Start Filtrering Smfriidrott.com Friidrott.se

SM-pokalen - filtrering

Sök i ett eller flera fält nedan. Exempel: Åldersgrupp: Välj "Juniorer" för att få fram ålderskategorin 18-22 år.

Exempel 2: Välj Ullevi FK vid klubb näst längst ner och tryck på "Sök". Då visas först placering, poäng och antal poängplatser följt av de aktiva som tog poäng. Eller sök på "Tävling: ISM Gävle 17-18/2 2018" samt "Klubb: Malmö AI" för att se hur många och vilka topp-6-placeringar MAI tog.

Sammanställd av jonas.hedman@friidrott.se

Välj filtrering









Poängtabellen

Aktuell filtrering: 2019, JSM-USM17 Göteborg 9-11/8 2019
PlacKlubbPoängAntalMKM22P19P17K22F19F17P16P15F16F15
1Malmö AI100.53627.75155.2563313.5
2Hässelby SK89.382927.3822.514.2523.252
3Upsala IF87324.519.55.524.752111.75
4Mölndals AIK77.752628.53.7511277.5
5Täby IS65.5220.755.252115212.5
6KFUM Örebro542119.51511.57.50.5
7Huddinge AIS53.132314.256.757.51210.132.5
8IFK Växjö50.25202.2510.511.59314
9IF Göta Karlstad46.51612324.752.254.5
10Spårvägens FK461813.518.755.251.57
11Turebergs FK42.38220.752.252010.886.751.75
12Västerås FK41133.755.2542.2523.252.5
13Ullevi FK40.51526.257.52.2531.5
14IFK Lidingö36.752010.52.251464
15Örgryte IS34.251512.754.51.58.250.756.5
16IK Ymer32.5134.57.520.5
17Göteborgs KIK31.5106.7524.75
18Högby IF30.88101.510.526.7510.13
19Sävedalens AIK28.25127.55.2591.55
20Falu IK26103.7514.252.55.5
21Hälle IF24.2592.253109
22IFK Helsingborg23.3875.633.55.259
23Linköpings GIF21.75811.258.252.25
24IF Kville18111.5970.5
Ärla IF18610.534.5
26Hammarby IF17.594.52.252.55.253
27AIK16.56410.52
28Eskilstuna FI1467.51.55
29Hovslätts IK12.58462.5
30Råby-Rekarne FI11411
31Visby IF Gute10.535.255.25
32IFK Märsta9.7539.75
Nyköpings BIS9.75533.753
34IFK Lund939
Hanvikens SK930.758.25
Umedalens IF952.253.50.752.5
Tjalve IF Norrköping9630.51.54
38Gefle IF8.6344.134.5
39Högbo GIF8.538.5
40Skellefteå AIK8.2551.51.55.25
Timrå AIF8.25331.53.75
Lidköpings IS8.2536.751.5
43IK Lerum FI7.5361.5
IK Orient7.523.753.75
Bollnäs FIK7.537.5
46Åsbro GoIF727
47Ängelholms IF6.7531.55.25
48SK Bore6.2545.50.75
49Strands IF626
Hellas FK626
51Mälarhöjdens IK5.540.55
52Athletics 24Seven SK5.2515.25
Järvsö IF5.2515.25
KA 2 IF5.2540.754.5
55FIK Färjestaden4.524.5
Valbo AIF4.524.5
Kvarnsvedens GoIF4.5222.5
FIF Gnistan4.5331.5
59Varbergs GIF4.2520.53.75
60IFK Göteborg432.2510.75
Höörs IS421.52.5
