kvarnsvedens GoIF | 5.816 |
JSM-USM mångkamp Varberg 14-15/9 2019 | U | P15 | Ungdom | Åttakamp | 1 | Linus Jonsson | Hässelby SK | 4.535 |
JSM-USM mångkamp Varberg 14-15/9 2019 | U | P15 | Ungdom | Åttakamp | 2 | Isac Svensson | IFK Halmstad | 4.437 |
JSM-USM mångkamp Varberg 14-15/9 2019 | U | P15 | Ungdom | Åttakamp | 3 | Elias Boman | Hässelby SK | 4.232 |
JSM-USM mångkamp Varberg 14-15/9 2019 | U | P15 | Ungdom | Åttakamp | 4 | Linus Öhman | Strands IF | 3.994 |
JSM-USM mångkamp Varberg 14-15/9 2019 | U | P15 | Ungdom | Åttakamp | 5 | Leo Göransson | Klippans FK | 3.513 |
JSM-USM mångkamp Varberg 14-15/9 2019 | U | P15 | Ungdom | Åttakamp | 6 | Gustav Thyrman | IF Rigor | 3.442 |
JSM-USM mångkamp Varberg 14-15/9 2019 | U | F17 | Ungdom | Sjukamp | 1 | Sophie Reid | IK Ymer | 5.321 |
JSM-USM mångkamp Varberg 14-15/9 2019 | U | F17 | Ungdom | Sjukamp | 2 | Ebba Åhman | IK Ymer | 4.572 |
JSM-USM mångkamp Varberg 14-15/9 2019 | U | F17 | Ungdom | Sjukamp | 3 | Tiffanie Magnusson | Upsala IF | 4.453 |
JSM-USM mångkamp Varberg 14-15/9 2019 | U | F17 | Ungdom | Sjukamp | 4 | Pernilla Norgren | Umedalens IF | 4.439 |
JSM-USM mångkamp Varberg 14-15/9 2019 | U | F17 | Ungdom | Sjukamp | 5 | Lisa Holmberg | Lidköpings IS | 4.402 |
JSM-USM mångkamp Varberg 14-15/9 2019 | U | F17 | Ungdom | Sjukamp | 6 | Cajsa Augustsson | IK Ymer | 4.090 |
JSM-USM mångkamp Varberg 14-15/9 2019 | U | F16 | Ungdom | Sjukamp | 1 | Ebba Hedberg | Kvarnsvedens GoIF | 4.576 |
JSM-USM mångkamp Varberg 14-15/9 2019 | U | F16 | Ungdom | Sjukamp | 2 | Laura Fodor | Hässelby SK | 4.413 |
JSM-USM mångkamp Varberg 14-15/9 2019 | U | F16 | Ungdom | Sjukamp | 3 | Frida Hjorth | Säters IF | 4.399 |
JSM-USM mångkamp Varberg 14-15/9 2019 | U | F16 | Ungdom | Sjukamp | 4 | Alma Flygt | Täby IS | 4.398 |
JSM-USM mångkamp Varberg 14-15/9 2019 | U | F16 | Ungdom | Sjukamp | 5 | Justina Esangbedo | Kvarnsvedens GoIF | 4.393 |
JSM-USM mångkamp Varberg 14-15/9 2019 | U | F16 | Ungdom | Sjukamp | 6 | Clara Fallenius | Hässelby SK | 4.257 |
JSM-USM mångkamp Varberg 14-15/9 2019 | U | F15 | Ungdom | Sexkamp | 1 | Linnéa Svanhall | FIK Färjestaden | 3.911 |
JSM-USM mångkamp Varberg 14-15/9 2019 | U | F15 | Ungdom | Sexkamp | 2 | Jonna Lundgren | Skruvs IF | 3.776 |
JSM-USM mångkamp Varberg 14-15/9 2019 | U | F15 | Ungdom | Sexkamp | 3 | Sydney Karström | Åhus FIK | 3.655 |
JSM-USM mångkamp Varberg 14-15/9 2019 | U | F15 | Ungdom | Sexkamp | 4 | Matilda Åkerman | IFK Halmstad | 3.642 |
JSM-USM mångkamp Varberg 14-15/9 2019 | U | F15 | Ungdom | Sexkamp | 5 | Emilia Mandl | Malmö AI | 3.371 |
JSM-USM mångkamp Varberg 14-15/9 2019 | U | F15 | Ungdom | Sexkamp | 6 | Nike Isaksson | IFK Lidingö | 3.340 |
Lag-USM Uppsala 18/8 2019 | U | P17 | Ungdom | Lag | 1 | Malmö AI | 128 | |
Lag-USM Uppsala 18/8 2019 | U | P17 | Ungdom | Lag | 2 | Turebergs FK | 128 | |
Lag-USM Uppsala 18/8 2019 | U | P17 | Ungdom | Lag | 3 | Upsala IF | 122.5 | |
Lag-USM Uppsala 18/8 2019 | U | P17 | Ungdom | Lag | 4 | Hässelby SK | 114 | |
Lag-USM Uppsala 18/8 2019 | U | P17 | Ungdom | Lag | 5 | IFK Växjö | 111 | |
Lag-USM Uppsala 18/8 2019 | U | P17 | Ungdom | Lag | 6 | Hammarby IF | 111 | |
JSM-USM17 Göteborg 9-11/8 2019 | U | P17 | Ungdom | 100 m | 1 | Zion Eriksson | Täby IS | 10.52 |
JSM-USM17 Göteborg 9-11/8 2019 | U | P17 | Ungdom | 100 m | 2 | Emil Johansson | Turebergs FK | 10.69 |
JSM-USM17 Göteborg 9-11/8 2019 | U | P17 | Ungdom | 100 m | 3 | Milo Wahlgren | AIK | 10.83 |
JSM-USM17 Göteborg 9-11/8 2019 | U | P17 | Ungdom | 100 m | 4 | Erik Isaksson | IF Kville | 11.22 |
JSM-USM17 Göteborg 9-11/8 2019 | U | P17 | Ungdom | 100 m | 5 | Edvin Månsson | IFK Växjö | 11.26 |
JSM-USM17 Göteborg 9-11/8 2019 | U | P17 | Ungdom | 100 m | =6 | Elias Hedner | Malmö AI | 11.28 |
JSM-USM17 Göteborg 9-11/8 2019 | U | P17 | Ungdom | 100 m | =6 | Anton Runemar | Turebergs FK | 11.28 |
JSM-USM17 Göteborg 9-11/8 2019 | U | P17 | Ungdom | 200 m | 1 | Emil Johansson | Turebergs FK | 21.49 |
JSM-USM17 Göteborg 9-11/8 2019 | U | P17 | Ungdom | 200 m | 2 | Oskar Edlund | Täby IS | 22.10 |
JSM-USM17 Göteborg 9-11/8 2019 | U | P17 | Ungdom | 200 m | 3 | Milo Wahlgren | AIK | 22.37 |
JSM-USM17 Göteborg 9-11/8 2019 | U | P17 | Ungdom | 200 m | 4 | Adam Landén | IFK Helsingborg | 22.86 |
JSM-USM17 Göteborg 9-11/8 2019 | U | P17 | Ungdom | 200 m | 5 | Anton Runemar | Turebergs FK | 22.91 |
JSM-USM17 Göteborg 9-11/8 2019 | U | P17 | Ungdom | 200 m | 6 | Elias Hedner | Malmö AI | 23.02 |
JSM-USM17 Göteborg 9-11/8 2019 | U | P17 | Ungdom | 400 m | 1 | Gabriel Vikic | Visby IF Gute | 50.80 |
JSM-USM17 Göteborg 9-11/8 2019 | U | P17 | Ungdom | 400 m | 2 | Gustav Harning | Upsala IF | 51.33 |
JSM-USM17 Göteborg 9-11/8 2019 | U | P17 | Ungdom | 400 m | 3 | Adam Landén | IFK Helsingborg | 51.66 |
JSM-USM17 Göteborg 9-11/8 2019 | U | P17 | Ungdom | 400 m | 4 | Andreas Jönsson | Malmö AI | 51.97 |
JSM-USM17 Göteborg 9-11/8 2019 | U | P17 | Ungdom | 400 m | 5 | Lukas Sällström | IFK Umeå | 53.26 |
JSM-USM17 Göteborg 9-11/8 2019 | U | P17 | Ungdom | 400 m | 6 | Victor Wahlgren | Mölndals AIK | 53.27 |
JSM-USM17 Göteborg 9-11/8 2019 | U | P17 | Ungdom | 800 m | 1 | Erik Guander | Sävedalens AIK | 1:56.14 |
JSM-USM17 Göteborg 9-11/8 2019 | U | P17 | Ungdom | 800 m | 2 | Sharmarke Ahmed | Hälle IF | 1:56.14 |
JSM-USM17 Göteborg 9-11/8 2019 | U | P17 | Ungdom | 800 m | 3 | Gustav Harning | Upsala IF | 1:57.98 |
JSM-USM17 Göteborg 9-11/8 2019 | U | P17 | Ungdom | 800 m | 4 | Victor Wahlgren | Mölndals AIK | 1:58.20 |
JSM-USM17 Göteborg 9-11/8 2019 | U | P17 | Ungdom | 800 m | 5 | Gustav Lundqvist | Hovslätts IK | 2:00.86 |
JSM-USM17 Göteborg 9-11/8 2019 | U | P17 | Ungdom | 800 m | 6 | Kevin Bodén | Motala AIF | 2:01.32 |
JSM-USM17 Göteborg 9-11/8 2019 | U | P17 | Ungdom | 1500 m | 1 | Sharmarke Ahmed | Hälle IF | 4:04.68 |
JSM-USM17 Göteborg 9-11/8 2019 | U | P17 | Ungdom | 1500 m | 2 | Wilhelm Bergentz | KFUM Örebro | 4:05.21 |
JSM-USM17 Göteborg 9-11/8 2019 | U | P17 | Ungdom | 1500 m | 3 | Noha Olsson | KFUM Örebro | 4:09.54 |
JSM-USM17 Göteborg 9-11/8 2019 | U | P17 | Ungdom | 1500 m | 4 | Michael Rosenqvist | Mölndals AIK | 4:09.93 |
JSM-USM17 Göteborg 9-11/8 2019 | U | P17 | Ungdom | 1500 m | 5 | Eric Westberg | SK Bore | 4:11.81 |
JSM-USM17 Göteborg 9-11/8 2019 | U | P17 | Ungdom | 1500 m | 6 | Anders Danielson Frost | Dala-Järna IK | 4:17.63 |
JSM-USM17 Göteborg 9-11/8 2019 | U | P17 | Ungdom | 3000 m | 1 | Sharmarke Ahmed | Hälle IF | 9:11.53 |
JSM-USM17 Göteborg 9-11/8 2019 | U | P17 | Ungdom | 3000 m | 2 | Wilhelm Bergentz | KFUM Örebro | 9:14.50 |
JSM-USM17 Göteborg 9-11/8 2019 | U | P17 | Ungdom | 3000 m | 3 | Anders Danielson Frost | Dala-Järna IK | 9:17.64 |
JSM-USM17 Göteborg 9-11/8 2019 | U | P17 | Ungdom | 3000 m | 4 | Julius Mördrup | IFK Lidingö | 9:19.60 |
JSM-USM17 Göteborg 9-11/8 2019 | U | P17 | Ungdom | 3000 m | 5 | Eric Westberg | SK Bore | 9:20.19 |
JSM-USM17 Göteborg 9-11/8 2019 | U | P17 | Ungdom | 3000 m | 6 | Nils Bredin | Hälle IF | 9:20.81 |
JSM-USM17 Göteborg 9-11/8 2019 | U | P17 | Ungdom | 2000 m hinder | 1 | Eric Westberg | SK Bore | 6:20.45 |
JSM-USM17 Göteborg 9-11/8 2019 | U | P17 | Ungdom | 2000 m hinder | 2 | Wilhelm Bergentz | KFUM Örebro | 6:20.89 |
JSM-USM17 Göteborg 9-11/8 2019 | U | P17 | Ungdom | 2000 m hinder | 3 | Noha Olsson | KFUM Örebro | 6:23.66 |
JSM-USM17 Göteborg 9-11/8 2019 | U | P17 | Ungdom | 2000 m hinder | 4 | Julius Mördrup | IFK Lidingö | 6:23.88 |
JSM-USM17 Göteborg 9-11/8 2019 | U | P17 | Ungdom | 2000 m hinder | 5 | Abdale Omar | Haparanda SKT | 6:54.21 |
JSM-USM17 Göteborg 9-11/8 2019 | U | P17 | Ungdom | 2000 m hinder | 6 | Morgan Åkerblom | Ystads IF | 7:15.53 |
JSM-USM17 Göteborg 9-11/8 2019 | U | P17 | Ungdom | 110 m häck | 1 | Ludvig All | Täby IS | 14.60 |
JSM-USM17 Göteborg 9-11/8 2019 | U | P17 | Ungdom | 110 m häck | 2 | Edvin Månsson | IFK Växjö | 14.67 |
JSM-USM17 Göteborg 9-11/8 2019 | U | P17 | Ungdom | 110 m häck | 3 | Marcus Blixt | Mölndals AIK | 15.00 |
JSM-USM17 Göteborg 9-11/8 2019 | U | P17 | Ungdom | 110 m häck | 4 | Fred Österblom | Täby IS | 15.15 |
JSM-USM17 Göteborg 9-11/8 2019 | U | P17 | Ungdom | 110 m häck | 5 | Viktor Hedlund | Falu IK | 15.22 |
JSM-USM17 Göteborg 9-11/8 2019 | U | P17 | Ungdom | 110 m häck | 6 | Edvin Andersson | Varbergs GIF | 15.68 |
JSM-USM17 Göteborg 9-11/8 2019 | U | P17 | Ungdom | 300 m häck | 1 | Oskar Edlund | Täby IS | 37.10 |
JSM-USM17 Göteborg 9-11/8 2019 | U | P17 | Ungdom | 300 m häck | 2 | Fred Österblom | Täby IS | 38.37 |
JSM-USM17 Göteborg 9-11/8 2019 | U | P17 | Ungdom | 300 m häck | 3 | Anton Hermansson | Högby IF | 39.34 |
JSM-USM17 Göteborg 9-11/8 2019 | U | P17 | Ungdom | 300 m häck | 4 | Viktor Hedlund | Falu IK | 40.11 |
JSM-USM17 Göteborg 9-11/8 2019 | U | P17 | Ungdom | 300 m häck | 5 | Amrullah Stanikzai | IF Kville | 40.19 |
JSM-USM17 Göteborg 9-11/8 2019 | U | P17 | Ungdom | 300 m häck | 6 | Jesper Nordström | IF Kville | 40.79 |
JSM-USM17 Göteborg 9-11/8 2019 | U | P17 | Ungdom | Höjd | 1 | Olle Bång | Umedalens IF | 1.94 |
JSM-USM17 Göteborg 9-11/8 2019 | U | P17 | Ungdom | Höjd | 2 | Erik Dahlberg | Turebergs FK | 1.88 |
JSM-USM17 Göteborg 9-11/8 2019 | U | P17 | Ungdom | Höjd | =3 | Johan Burvall | Visby IF Gute | 1.85 |
JSM-USM17 Göteborg 9-11/8 2019 | U | P17 | Ungdom | Höjd | =3 | Emil Petersson | Turebergs FK | 1.85 |
JSM-USM17 Göteborg 9-11/8 2019 | U | P17 | Ungdom | Höjd | 5 | Victor Kruse | IFK Göteborg | 1.78 |
JSM-USM17 Göteborg 9-11/8 2019 | U | P17 | Ungdom | Höjd | 6 | Lukas Edqvist | Örgryte IS | 1.73 |
JSM-USM17 Göteborg 9-11/8 2019 | U | P17 | Ungdom | Stav | 1 | Emil Carlsson | IFK Växjö | 4.90 |
JSM-USM17 Göteborg 9-11/8 2019 | U | P17 | Ungdom | Stav | 2 | Jonathan Howser | Täby IS | 4.13 |
JSM-USM17 Göteborg 9-11/8 2019 | U | P17 | Ungdom | Stav | 3 | Joel Andersson | Kvarnsvedens GoIF | 3.91 |
JSM-USM17 Göteborg 9-11/8 2019 | U | P17 | Ungdom | Stav | 4 | Peter Svensson | IF Rigor | 3.91 |
JSM-USM17 Göteborg 9-11/8 2019 | U | P17 | Ungdom | Stav | 5 | Robin Isaksson | IFK Lidingö | 3.75 |
JSM-USM17 Göteborg 9-11/8 2019 | U | P17 | Ungdom | Stav | 6 | Erik Dahlberg | Turebergs FK | 3.75 |
JSM-USM17 Göteborg 9-11/8 2019 | U | P17 | Ungdom | Längd | 1 | David Århammar | IFK Lidingö | 7.02w/+3.5 |
JSM-USM17 Göteborg 9-11/8 2019 | U | P17 | Ungdom | Längd | 2 | André Barroso Johansson | Hammarby IF | 6.59/+1.4 |
JSM-USM17 Göteborg 9-11/8 2019 | U | P17 | Ungdom | Längd | 3 | Josh Routh | Huddinge AIS | 6.55w/+2.4 |
JSM-USM17 Göteborg 9-11/8 2019 | U | P17 | Ungdom | Längd | 4 | Ludvig All | Täby IS | 6.52/+1.3 |
JSM-USM17 Göteborg 9-11/8 2019 | U | P17 | Ungdom | Längd | 5 | Hugo Olsson | Turebergs FK | 6.43/+1.9 |
JSM-USM17 Göteborg 9-11/8 2019 | U | P17 | Ungdom | Längd | 6 | Julian Swanberg Roscher | Tjalve IF Norrköping | 6.40/+0.1 |
JSM-USM17 Göteborg 9-11/8 2019 | U | P17 | Ungdom | Tresteg | 1 | David Århammar | IFK Lidingö | 14.34w/ +2.9 |
JSM-USM17 Göteborg 9-11/8 2019 | U | P17 | Ungdom | Tresteg | 2 | Gustav Tartu | IF Kville | 13.80/+1.5 |
JSM-USM17 Göteborg 9-11/8 2019 | U | P17 | Ungdom | Tresteg | 3 | Josh Routh | Huddinge AIS | 13.71/+2.0 |
JSM-USM17 Göteborg 9-11/8 2019 | U | P17 | Ungdom | Tresteg | 4 | Jesper Nordström | IF Kville | 13.62/+0.9 |
JSM-USM17 Göteborg 9-11/8 2019 | U | P17 | Ungdom | Tresteg | 5 | Lukas Edqvist | Örgryte IS | 13.33/+0.8 |
JSM-USM17 Göteborg 9-11/8 2019 | U | P17 | Ungdom | Tresteg | 6 | Karl-William Einarson | Wedevågs IF | 13.01/+0.3 |
JSM-USM17 Göteborg 9-11/8 2019 | U | P17 | Ungdom | Kula | 1 | Måns Roos | Mölndals AIK | 16.69 |
JSM-USM17 Göteborg 9-11/8 2019 | U | P17 | Ungdom | Kula | 2 | Caspar Larsson | Huddinge AIS | 16.36 |
JSM-USM17 Göteborg 9-11/8 2019 | U | P17 | Ungdom | Kula | 3 | Leo Frid Göransson | Sävedalens AIK | 15.85 |
JSM-USM17 Göteborg 9-11/8 2019 | U | P17 | Ungdom | Kula | 4 | Andreas Henriksson | Malmö AI | 15.23 |
JSM-USM17 Göteborg 9-11/8 2019 | U | P17 | Ungdom | Kula | 5 | Leo Janén | IFK Växjö | 14.71 |
JSM-USM17 Göteborg 9-11/8 2019 | U | P17 | Ungdom | Kula | 6 | Daniel Adolfsson | Tingbergs AIS | 14.50 |
JSM-USM17 Göteborg 9-11/8 2019 | U | P17 | Ungdom | Diskus | 1 | Leo Janén | IFK Växjö | 53.38 |
JSM-USM17 Göteborg 9-11/8 2019 | U | P17 | Ungdom | Diskus | 2 | Karl Ludvik | Turebergs FK | 51.79 |
JSM-USM17 Göteborg 9-11/8 2019 | U | P17 | Ungdom | Diskus | 3 | Måns Roos | Mölndals AIK | 49.65 |
JSM-USM17 Göteborg 9-11/8 2019 | U | P17 | Ungdom | Diskus | 4 | Andreas Henriksson | Malmö AI | 48.70 |
JSM-USM17 Göteborg 9-11/8 2019 | U | P17 | Ungdom | Diskus | 5 | Caspar Larsson | Huddinge AIS | 48.22 |
JSM-USM17 Göteborg 9-11/8 2019 | U | P17 | Ungdom | Diskus | 6 | Hampus Wallin | Hovslätts IK | 41.68 |
JSM-USM17 Göteborg 9-11/8 2019 | U | P17 | Ungdom | Slägga | 1 | Alfons Haals | Västerås FK | 67.53 |
JSM-USM17 Göteborg 9-11/8 2019 | U | P17 | Ungdom | Slägga | 2 | Hampus Wallin | Hovslätts IK | 63.71 |
JSM-USM17 Göteborg 9-11/8 2019 | U | P17 | Ungdom | Slägga | 3 | Karl Ludvik | Turebergs FK | 62.38 |
JSM-USM17 Göteborg 9-11/8 2019 | U | P17 | Ungdom | Slägga | 4 | Erik Nordin | Timrå AIF | 47.57 |
JSM-USM17 Göteborg 9-11/8 2019 | U | P17 | Ungdom | Slägga | 5 | Gustav Andersson | IFK Lidingö | 47.00 |
JSM-USM17 Göteborg 9-11/8 2019 | U | P17 | Ungdom | Slägga | 6 | Anton Harrysson | Mälarhöjdens IK | 44.72 |
JSM-USM17 Göteborg 9-11/8 2019 | U | P17 | Ungdom | Spjut | 1 | Jakob Rahm | Sävedalens AIK | 61.11 |
JSM-USM17 Göteborg 9-11/8 2019 | U | P17 | Ungdom | Spjut | 2 | Karl Ludvik | Turebergs FK | 55.20 |
JSM-USM17 Göteborg 9-11/8 2019 | U | P17 | Ungdom | Spjut | 3 | Robin Isaksson | IFK Lidingö | 51.72 |
JSM-USM17 Göteborg 9-11/8 2019 | U | P17 | Ungdom | Spjut | 4 | Johannes Jansson | Östhammar FI | 47.16 |
JSM-USM17 Göteborg 9-11/8 2019 | U | P17 | Ungdom | Spjut | 5 | Gabriel Axelsson | Upsala IF | 46.48 |
JSM-USM17 Göteborg 9-11/8 2019 | U | P17 | Ungdom | Spjut | 6 | Pontus Gustavsson | Västerås FK | 45.50 |
JSM-USM17 Göteborg 9-11/8 2019 | U | F17 | Ungdom | 100 m | 1 | Nikki Anderberg | Malmö AI | 11.86 |
JSM-USM17 Göteborg 9-11/8 2019 | U | F17 | Ungdom | 100 m | 2 | Josefin Wikfeldt | Mälarhöjdens IK | 12.32 |
JSM-USM17 Göteborg 9-11/8 2019 | U | F17 | Ungdom | 100 m | 3 | Olivia Stridh | Malmö AI | 12.32 |
JSM-USM17 Göteborg 9-11/8 2019 | U | F17 | Ungdom | 100 m | 4 | Maja Åskag | Råby-Rekarne FI | 12.39 |
JSM-USM17 Göteborg 9-11/8 2019 | U | F17 | Ungdom | 100 m | 5 | Ella Hagman | Huddinge AIS | 12.42 |
JSM-USM17 Göteborg 9-11/8 2019 | U | F17 | Ungdom | 100 m | 6 | Elise Legzdins | Mälarhöjdens IK | 12.60 |
JSM-USM17 Göteborg 9-11/8 2019 | U | F17 | Ungdom | 200 m | 1 | Maja Åskag | Råby-Rekarne FI | 25.52 |
JSM-USM17 Göteborg 9-11/8 2019 | U | F17 | Ungdom | 200 m | 2 | Ebba Gustafsson | Mölndals AIK | 25.69 |
JSM-USM17 Göteborg 9-11/8 2019 | U | F17 | Ungdom | 200 m | 3 | Josefin Wikfeldt | Mälarhöjdens IK | 25.92 |
JSM-USM17 Göteborg 9-11/8 2019 | U | F17 | Ungdom | 200 m | 4 | Ella Hagman | Huddinge AIS | 26.05 |
JSM-USM17 Göteborg 9-11/8 2019 | U | F17 | Ungdom | 200 m | 5 | Selma Jönsson | Åhus FIK | 26.44 |
JSM-USM17 Göteborg 9-11/8 2019 | U | F17 | Ungdom | 200 m | 6 | Leticia Buchli | Täby IS | 26.44 |
JSM-USM17 Göteborg 9-11/8 2019 | U | F17 | Ungdom | 400 m | 1 | Ebba Gustafsson | Mölndals AIK | 57.36 |
JSM-USM17 Göteborg 9-11/8 2019 | U | F17 | Ungdom | 400 m | 2 | Maja Jönsson | Höörs IS | 58.90 |
JSM-USM17 Göteborg 9-11/8 2019 | U | F17 | Ungdom | 400 m | 3 | Emilia Rydensjö | Eskilstuna FI | 59.70 |
JSM-USM17 Göteborg 9-11/8 2019 | U | F17 | Ungdom | 400 m | 4 | Johanna Bülow | Hovslätts IK | 60.44 |
JSM-USM17 Göteborg 9-11/8 2019 | U | F17 | Ungdom | 400 m | 5 | Elisabeth Hvalgren | IFK Lidingö | 60.98 |
JSM-USM17 Göteborg 9-11/8 2019 | U | F17 | Ungdom | 400 m | 6 | Hedda Tellow | Örgryte IS | 61.08 |
JSM-USM17 Göteborg 9-11/8 2019 | U | F17 | Ungdom | 800 m | 1 | Klara Frih | Åsbro GoIF | 2:14.93 |
JSM-USM17 Göteborg 9-11/8 2019 | U | F17 | Ungdom | 800 m | 2 | Lisa Fröberg | IFK Lidingö | 2:16.75 |
JSM-USM17 Göteborg 9-11/8 2019 | U | F17 | Ungdom | 800 m | 3 | Ebba Wahlberg | IK Ymer | 2:17.47 |
JSM-USM17 Göteborg 9-11/8 2019 | U | F17 | Ungdom | 800 m | 4 | Elin Ekengren | Eskilstuna FI | 2:19.37 |
JSM-USM17 Göteborg 9-11/8 2019 | U | F17 | Ungdom | 800 m | 5 | Johanna Bülow | Hovslätts IK | 2:20.12 |
JSM-USM17 Göteborg 9-11/8 2019 | U | F17 | Ungdom | 800 m | 6 | Lisa Wreeby | Sävedalens AIK | 2:22.34 |
JSM-USM17 Göteborg 9-11/8 2019 | U | F17 | Ungdom | 1500 m | 1 | Klara Frih | Åsbro GoIF | 4:57.19 |
JSM-USM17 Göteborg 9-11/8 2019 | U | F17 | Ungdom | 1500 m | 2 | Saga Fältenhag | Högbo GIF | 5:00.15 |
JSM-USM17 Göteborg 9-11/8 2019 | U | F17 | Ungdom | 1500 m | 3 | Ebba Wahlberg | IK Ymer | 5:00.68 |
JSM-USM17 Göteborg 9-11/8 2019 | U | F17 | Ungdom | 1500 m | 4 | Elin Ekengren | Eskilstuna FI | 5:00.74 |
JSM-USM17 Göteborg 9-11/8 2019 | U | F17 | Ungdom | 1500 m | 5 | Johanna Mickels | Ärla IF | 5:10.68 |
JSM-USM17 Göteborg 9-11/8 2019 | U | F17 | Ungdom | 1500 m | 6 | Ida Blom | Hässelby SK | 5:12.28 |
JSM-USM17 Göteborg 9-11/8 2019 | U | F17 | Ungdom | 3000 m | 1 | Johanna Mickels | Ärla IF | 10:50.40 |
JSM-USM17 Göteborg 9-11/8 2019 | U | F17 | Ungdom | 3000 m | 2 | Saga Fältenhag | Högbo GIF | 10:56.96 |
JSM-USM17 Göteborg 9-11/8 2019 | U | F17 | Ungdom | 3000 m | 3 | Klara Ygeby | Upsala IF | 11:01.39 |
JSM-USM17 Göteborg 9-11/8 2019 | U | F17 | Ungdom | 3000 m | 4 | Ida Blom | Hässelby SK | 11:36.03 |
JSM-USM17 Göteborg 9-11/8 2019 | U | F17 | Ungdom | 3000 m | 5 | Astou Sene | Tullinge FI | 11:52.19 |
JSM-USM17 Göteborg 9-11/8 2019 | U | F17 | Ungdom | 3000 m | 6 | Alina Vuokila | IFK Lidingö | 11:58.20 |
JSM-USM17 Göteborg 9-11/8 2019 | U | F17 | Ungdom | 1500 m hinder | 1 | Saga Fältenhag | Högbo GIF | 5:26.92 |
JSM-USM17 Göteborg 9-11/8 2019 | U | F17 | Ungdom | 1500 m hinder | 2 | Stina Pettersson | Sävedalens AIK | 5:33.45 |
JSM-USM17 Göteborg 9-11/8 2019 | U | F17 | Ungdom | 1500 m hinder | 3 | Klara Ygeby | Upsala IF | 5:39.07 |
JSM-USM17 Göteborg 9-11/8 2019 | U | F17 | Ungdom | 1500 m hinder | 4 | Lisa Wreeby | Sävedalens AIK | 5:39.21 |
JSM-USM17 Göteborg 9-11/8 2019 | U | F17 | Ungdom | 1500 m hinder | 5 | Alice Berg | Turebergs FK | 5:47.62 |
JSM-USM17 Göteborg 9-11/8 2019 | U | F17 | Ungdom | 1500 m hinder | 6 | Ulrika Bredin | Sävedalens AIK | 5:49.23 |
JSM-USM17 Göteborg 9-11/8 2019 | U | F17 | Ungdom | 100 m häck | 1 | Ebba Åhman | IK Ymer | 14.36 |
JSM-USM17 Göteborg 9-11/8 2019 | U | F17 | Ungdom | 100 m häck | 2 | Sophie Reid | IK Ymer | 14.76 |
JSM-USM17 Göteborg 9-11/8 2019 | U | F17 | Ungdom | 100 m häck | 3 | Tuvalisa Rosenquist | Tjalve IF Norrköping | 14.90 |
JSM-USM17 Göteborg 9-11/8 2019 | U | F17 | Ungdom | 100 m häck | 4 | Cindy Darrell | Ullevi FK | 15.16 |
JSM-USM17 Göteborg 9-11/8 2019 | U | F17 | Ungdom | 100 m häck | 5 | Tiffanie Magnusson | Upsala IF | 15.25 |
JSM-USM17 Göteborg 9-11/8 2019 | U | F17 | Ungdom | 100 m häck | 6 | Emelie Biarner | Klippans FK | 15.32 |
JSM-USM17 Göteborg 9-11/8 2019 | U | F17 | Ungdom | 300 m häck | 1 | Ebba Åhman | IK Ymer | 43.30 |
JSM-USM17 Göteborg 9-11/8 2019 | U | F17 | Ungdom | 300 m häck | 2 | Tyra Landin | Västerås FK | 44.33 |
JSM-USM17 Göteborg 9-11/8 2019 | U | F17 | Ungdom | 300 m häck | 3 | Leticia Buchli | Täby IS | 44.51 |
JSM-USM17 Göteborg 9-11/8 2019 | U | F17 | Ungdom | 300 m häck | 4 | Lovisa Nilsson Edin | Mölndals AIK | 44.65 |
JSM-USM17 Göteborg 9-11/8 2019 | U | F17 | Ungdom | 300 m häck | 5 | Tuvalisa Rosenquist | Tjalve IF Norrköping | 45.15 |
JSM-USM17 Göteborg 9-11/8 2019 | U | F17 | Ungdom | 300 m häck | 6 | Cecilia Nybleus | Bromma IF | 46.43 |
JSM-USM17 Göteborg 9-11/8 2019 | U | F17 | Ungdom | Höjd | 1 | Sophie Reid | IK Ymer | 1.70 |
JSM-USM17 Göteborg 9-11/8 2019 | U | F17 | Ungdom | Höjd | 2 | Tilde Gudmundsson | IFK Växjö | 1.65 |
JSM-USM17 Göteborg 9-11/8 2019 | U | F17 | Ungdom | Höjd | 3 | Pernilla Norgren | Umedalens IF | 1.65 |
JSM-USM17 Göteborg 9-11/8 2019 | U | F17 | Ungdom | Höjd | 4 | Lisa Holmberg | Lidköpings IS | 1.61 |
JSM-USM17 Göteborg 9-11/8 2019 | U | F17 | Ungdom | Höjd | 5 | Tiffanie Magnusson | Upsala IF | 1.61 |
JSM-USM17 Göteborg 9-11/8 2019 | U | F17 | Ungdom | Höjd | 6 | Emma Stenman | KFUM Örebro | 1.58 |
JSM-USM17 Göteborg 9-11/8 2019 | U | F17 | Ungdom | Stav | 1 | Matilda Honeth | IFK Växjö | 3.57 |
JSM-USM17 Göteborg 9-11/8 2019 | U | F17 | Ungdom | Stav | 2 | Hilma Hindsberg | Kvarnsvedens GoIF | 3.52 |
JSM-USM17 Göteborg 9-11/8 2019 | U | F17 | Ungdom | Stav | 3 | Celina Johannsen | Malmö AI | 3.47 |
JSM-USM17 Göteborg 9-11/8 2019 | U | F17 | Ungdom | Stav | 4 | Johanna Duplantis | Upsala IF | 3.24 |
JSM-USM17 Göteborg 9-11/8 2019 | U | F17 | Ungdom | Stav | =5 | Clara Billing | Turebergs FK | 3.15 |
JSM-USM17 Göteborg 9-11/8 2019 | U | F17 | Ungdom | Stav | =5 | Frida Thornander | Upsala IF | 3.15 |
JSM-USM17 Göteborg 9-11/8 2019 | U | F17 | Ungdom | Längd | 1 | Olivia Bojang | Örgryte IS | 6.06/+0.1 |
JSM-USM17 Göteborg 9-11/8 2019 | U | F17 | Ungdom | Längd | 2 | Maja Åskag | Råby-Rekarne FI | 5.96/+0.5 |
JSM-USM17 Göteborg 9-11/8 2019 | U | F17 | Ungdom | Längd | 3 | Emelie Biarner | Klippans FK | 5.74/+1.7 |
JSM-USM17 Göteborg 9-11/8 2019 | U | F17 | Ungdom | Längd | 4 | Tiffanie Magnusson | Upsala IF | 5.71/+0.9 |
JSM-USM17 Göteborg 9-11/8 2019 | U | F17 | Ungdom | Längd | 5 | Tuvalisa Rosenquist | Tjalve IF Norrköping | 5.69/ -0.6 |
JSM-USM17 Göteborg 9-11/8 2019 | U | F17 | Ungdom | Längd | 6 | Maja Pettersson | FIF Gnistan | 5.38/+1.9 |
JSM-USM17 Göteborg 9-11/8 2019 | U | F17 | Ungdom | Tresteg | 1 | Maja Åskag | Råby-Rekarne FI | 12.69/ +2.0 |
JSM-USM17 Göteborg 9-11/8 2019 | U | F17 | Ungdom | Tresteg | 2 | Olivia Bojang | Örgryte IS | 12.32/+0.7 |
JSM-USM17 Göteborg 9-11/8 2019 | U | F17 | Ungdom | Tresteg | 3 | Emilia Sjöstrand | AIK | 12.09/0.0 |
JSM-USM17 Göteborg 9-11/8 2019 | U | F17 | Ungdom | Tresteg | 4 | Tilde Gudmundsson | IFK Växjö | 11.99w/+2.7 |
JSM-USM17 Göteborg 9-11/8 2019 | U | F17 | Ungdom | Tresteg | 5 | Maja Pettersson | FIF Gnistan | 11.59/0.0 |
JSM-USM17 Göteborg 9-11/8 2019 | U | F17 | Ungdom | Tresteg | 6 | Emilia Lönnqvist | IF Kville | 10.92/+0.6 |
JSM-USM17 Göteborg 9-11/8 2019 | U | F17 | Ungdom | Kula | 1 | Victoria Quainoo | Malmö AI | 15.24 |
JSM-USM17 Göteborg 9-11/8 2019 | U | F17 | Ungdom | Kula | 2 | Hannah Hilding | Spårvägens FK | 14.82 |
JSM-USM17 Göteborg 9-11/8 2019 | U | F17 | Ungdom | Kula | 3 | Sophie Reid | IK Ymer | 14.74 |
JSM-USM17 Göteborg 9-11/8 2019 | U | F17 | Ungdom | Kula | 4 | Tilde Gudmundsson | IFK Växjö | 13.25 |
JSM-USM17 Göteborg 9-11/8 2019 | U | F17 | Ungdom | Kula | 5 | Alva Sundström | Ljungby FIK | 13.06 |
JSM-USM17 Göteborg 9-11/8 2019 | U | F17 | Ungdom | Kula | 6 | Nina Pyrell | IFK Växjö | 12.73 |
JSM-USM17 Göteborg 9-11/8 2019 | U | F17 | Ungdom | Diskus | 1 | Amanda Fridberg | IF Göta Karlstad | 42.91 |
JSM-USM17 Göteborg 9-11/8 2019 | U | F17 | Ungdom | Diskus | 2 | Nina Pyrell | IFK Växjö | 41.69 |
JSM-USM17 Göteborg 9-11/8 2019 | U | F17 | Ungdom | Diskus | 3 | Hillevi Carlsson | Falu IK | 41.45 |
JSM-USM17 Göteborg 9-11/8 2019 | U | F17 | Ungdom | Diskus | 4 | Hannah Hilding | Spårvägens FK | 39.56 |
JSM-USM17 Göteborg 9-11/8 2019 | U | F17 | Ungdom | Diskus | 5 | Nova Brideau | Kalmar SK | 38.95 |
JSM-USM17 Göteborg 9-11/8 2019 | U | F17 | Ungdom | Diskus | 6 | Felicia Wiberg Eriksson | IFK Strömsund | 36.62 |
JSM-USM17 Göteborg 9-11/8 2019 | U | F17 | Ungdom | Slägga | 1 | Hillevi Carlsson | Falu IK | 61.09 |
JSM-USM17 Göteborg 9-11/8 2019 | U | F17 | Ungdom | Slägga | 2 | Victoria Quainoo | Malmö AI | 58.81 |
JSM-USM17 Göteborg 9-11/8 2019 | U | F17 | Ungdom | Slägga | 3 | Emma Holmgren Löf | Upsala IF | 58.12 |
JSM-USM17 Göteborg 9-11/8 2019 | U | F17 | Ungdom | Slägga | 4 | Hannah Hilding | Spårvägens FK | 57.57 |
JSM-USM17 Göteborg 9-11/8 2019 | U | F17 | Ungdom | Slägga | 5 | Amanda Fridberg | IF Göta Karlstad | 53.32 |
JSM-USM17 Göteborg 9-11/8 2019 | U | F17 | Ungdom | Slägga | 6 | Cajsa Augustsson | IK Ymer | 52.52 |
JSM-USM17 Göteborg 9-11/8 2019 | U | F17 | Ungdom | Spjut | 1 | Amanda Rask | Brännans FF | 46.99 |
JSM-USM17 Göteborg 9-11/8 2019 | U | F17 | Ungdom | Spjut | 2 | Tilda Bergström | IFK Sunne | 46.58 |
JSM-USM17 Göteborg 9-11/8 2019 | U | F17 | Ungdom | Spjut | 3 | Tilde Gudmundsson | IFK Växjö | 44.21 |
JSM-USM17 Göteborg 9-11/8 2019 | U | F17 | Ungdom | Spjut | 4 | Hannah Hilding | Spårvägens FK | 40.73 |
JSM-USM17 Göteborg 9-11/8 2019 | U | F17 | Ungdom | Spjut | 5 | Sophie Reid | IK Ymer | 40.49 |
JSM-USM17 Göteborg 9-11/8 2019 | U | F17 | Ungdom | Spjut | 6 | Pernilla Norgren | Umedalens IF | 36.81 |
USM Trollhättan 9-11/8 2019 | U | P16 | Ungdom | 100 m | 1 | Viktor Wall | Hammarby IF | |
USM Trollhättan 9-11/8 2019 | U | P16 | Ungdom | 100 m | 2 | Niklas Wall | Hammarby IF | |
USM Trollhättan 9-11/8 2019 | U | P16 | Ungdom | 100 m | 3 | Elias Wennolf | IFK Lund | |
USM Trollhättan 9-11/8 2019 | U | P16 | Ungdom | 100 m | 4 | Oliver Ellström | IF Göta Karlstad | |
USM Trollhättan 9-11/8 2019 | U | P16 | Ungdom | 100 m | 5 | Jonatan Borg | Hammarby IF | |
USM Trollhättan 9-11/8 2019 | U | P16 | Ungdom | 100 m | 6 | Moltas Strömberg | IFK Växjö | |
USM Trollhättan 9-11/8 2019 | U | P16 | Ungdom | 200 m | 1 | Alexander Nyström | Bollnäs FIK | 23.01 |
USM Trollhättan 9-11/8 2019 | U | P16 | Ungdom | 200 m | 2 | Oliver Ellström | IF Göta Karlstad | 23.65 |
USM Trollhättan 9-11/8 2019 | U | P16 | Ungdom | 200 m | 3 | Elias Wennolf | IFK Lund | 23.71 |
USM Trollhättan 9-11/8 2019 | U | P16 | Ungdom | 200 m | 4 | Stefan Franzén | KFUM Örebro | 24.01 |
USM Trollhättan 9-11/8 2019 | U | P16 | Ungdom | 200 m | 5 | Anton Säll | Huddinge AIS | 24.01 |
USM Trollhättan 9-11/8 2019 | U | P16 | Ungdom | 200 m | 6 | Ville Makslahti | Luleå FI | 24.14 |
USM Trollhättan 9-11/8 2019 | U | P16 | Ungdom | 400 m | 1 | Alexander Nyström | Bollnäs FIK | 49.67 |
USM Trollhättan 9-11/8 2019 | U | P16 | Ungdom | 400 m | 2 | Isak Helgesson | Örgryte IS | 51.61 |
USM Trollhättan 9-11/8 2019 | U | P16 | Ungdom | 400 m | 3 | Noah Bucht Wesslén | Hammarby IF | 51.64 |
USM Trollhättan 9-11/8 2019 | U | P16 | Ungdom | 400 m | 4 | Tadesse Johansson | Spårvägens FK | 52.79 |
USM Trollhättan 9-11/8 2019 | U | P16 | Ungdom | 400 m | 5 | Nils Nilsson Gott | Malmö AI | 53.52 |
USM Trollhättan 9-11/8 2019 | U | P16 | Ungdom | 400 m | 6 | Emil Tegenborg Sjöström | Umedalens IF | 53.91 |
USM Trollhättan 9-11/8 2019 | U | P16 | Ungdom | 800 m | 1 | Viktor Frisk | Huddinge AIS | 1:55.31 |
USM Trollhättan 9-11/8 2019 | U | P16 | Ungdom | 800 m | 2 | Henrik Franzén | KFUM Örebro | 1:57.85 |
USM Trollhättan 9-11/8 2019 | U | P16 | Ungdom | 800 m | 3 | Tadesse Johansson | Spårvägens FK | 2:01.13 |
USM Trollhättan 9-11/8 2019 | U | P16 | Ungdom | 800 m | 4 | Simon Wikell | Mölndals AIK | 2:02.37 |