62Söderhamns IF3.7513.75
Kyrkhults SK3.7523.75
Trångsvikens IF3.7513.75
65Brännans FF3.513.5
66Kalmar SK3.2522.251
Ljungby FIK3.2522.251
68F Stenungsunds FI323
Thorengruppen TFC313
Kungsängens FK313
Kils AIK313
Eslövs AI313
73Åhus FIK2.521.51
Klippans FK2.522.5
Dala-Järna IK2.522.5
IFK Sunne2.512.5
IFK Umeå2.5211.5
78Estuna IF2.2512.25
Trollhättans SOK2.2512.25
Säffle FIK2.2512.25
Väsby IK2.2512.25
Piteå IF2.2512.25
83Motala AIF221.50.5
84Haparanda SKT1.75210.75
85Linköpings LK1.511.5
F Bålsta IK1.511.5
Enköpings AI1.511.5
Östhammar FI1.511.5
IF Rigor1.511.5
90Tullinge FI111
91Karlskoga FI0.7510.75
Dalaportens OL0.7510.75
Södertälje IF0.7510.75
IFK Halmstad0.7510.75
Strömstads IF0.7510.75
96Bromma IF0.510.5
IFK Strömsund0.510.5
Wedevågs IF0.510.5
Tingbergs AIS0.510.5
Ystads IF0.510.5

Relaterade resultat
TävlingUte/InneKlassÅldersgr.GrenPlac.nameKlubbResultat
JSM-USM17 Göteborg 9-11/8 2019UM22Junior100 m 1Alexander AndreassonÖrgryte IS10.70
JSM-USM17 Göteborg 9-11/8 2019UM22Junior100 m 2Jonatan HirshKFUM Örebro10.71
JSM-USM17 Göteborg 9-11/8 2019UM22Junior100 m =3Joel BengtssonIFK Helsingborg10.79
JSM-USM17 Göteborg 9-11/8 2019UM22Junior100 m =3Grigorios KyriakoudisHässelby SK10.79
JSM-USM17 Göteborg 9-11/8 2019UM22Junior100 m 5Tarley AllisonMölndals AIK10.80
JSM-USM17 Göteborg 9-11/8 2019UM22Junior100 m 6Raymond MpangaMalmö AI10.91
JSM-USM17 Göteborg 9-11/8 2019UM22Junior200 m 1Felix SvenssonMölndals AIK21.69
JSM-USM17 Göteborg 9-11/8 2019UM22Junior200 m 2Anders PihlbladKFUM Örebro21.75
JSM-USM17 Göteborg 9-11/8 2019UM22Junior200 m 3Filip SchwartzMölndals AIK22.22
JSM-USM17 Göteborg 9-11/8 2019UM22Junior200 m 4Grigorios KyriakoudisHässelby SK22.42
JSM-USM17 Göteborg 9-11/8 2019UM22Junior200 m 5Chidozie AbikaIF Kville22.68
JSM-USM17 Göteborg 9-11/8 2019UM22Junior200 m 6Oskar MottaUpsala IF22.82
JSM-USM17 Göteborg 9-11/8 2019UM22Junior400 m 1Berhe KidaneÄrla IF48.50
JSM-USM17 Göteborg 9-11/8 2019UM22Junior400 m 2Ludvig HillenfjärdHuddinge AIS50.05
JSM-USM17 Göteborg 9-11/8 2019UM22Junior400 m 3Anton BengtssonUllevi FK50.49
JSM-USM17 Göteborg 9-11/8 2019UM22Junior400 m 4Villiam OlssonLjungby FIK50.77
JSM-USM17 Göteborg 9-11/8 2019UM22Junior400 m 5Andreas GustafssonFalu IK50.77
JSM-USM17 Göteborg 9-11/8 2019UM22Junior400 m 6Fredrik KihlblomHuddinge AIS50.95
JSM-USM17 Göteborg 9-11/8 2019UM22Junior800 m 1Berhe KidaneÄrla IF1:50.13