USM Trollhättan 9-11/8 2019 | U | P16 | Ungdom | 800 m | 5 | Victor Björk | IFK Lidingö | 2:03.05 |
USM Trollhättan 9-11/8 2019 | U | P16 | Ungdom | 800 m | 6 | David Steen | Flens FS | 2:06.06 |
USM Trollhättan 9-11/8 2019 | U | P16 | Ungdom | 1500 m | 1 | Viktor Frisk | Huddinge AIS | 4:22.39 |
USM Trollhättan 9-11/8 2019 | U | P16 | Ungdom | 1500 m | 2 | Albin Wallenius | Västerås FK | 4:23.38 |
USM Trollhättan 9-11/8 2019 | U | P16 | Ungdom | 1500 m | 3 | Nils Ekroth | Upsala IF | 4:25.12 |
USM Trollhättan 9-11/8 2019 | U | P16 | Ungdom | 1500 m | 4 | Fabian Haeffler | Mölndals AIK | 4:26.04 |
USM Trollhättan 9-11/8 2019 | U | P16 | Ungdom | 1500 m | 5 | Filip Svahn | Sundsvalls FI | 4:26.12 |
USM Trollhättan 9-11/8 2019 | U | P16 | Ungdom | 1500 m | 6 | Albin Lago | Genarps IF | 4:28.43 |
USM Trollhättan 9-11/8 2019 | U | P16 | Ungdom | 3000 m | 1 | Albin Wallenius | Västerås FK | 9:06.42 |
USM Trollhättan 9-11/8 2019 | U | P16 | Ungdom | 3000 m | 2 | Mattias Östberg | Borlänge LK | 9:12.01 |
USM Trollhättan 9-11/8 2019 | U | P16 | Ungdom | 3000 m | 3 | Albin Gezelius | IFK Mora | 9:34.97 |
USM Trollhättan 9-11/8 2019 | U | P16 | Ungdom | 3000 m | 4 | Vidar Arvidsson | Upsala IF | 9:38.18 |
USM Trollhättan 9-11/8 2019 | U | P16 | Ungdom | 3000 m | 5 | Agust Kronkvist | Ängelholms IF | 9:42.23 |
USM Trollhättan 9-11/8 2019 | U | P16 | Ungdom | 3000 m | 6 | Mikael Alm | IFK Tumba | 10:18.17 |
USM Trollhättan 9-11/8 2019 | U | P16 | Ungdom | 2000 m hinder | 1 | Albin Wallenius | Västerås FK | 6:25.51 |
USM Trollhättan 9-11/8 2019 | U | P16 | Ungdom | 2000 m hinder | 2 | Albin Gezelius | IFK Mora | 6:44.54 |
USM Trollhättan 9-11/8 2019 | U | P16 | Ungdom | 2000 m hinder | 3 | Carl Erixon | Mölndals AIK | 6:51.94 |
USM Trollhättan 9-11/8 2019 | U | P16 | Ungdom | 2000 m hinder | 4 | Mikael Alm | IFK Tumba | 6:53.24 |
USM Trollhättan 9-11/8 2019 | U | P16 | Ungdom | 2000 m hinder | 5 | Agust Kronkvist | Ängelholms IF | 6:56.32 |
USM Trollhättan 9-11/8 2019 | U | P16 | Ungdom | 2000 m hinder | 6 | Rasmus Haak | F Stenungsunds FI | 7:16.75 |
USM Trollhättan 9-11/8 2019 | U | P16 | Ungdom | 110 m häck | 1 | Markus Moberg | Hammarby IF | 14.38 |
USM Trollhättan 9-11/8 2019 | U | P16 | Ungdom | 110 m häck | 2 | Hannes Egonson | IFK Växjö | 14.79 |
USM Trollhättan 9-11/8 2019 | U | P16 | Ungdom | 110 m häck | 3 | Nils Thorin | Örgryte IS | 15.01 |
USM Trollhättan 9-11/8 2019 | U | P16 | Ungdom | 110 m häck | 4 | Elliot Duvert | Turebergs FK | 15.09 |
USM Trollhättan 9-11/8 2019 | U | P16 | Ungdom | 110 m häck | 5 | Oskari Peura | Upsala IF | 15.45 |
USM Trollhättan 9-11/8 2019 | U | P16 | Ungdom | 110 m häck | 6 | Nils Ekström | Trollhättan FIK | 15.64 |
USM Trollhättan 9-11/8 2019 | U | P16 | Ungdom | 300 m häck | 1 | Markus Moberg | Hammarby IF | 37.36 |
USM Trollhättan 9-11/8 2019 | U | P16 | Ungdom | 300 m häck | 2 | David Thid | Hammarby IF | 38.59 |
USM Trollhättan 9-11/8 2019 | U | P16 | Ungdom | 300 m häck | 3 | Moltas Strömberg | IFK Växjö | 39.55 |
USM Trollhättan 9-11/8 2019 | U | P16 | Ungdom | 300 m häck | 4 | Nils Thorin | Örgryte IS | 39.98 |
USM Trollhättan 9-11/8 2019 | U | P16 | Ungdom | 300 m häck | 5 | Nils Ekström | Trollhättan FIK | 40.83 |
USM Trollhättan 9-11/8 2019 | U | P16 | Ungdom | 300 m häck | 6 | Hugo Wallberg | Östersunds GIF | 42.18 |
USM Trollhättan 9-11/8 2019 | U | P16 | Ungdom | Höjd | 1 | Elliot Duvert | Turebergs FK | 2.00 |
USM Trollhättan 9-11/8 2019 | U | P16 | Ungdom | Höjd | 2 | Jacob Thelander | Ljungby FIK | 1.93 |
USM Trollhättan 9-11/8 2019 | U | P16 | Ungdom | Höjd | 3 | Malte Fuchs Edberg | Bromma IF | 1.89 |
USM Trollhättan 9-11/8 2019 | U | P16 | Ungdom | Höjd | 4 | Jonatan Borg | Hammarby IF | 1.89 |
USM Trollhättan 9-11/8 2019 | U | P16 | Ungdom | Höjd | 5 | Philip Bayer | Mölndals AIK | 1.86 |
USM Trollhättan 9-11/8 2019 | U | P16 | Ungdom | Höjd | 6 | Eric Forsberg | Skellefteå AIK | 1.83 |
USM Trollhättan 9-11/8 2019 | U | P16 | Ungdom | Stav | 1 | Elliot Duvert | Turebergs FK | 4.23 |
USM Trollhättan 9-11/8 2019 | U | P16 | Ungdom | Stav | 2 | Malte Fuchs Edberg | Bromma IF | 4.18 |
USM Trollhättan 9-11/8 2019 | U | P16 | Ungdom | Stav | 3 | Oliver Ellström | IF Göta Karlstad | 4.18 |
USM Trollhättan 9-11/8 2019 | U | P16 | Ungdom | Stav | 4 | Felix Nyberg | Bromma IF | 4.13 |
USM Trollhättan 9-11/8 2019 | U | P16 | Ungdom | Stav | 5 | Sten Hagström | Örgryte IS | 4.08 |
USM Trollhättan 9-11/8 2019 | U | P16 | Ungdom | Stav | 6 | Viktor Rydåker | Alunda SK | 3.87 |
USM Trollhättan 9-11/8 2019 | U | P16 | Ungdom | Längd | 1 | David Thid | Hammarby IF | 6.81/0.0 |
USM Trollhättan 9-11/8 2019 | U | P16 | Ungdom | Längd | 2 | Niklas Wall | Hammarby IF | 6.79/0.0 |
USM Trollhättan 9-11/8 2019 | U | P16 | Ungdom | Längd | 3 | David Ulstein | Mölndals AIK | 6.58/-0.3 |
USM Trollhättan 9-11/8 2019 | U | P16 | Ungdom | Längd | 4 | David Thelander | Ljungby FIK | 6.55/0.0 |
USM Trollhättan 9-11/8 2019 | U | P16 | Ungdom | Längd | 5 | Oliver Ellström | IF Göta Karlstad | 6.54/0.0 |
USM Trollhättan 9-11/8 2019 | U | P16 | Ungdom | Längd | 6 | Jimmy Hellström | Ullevi FK | 6.52/0.0 |
USM Trollhättan 9-11/8 2019 | U | P16 | Ungdom | Tresteg | 1 | Niklas Wall | Hammarby IF | 13.50w/+4.4 |
USM Trollhättan 9-11/8 2019 | U | P16 | Ungdom | Tresteg | 2 | David Thid | Hammarby IF | 13.47/+1.7 |
USM Trollhättan 9-11/8 2019 | U | P16 | Ungdom | Tresteg | 3 | Victor Hering | Ullevi FK | 13.21w/+2.8 |
USM Trollhättan 9-11/8 2019 | U | P16 | Ungdom | Tresteg | 4 | Elias Lind | Hässelby SK | 13.12w/+2.2 |
USM Trollhättan 9-11/8 2019 | U | P16 | Ungdom | Tresteg | 5 | Oliver Ellström | IF Göta Karlstad | 13.04w/+4.6 |
USM Trollhättan 9-11/8 2019 | U | P16 | Ungdom | Tresteg | 6 | Noa Skomorowski | Kvarnsvedens GoIF | 12.56w/+3.1 |
USM Trollhättan 9-11/8 2019 | U | P16 | Ungdom | Kula | 1 | Jesper Ahlin | Turebergs FK | 16.89 |
USM Trollhättan 9-11/8 2019 | U | P16 | Ungdom | Kula | 2 | Olle Hübert | IK Heros | 15.19 |
USM Trollhättan 9-11/8 2019 | U | P16 | Ungdom | Kula | 3 | Martin Sundberg | Hammarby IF | 14.94 |
USM Trollhättan 9-11/8 2019 | U | P16 | Ungdom | Kula | 4 | Elias Lind | Hässelby SK | 14.47 |
USM Trollhättan 9-11/8 2019 | U | P16 | Ungdom | Kula | 5 | Teo Paganus | Turebergs FK | 13.85 |
USM Trollhättan 9-11/8 2019 | U | P16 | Ungdom | Kula | 6 | Tushar Nyqvist | Råby-Rekarne FI | 13.81 |
USM Trollhättan 9-11/8 2019 | U | P16 | Ungdom | Diskus | 1 | Melker Albertsson | Brännans FF | 46.46 |
USM Trollhättan 9-11/8 2019 | U | P16 | Ungdom | Diskus | 2 | Jesper Ahlin | Turebergs FK | 46.38 |
USM Trollhättan 9-11/8 2019 | U | P16 | Ungdom | Diskus | 3 | Teo Paganus | Turebergs FK | 44.76 |
USM Trollhättan 9-11/8 2019 | U | P16 | Ungdom | Diskus | 4 | Olle Hübert | IK Heros | 44.63 |
USM Trollhättan 9-11/8 2019 | U | P16 | Ungdom | Diskus | 5 | Albin Silén | Strands IF | 43.79 |
USM Trollhättan 9-11/8 2019 | U | P16 | Ungdom | Diskus | 6 | Fredrik Frunck | Turebergs FK | 43.62 |
USM Trollhättan 9-11/8 2019 | U | P16 | Ungdom | Slägga | 1 | Leo Bystedt | Västerås FK | 62.76 |
USM Trollhättan 9-11/8 2019 | U | P16 | Ungdom | Slägga | 2 | Fredrik Frunck | Turebergs FK | 54.91 |
USM Trollhättan 9-11/8 2019 | U | P16 | Ungdom | Slägga | 3 | Jesper Ahlin | Turebergs FK | 52.55 |
USM Trollhättan 9-11/8 2019 | U | P16 | Ungdom | Slägga | 4 | Alexander Lindefalk | Hammarby IF | 50.06 |
USM Trollhättan 9-11/8 2019 | U | P16 | Ungdom | Slägga | 5 | Filip Aasa | Habo FIF-04 | 47.94 |
USM Trollhättan 9-11/8 2019 | U | P16 | Ungdom | Slägga | 6 | Albin Silén | Strands IF | 46.70 |
USM Trollhättan 9-11/8 2019 | U | P16 | Ungdom | Spjut | 1 | Max Andersson | Eslövs AI | 60.95 |
USM Trollhättan 9-11/8 2019 | U | P16 | Ungdom | Spjut | 2 | Fredrik Frunck | Turebergs FK | 49.29 |
USM Trollhättan 9-11/8 2019 | U | P16 | Ungdom | Spjut | 3 | André Bergenhem | IFK Halmstad | 47.47 |
USM Trollhättan 9-11/8 2019 | U | P16 | Ungdom | Spjut | 4 | Patrik Bergstrand | IFK Halmstad | 47.18 |
USM Trollhättan 9-11/8 2019 | U | P16 | Ungdom | Spjut | 5 | Elliot Duvert | Turebergs FK | 42.65 |
USM Trollhättan 9-11/8 2019 | U | P16 | Ungdom | Spjut | 6 | Albin Silén | Strands IF | 40.41 |
USM Trollhättan 9-11/8 2019 | U | P15 | Ungdom | 80 m | 1 | Edvin Assarsson | Eslövs AI | 9.24 |
USM Trollhättan 9-11/8 2019 | U | P15 | Ungdom | 80 m | 2 | Kristoffer Andersson | Falu IK | 9.34 |
USM Trollhättan 9-11/8 2019 | U | P15 | Ungdom | 80 m | 3 | Jonatan Lindh | IK Hakarpspojkarna | 9.53 |
USM Trollhättan 9-11/8 2019 | U | P15 | Ungdom | 80 m | 4 | Philip Tennhed | Råby-Rekarne FI | 9.55 |
USM Trollhättan 9-11/8 2019 | U | P15 | Ungdom | 80 m | 5 | Alex Apelgrim | Örgryte IS | 9.56 |
USM Trollhättan 9-11/8 2019 | U | P15 | Ungdom | 80 m | 6 | Erik Erlandsson | IFK Lund | 9.64 |
USM Trollhättan 9-11/8 2019 | U | P15 | Ungdom | 300 m | 1 | Olle Billgren | Hellas FK | 36.65 |
USM Trollhättan 9-11/8 2019 | U | P15 | Ungdom | 300 m | 2 | Viktor Skoglund | Danderyds SK | 37.09 |
USM Trollhättan 9-11/8 2019 | U | P15 | Ungdom | 300 m | 3 | Erik Erlandsson | IFK Lund | 37.56 |
USM Trollhättan 9-11/8 2019 | U | P15 | Ungdom | 300 m | 4 | Jonathan Appel | Linköpings GIF | 38.16 |
USM Trollhättan 9-11/8 2019 | U | P15 | Ungdom | 300 m | 5 | Isak Holgersson | IFK Lund | 38.52 |
USM Trollhättan 9-11/8 2019 | U | P15 | Ungdom | 300 m | 6 | Gustav Brasch | Wärnamo SK | 41.35 |
USM Trollhättan 9-11/8 2019 | U | P15 | Ungdom | 800 m | 1 | Jonathan Grahn | Mölndals AIK | 2:01.44 |
USM Trollhättan 9-11/8 2019 | U | P15 | Ungdom | 800 m | 2 | Viktor Skoglund | Danderyds SK | 2:02.70 |
USM Trollhättan 9-11/8 2019 | U | P15 | Ungdom | 800 m | 3 | Erik Skoglund | Danderyds SK | 2:03.32 |
USM Trollhättan 9-11/8 2019 | U | P15 | Ungdom | 800 m | 4 | Jonas Magnusson | Hälle IF | 2:03.76 |
USM Trollhättan 9-11/8 2019 | U | P15 | Ungdom | 800 m | 5 | Modou Lamin Bah | Malmö AI | 2:04.44 |
USM Trollhättan 9-11/8 2019 | U | P15 | Ungdom | 800 m | 6 | Luke Brickhill | Malmö AI | 2:05.92 |
USM Trollhättan 9-11/8 2019 | U | P15 | Ungdom | 2000 m | 1 | Jonathan Grahn | Mölndals AIK | 6:00.64 |
USM Trollhättan 9-11/8 2019 | U | P15 | Ungdom | 2000 m | 2 | Benjamin Edman | Umedalens IF | 6:02.71 |
USM Trollhättan 9-11/8 2019 | U | P15 | Ungdom | 2000 m | 3 | Nils Olsson | IK Lerum FI | 6:04.09 |
USM Trollhättan 9-11/8 2019 | U | P15 | Ungdom | 2000 m | 4 | Linus Jansson | Hässelby SK | 6:12.41 |
USM Trollhättan 9-11/8 2019 | U | P15 | Ungdom | 2000 m | 5 | Tobias Pettersson | Hammarby IF | 6:13.59 |
USM Trollhättan 9-11/8 2019 | U | P15 | Ungdom | 2000 m | 6 | Philip Frick | Örgryte IS | 6:23.52 |
USM Trollhättan 9-11/8 2019 | U | P15 | Ungdom | 1500 m hinder | 1 | Philip Frick | Örgryte IS | 4:40.92 |
USM Trollhättan 9-11/8 2019 | U | P15 | Ungdom | 1500 m hinder | 2 | Linus Jansson | Hässelby SK | 4:45.39 |
USM Trollhättan 9-11/8 2019 | U | P15 | Ungdom | 1500 m hinder | 3 | Nils Olsson | IK Lerum FI | 4:45.41 |
USM Trollhättan 9-11/8 2019 | U | P15 | Ungdom | 1500 m hinder | 4 | Tobias Pettersson | Hammarby IF | 4:47.86 |
USM Trollhättan 9-11/8 2019 | U | P15 | Ungdom | 1500 m hinder | 5 | Valter Kjellberg | Turebergs FK | 5:02.78 |
USM Trollhättan 9-11/8 2019 | U | P15 | Ungdom | 1500 m hinder | 6 | Oden Grahm Goles | IFK Göteborg | 5:04.68 |
USM Trollhättan 9-11/8 2019 | U | P15 | Ungdom | 80 m häck | 1 | Edvin Assarsson | Eslövs AI | 10.73 |
USM Trollhättan 9-11/8 2019 | U | P15 | Ungdom | 80 m häck | 2 | Gustav Brasch | Wärnamo SK | 11.12 |
USM Trollhättan 9-11/8 2019 | U | P15 | Ungdom | 80 m häck | 3 | Isac Svensson | IFK Halmstad | 11.23 |
USM Trollhättan 9-11/8 2019 | U | P15 | Ungdom | 80 m häck | 4 | Linus Jonsson | Hässelby SK | 11.36 |
USM Trollhättan 9-11/8 2019 | U | P15 | Ungdom | 80 m häck | 5 | Kristoffer Andersson | Falu IK | 11.44 |
USM Trollhättan 9-11/8 2019 | U | P15 | Ungdom | 80 m häck | 6 | David Steinberg | Bromma IF | 11.61 |
USM Trollhättan 9-11/8 2019 | U | P15 | Ungdom | 300 m häck | 1 | Olle Billgren | Hellas FK | 38.79 |
USM Trollhättan 9-11/8 2019 | U | P15 | Ungdom | 300 m häck | 2 | Gustav Brasch | Wärnamo SK | 39.34 |
USM Trollhättan 9-11/8 2019 | U | P15 | Ungdom | 300 m häck | 3 | David Steinberg | Bromma IF | 41.14 |
USM Trollhättan 9-11/8 2019 | U | P15 | Ungdom | 300 m häck | 4 | Gustav Nylander | Malmö AI | 41.95 |
USM Trollhättan 9-11/8 2019 | U | P15 | Ungdom | 300 m häck | 5 | Hugo Winther | Turebergs FK | 42.63 |
USM Trollhättan 9-11/8 2019 | U | P15 | Ungdom | 300 m häck | 6 | Ludvig Jaasund | Västerås FK | 44.14 |
USM Trollhättan 9-11/8 2019 | U | P15 | Ungdom | Höjd | 1 | Melwin Lycke Holm | Kils AIK | 2.01 |
USM Trollhättan 9-11/8 2019 | U | P15 | Ungdom | Höjd | 2 | Ludvig Jaasund | Västerås FK | 1.85 |
USM Trollhättan 9-11/8 2019 | U | P15 | Ungdom | Höjd | 3 | Rufus Arvén | Hellas FK | 1.83 |
USM Trollhättan 9-11/8 2019 | U | P15 | Ungdom | Höjd | 4 | Albin Coster | Örgryte IS | 1.79 |
USM Trollhättan 9-11/8 2019 | U | P15 | Ungdom | Höjd | 5 | Linus Öhman | Strands IF | 1.73 |
USM Trollhättan 9-11/8 2019 | U | P15 | Ungdom | Höjd | 6 | Alexander Ludwigs | Danderyds SK | 1.73 |
USM Trollhättan 9-11/8 2019 | U | P15 | Ungdom | Stav | 1 | Felix Steene | IF Kville | 4.00 |
USM Trollhättan 9-11/8 2019 | U | P15 | Ungdom | Stav | 2 | Gustav Thyrman | IF Rigor | 3.38 |
USM Trollhättan 9-11/8 2019 | U | P15 | Ungdom | Stav | 3 | Christof Neib | Sundsvalls FI | 3.33 |
USM Trollhättan 9-11/8 2019 | U | P15 | Ungdom | Stav | 4 | Eric Mathier | Huddinge AIS | 3.19 |