JSM-USM17 Göteborg 9-11/8 2019UM22Junior800 m 2Abubakar AbdullahiMalmö AI1:51.21
JSM-USM17 Göteborg 9-11/8 2019UM22Junior800 m 3Warsame DoleyMalmö AI1:53.13
JSM-USM17 Göteborg 9-11/8 2019UM22Junior800 m 4Simon WallenlindMölndals AIK1:53.39
JSM-USM17 Göteborg 9-11/8 2019UM22Junior800 m 5Johan LammMölndals AIK1:55.18
JSM-USM17 Göteborg 9-11/8 2019UM22Junior800 m 6Henry JacobsonHammarby IF1:55.56
JSM-USM17 Göteborg 9-11/8 2019UM22Junior1500 m 1Abubakar AbdullahiMalmö AI3:56.02
JSM-USM17 Göteborg 9-11/8 2019UM22Junior1500 m 2Leo MagnussonSävedalens AIK3:56.38
JSM-USM17 Göteborg 9-11/8 2019UM22Junior1500 m 3Simon WallenlindMölndals AIK3:57.03
JSM-USM17 Göteborg 9-11/8 2019UM22Junior1500 m 4Jonatan GustafssonKFUM Örebro3:58.04
JSM-USM17 Göteborg 9-11/8 2019UM22Junior1500 m 5Gustav NordlingSpårvägens FK3:58.42
JSM-USM17 Göteborg 9-11/8 2019UM22Junior1500 m 6Olof SilvanderIFK Lidingö4:00.70
JSM-USM17 Göteborg 9-11/8 2019UM22Junior5000 m 1Sebastian NilssonMölndals AIK14:51.14
JSM-USM17 Göteborg 9-11/8 2019UM22Junior5000 m 2Miguel PalmMölndals AIK14:54.61
JSM-USM17 Göteborg 9-11/8 2019UM22Junior5000 m 3Erik DjurbergHässelby SK14:55.60
JSM-USM17 Göteborg 9-11/8 2019UM22Junior5000 m 4Olle AhlbergHälle IF14:58.44
JSM-USM17 Göteborg 9-11/8 2019UM22Junior5000 m 5Erik KarlssonHögby IF15:02.26
JSM-USM17 Göteborg 9-11/8 2019UM22Junior5000 m 6Jonatan GustafssonKFUM Örebro15:03.12
JSM-USM17 Göteborg 9-11/8 2019UM22Junior2000 m hinder 1Simon SundströmIFK Lidingö5:41.93
JSM-USM17 Göteborg 9-11/8 2019UM22Junior2000 m hinder 2Leo MagnussonSävedalens AIK5:45.41
JSM-USM17 Göteborg 9-11/8 2019UM22Junior2000 m hinder 3Miguel PalmMölndals AIK5:51.50
JSM-USM17 Göteborg 9-11/8 2019UM22Junior2000 m hinder 4Axel DjurbergHässelby SK5:53.16
JSM-USM17 Göteborg 9-11/8 2019UM22Junior2000 m hinder 5Olof SilvanderIFK Lidingö5:58.21
JSM-USM17 Göteborg 9-11/8 2019UM22Junior2000 m hinder 6Henry JacobsonHammarby IF6:04.67
JSM-USM17 Göteborg 9-11/8 2019UM22Junior110 m häck 1Max HreljaMalmö AI14.09
JSM-USM17 Göteborg 9-11/8 2019UM22Junior110 m häck 2Filip BjörklundÖrgryte IS14.17
JSM-USM17 Göteborg 9-11/8 2019UM22Junior110 m häck 3Joel BengtssonIFK Helsingborg14.42
JSM-USM17 Göteborg 9-11/8 2019UM22Junior110 m häck 4Andreas GustafssonFalu IK15.06
JSM-USM17 Göteborg 9-11/8 2019UM22Junior110 m häck 5David AdrianHuddinge AIS15.62
JSM-USM17 Göteborg 9-11/8 2019UM22Junior110 m häck 6Jesper NymanHanvikens SK17.03
JSM-USM17 Göteborg 9-11/8 2019UM22Junior400 m häck 1Ludvig HillenfjärdHuddinge AIS52.84
JSM-USM17 Göteborg 9-11/8 2019UM22Junior400 m häck 2Viktor BondessonMalmö AI53.42
JSM-USM17 Göteborg 9-11/8 2019UM22Junior400 m häck 3Fredrik KihlblomHuddinge AIS54.45
JSM-USM17 Göteborg 9-11/8 2019UM22Junior400 m häck 4Samuel WiikÖrgryte IS54.49
JSM-USM17 Göteborg 9-11/8 2019UM22Junior400 m häck 5Jesper RilegårdIFK Lidingö56.60
JSM-USM17 Göteborg 9-11/8 2019UM22Junior400 m häck 6Kevin DuvertTurebergs FK57.81
JSM-USM17 Göteborg 9-11/8 2019UM22JuniorHöjd 1Robin JacobssonUllevi FK2.01
JSM-USM17 Göteborg 9-11/8 2019UM22JuniorHöjd 2Oskar LundqvistUpsala IF1.99
JSM-USM17 Göteborg 9-11/8 2019UM22JuniorHöjd 3Simon LarssonIK Ymer1.99
JSM-USM17 Göteborg 9-11/8 2019UM22JuniorHöjd 4Mattias GreenSäffle FIK1.94
JSM-USM17 Göteborg 9-11/8 2019UM22JuniorHöjd 5Markus AsplundIF Göta Karlstad1.94
JSM-USM17 Göteborg 9-11/8 2019UM22JuniorHöjd 6Simon ThrogenIF Göta Karlstad1.82
JSM-USM17 Göteborg 9-11/8 2019UM22JuniorStav 1Robin JacobssonUllevi FK4.80
JSM-USM17 Göteborg 9-11/8 2019UM22JuniorStav 2Tom JohanssonKFUM Örebro4.58
JSM-USM17 Göteborg 9-11/8 2019UM22JuniorStav 3Anton OlssonFIK Färjestaden4.53
JSM-USM17 Göteborg 9-11/8 2019UM22JuniorStav 4Magnus HerstedtMalmö AI4.53
JSM-USM17 Göteborg 9-11/8 2019UM22JuniorStav 5Chakkrit ChanprakhonFIK Färjestaden4.41
JSM-USM17 Göteborg 9-11/8 2019UM22JuniorStav 6Jonathan KarlssonTäby IS4.34
JSM-USM17 Göteborg 9-11/8 2019UM22JuniorLängd 1Jonatan HirshKFUM Örebro7.39/+1.8
JSM-USM17 Göteborg 9-11/8 2019UM22JuniorLängd 2Victor PetterssonIF Göta Karlstad7.34w/+4.6
JSM-USM17 Göteborg 9-11/8 2019UM22JuniorLängd 3David SvenssonHammarby IF7.13w/+3.4
JSM-USM17 Göteborg 9-11/8 2019UM22JuniorLängd 4Oskar ErixonIF Göta Karlstad7.10/+1.9
JSM-USM17 Göteborg 9-11/8 2019UM22JuniorLängd 5Alexander AndreassonÖrgryte IS7.05w/+2.5
JSM-USM17 Göteborg 9-11/8 2019UM22JuniorLängd 6Henning AndréNyköpings BIS6.94/+1.3
JSM-USM17 Göteborg 9-11/8 2019UM22JuniorTresteg 1Gustaf BålströmUllevi FK15.29/0.0
JSM-USM17 Göteborg 9-11/8 2019UM22JuniorTresteg 2Marcus NybergMalmö AI15.14/+0.9
JSM-USM17 Göteborg 9-11/8 2019UM22JuniorTresteg 3Markus LundborgUllevi FK14.70/0.0
JSM-USM17 Göteborg 9-11/8 2019UM22JuniorTresteg 4Henning AndréNyköpings BIS14.00/+1.6
JSM-USM17 Göteborg 9-11/8 2019UM22JuniorTresteg 5Albin BoestadIFK Lidingö13.89/+0.5