USM Trollhättan 9-11/8 2019 | U | P15 | Ungdom | Stav | 5 | Sebastian Braunias | IFK Växjö | 3.09 |
USM Trollhättan 9-11/8 2019 | U | P15 | Ungdom | Stav | 6 | David Axelsson | Upsala IF | 2.85 |
USM Trollhättan 9-11/8 2019 | U | P15 | Ungdom | Längd | 1 | Melwin Lycke Holm | Kils AIK | 7.11/+1.4 |
USM Trollhättan 9-11/8 2019 | U | P15 | Ungdom | Längd | 2 | Kristoffer Andersson | Falu IK | 6.72/+1.5 |
USM Trollhättan 9-11/8 2019 | U | P15 | Ungdom | Längd | 3 | Oscar Niklasson | Hanvikens SK | 6.62/+1.1 |
USM Trollhättan 9-11/8 2019 | U | P15 | Ungdom | Längd | 4 | Isac Svensson | IFK Halmstad | 6.51/+1.8 |
USM Trollhättan 9-11/8 2019 | U | P15 | Ungdom | Längd | 5 | Linus Jonsson | Hässelby SK | 6.27w/+3.9 |
USM Trollhättan 9-11/8 2019 | U | P15 | Ungdom | Längd | 6 | Alex Apelgrim | Örgryte IS | 6.16/+1.7 |
USM Trollhättan 9-11/8 2019 | U | P15 | Ungdom | Tresteg | 1 | Melwin Lycke Holm | Kils AIK | 14.13w/+3.1 |
USM Trollhättan 9-11/8 2019 | U | P15 | Ungdom | Tresteg | 2 | Aron Swartz | Östersunds GIF | 13.27w/+5.7 |
USM Trollhättan 9-11/8 2019 | U | P15 | Ungdom | Tresteg | 3 | Linus Jonsson | Hässelby SK | 13.01w/+3.6 |
USM Trollhättan 9-11/8 2019 | U | P15 | Ungdom | Tresteg | 4 | Oden Grahm Goles | IFK Göteborg | 12.64/+0.5 |
USM Trollhättan 9-11/8 2019 | U | P15 | Ungdom | Tresteg | 5 | Douglas Goldén | Katrineholms SK | 12.60/+1.1 |
USM Trollhättan 9-11/8 2019 | U | P15 | Ungdom | Tresteg | 6 | Felix Ridderstråle | Piteå IF | 12.29w/+3.1 |
USM Trollhättan 9-11/8 2019 | U | P15 | Ungdom | Kula | 1 | Oscar Niklasson | Hanvikens SK | 16.58 |
USM Trollhättan 9-11/8 2019 | U | P15 | Ungdom | Kula | 2 | Leo Zikovic | IF Kville | 15.10 |
USM Trollhättan 9-11/8 2019 | U | P15 | Ungdom | Kula | 3 | Hugo Karsamo | Skruvs IF | 15.09 |
USM Trollhättan 9-11/8 2019 | U | P15 | Ungdom | Kula | 4 | Viggo Berlin | Spårvägens FK | 13.48 |
USM Trollhättan 9-11/8 2019 | U | P15 | Ungdom | Kula | 5 | Oliver Sonnerup | Brattås CK | 12.94 |
USM Trollhättan 9-11/8 2019 | U | P15 | Ungdom | Kula | 6 | Alexander Karlsson | Skruvs IF | 12.72 |
USM Trollhättan 9-11/8 2019 | U | P15 | Ungdom | Diskus | 1 | Filip Sundin | IF Göta Karlstad | 46.65 |
USM Trollhättan 9-11/8 2019 | U | P15 | Ungdom | Diskus | 2 | Alexander Karlsson | Skruvs IF | 43.77 |
USM Trollhättan 9-11/8 2019 | U | P15 | Ungdom | Diskus | 3 | Joseph Lindvall | Malmö AI | 43.75 |
USM Trollhättan 9-11/8 2019 | U | P15 | Ungdom | Diskus | 4 | Adam Eriksson | Hanvikens SK | 41.59 |
USM Trollhättan 9-11/8 2019 | U | P15 | Ungdom | Diskus | 5 | Hugo Karsamo | Skruvs IF | 41.34 |
USM Trollhättan 9-11/8 2019 | U | P15 | Ungdom | Diskus | 6 | Linus Jonsson | Hässelby SK | 41.09 |
USM Trollhättan 9-11/8 2019 | U | P15 | Ungdom | Slägga | 1 | Max Fors | Upsala IF | 54.28 |
USM Trollhättan 9-11/8 2019 | U | P15 | Ungdom | Slägga | 2 | Alexander Karlsson | Skruvs IF | 50.74 |
USM Trollhättan 9-11/8 2019 | U | P15 | Ungdom | Slägga | 3 | Adam Hellbom | Falu IK | 46.03 |
USM Trollhättan 9-11/8 2019 | U | P15 | Ungdom | Slägga | 4 | Mille Edwardsson | Bollnäs FIK | 44.80 |
USM Trollhättan 9-11/8 2019 | U | P15 | Ungdom | Slägga | 5 | Lukas Lindbladh | Åhus FIK | 44.27 |
USM Trollhättan 9-11/8 2019 | U | P15 | Ungdom | Slägga | 6 | Jacob Johansson | Varbergs GIF | 41.39 |
USM Trollhättan 9-11/8 2019 | U | P15 | Ungdom | Spjut | 1 | Noel Rudberg | Linköpings GIF | 56.15 |
USM Trollhättan 9-11/8 2019 | U | P15 | Ungdom | Spjut | 2 | Hugo Karsamo | Skruvs IF | 52.12 |
USM Trollhättan 9-11/8 2019 | U | P15 | Ungdom | Spjut | 3 | Filip Sundin | IF Göta Karlstad | 50.13 |
USM Trollhättan 9-11/8 2019 | U | P15 | Ungdom | Spjut | 4 | Joseph Lindvall | Malmö AI | 46.09 |
USM Trollhättan 9-11/8 2019 | U | P15 | Ungdom | Spjut | 5 | Filip Lindlöf | Piteå IF | 45.83 |
USM Trollhättan 9-11/8 2019 | U | P15 | Ungdom | Spjut | 6 | Max Fors | Upsala IF | 45.24 |
USM Trollhättan 9-11/8 2019 | U | F16 | Ungdom | 100 m | 1 | Katharina Gråman | Tyresö FK | 12.39 |
USM Trollhättan 9-11/8 2019 | U | F16 | Ungdom | 100 m | 2 | Wilma Svenson | Oskarshamns SK | 12.45 |
USM Trollhättan 9-11/8 2019 | U | F16 | Ungdom | 100 m | 3 | Ida Staafgård | Malmö AI | 12.46 |
USM Trollhättan 9-11/8 2019 | U | F16 | Ungdom | 100 m | 4 | Joy Thulin | Malmö AI | 12.80 |
USM Trollhättan 9-11/8 2019 | U | F16 | Ungdom | 100 m | 5 | Sofia Björkman | IF Kville | 12.99 |
USM Trollhättan 9-11/8 2019 | U | F16 | Ungdom | 200 m | 1 | Wilma Svenson | Oskarshamns SK | 25.63 |
USM Trollhättan 9-11/8 2019 | U | F16 | Ungdom | 200 m | 2 | Ida Staafgård | Malmö AI | 25.91 |
USM Trollhättan 9-11/8 2019 | U | F16 | Ungdom | 200 m | 3 | Lova Perman | IF Göta Karlstad | 26.08 |
USM Trollhättan 9-11/8 2019 | U | F16 | Ungdom | 200 m | 4 | Joy Thulin | Malmö AI | 26.29 |
USM Trollhättan 9-11/8 2019 | U | F16 | Ungdom | 200 m | 5 | Milla Svanberg | Malmö AI | 26.78 |
USM Trollhättan 9-11/8 2019 | U | F16 | Ungdom | 200 m | 6 | Thea Ädling Ring | IFK Mora | 26.93 |
USM Trollhättan 9-11/8 2019 | U | F16 | Ungdom | 400 m | 1 | Lova Perman | IF Göta Karlstad | 57.62 |
USM Trollhättan 9-11/8 2019 | U | F16 | Ungdom | 400 m | 2 | Elin Pettersson | IFK Göteborg | 59.14 |
USM Trollhättan 9-11/8 2019 | U | F16 | Ungdom | 400 m | 3 | Sandra Åberg | Göteborgs KIK | 60.06 |
USM Trollhättan 9-11/8 2019 | U | F16 | Ungdom | 400 m | 4 | Vanna Ullén | Turebergs FK | 60.61 |
USM Trollhättan 9-11/8 2019 | U | F16 | Ungdom | 400 m | 5 | Filippa Zäll | Ängelholms IF | 62.30 |
USM Trollhättan 9-11/8 2019 | U | F16 | Ungdom | 400 m | 6 | Wilma Nordgren | Hammarby IF | 62.93 |
USM Trollhättan 9-11/8 2019 | U | F16 | Ungdom | 800 m | 1 | Julia Svennblad | Bohus IF | 2:17.52 |
USM Trollhättan 9-11/8 2019 | U | F16 | Ungdom | 800 m | 2 | Sandra Åberg | Göteborgs KIK | 2:18.79 |
USM Trollhättan 9-11/8 2019 | U | F16 | Ungdom | 800 m | 3 | Tilda Knauer | Hälle IF | 2:19.22 |
USM Trollhättan 9-11/8 2019 | U | F16 | Ungdom | 800 m | 4 | Elsa Palmgren | Sundsvalls FI | 2:20.18 |
USM Trollhättan 9-11/8 2019 | U | F16 | Ungdom | 800 m | 5 | Juni Rugland | Höörs IS | 2:21.69 |
USM Trollhättan 9-11/8 2019 | U | F16 | Ungdom | 800 m | 6 | My Rundgren | Luleå FI | 2:24.81 |
USM Trollhättan 9-11/8 2019 | U | F16 | Ungdom | 1500 m | 1 | Julia Svennblad | Bohus IF | 4:45.77 |
USM Trollhättan 9-11/8 2019 | U | F16 | Ungdom | 1500 m | 2 | Tilde Axelsson Fröjdenlund | IFK Växjö | 4:46.69 |
USM Trollhättan 9-11/8 2019 | U | F16 | Ungdom | 1500 m | 3 | Elsa Palmgren | Sundsvalls FI | 4:48.08 |
USM Trollhättan 9-11/8 2019 | U | F16 | Ungdom | 1500 m | 4 | Nora Lundin | Hammarby IF | 4:51.28 |
USM Trollhättan 9-11/8 2019 | U | F16 | Ungdom | 1500 m | 5 | Lykke Sjöbeck | Ystads IF | 4:51.49 |
USM Trollhättan 9-11/8 2019 | U | F16 | Ungdom | 1500 m | 6 | My Rundgren | Luleå FI | 4:53.66 |
USM Trollhättan 9-11/8 2019 | U | F16 | Ungdom | 3000 m | 1 | Tilde Axelsson Fröjdenlund | IFK Växjö | 9:54.54 |
USM Trollhättan 9-11/8 2019 | U | F16 | Ungdom | 3000 m | 2 | Fanny Andersson | Falkenbergs IK | 10:05.70 |
USM Trollhättan 9-11/8 2019 | U | F16 | Ungdom | 3000 m | 3 | Nora Lundin | Hammarby IF | 10:16.86 |
USM Trollhättan 9-11/8 2019 | U | F16 | Ungdom | 3000 m | 4 | My Rundgren | Luleå FI | 10:26.40 |
USM Trollhättan 9-11/8 2019 | U | F16 | Ungdom | 3000 m | 5 | Nelly Össmar | Högby IF | 10:43.17 |
USM Trollhättan 9-11/8 2019 | U | F16 | Ungdom | 3000 m | 6 | Maja Björnsson | Upsala IF | 10:48.23 |
USM Trollhättan 9-11/8 2019 | U | F16 | Ungdom | 1500 m hinder | 1 | Julia Svennblad | Bohus IF | 5:11.08 |
USM Trollhättan 9-11/8 2019 | U | F16 | Ungdom | 1500 m hinder | 2 | Tilde Axelsson Fröjdenlund | IFK Växjö | 5:11.18 |
USM Trollhättan 9-11/8 2019 | U | F16 | Ungdom | 1500 m hinder | 3 | Nelly Össmar | Högby IF | 5:18.40 |
USM Trollhättan 9-11/8 2019 | U | F16 | Ungdom | 1500 m hinder | 4 | Saga Hagelin | Mölndals AIK | 5:19.15 |
USM Trollhättan 9-11/8 2019 | U | F16 | Ungdom | 1500 m hinder | 5 | Elvira Bredin | Turebergs FK | 5:26.28 |
USM Trollhättan 9-11/8 2019 | U | F16 | Ungdom | 1500 m hinder | 6 | Maja Björnsson | Upsala IF | 5:27.13 |
USM Trollhättan 9-11/8 2019 | U | F16 | Ungdom | 100 m häck | 1 | Clara Fallenius | Hässelby SK | 14.94 |
USM Trollhättan 9-11/8 2019 | U | F16 | Ungdom | 100 m häck | 2 | Klara Frykholm | Glanshammars IF | 14.99 |
USM Trollhättan 9-11/8 2019 | U | F16 | Ungdom | 100 m häck | 3 | Katharina Gråman | Tyresö FK | 15.05 |
USM Trollhättan 9-11/8 2019 | U | F16 | Ungdom | 100 m häck | 4 | Julia Håkansson | Spårvägens FK | 15.60 |
USM Trollhättan 9-11/8 2019 | U | F16 | Ungdom | 100 m häck | 5 | Laura Fodor | Hässelby SK | 15.63 |
USM Trollhättan 9-11/8 2019 | U | F16 | Ungdom | 100 m häck | 6 | Milla Svanberg | Malmö AI | 15.64 |
USM Trollhättan 9-11/8 2019 | U | F16 | Ungdom | 300 m häck | 1 | Hanna Karlsson | IF Göta Karlstad | 43.36 |
USM Trollhättan 9-11/8 2019 | U | F16 | Ungdom | 300 m häck | 2 | Milla Svanberg | Malmö AI | 44.31 |
USM Trollhättan 9-11/8 2019 | U | F16 | Ungdom | 300 m häck | 3 | Lisen Rignell | Bromma IF | 45.49 |
USM Trollhättan 9-11/8 2019 | U | F16 | Ungdom | 300 m häck | 4 | Vanna Ullén | Turebergs FK | 46.88 |
USM Trollhättan 9-11/8 2019 | U | F16 | Ungdom | 300 m häck | 5 | Silvia Popa | Mariestads AIF | 47.77 |
USM Trollhättan 9-11/8 2019 | U | F16 | Ungdom | 300 m häck | 6 | Nadja Fernström | Hammarby IF | 48.07 |
USM Trollhättan 9-11/8 2019 | U | F16 | Ungdom | Höjd | 1 | Alma Uhlin | Falu IK | 1.72 |
USM Trollhättan 9-11/8 2019 | U | F16 | Ungdom | Höjd | 2 | Johanna Persson | Ystads IF | 1.65 |
USM Trollhättan 9-11/8 2019 | U | F16 | Ungdom | Höjd | =3 | Edda Flink | Upsala IF | 1.63 |
USM Trollhättan 9-11/8 2019 | U | F16 | Ungdom | Höjd | =3 | Frida Andersson | KA 2 IF | 1.63 |
USM Trollhättan 9-11/8 2019 | U | F16 | Ungdom | Höjd | 5 | Ebba Hedberg | Kvarnsvedens GoIF | 1.63 |
USM Trollhättan 9-11/8 2019 | U | F16 | Ungdom | Höjd | 6 | Klara Frykholm | Glanshammars IF | 1.63 |
USM Trollhättan 9-11/8 2019 | U | F16 | Ungdom | Stav | 1 | Rebecka Krüeger | Malmö AI | 3.60 |
USM Trollhättan 9-11/8 2019 | U | F16 | Ungdom | Stav | 2 | Emelie Beckman | Hässelby SK | 3.32 |
USM Trollhättan 9-11/8 2019 | U | F16 | Ungdom | Stav | 3 | Myra Eriksson | Stocksäters IF | 3.27 |
USM Trollhättan 9-11/8 2019 | U | F16 | Ungdom | Stav | 4 | Hanna Karlsson | IF Göta Karlstad | 3.22 |
USM Trollhättan 9-11/8 2019 | U | F16 | Ungdom | Stav | 5 | Elsa Kaspersson | Varbergs GIF | 3.08 |
USM Trollhättan 9-11/8 2019 | U | F16 | Ungdom | Stav | 6 | Ellinor Hannerfors | Haparanda SKT | 3.08 |
USM Trollhättan 9-11/8 2019 | U | F16 | Ungdom | Längd | 1 | Katharina Gråman | Tyresö FK | 5.78/0.0 |
USM Trollhättan 9-11/8 2019 | U | F16 | Ungdom | Längd | 2 | Elin Pettersson | IFK Göteborg | 5.42/-0.7 |
USM Trollhättan 9-11/8 2019 | U | F16 | Ungdom | Längd | 3 | Clara Fallenius | Hässelby SK | 5.34/0.0 |
USM Trollhättan 9-11/8 2019 | U | F16 | Ungdom | Längd | 4 | Alma Flygt | Täby IS | 5.31/-0.3 |
USM Trollhättan 9-11/8 2019 | U | F16 | Ungdom | Längd | 5 | Hanna Karlsson | IF Göta Karlstad | 5.30/0.0 |
USM Trollhättan 9-11/8 2019 | U | F16 | Ungdom | Längd | 6 | Tindra Redenfors | IFK Halmstad | 5.29/0.0 |
USM Trollhättan 9-11/8 2019 | U | F16 | Ungdom | Tresteg | 1 | Katharina Gråman | Tyresö FK | 12.23w/ +2.3 |
USM Trollhättan 9-11/8 2019 | U | F16 | Ungdom | Tresteg | 2 | Klara Frykholm | Glanshammars IF | 11.96/+1.9 |
USM Trollhättan 9-11/8 2019 | U | F16 | Ungdom | Tresteg | 3 | Tindra Frykholm | Glanshammars IF | 11.59w/+2.4 |
USM Trollhättan 9-11/8 2019 | U | F16 | Ungdom | Tresteg | 4 | Klara Avebäck | Hellas FK | 11.34w/+3.4 |
USM Trollhättan 9-11/8 2019 | U | F16 | Ungdom | Tresteg | 5 | Justina Esangbedo | Kvarnsvedens GoIF | 10.96w/+5.5 |
USM Trollhättan 9-11/8 2019 | U | F16 | Ungdom | Tresteg | 6 | Ebba Niklasson | Sävedalens AIK | 10.76w/+2.1 |
USM Trollhättan 9-11/8 2019 | U | F16 | Ungdom | Kula | 1 | Julia Scharnell | Eslövs AI | 14.67 |
USM Trollhättan 9-11/8 2019 | U | F16 | Ungdom | Kula | 2 | Amanda Pettersson | IFK Växjö | 14.14 |
USM Trollhättan 9-11/8 2019 | U | F16 | Ungdom | Kula | 3 | Linn Gabrielli Gustafsson | Råby-Rekarne FI | 13.00 |
USM Trollhättan 9-11/8 2019 | U | F16 | Ungdom | Kula | 4 | Thea Löfman | Malmö AI | 13.00 |
USM Trollhättan 9-11/8 2019 | U | F16 | Ungdom | Kula | 5 | Justina Esangbedo | Kvarnsvedens GoIF | 12.83 |
USM Trollhättan 9-11/8 2019 | U | F16 | Ungdom | Kula | 6 | Victoria Wickman | Alunda SK | 12.06 |
USM Trollhättan 9-11/8 2019 | U | F16 | Ungdom | Diskus | 1 | Linn Gabrielli Gustafsson | Råby-Rekarne FI | 36.22 |
USM Trollhättan 9-11/8 2019 | U | F16 | Ungdom | Diskus | 2 | Victoria Wickman | Alunda SK | 35.50 |
USM Trollhättan 9-11/8 2019 | U | F16 | Ungdom | Diskus | 3 | Thea Björk | IFK Växjö | 35.20 |
USM Trollhättan 9-11/8 2019 | U | F16 | Ungdom | Diskus | 4 | Thea Löfman | Malmö AI | 33.73 |
USM Trollhättan 9-11/8 2019 | U | F16 | Ungdom | Diskus | 5 | Emilia Wamsler | Heleneholms IF | 33.22 |
USM Trollhättan 9-11/8 2019 | U | F16 | Ungdom | Diskus | 6 | Lovisa Hörnström | Trollhättan FIK | 28.95 |
USM Trollhättan 9-11/8 2019 | U | F16 | Ungdom | Slägga | 1 | Thea Löfman | Malmö AI | 59.03 |
USM Trollhättan 9-11/8 2019 | U | F16 | Ungdom | Slägga | 2 | Molly Skugge | Turebergs FK | 53.78 |
USM Trollhättan 9-11/8 2019 | U | F16 | Ungdom | Slägga | 3 | Isabella Wiklund | Västerås FK | 51.25 |
USM Trollhättan 9-11/8 2019 | U | F16 | Ungdom | Slägga | 4 | Vilma Damberg | Turebergs FK | 49.08 |
USM Trollhättan 9-11/8 2019 | U | F16 | Ungdom | Slägga | 5 | Linn Harrysson | Hammarby IF | 47.46 |