JSM-USM17 Göteborg 9-11/8 2019UM22JuniorKula 1Jesper ArbingeSpårvägens FK18.09
JSM-USM17 Göteborg 9-11/8 2019UM22JuniorKula 2Patrik LindstedtHässelby SK15.74
JSM-USM17 Göteborg 9-11/8 2019UM22JuniorKula 3Jakob SamuelssonHässelby SK14.48
JSM-USM17 Göteborg 9-11/8 2019UM22JuniorKula 4Carl NarupUllevi FK12.93
JSM-USM17 Göteborg 9-11/8 2019UM22JuniorDiskus 1Jakob GardenkransAthletics 24Seven SK57.82
JSM-USM17 Göteborg 9-11/8 2019UM22JuniorDiskus 2Jesper ArbingeSpårvägens FK52.36
JSM-USM17 Göteborg 9-11/8 2019UM22JuniorDiskus 3Lukas HamrinTimrå AIF50.51
JSM-USM17 Göteborg 9-11/8 2019UM22JuniorDiskus 4Alexander SjögrenKalmar SK49.09
JSM-USM17 Göteborg 9-11/8 2019UM22JuniorDiskus 5Mattias EklundIK Ymer27.88
JSM-USM17 Göteborg 9-11/8 2019UM22JuniorSlägga 1Patrik LindstedtHässelby SK57.65
JSM-USM17 Göteborg 9-11/8 2019UM22JuniorSlägga 2Johannes NilssonVästerås FK54.75
JSM-USM17 Göteborg 9-11/8 2019UM22JuniorSlägga 3Jesper ArbingeSpårvägens FK54.23
JSM-USM17 Göteborg 9-11/8 2019UM22JuniorSlägga 4August BergstrandUllevi FK51.75
JSM-USM17 Göteborg 9-11/8 2019UM22JuniorSlägga 5William LindbergSkellefteå AIK47.84
JSM-USM17 Göteborg 9-11/8 2019UM22JuniorSpjut 1Jakob SamuelssonHässelby SK71.83
JSM-USM17 Göteborg 9-11/8 2019UM22JuniorSpjut 2Jakob ErikssonIF Göta Karlstad69.24
JSM-USM17 Göteborg 9-11/8 2019UM22JuniorSpjut 3Rasmus ErikssonKils AIK64.56
JSM-USM17 Göteborg 9-11/8 2019UM22JuniorSpjut 4Abbas Taheri NilssonIFK Växjö47.93
JSM-USM17 Göteborg 9-11/8 2019UP19Junior100 m 1Vidar StenqvistTäby IS10.76
JSM-USM17 Göteborg 9-11/8 2019UP19Junior100 m 2Viktor ThorStrands IF10.79
JSM-USM17 Göteborg 9-11/8 2019UP19Junior100 m 3Caleb ConableMalmö AI10.94
JSM-USM17 Göteborg 9-11/8 2019UP19Junior100 m 4William ThorStrands IF10.98
JSM-USM17 Göteborg 9-11/8 2019UP19Junior100 m 5Max Rosquist-LarssonMalmö AI11.08
JSM-USM17 Göteborg 9-11/8 2019UP19Junior100 m 6Isak KristensenUllevi FK11.17
JSM-USM17 Göteborg 9-11/8 2019UP19Junior200 m 1Rasmus HugossonKFUM Örebro22.02
JSM-USM17 Göteborg 9-11/8 2019UP19Junior200 m 2Caleb ConableMalmö AI22.13
JSM-USM17 Göteborg 9-11/8 2019UP19Junior200 m 3William GardellSpårvägens FK22.37
JSM-USM17 Göteborg 9-11/8 2019UP19Junior200 m 4Simon SharapoKFUM Örebro22.63
JSM-USM17 Göteborg 9-11/8 2019UP19Junior200 m 5Gabriel GunnarssonIF Göta Karlstad22.65
JSM-USM17 Göteborg 9-11/8 2019UP19Junior200 m 6Adam Elhendy GunnarssonKarlskoga FI22.79
JSM-USM17 Göteborg 9-11/8 2019UP19Junior400 m 1Johan ClaesonLinköpings GIF49.53
JSM-USM17 Göteborg 9-11/8 2019UP19Junior400 m 2Jacob HelsingIK Orient49.90
JSM-USM17 Göteborg 9-11/8 2019UP19Junior400 m 3Kalle WållgrenIK Lerum FI49.96
JSM-USM17 Göteborg 9-11/8 2019UP19Junior400 m 4Anton SjölundSpårvägens FK50.80
JSM-USM17 Göteborg 9-11/8 2019UP19Junior400 m 5Jakob ZällÄngelholms IF51.80
JSM-USM17 Göteborg 9-11/8 2019UP19Junior400 m 6Viktor BergkvistLinköpings GIF52.05
JSM-USM17 Göteborg 9-11/8 2019UP19Junior800 m 1Omar IsmailHögby IF1:56.43
JSM-USM17 Göteborg 9-11/8 2019UP19Junior800 m 2Anton AxelssonHässelby SK1:57.17
JSM-USM17 Göteborg 9-11/8 2019UP19Junior800 m 3Albert NygrenUpsala IF1:57.25
JSM-USM17 Göteborg 9-11/8 2019UP19Junior800 m 4Max BechtelHässelby SK1:57.85
JSM-USM17 Göteborg 9-11/8 2019UP19Junior800 m 5Abdul MusseLinköpings LK1:59.25
JSM-USM17 Göteborg 9-11/8 2019UP19Junior800 m 6Tobias EknorSpårvägens FK2:01.0m
JSM-USM17 Göteborg 9-11/8 2019UP19Junior1500 m 1Omar IsmailHögby IF3:53.06
JSM-USM17 Göteborg 9-11/8 2019UP19Junior1500 m 2Emil Millán de la OlivaEskilstuna FI3:53.96
JSM-USM17 Göteborg 9-11/8 2019UP19Junior1500 m 3Erik JälknäsSävedalens AIK4:03.96
JSM-USM17 Göteborg 9-11/8 2019UP19Junior1500 m 4Faustin MugaboVäsby IK4:07.55
JSM-USM17 Göteborg 9-11/8 2019UP19Junior1500 m 5Anton AxelssonHässelby SK4:08.46
JSM-USM17 Göteborg 9-11/8 2019UP19Junior1500 m 6Elias BrinkIF Kville4:09.93
JSM-USM17 Göteborg 9-11/8 2019UP19Junior5000 m 1Omar NuurIFK Växjö14:40.83
JSM-USM17 Göteborg 9-11/8 2019UP19Junior5000 m 2Emil Millán de la OlivaEskilstuna FI14:45.19
JSM-USM17 Göteborg 9-11/8 2019UP19Junior5000 m 3Merhawi SeifuHälle IF15:14.23
JSM-USM17 Göteborg 9-11/8 2019UP19Junior5000 m 4Jonathan EdmanUmedalens IF15:15.91
JSM-USM17 Göteborg 9-11/8 2019UP19Junior5000 m 5Hassan AbdiqadirVästerås FK15:47.23
JSM-USM17 Göteborg 9-11/8 2019UP19Junior5000 m 6Alexander LarssonKFUM Örebro15:59.65
JSM-USM17 Göteborg 9-11/8 2019UP19Junior2000 m hinder 1Omar NuurIFK Växjö5:43.01
JSM-USM17 Göteborg 9-11/8 2019UP19Junior2000 m hinder 2Hassan AbdiqadirVästerås FK6:04.88
JSM-USM17 Göteborg 9-11/8 2019UP19Junior2000 m hinder 3Max BechtelHässelby SK6:21.77
JSM-USM17 Göteborg 9-11/8 2019UP19Junior2000 m hinder 4Jacob KlinthIFK Lidingö6:35.74
JSM-USM17 Göteborg 9-11/8 2019UP19Junior2000 m hinder 5Biniam HabtomÅhus FIK6:51.35