USM Trollhättan 9-11/8 2019 | U | F16 | Ungdom | Slägga | 6 | Ebba Wulcan | Säffle FIK | 47.27 |
USM Trollhättan 9-11/8 2019 | U | F16 | Ungdom | Spjut | 1 | Amanda Olsson | Säffle FIK | 42.33 |
USM Trollhättan 9-11/8 2019 | U | F16 | Ungdom | Spjut | 2 | Ingrid Lundkvist | Brännans FF | 40.35 |
USM Trollhättan 9-11/8 2019 | U | F16 | Ungdom | Spjut | 3 | Maria Grenegård | IF Göta Karlstad | 36.15 |
USM Trollhättan 9-11/8 2019 | U | F16 | Ungdom | Spjut | 4 | Ida Elmén | IF Kville | 35.34 |
USM Trollhättan 9-11/8 2019 | U | F16 | Ungdom | Spjut | 5 | Ebba Hedberg | Kvarnsvedens GoIF | 34.96 |
USM Trollhättan 9-11/8 2019 | U | F16 | Ungdom | Spjut | 6 | Malin Lundgren | Eksjö Södra IK | 34.28 |
USM Trollhättan 9-11/8 2019 | U | F15 | Ungdom | 80 m | 1 | Elvira Tanderud | Trollhättan FIK | 10.06 |
USM Trollhättan 9-11/8 2019 | U | F15 | Ungdom | 80 m | 2 | Emilia Franzén | Klippans FK | 10.39 |
USM Trollhättan 9-11/8 2019 | U | F15 | Ungdom | 80 m | 3 | Klara Persson | IFK Lund | 10.48 |
USM Trollhättan 9-11/8 2019 | U | F15 | Ungdom | 80 m | 4 | Hilma Wide | Upsala IF | 10.56 |
USM Trollhättan 9-11/8 2019 | U | F15 | Ungdom | 80 m | 5 | Nike Isaksson | IFK Lidingö | 10.71 |
USM Trollhättan 9-11/8 2019 | U | F15 | Ungdom | 80 m | 6 | Magda Karlsson | IFK Lund | 10.91 |
USM Trollhättan 9-11/8 2019 | U | F15 | Ungdom | 300 m | 1 | Moa Granat | Vallentuna FK | 40.17 |
USM Trollhättan 9-11/8 2019 | U | F15 | Ungdom | 300 m | 2 | Nike Isaksson | IFK Lidingö | 40.30 |
USM Trollhättan 9-11/8 2019 | U | F15 | Ungdom | 300 m | 3 | Elvira Tanderud | Trollhättan FIK | 40.85 |
USM Trollhättan 9-11/8 2019 | U | F15 | Ungdom | 300 m | 4 | Ella Borg | Mölndals AIK | 41.04 |
USM Trollhättan 9-11/8 2019 | U | F15 | Ungdom | 300 m | 5 | Lia Cederberg | Hässelby SK | 42.13 |
USM Trollhättan 9-11/8 2019 | U | F15 | Ungdom | 300 m | 6 | Emilia Franzén | Klippans FK | 42.16 |
USM Trollhättan 9-11/8 2019 | U | F15 | Ungdom | 800 m | 1 | Julia Meijer | IFK Mora | 2:16.98 |
USM Trollhättan 9-11/8 2019 | U | F15 | Ungdom | 800 m | 2 | Johanna Hofvendahl | IS Göta | 2:17.35 |
USM Trollhättan 9-11/8 2019 | U | F15 | Ungdom | 800 m | 3 | Saga Provci | IFK Göteborg | 2:17.36 |
USM Trollhättan 9-11/8 2019 | U | F15 | Ungdom | 800 m | 4 | Alma Svantesson | Mölndals AIK | 2:17.39 |
USM Trollhättan 9-11/8 2019 | U | F15 | Ungdom | 800 m | 5 | Elina Hellgren | Vallentuna FK | 2:21.74 |
USM Trollhättan 9-11/8 2019 | U | F15 | Ungdom | 800 m | 6 | Estelle Strand | IFK Lidingö | 2:23.81 |
USM Trollhättan 9-11/8 2019 | U | F15 | Ungdom | 2000 m | 1 | Johanna Hofvendahl | IS Göta | 6:28.19 |
USM Trollhättan 9-11/8 2019 | U | F15 | Ungdom | 2000 m | 2 | Alma Svantesson | Mölndals AIK | 6:34.89 |
USM Trollhättan 9-11/8 2019 | U | F15 | Ungdom | 2000 m | 3 | Julia Meijer | IFK Mora | 6:39.73 |
USM Trollhättan 9-11/8 2019 | U | F15 | Ungdom | 2000 m | 4 | Ida Knutsson | Upsala IF | 6:39.77 |
USM Trollhättan 9-11/8 2019 | U | F15 | Ungdom | 2000 m | 5 | Saga Provci | IFK Göteborg | 6:48.05 |
USM Trollhättan 9-11/8 2019 | U | F15 | Ungdom | 2000 m | 6 | Louise Larsson | Kongahälla AIK | 7:15.61 |
USM Trollhättan 9-11/8 2019 | U | F15 | Ungdom | 1500 m hinder | 1 | Elina Hellgren | Vallentuna FK | 5:09.72 |
USM Trollhättan 9-11/8 2019 | U | F15 | Ungdom | 1500 m hinder | 2 | Ida Knutsson | Upsala IF | 5:14.43 |
USM Trollhättan 9-11/8 2019 | U | F15 | Ungdom | 1500 m hinder | 3 | Saga Provci | IFK Göteborg | 5:23.28 |
USM Trollhättan 9-11/8 2019 | U | F15 | Ungdom | 1500 m hinder | 4 | Julia Meijer | IFK Mora | 5:29.35 |
USM Trollhättan 9-11/8 2019 | U | F15 | Ungdom | 1500 m hinder | 5 | Felicia Brink | IF Kville | 5:36.37 |
USM Trollhättan 9-11/8 2019 | U | F15 | Ungdom | 1500 m hinder | 6 | Fanny Amrén | Tjalve IF Norrköping | 5:36.99 |
USM Trollhättan 9-11/8 2019 | U | F15 | Ungdom | 80 m häck | 1 | Sara Winberg | Täby IS | 11.55 |
USM Trollhättan 9-11/8 2019 | U | F15 | Ungdom | 80 m häck | 2 | Linnéa Svanhall | FIK Färjestaden | 11.77 |
USM Trollhättan 9-11/8 2019 | U | F15 | Ungdom | 80 m häck | 3 | Moa Granat | Vallentuna FK | 11.89 |
USM Trollhättan 9-11/8 2019 | U | F15 | Ungdom | 80 m häck | 4 | Sydney Karström | Åhus FIK | 12.12 |
USM Trollhättan 9-11/8 2019 | U | F15 | Ungdom | 80 m häck | 5 | Nora Lindahl | Hässelby SK | 12.14 |
USM Trollhättan 9-11/8 2019 | U | F15 | Ungdom | 80 m häck | 6 | Sofia Wallin | Varbergs GIF | 12.51 |
USM Trollhättan 9-11/8 2019 | U | F15 | Ungdom | 300 m häck | 1 | Moa Granat | Vallentuna FK | 41.44 |
USM Trollhättan 9-11/8 2019 | U | F15 | Ungdom | 300 m häck | 2 | Ella Borg | Mölndals AIK | 44.01 |
USM Trollhättan 9-11/8 2019 | U | F15 | Ungdom | 300 m häck | 3 | Sydney Karström | Åhus FIK | 44.50 |
USM Trollhättan 9-11/8 2019 | U | F15 | Ungdom | 300 m häck | 4 | Sofia Wallin | Varbergs GIF | 44.89 |
USM Trollhättan 9-11/8 2019 | U | F15 | Ungdom | 300 m häck | 5 | Elin Joabsson | IFK Växjö | 47.02 |
USM Trollhättan 9-11/8 2019 | U | F15 | Ungdom | 300 m häck | 6 | Emilia Mandl | Malmö AI | 48.60 |
USM Trollhättan 9-11/8 2019 | U | F15 | Ungdom | Höjd | 1 | Tilde Bjerager | Höörs IS | 1.71 |
USM Trollhättan 9-11/8 2019 | U | F15 | Ungdom | Höjd | 2 | Jonna Lundgren | Skruvs IF | 1.67 |
USM Trollhättan 9-11/8 2019 | U | F15 | Ungdom | Höjd | 3 | Emma Häggblom | Upsala IF | 1.65 |
USM Trollhättan 9-11/8 2019 | U | F15 | Ungdom | Höjd | 4 | Linnéa Svanhall | FIK Färjestaden | 1.65 |
USM Trollhättan 9-11/8 2019 | U | F15 | Ungdom | Höjd | 5 | Olivia Kålen | Marieby GIF | 1.58 |
USM Trollhättan 9-11/8 2019 | U | F15 | Ungdom | Höjd | 6 | Lovisa Blomqvist | Marieby GIF | 1.58 |
USM Trollhättan 9-11/8 2019 | U | F15 | Ungdom | Stav | 1 | Sara Winberg | Täby IS | 3.81 |
USM Trollhättan 9-11/8 2019 | U | F15 | Ungdom | Stav | 2 | Rebecka Forsling | Huddinge AIS | 3.20 |
USM Trollhättan 9-11/8 2019 | U | F15 | Ungdom | Stav | 3 | Elli Johansson | KA 2 IF | 3.00 |
USM Trollhättan 9-11/8 2019 | U | F15 | Ungdom | Stav | 4 | Ida Jexe Ek | IFK Halmstad | 2.95 |
USM Trollhättan 9-11/8 2019 | U | F15 | Ungdom | Stav | 5 | Sofia Olsson | IF Rigor | 2.84 |
USM Trollhättan 9-11/8 2019 | U | F15 | Ungdom | Stav | 6 | Lovisa Blomqvist | Marieby GIF | 2.78 |
USM Trollhättan 9-11/8 2019 | U | F15 | Ungdom | Längd | 1 | Sydney Karström | Åhus FIK | 5.55/+1.4 |
USM Trollhättan 9-11/8 2019 | U | F15 | Ungdom | Längd | 2 | Saga Hermundstad | Hässelby SK | 5.52/+1.8 |
USM Trollhättan 9-11/8 2019 | U | F15 | Ungdom | Längd | 3 | Nicole Nyberg | Hässelby SK | 5.52/0.0 |
USM Trollhättan 9-11/8 2019 | U | F15 | Ungdom | Längd | 4 | Linnéa Svanhall | FIK Färjestaden | 5.38w/+2.8 |
USM Trollhättan 9-11/8 2019 | U | F15 | Ungdom | Längd | 5 | Tyra Tunander Cedrenius | IFK Lidingö | 5.37/+1.7 |
USM Trollhättan 9-11/8 2019 | U | F15 | Ungdom | Längd | 6 | Alva Nordvarg | Upsala IF | 5.28/+1.4 |
USM Trollhättan 9-11/8 2019 | U | F15 | Ungdom | Tresteg | 1 | Jonna Lundgren | Skruvs IF | 11.70w/+5.2 |
USM Trollhättan 9-11/8 2019 | U | F15 | Ungdom | Tresteg | 2 | Tilde Söderlund | Alunda SK | 11.65w/+2.6 |
USM Trollhättan 9-11/8 2019 | U | F15 | Ungdom | Tresteg | 3 | Nicole Nyberg | Hässelby SK | 11.64w/+3.6 |
USM Trollhättan 9-11/8 2019 | U | F15 | Ungdom | Tresteg | 4 | Jasmine Gyllenhammar | Hässelby SK | 11.54w/+2.5 |
USM Trollhättan 9-11/8 2019 | U | F15 | Ungdom | Tresteg | 5 | Aicha Koné | Ullevi FK | 11.38/+1.8 |
USM Trollhättan 9-11/8 2019 | U | F15 | Ungdom | Tresteg | 6 | Sophie Säwe | Kils AIK | 10.86w/+3.0 |
USM Trollhättan 9-11/8 2019 | U | F15 | Ungdom | Kula | 1 | Jonna Lundgren | Skruvs IF | 13.40 |
USM Trollhättan 9-11/8 2019 | U | F15 | Ungdom | Kula | 2 | Tilda Bernhult | KFUM Örebro | 13.24 |
USM Trollhättan 9-11/8 2019 | U | F15 | Ungdom | Kula | 3 | Emilia Wernerliv | Kongahälla AIK | 12.69 |
USM Trollhättan 9-11/8 2019 | U | F15 | Ungdom | Kula | 4 | Ebba Lind | Hanvikens SK | 11.98 |
USM Trollhättan 9-11/8 2019 | U | F15 | Ungdom | Kula | 5 | Bea Vold Johannesson | IFK Sunne | 11.50 |
USM Trollhättan 9-11/8 2019 | U | F15 | Ungdom | Kula | 6 | Hanna Bertilsson | Eskilstuna FI | 11.24 |
USM Trollhättan 9-11/8 2019 | U | F15 | Ungdom | Diskus | 1 | Levina Ringdahl | Marieby GIF | 39.41 |
USM Trollhättan 9-11/8 2019 | U | F15 | Ungdom | Diskus | 2 | Tilda Bernhult | KFUM Örebro | 39.38 |
USM Trollhättan 9-11/8 2019 | U | F15 | Ungdom | Diskus | 3 | Matilda Åkerman | IFK Halmstad | 37.88 |
USM Trollhättan 9-11/8 2019 | U | F15 | Ungdom | Diskus | 4 | Stella Gudmundsson | IFK Växjö | 36.49 |
USM Trollhättan 9-11/8 2019 | U | F15 | Ungdom | Diskus | 5 | Tilde Grönwall | Öresund FK | 36.12 |
USM Trollhättan 9-11/8 2019 | U | F15 | Ungdom | Diskus | 6 | Elvira Högman | Kils AIK | 35.67 |
USM Trollhättan 9-11/8 2019 | U | F15 | Ungdom | Slägga | 1 | Ebba Lind | Hanvikens SK | 49.56 |
USM Trollhättan 9-11/8 2019 | U | F15 | Ungdom | Slägga | 2 | Tilde Grönwall | Öresund FK | 45.75 |
USM Trollhättan 9-11/8 2019 | U | F15 | Ungdom | Slägga | 3 | Saga Berg | Östhammar FI | 44.95 |
USM Trollhättan 9-11/8 2019 | U | F15 | Ungdom | Slägga | 4 | Elvira Högman | Kils AIK | 42.03 |
USM Trollhättan 9-11/8 2019 | U | F15 | Ungdom | Slägga | 5 | Alva Enblad | Hammarby IF | 41.78 |
USM Trollhättan 9-11/8 2019 | U | F15 | Ungdom | Slägga | 6 | Amanda Jönsson | Linköpings GIF | 40.39 |
USM Trollhättan 9-11/8 2019 | U | F15 | Ungdom | Spjut | 1 | Tilda Bernhult | KFUM Örebro | 40.84 |
USM Trollhättan 9-11/8 2019 | U | F15 | Ungdom | Spjut | 2 | Stella Gudmundsson | IFK Växjö | 40.83 |
USM Trollhättan 9-11/8 2019 | U | F15 | Ungdom | Spjut | 3 | Matilda Åkerman | IFK Halmstad | 39.02 |
USM Trollhättan 9-11/8 2019 | U | F15 | Ungdom | Spjut | 4 | Matilda Eriksson | Västerås FK | 37.43 |
USM Trollhättan 9-11/8 2019 | U | F15 | Ungdom | Spjut | 5 | Alice Davidsson | Wärnamo SK | 34.84 |
USM Trollhättan 9-11/8 2019 | U | F15 | Ungdom | Spjut | 6 | Lovisa Blomqvist | Marieby GIF | 31.72 |
SM stafett Stockholm 25-26/5 2019 | U | P17 | Ungdom | 4x100 m | 1 | Täby IS | 42.88 | |
SM stafett Stockholm 25-26/5 2019 | U | P17 | Ungdom | 4x100 m | 2 | IFK Växjö | 43.62 | |
SM stafett Stockholm 25-26/5 2019 | U | P17 | Ungdom | 4x100 m | 3 | Turebergs FK | 44.02 | |
SM stafett Stockholm 25-26/5 2019 | U | P17 | Ungdom | 4x100 m | 4 | Hammarby IF | 44.26 | |
SM stafett Stockholm 25-26/5 2019 | U | P17 | Ungdom | 4x100 m | 5 | Huddinge AIS | 44.71 | |
SM stafett Stockholm 25-26/5 2019 | U | P17 | Ungdom | 4x100 m | 6 | Ullevi FK | 44.91 | |
SM stafett Stockholm 25-26/5 2019 | U | P17 | Ungdom | 1000 m stafett | 1 | Täby IS | 1:58.14 | |
SM stafett Stockholm 25-26/5 2019 | U | P17 | Ungdom | 1000 m stafett | 2 | Hammarby IF | 2:01.11 | |
SM stafett Stockholm 25-26/5 2019 | U | P17 | Ungdom | 1000 m stafett | 3 | Örgryte IS | 2:02.57 | |
SM stafett Stockholm 25-26/5 2019 | U | P17 | Ungdom | 1000 m stafett | 4 | Mölndals AIK | 2:04.06 | |
SM stafett Stockholm 25-26/5 2019 | U | P17 | Ungdom | 1000 m stafett | 5 | Huddinge AIS | 2:04.34 | |
SM stafett Stockholm 25-26/5 2019 | U | P17 | Ungdom | 1000 m stafett | 6 | Turebergs FK | 2:05.30 | |
SM stafett Stockholm 25-26/5 2019 | U | P17 | Ungdom | 3x800 m | 1 | KFUM Örebro | 6:10.57 | |
SM stafett Stockholm 25-26/5 2019 | U | P17 | Ungdom | 3x800 m | 2 | Mölndals AIK | 6:10.84 | |
SM stafett Stockholm 25-26/5 2019 | U | P17 | Ungdom | 3x800 m | 3 | IFK Lidingö | 6:21.16 | |
SM stafett Stockholm 25-26/5 2019 | U | P17 | Ungdom | 3x800 m | 4 | Upsala IF | 6:23.24 | |
SM stafett Stockholm 25-26/5 2019 | U | P17 | Ungdom | 3x800 m | 5 | Sävedalens AIK | 6:25.23 | |
SM stafett Stockholm 25-26/5 2019 | U | P17 | Ungdom | 3x800 m | 6 | Spårvägens FK | 6:36.70 | |
SM stafett Stockholm 25-26/5 2019 | U | P15 | Ungdom | 4x80 m | 1 | Danderyds SK | 36.52 | |
SM stafett Stockholm 25-26/5 2019 | U | P15 | Ungdom | 4x80 m | 2 | Upsala IF | 37.18 | |
SM stafett Stockholm 25-26/5 2019 | U | P15 | Ungdom | 4x80 m | 3 | Hässelby SK | 37.20 | |
SM stafett Stockholm 25-26/5 2019 | U | P15 | Ungdom | 4x80 m | 4 | IFK Göteborg | 37.36 | |
SM stafett Stockholm 25-26/5 2019 | U | P15 | Ungdom | 4x80 m | 5 | Malmö AI | 37.39 | |
SM stafett Stockholm 25-26/5 2019 | U | P15 | Ungdom | 4x80 m | 6 | Hanvikens SK | 37.48 | |
SM stafett Stockholm 25-26/5 2019 | U | P15 | Ungdom | 3x800 m | 1 | Danderyds SK | 6:29.11 | |
SM stafett Stockholm 25-26/5 2019 | U | P15 | Ungdom | 3x800 m | 2 | Malmö AI | 6:34.84 | |
SM stafett Stockholm 25-26/5 2019 | U | P15 | Ungdom | 3x800 m | 3 | IFK Göteborg | 6:36.64 | |
SM stafett Stockholm 25-26/5 2019 | U | P15 | Ungdom | 3x800 m | 4 | Mölndals AIK | 6:44.61 | |
SM stafett Stockholm 25-26/5 2019 | U | P15 | Ungdom | 3x800 m | 5 | Hässelby SK | 6:45.70 | |
SM stafett Stockholm 25-26/5 2019 | U | P15 | Ungdom | 3x800 m | 6 | Turebergs FK | 6:55.42 | |
SM stafett Stockholm 25-26/5 2019 | U | F17 | Ungdom | 4x100 m | 1 | Malmö AI | 48.68 | |
SM stafett Stockholm 25-26/5 2019 | U | F17 | Ungdom | 4x100 m | 2 | IK Ymer | 49.63 | |
SM stafett Stockholm 25-26/5 2019 | U | F17 | Ungdom | 4x100 m | 3 | Göteborgs KIK | 50.92 | |
SM stafett Stockholm 25-26/5 2019 | U | F17 | Ungdom | 4x100 m | 4 | Åhus FIK | 51.07 | |
SM stafett Stockholm 25-26/5 2019 | U | F17 | Ungdom | 4x100 m | 5 | Turebergs FK | 51.23 | |
SM stafett Stockholm 25-26/5 2019 | U | F17 | Ungdom | 4x100 m | 6 | Mälarhöjdens IK | 51.39 | |
SM stafett Stockholm 25-26/5 2019 | U | F17 | Ungdom | 1000 m stafett | 1 | IK Ymer | 2:18.76 | |
SM stafett Stockholm 25-26/5 2019 | U | F17 | Ungdom | 1000 m stafett | 2 | Mölndals AIK | 2:18.93 | |
SM stafett Stockholm 25-26/5 2019 | U | F17 | Ungdom | 1000 m stafett | 3 | IFK Lidingö | 2:19.09 | |
SM stafett Stockholm 25-26/5 2019 | U | F17 | Ungdom | 1000 m stafett | 4 | Göteborgs KIK | 2:19.82 | |
SM stafett Stockholm 25-26/5 2019 | U | F17 | Ungdom | 1000 m stafett | 5 | Örgryte IS | 2:20.19 | |
SM stafett Stockholm 25-26/5 2019 | U | F17 | Ungdom | 1000 m stafett | 6 | Bromma IF | 2:20.98 | |
SM stafett Stockholm 25-26/5 2019 | U | F17 | Ungdom | 3x800 m | 1 | Turebergs FK | 7:10.34 | |
SM stafett Stockholm 25-26/5 2019 | U | F17 | Ungdom | 3x800 m | 2 | Höörs IS | 7:13.77 | |
SM stafett Stockholm 25-26/5 2019 | U | F17 | Ungdom | 3x800 m | 3 | IFK Lidingö | 7:15.06 | |
SM stafett Stockholm 25-26/5 2019 | U | F17 | Ungdom | 3x800 m | 4 | Hammarby IF | 7:17.83 | |
SM stafett Stockholm 25-26/5 2019 | U | F17 | Ungdom | 3x800 m | 5 | Upsala IF | 7:32.54 | |
SM stafett Stockholm 25-26/5 2019 | U | F17 | Ungdom | 3x800 m | 6 | IF Göta Karlstad | 7:40.32 | |
SM stafett Stockholm 25-26/5 2019 | U | F15 | Ungdom | 4x80 m | 1 | Hässelby SK | 38.98 | |
SM stafett Stockholm 25-26/5 2019 | U | F15 | Ungdom | 4x80 m | 2 | Upsala IF | 39.17 | |
SM stafett Stockholm 25-26/5 2019 | U | F15 | Ungdom | 4x80 m | 3 | Mölndals AIK | 39.34 | |
SM stafett Stockholm 25-26/5 2019 | U | F15 | Ungdom | 4x80 m | 4 | IFK Lidingö | 39.68 | |
SM stafett Stockholm 25-26/5 2019 | U | F15 | Ungdom | 4x80 m | 5 | IFK Lund | 39.74 | |
SM stafett Stockholm 25-26/5 2019 | U | F15 | Ungdom | 4x80 m | 6 | Malmö AI | 39.78 | |
SM stafett Stockholm 25-26/5 2019 | U | F15 | Ungdom | 3x800 m | 1 | Vallentuna FK | 7:07.50 | |
SM stafett Stockholm 25-26/5 2019 | U | F15 | Ungdom | 3x800 m | 2 | IFK Göteborg | 7:22.30 | |
SM stafett Stockholm 25-26/5 2019 | U | F15 | Ungdom | 3x800 m | 3 | IFK Lidingö | 7:24.51 | |
SM stafett Stockholm 25-26/5 2019 | U | F15 | Ungdom | 3x800 m | 4 | Örgryte IS | 7:30.12 | |
SM stafett Stockholm 25-26/5 2019 | U | F15 | Ungdom | 3x800 m | 5 | IFK Växjö | 7:31.76 | |
SM stafett Stockholm 25-26/5 2019 | U | F15 | Ungdom | 3x800 m | 6 | Upsala IF | 7:33.55 | |
IUSM Västerås 9-10/3 2019 | I | P16 | Ungdom | 60 m | 1 | Alexander Nyström | Bollnäs FIK | 7.16 |
IUSM Västerås 9-10/3 2019 | I | P16 | Ungdom | 60 m | 2 | Viktor Wall | Tyresö FK | 7.21 |
IUSM Västerås 9-10/3 2019 | I | P16 | Ungdom | 60 m | 3 | Elias Wennolf | IFK Lund | 7.29 |
IUSM Västerås 9-10/3 2019 | I | P16 | Ungdom | 60 m | 4 | Arvid Wändesjö | Tyresö FK | 7.31 |
IUSM Västerås 9-10/3 2019 | I | P16 | Ungdom | 60 m | 5 | Birck Wärnström | Falu IK | 7.33 |
IUSM Västerås 9-10/3 2019 | I | P16 | Ungdom | 60 m | 6 | Hannes Egonson | IFK Växjö | 7.41 |
IUSM Västerås 9-10/3 2019 | I | P16 | Ungdom | 400 m | 1 | Alexander Nyström | Bollnäs FIK | 50.50 |
IUSM Västerås 9-10/3 2019 | I | P16 | Ungdom | 400 m | 2 | Markus Moberg | Hammarby IF | 51.14 |
IUSM Västerås 9-10/3 2019 | I | P16 | Ungdom | 400 m | 3 | Isak Helgesson | Örgryte IS | 51.94 |
IUSM Västerås 9-10/3 2019 | I | P16 | Ungdom | 400 m | 4 | Niklas Wall | Tyresö FK | 52.28 |
IUSM Västerås 9-10/3 2019 | I | P16 | Ungdom | 1500 m | 1 | Albin Wallenius | Västerås FK | 4:23.02 |
IUSM Västerås 9-10/3 2019 | I | P16 | Ungdom | 1500 m | 2 | Viktor Frisk | Huddinge AIS | 4:24.00 |
IUSM Västerås 9-10/3 2019 | I | P16 | Ungdom | 1500 m | 3 | Victor Björk | IFK Lidingö | 4:27.68 |
IUSM Västerås 9-10/3 2019 | I | P16 | Ungdom | 1500 m | 4 | Henrik Franzén | KFUM Örebro | 4:29.10 |
IUSM Västerås 9-10/3 2019 | I | P16 | Ungdom | 1500 m | 5 | Simon Wikell | Mölndals AIK | 4:29.24 |
IUSM Västerås 9-10/3 2019 | I | P16 | Ungdom | 1500 m | 6 | Vidar Arvidsson | Upsala IF | 4:31.88 |
IUSM Västerås 9-10/3 2019 | I | P16 | Ungdom | 60 m häck | 1 | Arvid Wändesjö | Tyresö FK | 8.06 |
IUSM Västerås 9-10/3 2019 | I | P16 | Ungdom | 60 m häck | 2 | Markus Moberg | Hammarby IF | 8.25 |
IUSM Västerås 9-10/3 2019 | I | P16 | Ungdom | 60 m häck | 3 | Oskari Peura | Upsala IF | 8.52 |
IUSM Västerås 9-10/3 2019 | I | P16 | Ungdom | 60 m häck | 4 | David Thid | Hammarby IF | 8.53 |
IUSM Västerås 9-10/3 2019 | I | P16 | Ungdom | 60 m häck | 5 | Nils Thorin | Örgryte IS | 8.56 |
IUSM Västerås 9-10/3 2019 | I | P16 | Ungdom | 60 m häck | 6 | Elliot Duvert | Turebergs FK | 8.76 |
IUSM Västerås 9-10/3 2019 | I | P16 | Ungdom | Höjd | 1 | Fabian Steene | IF Kville | 1.91 |
IUSM Västerås 9-10/3 2019 | I | P16 | Ungdom | Höjd | 2 | Agustin Hilmersson | IK Orient | 1.87 |
IUSM Västerås 9-10/3 2019 | I | P16 | Ungdom | Höjd | 3 | Adam Svensson | Malmö AI | 1.85 |
IUSM Västerås 9-10/3 2019 | I | P16 | Ungdom | Höjd | 4 | Jacob Thelander | Ljungby FIK | 1.83 |
IUSM Västerås 9-10/3 2019 | I | P16 | Ungdom | Höjd | =5 | Eric Forsberg | Skellefteå AIK | 1.80 |
IUSM Västerås 9-10/3 2019 | I | P16 | Ungdom | Höjd | =5 | Elliot Duvert | Turebergs FK | 1.80 |
IUSM Västerås 9-10/3 2019 | I | P16 | Ungdom | Stav | 1 | William Nestor | Linköpings GIF | 4.25 |
IUSM Västerås 9-10/3 2019 | I | P16 | Ungdom | Stav | 2 | Teodor Borgius | Hammarby IF | 4.20 |
IUSM Västerås 9-10/3 2019 | I | P16 | Ungdom | Stav | 3 | Elliot Duvert | Turebergs FK | 3.95 |
IUSM Västerås 9-10/3 2019 | I | P16 | Ungdom | Stav | 4 | Malte Fuchs Edberg | Bromma IF | 3.88 |
IUSM Västerås 9-10/3 2019 | I | P16 | Ungdom | Stav | 5 | Felix Nyberg | Bromma IF | 3.81 |
IUSM Västerås 9-10/3 2019 | I | P16 | Ungdom | Stav | 6 | Oliver Lundström | KFUM Örebro | 3.81 |
IUSM Västerås 9-10/3 2019 | I | P16 | Ungdom | Längd | 1 | Arvid Wändesjö | Tyresö FK | 6.85 |
IUSM Västerås 9-10/3 2019 | I | P16 | Ungdom | Längd | 2 | Jimmy Hellström | Ullevi FK | 6.62 |
IUSM Västerås 9-10/3 2019 | I | P16 | Ungdom | Längd | 3 | David Thid | Hammarby IF | 6.61 |
IUSM Västerås 9-10/3 2019 | I | P16 | Ungdom | Längd | 4 | Olle Hübert | IK Heros | 6.57 |
IUSM Västerås 9-10/3 2019 | I | P16 | Ungdom | Längd | 5 | Oliver Ellström | IF Göta Karlstad | 6.54 |
IUSM Västerås 9-10/3 2019 | I | P16 | Ungdom | Längd | 6 | Jacob Thelander | Ljungby FIK | 6.53 |
IUSM Västerås 9-10/3 2019 | I | P16 | Ungdom | Tresteg | 1 | David Thid | Hammarby IF | 13.60 |
IUSM Västerås 9-10/3 2019 | I | P16 | Ungdom | Tresteg | 2 | Arvid Wändesjö | Tyresö FK | 13.55 |
IUSM Västerås 9-10/3 2019 | I | P16 | Ungdom | Tresteg | 3 | Elias Lind | Hässelby SK | 13.37 |
IUSM Västerås 9-10/3 2019 | I | P16 | Ungdom | Tresteg | 4 | Oliver Ellström | IF Göta Karlstad | 12.86 |
IUSM Västerås 9-10/3 2019 | I | P16 | Ungdom | Tresteg | 5 | Victor Hering | Ullevi FK | 12.82 |
IUSM Västerås 9-10/3 2019 | I | P16 | Ungdom | Tresteg | 6 | Niklas Wall | Tyresö FK | 12.67 |
IUSM Västerås 9-10/3 2019 | I | P16 | Ungdom | Kula | 1 | Jesper Ahlin | Turebergs FK | 17.46 |
IUSM Västerås 9-10/3 2019 | I | P16 | Ungdom | Kula | 2 | Elias Lind | Hässelby SK | 14.21 |
IUSM Västerås 9-10/3 2019 | I | P16 | Ungdom | Kula | 3 | Martin Sundberg | Hammarby IF | 14.12 |
IUSM Västerås 9-10/3 2019 | I | P16 | Ungdom | Kula | 4 | Teo Paganus | Turebergs FK | 13.52 |
IUSM Västerås 9-10/3 2019 | I | P16 | Ungdom | Kula | 5 | Viktor Rydåker | Alunda SK | 13.25 |
IUSM Västerås 9-10/3 2019 | I | P16 | Ungdom | Kula | 6 | Viktor Wall | Tyresö FK | 13.07 |
IUSM Västerås 9-10/3 2019 | I | P16 | Ungdom | Vikt | 1 | Leo Bystedt | Västerås FK | 18.49 |
IUSM Västerås 9-10/3 2019 | I | P16 | Ungdom | Vikt | 2 | Jesper Ahlin | Turebergs FK | 18.33 |
IUSM Västerås 9-10/3 2019 | I | P16 | Ungdom | Vikt | 3 | Fredrik Frunck | Turebergs FK | 16.72 |
IUSM Västerås 9-10/3 2019 | I | P16 | Ungdom | Vikt | 4 | Albin Silén | Strands IF | 14.68 |
IUSM Västerås 9-10/3 2019 | I | P16 | Ungdom | Vikt | 5 | Viktor Rydåker | Alunda SK | 14.59 |
IUSM Västerås 9-10/3 2019 | I | P16 | Ungdom | Vikt | 6 | Filip Aasa | Habo FIF-04 | 14.05 |
IUSM Västerås 9-10/3 2019 | I | P15 | Ungdom | 60 m | 1 | Edvin Assarsson | Eslövs AI | 7.18 |
IUSM Västerås 9-10/3 2019 | I | P15 | Ungdom | 60 m | 2 | Kristoffer Andersson | Falu IK | 7.28 |
IUSM Västerås 9-10/3 2019 | I | P15 | Ungdom | 60 m | 3 | Alex Apelgrim | Örgryte IS | 7.35 |
IUSM Västerås 9-10/3 2019 | I | P15 | Ungdom | 60 m | 4 | Jonatan Lindh | IK Hakarpspojkarna | 7.44 |
IUSM Västerås 9-10/3 2019 | I | P15 | Ungdom | 60 m | =5 | Lucas Lindberg | Hässelby SK | 7.45 |
IUSM Västerås 9-10/3 2019 | I | P15 | Ungdom | 60 m | =5 | Max Fors | Upsala IF | 7.45 |
IUSM Västerås 9-10/3 2019 | I | P15 | Ungdom | 200 m | 1 | Edvin Assarsson | Eslövs AI | 23.22 |
IUSM Västerås 9-10/3 2019 | I | P15 | Ungdom | 200 m | 2 | Alex Apelgrim | Örgryte IS | 23.53 |
IUSM Västerås 9-10/3 2019 | I | P15 | Ungdom | 200 m | 3 | Kristoffer Andersson | Falu IK | 23.78 |
IUSM Västerås 9-10/3 2019 | I | P15 | Ungdom | 200 m | 4 | Jonatan Lindh | IK Hakarpspojkarna | 24.06 |
IUSM Västerås 9-10/3 2019 | I | P15 | Ungdom | 1000 m | 1 | Albin Öberg | Heleneholms IF | 2:45.72 |
IUSM Västerås 9-10/3 2019 | I | P15 | Ungdom | 1000 m | 2 | Ludvig Jaasund | Västerås FK | 2:46.76 |
IUSM Västerås 9-10/3 2019 | I | P15 | Ungdom | 1000 m | 3 | Viktor Skoglund | Danderyds SK | 2:47.27 |
IUSM Västerås 9-10/3 2019 | I | P15 | Ungdom | 1000 m | 4 | Jonathan Grahn | Mölndals AIK | 2:47.28 |
IUSM Västerås 9-10/3 2019 | I | P15 | Ungdom | 1000 m | 5 | Alvin Reinebo | KFUM Örebro | 2:49.27 |
IUSM Västerås 9-10/3 2019 | I | P15 | Ungdom | 1000 m | 6 | Modou Lamin Bah | Malmö AI | 2:49.30 |
IUSM Västerås 9-10/3 2019 | I | P15 | Ungdom | 60 m häck | 1 | Edvin Assarsson | Eslövs AI | 8.33 |
IUSM Västerås 9-10/3 2019 | I | P15 | Ungdom | 60 m häck | 2 | Linus Jonsson | Hässelby SK | 8.57 |
IUSM Västerås 9-10/3 2019 | I | P15 | Ungdom | 60 m häck | 3 | Isac Svensson | IFK Halmstad | 8.65 |
IUSM Västerås 9-10/3 2019 | I | P15 | Ungdom | 60 m häck | 4 | David Steinberg | Bromma IF | 8.70 |
IUSM Västerås 9-10/3 2019 | I | P15 | Ungdom | 60 m häck | 5 | Kristoffer Andersson | Falu IK | 8.77 |
IUSM Västerås 9-10/3 2019 | I | P15 | Ungdom | 60 m häck | 6 | Lucas Lindberg | Hässelby SK | 8.90 |
IUSM Västerås 9-10/3 2019 | I | P15 | Ungdom | Höjd | 1 | Melwin Lycke Holm | Kils AIK | 2.01 |
IUSM Västerås 9-10/3 2019 | I | P15 | Ungdom | Höjd | 2 | Ludvig Jaasund | Västerås FK | 1.85 |
IUSM Västerås 9-10/3 2019 | I | P15 | Ungdom | Höjd | 3 | Rufus Arvén | Hellas FK | 1.83 |
IUSM Västerås 9-10/3 2019 | I | P15 | Ungdom | Höjd | 4 | Linus Jonsson | Hässelby SK | 1.79 |
IUSM Västerås 9-10/3 2019 | I | P15 | Ungdom | Höjd | 5 | Alexander Ludwigs | Danderyds SK | 1.73 |
IUSM Västerås 9-10/3 2019 | I | P15 | Ungdom | Höjd | 6 | Felix Ridderstråle | Piteå IF | 1.73 |
IUSM Västerås 9-10/3 2019 | I | P15 | Ungdom | Stav | 1 | William Asker | IF Kville | 3.99 |
IUSM Västerås 9-10/3 2019 | I | P15 | Ungdom | Stav | 2 | Joseph Lindvall | Malmö AI | 3.94 |
IUSM Västerås 9-10/3 2019 | I | P15 | Ungdom | Stav | 3 | Erik Zetterlund | KFUM Örebro | 3.49 |
IUSM Västerås 9-10/3 2019 | I | P15 | Ungdom | Stav | 4 | Christof Neib | Sundsvalls FI | 3.25 |
IUSM Västerås 9-10/3 2019 | I | P15 | Ungdom | Stav | 5 | Gustav Thyrman | IF Rigor | 3.25 |
IUSM Västerås 9-10/3 2019 | I | P15 | Ungdom | Stav | 6 | Josef Külen | Tjalve IF Norrköping | 3.15 |
IUSM Västerås 9-10/3 2019 | I | P15 | Ungdom | Längd | 1 | Melwin Lycke Holm | Kils AIK | 6.94 |
IUSM Västerås 9-10/3 2019 | I | P15 | Ungdom | Längd | 2 | Felix Steene | IF Kville | 6.36 |
IUSM Västerås 9-10/3 2019 | I | P15 | Ungdom | Längd | 3 | Linus Jonsson | Hässelby SK | 6.32 |
IUSM Västerås 9-10/3 2019 | I | P15 | Ungdom | Längd | 4 | Isac Svensson | IFK Halmstad | 6.10 |
IUSM Västerås 9-10/3 2019 | I | P15 | Ungdom | Längd | 5 | Noel Rudberg | Linköpings GIF | 6.02 |
IUSM Västerås 9-10/3 2019 | I | P15 | Ungdom | Längd | 6 | Felix Ridderstråle | Piteå IF | 5.85 |
IUSM Västerås 9-10/3 2019 | I | P15 | Ungdom | Tresteg | 1 | Melwin Lycke Holm | Kils AIK | 14.06 |
IUSM Västerås 9-10/3 2019 | I | P15 | Ungdom | Tresteg | 2 | Edvin Gustafsson | Upsala IF | 12.78 |
IUSM Västerås 9-10/3 2019 | I | P15 | Ungdom | Tresteg | 3 | Johannes Lundqvist | Ullevi FK | 12.71 |
IUSM Västerås 9-10/3 2019 | I | P15 | Ungdom | Tresteg | 4 | William Asker | IF Kville | 12.60 |
IUSM Västerås 9-10/3 2019 | I | P15 | Ungdom | Tresteg | 5 | Patrick Hopkins | Alunda SK | 12.49 |
IUSM Västerås 9-10/3 2019 | I | P15 | Ungdom | Tresteg | 6 | Oden Grahm Goles | IFK Göteborg | 12.40 |
IUSM Västerås 9-10/3 2019 | I | P15 | Ungdom | Kula | 1 | Oscar Niklasson | Hanvikens SK | 15.85 |
IUSM Västerås 9-10/3 2019 | I | P15 | Ungdom | Kula | 2 | Leo Zikovic | IF Kville | 14.56 |
IUSM Västerås 9-10/3 2019 | I | P15 | Ungdom | Kula | 3 | Hugo Karsamo | Skruvs IF | 14.49 |
IUSM Västerås 9-10/3 2019 | I | P15 | Ungdom | Kula | 4 | Linus Jonsson | Hässelby SK | 14.01 |
IUSM Västerås 9-10/3 2019 | I | P15 | Ungdom | Kula | 5 | Patrick Hopkins | Alunda SK | 13.96 |
IUSM Västerås 9-10/3 2019 | I | P15 | Ungdom | Kula | 6 | Adam Hellbom | Falu IK | 13.34 |
IUSM Västerås 9-10/3 2019 | I | P15 | Ungdom | Vikt | 1 | Jacob Johansson | Varbergs GIF | 16.17 |
IUSM Västerås 9-10/3 2019 | I | P15 | Ungdom | Vikt | 2 | Max Fors | Upsala IF | 15.21 |
IUSM Västerås 9-10/3 2019 | I | P15 | Ungdom | Vikt | 3 | Mille Edwardsson | Bollnäs FIK | 14.84 |
IUSM Västerås 9-10/3 2019 | I | P15 | Ungdom | Vikt | 4 | Patrick Hopkins | Alunda SK | 14.71 |
IUSM Västerås 9-10/3 2019 | I | P15 | Ungdom | Vikt | 5 | Adam Hellbom | Falu IK | 14.36 |
IUSM Västerås 9-10/3 2019 | I | P15 | Ungdom | Vikt | 6 | Lukas Lindbladh | Åhus FIK | 13.37 |