JSM-USM17 Göteborg 9-11/8 2019UP19Junior110 m häck 1Carl af ForsellesHässelby SK14.33
JSM-USM17 Göteborg 9-11/8 2019UP19Junior110 m häck 2Philip StömneValbo AIF14.46
JSM-USM17 Göteborg 9-11/8 2019UP19Junior110 m häck 3Emil UhlinFalu IK14.78
JSM-USM17 Göteborg 9-11/8 2019UP19Junior110 m häck 4Max Rosquist-LarssonMalmö AI14.93
JSM-USM17 Göteborg 9-11/8 2019UP19Junior110 m häck 5Mikael LundkvistHuddinge AIS15.31
JSM-USM17 Göteborg 9-11/8 2019UP19Junior110 m häck 6Jonatan HåkanssonHammarby IF16.15
JSM-USM17 Göteborg 9-11/8 2019UP19Junior400 m häck 1Johan ClaesonLinköpings GIF51.89
JSM-USM17 Göteborg 9-11/8 2019UP19Junior400 m häck 2Gustav KarlssonKFUM Örebro53.36
JSM-USM17 Göteborg 9-11/8 2019UP19Junior400 m häck 3Kalle WållgrenIK Lerum FI53.80
JSM-USM17 Göteborg 9-11/8 2019UP19Junior400 m häck 4Mikael LundkvistHuddinge AIS57.01
JSM-USM17 Göteborg 9-11/8 2019UP19Junior400 m häck 5Felix Larsen NilssonÖrgryte IS57.13
JSM-USM17 Göteborg 9-11/8 2019UP19Junior400 m häck 6Linus StrandKFUM Örebro57.80
JSM-USM17 Göteborg 9-11/8 2019UP19JuniorHöjd 1Oliver EricssonUpsala IF2.04
JSM-USM17 Göteborg 9-11/8 2019UP19JuniorHöjd 2Emil UhlinFalu IK2.04
JSM-USM17 Göteborg 9-11/8 2019UP19JuniorHöjd 3Joakim WadsteinTjalve IF Norrköping2.02
JSM-USM17 Göteborg 9-11/8 2019UP19JuniorHöjd 4Samuel FranssonMalmö AI2.00
JSM-USM17 Göteborg 9-11/8 2019UP19JuniorHöjd 5Carl WindmarSpårvägens FK1.96
JSM-USM17 Göteborg 9-11/8 2019UP19JuniorHöjd 6Philip StömneValbo AIF1.93
JSM-USM17 Göteborg 9-11/8 2019UP19JuniorStav 1Simon ThorIFK Märsta4.93
JSM-USM17 Göteborg 9-11/8 2019UP19JuniorStav 2Gustav MagnussonNyköpings BIS4.83
JSM-USM17 Göteborg 9-11/8 2019UP19JuniorStav 3Oliver EdmanÖrgryte IS4.38
JSM-USM17 Göteborg 9-11/8 2019UP19JuniorStav 4Emil UhlinFalu IK4.33
JSM-USM17 Göteborg 9-11/8 2019UP19JuniorStav 5Tobias SolbergHässelby SK4.23
JSM-USM17 Göteborg 9-11/8 2019UP19JuniorStav 6Harald GemmelHammarby IF4.04
JSM-USM17 Göteborg 9-11/8 2019UP19JuniorLängd 1Carl af ForsellesHässelby SK7.36/+1.5
JSM-USM17 Göteborg 9-11/8 2019UP19JuniorLängd 2Erik JohanssonUllevi FK7.23w/+3.0
JSM-USM17 Göteborg 9-11/8 2019UP19JuniorLängd 3Alexander NymanHanvikens SK7.08/+0.9
JSM-USM17 Göteborg 9-11/8 2019UP19JuniorLängd 4Samuel LestanderIFK Göteborg6.91w/+4.1
JSM-USM17 Göteborg 9-11/8 2019UP19JuniorLängd 5Melker GustavssonIF Göta Karlstad6.88/+2.0
JSM-USM17 Göteborg 9-11/8 2019UP19JuniorLängd 6Elias SahlinHellas FK6.78/+1.6