IUSM Västerås 9-10/3 2019 | I | F16 | Ungdom | 60 m | 1 | Katharina Gråman | Tyresö FK | 7.68 |
IUSM Västerås 9-10/3 2019 | I | F16 | Ungdom | 60 m | 2 | Wilma Svenson | Oskarshamns SK | 7.84 |
IUSM Västerås 9-10/3 2019 | I | F16 | Ungdom | 60 m | 3 | Famke Persson | IFK Lund | 7.88 |
IUSM Västerås 9-10/3 2019 | I | F16 | Ungdom | 60 m | 4 | Justina Esangbedo | Kvarnsvedens GoIF | 7.99 |
IUSM Västerås 9-10/3 2019 | I | F16 | Ungdom | 60 m | 5 | Sofia Björkman | IF Kville | 8.10 |
IUSM Västerås 9-10/3 2019 | I | F16 | Ungdom | 60 m | 6 | Joy Thulin | Malmö AI | 8.14 |
IUSM Västerås 9-10/3 2019 | I | F16 | Ungdom | 400 m | 1 | Lova Perman | IF Göta Karlstad | 57.68 |
IUSM Västerås 9-10/3 2019 | I | F16 | Ungdom | 400 m | 2 | Hanna Karlsson | IF Göta Karlstad | 58.16 |
IUSM Västerås 9-10/3 2019 | I | F16 | Ungdom | 400 m | 3 | Milla Svanberg | Malmö AI | 58.87 |
IUSM Västerås 9-10/3 2019 | I | F16 | Ungdom | 400 m | 4 | Laura Fodor | Hässelby SK | 59.93 |
IUSM Västerås 9-10/3 2019 | I | F16 | Ungdom | 1500 m | 1 | Julia Svennblad | Bohus IF | 4:34.82 |
IUSM Västerås 9-10/3 2019 | I | F16 | Ungdom | 1500 m | 2 | Tilde Axelsson Fröjdenlund | IFK Växjö | 4:35.45 |
IUSM Västerås 9-10/3 2019 | I | F16 | Ungdom | 1500 m | 3 | Elsa Palmgren | Sundsvalls FI | 4:48.31 |
IUSM Västerås 9-10/3 2019 | I | F16 | Ungdom | 1500 m | 4 | Alva Malmsten Nilsson | IF Skade | 4:49.93 |
IUSM Västerås 9-10/3 2019 | I | F16 | Ungdom | 1500 m | 5 | Nora Lundin | Hammarby IF | 4:51.63 |
IUSM Västerås 9-10/3 2019 | I | F16 | Ungdom | 1500 m | 6 | My Rundgren | Luleå FI | 4:51.80 |
IUSM Västerås 9-10/3 2019 | I | F16 | Ungdom | 60 m häck | 1 | Katharina Gråman | Tyresö FK | 8.58 |
IUSM Västerås 9-10/3 2019 | I | F16 | Ungdom | 60 m häck | 2 | Klara Frykholm | Glanshammars IF | 8.85 |
IUSM Västerås 9-10/3 2019 | I | F16 | Ungdom | 60 m häck | 3 | Clara Fallenius | Hässelby SK | 9.01 |
IUSM Västerås 9-10/3 2019 | I | F16 | Ungdom | 60 m häck | 4 | Hanna Karlsson | IF Göta Karlstad | 9.17 |
IUSM Västerås 9-10/3 2019 | I | F16 | Ungdom | 60 m häck | 5 | Amanda Sörensson | Malmö AI | 9.24 |
IUSM Västerås 9-10/3 2019 | I | F16 | Ungdom | 60 m häck | 6 | Siri Elofsson | IFK Växjö | 9.47 |
IUSM Västerås 9-10/3 2019 | I | F16 | Ungdom | Höjd | 1 | Klara Frykholm | Glanshammars IF | 1.72 |
IUSM Västerås 9-10/3 2019 | I | F16 | Ungdom | Höjd | 2 | Elvira Jonsson | Västerås FK | 1.70 |
IUSM Västerås 9-10/3 2019 | I | F16 | Ungdom | Höjd | 3 | Alma Uhlin | Falu IK | 1.68 |
IUSM Västerås 9-10/3 2019 | I | F16 | Ungdom | Höjd | 4 | Ebba Hedberg | Kvarnsvedens GoIF | 1.64 |
IUSM Västerås 9-10/3 2019 | I | F16 | Ungdom | Höjd | 5 | Elvira Magnusson | IFK Tumba | 1.61 |
IUSM Västerås 9-10/3 2019 | I | F16 | Ungdom | Höjd | 6 | Edda Flink | Upsala IF | 1.58 |
IUSM Västerås 9-10/3 2019 | I | F16 | Ungdom | Stav | 1 | Rebecka Krüeger | Malmö AI | 3.70 |
IUSM Västerås 9-10/3 2019 | I | F16 | Ungdom | Stav | 2 | Emelie Beckman | Hässelby SK | 3.25 |
IUSM Västerås 9-10/3 2019 | I | F16 | Ungdom | Stav | 3 | Myra Eriksson | Stocksäters IF | 3.15 |
IUSM Västerås 9-10/3 2019 | I | F16 | Ungdom | Stav | 4 | Lova Nilsson | IFK Växjö | 3.10 |
IUSM Västerås 9-10/3 2019 | I | F16 | Ungdom | Stav | 5 | Elsa Kaspersson | Varbergs GIF | 3.05 |
IUSM Västerås 9-10/3 2019 | I | F16 | Ungdom | Stav | 6 | Frida Andersson | KA 2 IF | 2.98 |
IUSM Västerås 9-10/3 2019 | I | F16 | Ungdom | Längd | 1 | Katharina Gråman | Tyresö FK | 5.76 |
IUSM Västerås 9-10/3 2019 | I | F16 | Ungdom | Längd | 2 | Moa Örevik | Visby IF Gute | 5.58 |
IUSM Västerås 9-10/3 2019 | I | F16 | Ungdom | Längd | 3 | Elin Pettersson | IFK Göteborg | 5.54 |
IUSM Västerås 9-10/3 2019 | I | F16 | Ungdom | Längd | 4 | Clara Fallenius | Hässelby SK | 5.34 |
IUSM Västerås 9-10/3 2019 | I | F16 | Ungdom | Längd | 5 | Ebba Hedberg | Kvarnsvedens GoIF | 5.24 |
IUSM Västerås 9-10/3 2019 | I | F16 | Ungdom | Längd | 6 | Sara Lundqvist | Linköpings GIF | 5.15 |
IUSM Västerås 9-10/3 2019 | I | F16 | Ungdom | Tresteg | 1 | Katharina Gråman | Tyresö FK | 12.02 |
IUSM Västerås 9-10/3 2019 | I | F16 | Ungdom | Tresteg | 2 | Justina Esangbedo | Kvarnsvedens GoIF | 11.60 |
IUSM Västerås 9-10/3 2019 | I | F16 | Ungdom | Tresteg | 3 | Frida Andersson | KA 2 IF | 11.45 |
IUSM Västerås 9-10/3 2019 | I | F16 | Ungdom | Tresteg | 4 | Anna Constantinescu | Göteborgs KIK | 11.18 |
IUSM Västerås 9-10/3 2019 | I | F16 | Ungdom | Tresteg | 5 | Julia Svennblad | Bohus IF | 11.17 |
IUSM Västerås 9-10/3 2019 | I | F16 | Ungdom | Tresteg | 6 | Klara Avebäck | Hellas FK | 10.80 |
IUSM Västerås 9-10/3 2019 | I | F16 | Ungdom | Kula | 1 | Amanda Pettersson | IFK Växjö | 14.48 |
IUSM Västerås 9-10/3 2019 | I | F16 | Ungdom | Kula | 2 | Julia Scharnell | Eslövs AI | 14.09 |
IUSM Västerås 9-10/3 2019 | I | F16 | Ungdom | Kula | 3 | Justina Esangbedo | Kvarnsvedens GoIF | 12.81 |
IUSM Västerås 9-10/3 2019 | I | F16 | Ungdom | Kula | 4 | Thea Löfman | Åhus FIK | 12.77 |
IUSM Västerås 9-10/3 2019 | I | F16 | Ungdom | Kula | 5 | Ninni Lundberg | IFK Växjö | 12.12 |
IUSM Västerås 9-10/3 2019 | I | F16 | Ungdom | Kula | 6 | Linn Gabrielli Gustafsson | Råby-Rekarne FI | 11.98 |
IUSM Västerås 9-10/3 2019 | I | F16 | Ungdom | Vikt | 1 | Isabella Wiklund | Västerås FK | 16.75 |
IUSM Västerås 9-10/3 2019 | I | F16 | Ungdom | Vikt | 2 | Thea Löfman | Åhus FIK | 16.08 |
IUSM Västerås 9-10/3 2019 | I | F16 | Ungdom | Vikt | 3 | Vilma Damberg | Turebergs FK | 14.92 |
IUSM Västerås 9-10/3 2019 | I | F16 | Ungdom | Vikt | 4 | Johanna Hallsten | Hälle IF | 14.10 |
IUSM Västerås 9-10/3 2019 | I | F16 | Ungdom | Vikt | 5 | Sarah Bracken | Huddinge AIS | 13.44 |
IUSM Västerås 9-10/3 2019 | I | F16 | Ungdom | Vikt | 6 | Ebba Wulcan | Säffle FIK | 13.29 |
IUSM Västerås 9-10/3 2019 | I | F15 | Ungdom | 60 m | 1 | Elvira Tanderud | Trollhättan FIK | 7.79 |
IUSM Västerås 9-10/3 2019 | I | F15 | Ungdom | 60 m | 2 | Ebba Asp | KFUM Örebro | 8.01 |
IUSM Västerås 9-10/3 2019 | I | F15 | Ungdom | 60 m | 3 | Emilia Franzén | Klippans FK | 8.04 |
IUSM Västerås 9-10/3 2019 | I | F15 | Ungdom | 60 m | 4 | Casandra Johnson | Strands IF | 8.11 |
IUSM Västerås 9-10/3 2019 | I | F15 | Ungdom | 60 m | 5 | Karin Bengtsson | Hanvikens SK | 8.16 |
IUSM Västerås 9-10/3 2019 | I | F15 | Ungdom | 60 m | 6 | Wilma Garplid | Mölndals AIK | 8.16 |
IUSM Västerås 9-10/3 2019 | I | F15 | Ungdom | 200 m | 1 | Elvira Tanderud | Trollhättan FIK | 25.49 |
IUSM Västerås 9-10/3 2019 | I | F15 | Ungdom | 200 m | 2 | Nora Lindahl | Hässelby SK | 25.88 |
IUSM Västerås 9-10/3 2019 | I | F15 | Ungdom | 200 m | 3 | Nike Isaksson | IFK Lidingö | 26.11 |
IUSM Västerås 9-10/3 2019 | I | F15 | Ungdom | 200 m | 4 | Felicia Johansson | Hanvikens SK | 27.28 |
IUSM Västerås 9-10/3 2019 | I | F15 | Ungdom | 1000 m | 1 | Hilda Lindell | KA 2 IF | 2:56.16 |
IUSM Västerås 9-10/3 2019 | I | F15 | Ungdom | 1000 m | 2 | Louise Eliasson | Bromma IF | 2:56.69 |
IUSM Västerås 9-10/3 2019 | I | F15 | Ungdom | 1000 m | 3 | Johanna Hofvendahl | IS Göta | 2:57.31 |
IUSM Västerås 9-10/3 2019 | I | F15 | Ungdom | 1000 m | 4 | Julia Meijer | IFK Mora | 3:01.06 |
IUSM Västerås 9-10/3 2019 | I | F15 | Ungdom | 1000 m | 5 | Alma Svantesson | Mölndals AIK | 3:03.29 |
IUSM Västerås 9-10/3 2019 | I | F15 | Ungdom | 1000 m | 6 | Saga Provci | IFK Göteborg | 3:05.67 |
IUSM Västerås 9-10/3 2019 | I | F15 | Ungdom | 60 m häck | 1 | Nora Lindahl | Hässelby SK | 8.89 |
IUSM Västerås 9-10/3 2019 | I | F15 | Ungdom | 60 m häck | 2 | Linnéa Svanhall | FIK Färjestaden | 8.90 |
IUSM Västerås 9-10/3 2019 | I | F15 | Ungdom | 60 m häck | 3 | Sara Winberg | Täby IS | 9.02 |
IUSM Västerås 9-10/3 2019 | I | F15 | Ungdom | 60 m häck | 4 | Moa Granat | Vallentuna FK | 9.08 |
IUSM Västerås 9-10/3 2019 | I | F15 | Ungdom | 60 m häck | 5 | Sofia Wallin | Varbergs GIF | 9.25 |
IUSM Västerås 9-10/3 2019 | I | F15 | Ungdom | 60 m häck | 6 | Filippa Rydensjö | Eskilstuna FI | 9.37 |
IUSM Västerås 9-10/3 2019 | I | F15 | Ungdom | Höjd | 1 | Tilde Bjerager | Höörs IS | 1.65 |
IUSM Västerås 9-10/3 2019 | I | F15 | Ungdom | Höjd | 2 | Emma Häggblom | Upsala IF | 1.63 |
IUSM Västerås 9-10/3 2019 | I | F15 | Ungdom | Höjd | 3 | Stina Larsson | IK Wilske | 1.63 |
IUSM Västerås 9-10/3 2019 | I | F15 | Ungdom | Höjd | =4 | Tilde Söderlund | Alunda SK | 1.58 |
IUSM Västerås 9-10/3 2019 | I | F15 | Ungdom | Höjd | =4 | Nina Hertz Saebbö | Göteborgs KIK | 1.58 |
IUSM Västerås 9-10/3 2019 | I | F15 | Ungdom | Höjd | 6 | Jonna Lundgren | Skruvs IF | 1.58 |
IUSM Västerås 9-10/3 2019 | I | F15 | Ungdom | Stav | 1 | Sara Winberg | Täby IS | 3.71 |
IUSM Västerås 9-10/3 2019 | I | F15 | Ungdom | Stav | 2 | Ida Jexe Ek | IFK Halmstad | 3.06 |
IUSM Västerås 9-10/3 2019 | I | F15 | Ungdom | Stav | 3 | Elli Johansson | KA 2 IF | 3.06 |
IUSM Västerås 9-10/3 2019 | I | F15 | Ungdom | Stav | 4 | Alannah Hellstadius | Hammarby IF | 3.01 |
IUSM Västerås 9-10/3 2019 | I | F15 | Ungdom | Stav | 5 | Rebecka Forsling | Huddinge AIS | 2.87 |
IUSM Västerås 9-10/3 2019 | I | F15 | Ungdom | Stav | 6 | Alva Nilsson | KFUM Örebro | 2.77 |
IUSM Västerås 9-10/3 2019 | I | F15 | Ungdom | Längd | 1 | Casandra Johnson | Strands IF | 5.73 |
IUSM Västerås 9-10/3 2019 | I | F15 | Ungdom | Längd | 2 | Saga Hermundstad | Hässelby SK | 5.61 |
IUSM Västerås 9-10/3 2019 | I | F15 | Ungdom | Längd | 3 | Nicole Nyberg | Hässelby SK | 5.55 |
IUSM Västerås 9-10/3 2019 | I | F15 | Ungdom | Längd | 4 | Sara Winberg | Täby IS | 5.54 |
IUSM Västerås 9-10/3 2019 | I | F15 | Ungdom | Längd | 5 | Tilde Söderlund | Alunda SK | 5.38 |
IUSM Västerås 9-10/3 2019 | I | F15 | Ungdom | Längd | 6 | Nora Jolbäck | Lidköpings IS | 5.46 |
IUSM Västerås 9-10/3 2019 | I | F15 | Ungdom | Tresteg | 1 | Aicha Koné | Ullevi FK | 11.61 |
IUSM Västerås 9-10/3 2019 | I | F15 | Ungdom | Tresteg | 2 | Tilde Söderlund | Alunda SK | 11.38 |
IUSM Västerås 9-10/3 2019 | I | F15 | Ungdom | Tresteg | 3 | Nicole Nyberg | Hässelby SK | 11.25 |
IUSM Västerås 9-10/3 2019 | I | F15 | Ungdom | Tresteg | 4 | Ella Jovanovic | Malmö AI | 11.17 |
IUSM Västerås 9-10/3 2019 | I | F15 | Ungdom | Tresteg | 5 | Sofia Wallin | Varbergs GIF | 10.99 |
IUSM Västerås 9-10/3 2019 | I | F15 | Ungdom | Tresteg | 6 | Nora Jolbäck | Lidköpings IS | 10.99 |
IUSM Västerås 9-10/3 2019 | I | F15 | Ungdom | Kula | 1 | Jonna Lundgren | Skruvs IF | 13.53 |
IUSM Västerås 9-10/3 2019 | I | F15 | Ungdom | Kula | 2 | Tilda Bernhult | KFUM Örebro | 12.42 |
IUSM Västerås 9-10/3 2019 | I | F15 | Ungdom | Kula | 3 | Emilia Wernerliv | Tingbergs AIS | 12.04 |
IUSM Västerås 9-10/3 2019 | I | F15 | Ungdom | Kula | 4 | Matilda Åkerman | IFK Halmstad | 11.59 |
IUSM Västerås 9-10/3 2019 | I | F15 | Ungdom | Kula | 5 | Elsa Wållgren | IK Lerum FI | 10.85 |
IUSM Västerås 9-10/3 2019 | I | F15 | Ungdom | Kula | 6 | Elsa Hjelm | Åhus FIK | 10.83 |
IUSM Västerås 9-10/3 2019 | I | F15 | Ungdom | Vikt | 1 | Ebba Lind | Hanvikens SK | 15.82 |
IUSM Västerås 9-10/3 2019 | I | F15 | Ungdom | Vikt | 2 | Saga Berg | Östhammar FI | 15.14 |
IUSM Västerås 9-10/3 2019 | I | F15 | Ungdom | Vikt | 3 | Tilde Grönwall | Öresund FK | 13.07 |
IUSM Västerås 9-10/3 2019 | I | F15 | Ungdom | Vikt | 4 | Elin Rydqvist | IFK Halmstad | 12.87 |
IUSM Västerås 9-10/3 2019 | I | F15 | Ungdom | Vikt | 5 | Elvira Högman | Kils AIK | 12.55 |
IUSM Västerås 9-10/3 2019 | I | F15 | Ungdom | Vikt | 6 | Moa Gustafsson | Råby-Rekarne FI | 12.20 |
IJSM-IUSM17 Växjö 23-24/2 2019 | I | P17 | Ungdom | 60 m | 1 | Milo Wahlgren | AIK | 6.86 |
IJSM-IUSM17 Växjö 23-24/2 2019 | I | P17 | Ungdom | 60 m | 2 | Emil Johansson | Turebergs FK | 6.89 |
IJSM-IUSM17 Växjö 23-24/2 2019 | I | P17 | Ungdom | 60 m | 3 | Zion Eriksson | Täby IS | 6.94 |
IJSM-IUSM17 Växjö 23-24/2 2019 | I | P17 | Ungdom | 60 m | 4 | Edvin Månsson | IFK Växjö | 7.19 |
IJSM-IUSM17 Växjö 23-24/2 2019 | I | P17 | Ungdom | 60 m | 5 | Linus Simmerlein | Huddinge AIS | 7.21 |
IJSM-IUSM17 Växjö 23-24/2 2019 | I | P17 | Ungdom | 60 m | 6 | Erik Isaksson | IF Kville | 7.24 |
IJSM-IUSM17 Växjö 23-24/2 2019 | I | P17 | Ungdom | 400 m | 1 | Emil Johansson | Turebergs FK | 48.55 |
IJSM-IUSM17 Växjö 23-24/2 2019 | I | P17 | Ungdom | 400 m | 2 | Oskar Edlund | Täby IS | 48.90 |
IJSM-IUSM17 Växjö 23-24/2 2019 | I | P17 | Ungdom | 400 m | 3 | Robin Isaksson | IFK Lidingö | 52.05 |
IJSM-IUSM17 Växjö 23-24/2 2019 | I | P17 | Ungdom | 400 m | 4 | Lukas Sällström | IFK Umeå | 52.55 |
IJSM-IUSM17 Växjö 23-24/2 2019 | I | P17 | Ungdom | 400 m | 5 | Fred Österblom | Täby IS | 56.22 |
IJSM-IUSM17 Växjö 23-24/2 2019 | I | P17 | Ungdom | 1500 m | 1 | Sharmarke Ahmed | Hälle IF | 4:17.93 |
IJSM-IUSM17 Växjö 23-24/2 2019 | I | P17 | Ungdom | 1500 m | 2 | Arvid Backteman | Sävedalens AIK | 4:20.13 |
IJSM-IUSM17 Växjö 23-24/2 2019 | I | P17 | Ungdom | 1500 m | 3 | Michael Rosenqvist | Mölndals AIK | 4:20.71 |
IJSM-IUSM17 Växjö 23-24/2 2019 | I | P17 | Ungdom | 1500 m | 4 | Noha Olsson | KFUM Örebro | 4:21.34 |
IJSM-IUSM17 Växjö 23-24/2 2019 | I | P17 | Ungdom | 1500 m | 5 | Julius Mördrup | IFK Lidingö | 4:21.68 |
IJSM-IUSM17 Växjö 23-24/2 2019 | I | P17 | Ungdom | 1500 m | 6 | Gustav Lundqvist | Hovslätts IK | 4:24.79 |
IJSM-IUSM17 Växjö 23-24/2 2019 | I | P17 | Ungdom | 60 m häck | 1 | Ludvig All | Täby IS | 8.05 |
IJSM-IUSM17 Växjö 23-24/2 2019 | I | P17 | Ungdom | 60 m häck | 2 | Emil Johansson | Turebergs FK | 8.16 |
IJSM-IUSM17 Växjö 23-24/2 2019 | I | P17 | Ungdom | 60 m häck | 3 | Edvin Månsson | IFK Växjö | 8.28 |
IJSM-IUSM17 Växjö 23-24/2 2019 | I | P17 | Ungdom | 60 m häck | 4 | Marcus Blixt | Mölndals AIK | 8.41 |
IJSM-IUSM17 Växjö 23-24/2 2019 | I | P17 | Ungdom | 60 m häck | 5 | Fred Österblom | Täby IS | 8.42 |
IJSM-IUSM17 Växjö 23-24/2 2019 | I | P17 | Ungdom | 60 m häck | 6 | Viktor Hedlund | Falu IK | 8.45 |
IJSM-IUSM17 Växjö 23-24/2 2019 | I | P17 | Ungdom | Höjd | 1 | Olle Bång | Umedalens IF | 1.93 |
IJSM-IUSM17 Växjö 23-24/2 2019 | I | P17 | Ungdom | Höjd | 2 | Erik Bohman | IK Lerum FI | 1.86 |
IJSM-IUSM17 Växjö 23-24/2 2019 | I | P17 | Ungdom | Höjd | 3 | Johan Burvall | Visby IF Gute | 1.86 |
IJSM-IUSM17 Växjö 23-24/2 2019 | I | P17 | Ungdom | Höjd | 4 | Erik Dahlberg | Turebergs FK | 1.84 |
IJSM-IUSM17 Växjö 23-24/2 2019 | I | P17 | Ungdom | Höjd | 5 | Emil Petersson | Turebergs FK | 1.81 |
IJSM-IUSM17 Växjö 23-24/2 2019 | I | P17 | Ungdom | Höjd | 6 | André Barroso Johansson | Hammarby IF | 1.81 |
IJSM-IUSM17 Växjö 23-24/2 2019 | I | P17 | Ungdom | Stav | 1 | Emil Carlsson | IFK Växjö | 4.80 |
IJSM-IUSM17 Växjö 23-24/2 2019 | I | P17 | Ungdom | Stav | 2 | Samuel Eriksson | Rånäs 4H | 4.50 |
IJSM-IUSM17 Växjö 23-24/2 2019 | I | P17 | Ungdom | Stav | 3 | Jonathan Howser | Täby IS | 4.03 |
IJSM-IUSM17 Växjö 23-24/2 2019 | I | P17 | Ungdom | Stav | 4 | Peter Svensson | IF Rigor | 3.93 |
IJSM-IUSM17 Växjö 23-24/2 2019 | I | P17 | Ungdom | Stav | 5 | Erik Dahlberg | Turebergs FK | 3.65 |
IJSM-IUSM17 Växjö 23-24/2 2019 | I | P17 | Ungdom | Stav | 6 | Joel Andersson | Kvarnsvedens GoIF | 3.51 |
IJSM-IUSM17 Växjö 23-24/2 2019 | I | P17 | Ungdom | Längd | 1 | Gabriel Wallmark | Örgryte IS | 6.90 |
IJSM-IUSM17 Växjö 23-24/2 2019 | I | P17 | Ungdom | Längd | 2 | Oskar Edlund | Täby IS | 6.82 |
IJSM-IUSM17 Växjö 23-24/2 2019 | I | P17 | Ungdom | Längd | 3 | André Barroso Johansson | Hammarby IF | 6.49 |
IJSM-IUSM17 Växjö 23-24/2 2019 | I | P17 | Ungdom | Längd | 4 | Oliver Papinski | Täby IS | 6.47 |
IJSM-IUSM17 Växjö 23-24/2 2019 | I | P17 | Ungdom | Längd | 5 | Simon Plesse | Upsala IF | 6.46 |
IJSM-IUSM17 Växjö 23-24/2 2019 | I | P17 | Ungdom | Längd | 6 | Gustav Tartu | IF Kville | 6.32 |
IJSM-IUSM17 Växjö 23-24/2 2019 | I | P17 | Ungdom | Tresteg | 1 | Gabriel Wallmark | Örgryte IS | 14.62 |
IJSM-IUSM17 Växjö 23-24/2 2019 | I | P17 | Ungdom | Tresteg | 2 | Gustav Tartu | IF Kville | 13.50 |
IJSM-IUSM17 Växjö 23-24/2 2019 | I | P17 | Ungdom | Tresteg | 3 | Lukas Edqvist | Örgryte IS | 12.90 |
IJSM-IUSM17 Växjö 23-24/2 2019 | I | P17 | Ungdom | Tresteg | 4 | Jesper Nordström | IF Kville | 12.85 |
IJSM-IUSM17 Växjö 23-24/2 2019 | I | P17 | Ungdom | Tresteg | 5 | Karl-William Einarson | Wedevågs IF | 12.54 |
IJSM-IUSM17 Växjö 23-24/2 2019 | I | P17 | Ungdom | Tresteg | 6 | Nattaphon Schröder | Gefle IF | 12.30 |
IJSM-IUSM17 Växjö 23-24/2 2019 | I | P17 | Ungdom | Kula | 1 | Måns Roos | Mölndals AIK | 17.03 |
IJSM-IUSM17 Växjö 23-24/2 2019 | I | P17 | Ungdom | Kula | 2 | Leo Frid Göransson | Sävedalens AIK | 16.43 |
IJSM-IUSM17 Växjö 23-24/2 2019 | I | P17 | Ungdom | Kula | 3 | Leo Janén | IFK Växjö | 16.06 |
IJSM-IUSM17 Växjö 23-24/2 2019 | I | P17 | Ungdom | Kula | 4 | Karl Ludvik | Turebergs FK | 15.55 |
IJSM-IUSM17 Växjö 23-24/2 2019 | I | P17 | Ungdom | Kula | 5 | Daniel Adolfsson | Tingbergs AIS | 15.03 |
IJSM-IUSM17 Växjö 23-24/2 2019 | I | P17 | Ungdom | Kula | 6 | Hampus Wallin | Hovslätts IK | 14.75 |
IJSM-IUSM17 Växjö 23-24/2 2019 | I | P17 | Ungdom | Vikt | 1 | Karl Ludvik | Turebergs FK | 20.78 |
IJSM-IUSM17 Växjö 23-24/2 2019 | I | P17 | Ungdom | Vikt | 2 | Alfons Haals | Västerås FK | 18.94 |
IJSM-IUSM17 Växjö 23-24/2 2019 | I | P17 | Ungdom | Vikt | 3 | Hampus Wallin | Hovslätts IK | 17.47 |
IJSM-IUSM17 Växjö 23-24/2 2019 | I | P17 | Ungdom | Vikt | 4 | Måns Roos | Mölndals AIK | 16.82 |
IJSM-IUSM17 Växjö 23-24/2 2019 | I | P17 | Ungdom | Vikt | 5 | Victor Sahlin | Råby-Rekarne FI | 16.09 |
IJSM-IUSM17 Växjö 23-24/2 2019 | I | P17 | Ungdom | Vikt | 6 | Fredrik Grund | IF Kville | 13.53 |
IJSM-IUSM17 Växjö 23-24/2 2019 | I | F17 | Ungdom | 60 m | 1 | Nikki Anderberg | Malmö AI | 7.67 |
IJSM-IUSM17 Växjö 23-24/2 2019 | I | F17 | Ungdom | 60 m | 2 | Josefin Wikfeldt | Mälarhöjdens IK | 7.71 |
IJSM-IUSM17 Växjö 23-24/2 2019 | I | F17 | Ungdom | 60 m | 3 | Olivia Stridh | Malmö AI | 7.77 |
IJSM-IUSM17 Växjö 23-24/2 2019 | I | F17 | Ungdom | 60 m | 4 | Laura Iversen | IFK Växjö | 7.79 |
IJSM-IUSM17 Växjö 23-24/2 2019 | I | F17 | Ungdom | 60 m | 5 | Ella Sjöblom | AIK | 7.81 |
IJSM-IUSM17 Växjö 23-24/2 2019 | I | F17 | Ungdom | 60 m | 6 | Ebba Gustafsson | Mölndals AIK | 7.99 |
IJSM-IUSM17 Växjö 23-24/2 2019 | I | F17 | Ungdom | 400 m | 1 | Tuvalisa Rosenquist | Tjalve IF Norrköping | 57.60 |
IJSM-IUSM17 Växjö 23-24/2 2019 | I | F17 | Ungdom | 400 m | 2 | Ebba Åhman | IK Ymer | 57.64 |
IJSM-IUSM17 Växjö 23-24/2 2019 | I | F17 | Ungdom | 400 m | 3 | Emilia Rydensjö | Eskilstuna FI | 57.88 |
IJSM-IUSM17 Växjö 23-24/2 2019 | I | F17 | Ungdom | 400 m | 4 | Lisa Fröberg | IFK Lidingö | 57.88 |
IJSM-IUSM17 Växjö 23-24/2 2019 | I | F17 | Ungdom | 400 m | 5 | Johanna Bülow | Hovslätts IK | 59.63 |
IJSM-IUSM17 Växjö 23-24/2 2019 | I | F17 | Ungdom | 400 m | 6 | Klara Frih | Åsbro GoIF | 61.12 |
IJSM-IUSM17 Växjö 23-24/2 2019 | I | F17 | Ungdom | 1500 m | 1 | Klara Ygeby | Upsala IF | 4:49.57 |
IJSM-IUSM17 Växjö 23-24/2 2019 | I | F17 | Ungdom | 1500 m | 2 | Ebba Wahlberg | IK Ymer | 4:50.12 |
IJSM-IUSM17 Växjö 23-24/2 2019 | I | F17 | Ungdom | 1500 m | 3 | Linnéa Ericsson Bäckvall | Turebergs FK | 4:50.76 |
IJSM-IUSM17 Växjö 23-24/2 2019 | I | F17 | Ungdom | 1500 m | 4 | Klara Frih | Åsbro GoIF | 4:51.56 |
IJSM-IUSM17 Växjö 23-24/2 2019 | I | F17 | Ungdom | 1500 m | 5 | Elin Ekengren | Eskilstuna FI | 4:52.23 |
IJSM-IUSM17 Växjö 23-24/2 2019 | I | F17 | Ungdom | 1500 m | 6 | Stina Pettersson | IK Lerum FI | 4:54.18 |
IJSM-IUSM17 Växjö 23-24/2 2019 | I | F17 | Ungdom | 60 m häck | 1 | Ebba Åhman | IK Ymer | 8.58 |
IJSM-IUSM17 Växjö 23-24/2 2019 | I | F17 | Ungdom | 60 m häck | 2 | Cindy Darrell | Ullevi FK | 8.72 |
IJSM-IUSM17 Växjö 23-24/2 2019 | I | F17 | Ungdom | 60 m häck | 3 | Sophie Reid | IK Ymer | 8.77 |
IJSM-IUSM17 Växjö 23-24/2 2019 | I | F17 | Ungdom | 60 m häck | 4 | Tove Larsson | IFK Växjö | 8.85 |
IJSM-IUSM17 Växjö 23-24/2 2019 | I | F17 | Ungdom | 60 m häck | 5 | Leticia Buchli | Täby IS | 8.95 |
IJSM-IUSM17 Växjö 23-24/2 2019 | I | F17 | Ungdom | 60 m häck | 6 | Tiffanie Magnusson | Upsala IF | 9.26 |
IJSM-IUSM17 Växjö 23-24/2 2019 | I | F17 | Ungdom | Höjd | 1 | Sophie Reid | IK Ymer | 1.64 |
IJSM-IUSM17 Växjö 23-24/2 2019 | I | F17 | Ungdom | Höjd | 2 | Sunny Björkén | Tväråselets AIF | 1.62 |
IJSM-IUSM17 Växjö 23-24/2 2019 | I | F17 | Ungdom | Höjd | 3 | Tiffanie Magnusson | Upsala IF | 1.60 |
IJSM-IUSM17 Växjö 23-24/2 2019 | I | F17 | Ungdom | Höjd | 4 | Pernilla Norgren | Umedalens IF | 1.57 |
IJSM-IUSM17 Växjö 23-24/2 2019 | I | F17 | Ungdom | Höjd | 5 | Vendela Einberg | Huddinge AIS | 1.57 |
IJSM-IUSM17 Växjö 23-24/2 2019 | I | F17 | Ungdom | Höjd | 6 | Emilia Lönnqvist | IF Kville | 1.54 |
IJSM-IUSM17 Växjö 23-24/2 2019 | I | F17 | Ungdom | Stav | 1 | Hilda Hindsberg | Kvarnsvedens GoIF | 3.55 |
IJSM-IUSM17 Växjö 23-24/2 2019 | I | F17 | Ungdom | Stav | 2 | Celina Johannsen | Malmö AI | 3.50 |
IJSM-IUSM17 Växjö 23-24/2 2019 | I | F17 | Ungdom | Stav | 3 | Frida Thornander | Upsala IF | 3.30 |
IJSM-IUSM17 Växjö 23-24/2 2019 | I | F17 | Ungdom | Stav | 4 | Tilda Fischer | Habo FIF-04 | 3.18 |
IJSM-IUSM17 Växjö 23-24/2 2019 | I | F17 | Ungdom | Stav | 5 | Linn Jansson | Falu IK | 2.91 |
IJSM-IUSM17 Växjö 23-24/2 2019 | I | F17 | Ungdom | Stav | 6 | Kristina Hvalgren | IFK Lidingö | 2.91 |
IJSM-IUSM17 Växjö 23-24/2 2019 | I | F17 | Ungdom | Längd | 1 | Maja Åskag | Råby-Rekarne FI | 5.85 |
IJSM-IUSM17 Växjö 23-24/2 2019 | I | F17 | Ungdom | Längd | 2 | Tuvalisa Rosenquist | Tjalve IF Norrköping | 5.75 |
IJSM-IUSM17 Växjö 23-24/2 2019 | I | F17 | Ungdom | Längd | 3 | Emilia Sjöstrand | AIK | 5.54 |
IJSM-IUSM17 Växjö 23-24/2 2019 | I | F17 | Ungdom | Längd | 4 | Nikki Anderberg | Malmö AI | 5.53 |
IJSM-IUSM17 Växjö 23-24/2 2019 | I | F17 | Ungdom | Längd | 5 | Bilge Kaya | Hellas FK | 5.53 |
IJSM-IUSM17 Växjö 23-24/2 2019 | I | F17 | Ungdom | Längd | 6 | Ida Persson | IK Ymer | 5.49 |
IJSM-IUSM17 Växjö 23-24/2 2019 | I | F17 | Ungdom | Tresteg | 1 | Maja Åskag | Råby-Rekarne FI | 12.98 |
IJSM-IUSM17 Växjö 23-24/2 2019 | I | F17 | Ungdom | Tresteg | 2 | Emilia Sjöstrand | AIK | 12.23 |
IJSM-IUSM17 Växjö 23-24/2 2019 | I | F17 | Ungdom | Tresteg | 3 | Maja Pettersson | FIF Gnistan | 11.56 |
IJSM-IUSM17 Växjö 23-24/2 2019 | I | F17 | Ungdom | Tresteg | 4 | Clara Johansson | KA 2 IF | 11.26 |
IJSM-IUSM17 Växjö 23-24/2 2019 | I | F17 | Ungdom | Tresteg | 5 | Felicia Norell | Habo FIF-04 | 10.79 |
IJSM-IUSM17 Växjö 23-24/2 2019 | I | F17 | Ungdom | Tresteg | 6 | Emilia Lönnqvist | IF Kville | 10.73 |
IJSM-IUSM17 Växjö 23-24/2 2019 | I | F17 | Ungdom | Kula | 1 | Victoria Quainoo | Malmö AI | 15.63 |
IJSM-IUSM17 Växjö 23-24/2 2019 | I | F17 | Ungdom | Kula | 2 | Sophie Reid | IK Ymer | 14.76 |
IJSM-IUSM17 Växjö 23-24/2 2019 | I | F17 | Ungdom | Kula | 3 | Hannah Hilding | Spårvägens FK | 13.81 |
IJSM-IUSM17 Växjö 23-24/2 2019 | I | F17 | Ungdom | Kula | 4 | Hanna Didricksson | Malmö AI | 13.73 |
IJSM-IUSM17 Växjö 23-24/2 2019 | I | F17 | Ungdom | Kula | 5 | Hillevi Carlsson | Falu IK | 12.88 |
IJSM-IUSM17 Växjö 23-24/2 2019 | I | F17 | Ungdom | Kula | 6 | Alva Sundström | Ljungby FIK | 12.87 |
IJSM-IUSM17 Växjö 23-24/2 2019 | I | F17 | Ungdom | Vikt | 1 | Victoria Quainoo | Malmö AI | 19.06 |
IJSM-IUSM17 Växjö 23-24/2 2019 | I | F17 | Ungdom | Vikt | 2 | Hillevi Carlsson | Falu IK | 17.81 |
IJSM-IUSM17 Växjö 23-24/2 2019 | I | F17 | Ungdom | Vikt | 3 | Amanda Fridberg | IF Göta Karlstad | 16.43 |
IJSM-IUSM17 Växjö 23-24/2 2019 | I | F17 | Ungdom | Vikt | 4 | Emma Holmgren Löf | Upsala IF | 16.18 |
IJSM-IUSM17 Växjö 23-24/2 2019 | I | F17 | Ungdom | Vikt | 5 | Maja Åkerblom | Västerås FK | 15.61 |
IJSM-IUSM17 Växjö 23-24/2 2019 | I | F17 | Ungdom | Vikt | 6 | Hannah Hilding | Spårvägens FK | 15.19 |
ISM mångkamp Uppsala 2-3/2 2019 | I | P17 | Ungdom | Sjukamp | 1 | Samuel Eriksson | Rånäs 4H | 4.495 |
ISM mångkamp Uppsala 2-3/2 2019 | I | P17 | Ungdom | Sjukamp | 2 | Fredrik Grund | IF Kville | 4.258 |
ISM mångkamp Uppsala 2-3/2 2019 | I | P17 | Ungdom | Sjukamp | 3 | Johannes Jansson | Östhammar FI | 3.996 |
ISM mångkamp Uppsala 2-3/2 2019 | I | P17 | Ungdom | Sjukamp | 4 | Karl-William Einarson | Wedevågs IF | 3.613 |
ISM mångkamp Uppsala 2-3/2 2019 | I | P16 | Ungdom | Sjukamp | 1 | Elliot Duvert | Turebergs FK | 4.560 |
ISM mångkamp Uppsala 2-3/2 2019 | I | P16 | Ungdom | Sjukamp | 2 | Viktor Rydåker | Alunda SK | 4.343 |
ISM mångkamp Uppsala 2-3/2 2019 | I | P16 | Ungdom | Sjukamp | 3 | Oliver Ellström | IF Göta Karlstad | 4.262 |
ISM mångkamp Uppsala 2-3/2 2019 | I | P16 | Ungdom | Sjukamp | 4 | Jacob Thelander | Ljungby FIK | 4.251 |
ISM mångkamp Uppsala 2-3/2 2019 | I | P16 | Ungdom | Sjukamp | 5 | Vincent Arousell | Hässelby SK | 4.034 |
ISM mångkamp Uppsala 2-3/2 2019 | I | P16 | Ungdom | Sjukamp | 6 | Pontus Lindell | Upsala IF | 4.010 |
ISM mångkamp Uppsala 2-3/2 2019 | I | P15 | Ungdom | Sjukamp | 1 | Linus Jonsson | Hässelby SK | 4.436 |
ISM mångkamp Uppsala 2-3/2 2019 | I | P15 | Ungdom | Sjukamp | 2 | Ludvig Jaasund | Västerås FK | 4.249 |
ISM mångkamp Uppsala 2-3/2 2019 | I | P15 | Ungdom | Sjukamp | 3 | Isac Svensson | IFK Halmstad | 3.936 |
ISM mångkamp Uppsala 2-3/2 2019 | I | P15 | Ungdom | Sjukamp | 4 | Elias Boman | Hässelby SK | 3.661 |
ISM mångkamp Uppsala 2-3/2 2019 | I | P15 | Ungdom | Sjukamp | 5 | Joseph Lindvall | Malmö AI | 3.475 |
ISM mångkamp Uppsala 2-3/2 2019 | I | F17 | Ungdom | Femkamp | 1 | Sophie Reid | IK Ymer | 3.766 |
ISM mångkamp Uppsala 2-3/2 2019 | I | F17 | Ungdom | Femkamp | 2 | Ebba Åhman | IK Ymer | 3.620 |
ISM mångkamp Uppsala 2-3/2 2019 | I | F17 | Ungdom | Femkamp | 3 | Tiffanie Magnusson | Upsala IF | 3.594 |
ISM mångkamp Uppsala 2-3/2 2019 | I | F17 | Ungdom | Femkamp | 4 | Pernilla Norgren | Umedalens IF | 3.470 |
ISM mångkamp Uppsala 2-3/2 2019 | I | F17 | Ungdom | Femkamp | 5 | Lisa Fröberg | IFK Lidingö | 3.246 |
ISM mångkamp Uppsala 2-3/2 2019 | I | F16 | Ungdom | Femkamp | 1 | Klara Frykholm | Glanshammars IF | 3.629 |
ISM mångkamp Uppsala 2-3/2 2019 | I | F16 | Ungdom | Femkamp | 2 | Clara Fallenius | Hässelby SK | 3.494 |
ISM mångkamp Uppsala 2-3/2 2019 | I | F16 | Ungdom | Femkamp | 3 | Justina Esangbedo | Kvarnsvedens GoIF | 3.362 |
ISM mångkamp Uppsala 2-3/2 2019 | I | F16 | Ungdom | Femkamp | 4 | Hanna Karlsson | IF Göta Karlstad | 3.232 |
ISM mångkamp Uppsala 2-3/2 2019 | I | F16 | Ungdom | Femkamp | 5 | Laura Fodor | Hässelby SK | 3.212 |
ISM mångkamp Uppsala 2-3/2 2019 | I | F16 | Ungdom | Femkamp | 6 | Tindra Frykholm | Glanshammars IF | 3.068 |
ISM mångkamp Uppsala 2-3/2 2019 | I | F15 | Ungdom | Femkamp | 1 | Linnéa Svanhall | FIK Färjestaden | 3.472 |
ISM mångkamp Uppsala 2-3/2 2019 | I | F15 | Ungdom | Femkamp | 2 | Tilde Söderlund | Alunda SK | 3.393 |
ISM mångkamp Uppsala 2-3/2 2019 | I | F15 | Ungdom | Femkamp | 3 | Jonna Lundgren | Skruvs IF | 3.325 |
ISM mångkamp Uppsala 2-3/2 2019 | I | F15 | Ungdom | Femkamp | 4 | Sara Winberg | Täby IS | 3.219 |
ISM mångkamp Uppsala 2-3/2 2019 | I | F15 | Ungdom | Femkamp | 5 | Filippa Rydensjö | Eskilstuna FI | 3.106 |
ISM mångkamp Uppsala 2-3/2 2019 | I | F15 | Ungdom | Femkamp | 6 | Emilia Mandl | Malmö AI | 3.105 |