JSM-USM17 Göteborg 9-11/8 2019UP19JuniorTresteg 1Alexander NymanHanvikens SK14.49/+2.0
JSM-USM17 Göteborg 9-11/8 2019UP19JuniorTresteg 2Oskar WeidenholmMölndals AIK14.45/+1.7
JSM-USM17 Göteborg 9-11/8 2019UP19JuniorTresteg 3Melker ManneUllevi FK13.94/+0.7
JSM-USM17 Göteborg 9-11/8 2019UP19JuniorTresteg 4Caleb ConableMalmö AI13.47/+0.5
JSM-USM17 Göteborg 9-11/8 2019UP19JuniorTresteg 5Theodor DuvertTurebergs FK13.39/+0.6
JSM-USM17 Göteborg 9-11/8 2019UP19JuniorTresteg 6Olle HammarbergHuddinge AIS12.81/+1.0
JSM-USM17 Göteborg 9-11/8 2019UP19JuniorKula 1Arvid Mägi TheorinIF Kville17.70
JSM-USM17 Göteborg 9-11/8 2019UP19JuniorKula 2Sebastian LöschnerSpårvägens FK16.97
JSM-USM17 Göteborg 9-11/8 2019UP19JuniorKula 3Victor WisénUpsala IF16.46
JSM-USM17 Göteborg 9-11/8 2019UP19JuniorKula 4Simon LanngrenSävedalens AIK15.67
JSM-USM17 Göteborg 9-11/8 2019UP19JuniorKula 5Simon ThorIFK Märsta13.65
JSM-USM17 Göteborg 9-11/8 2019UP19JuniorKula 6Johannes LiliusHuddinge AIS12.99
JSM-USM17 Göteborg 9-11/8 2019UP19JuniorDiskus 1Victor WisénUpsala IF54.19
JSM-USM17 Göteborg 9-11/8 2019UP19JuniorDiskus 2Sebastian LöschnerSpårvägens FK51.99
JSM-USM17 Göteborg 9-11/8 2019UP19JuniorDiskus 3Danijel MilenkovicFIF Gnistan51.27
JSM-USM17 Göteborg 9-11/8 2019UP19JuniorDiskus 4Arvid Mägi TheorinIF Kville50.24
JSM-USM17 Göteborg 9-11/8 2019UP19JuniorDiskus 5Johannes LiliusHuddinge AIS46.17
JSM-USM17 Göteborg 9-11/8 2019UP19JuniorDiskus 6Emil HolmTurebergs FK45.41
JSM-USM17 Göteborg 9-11/8 2019UP19JuniorSlägga 1Ragnar CarlssonFalu IK72.15
JSM-USM17 Göteborg 9-11/8 2019UP19JuniorSlägga 2Ivar MoisanderSpårvägens FK68.00
JSM-USM17 Göteborg 9-11/8 2019UP19JuniorSlägga 3Hugo SörbyUpsala IF60.89
JSM-USM17 Göteborg 9-11/8 2019UP19JuniorSlägga 4James Ericsson-NichollsKFUM Örebro56.98
JSM-USM17 Göteborg 9-11/8 2019UP19JuniorSlägga 5David SahiEnköpings AI56.01
JSM-USM17 Göteborg 9-11/8 2019UP19JuniorSlägga 6William LanndalenIF Kville55.26
JSM-USM17 Göteborg 9-11/8 2019UP19JuniorSpjut 1Carl WidenholmHellas FK64.75
JSM-USM17 Göteborg 9-11/8 2019UP19JuniorSpjut 2Otto SundellSöderhamns IF63.24
JSM-USM17 Göteborg 9-11/8 2019UP19JuniorSpjut 3Simon ThorIFK Märsta57.40
JSM-USM17 Göteborg 9-11/8 2019UP19JuniorSpjut 4Albert OttanderEstuna IF53.27
JSM-USM17 Göteborg 9-11/8 2019UP19JuniorSpjut 5Ozzie HinshawMotala AIF49.08
JSM-USM17 Göteborg 9-11/8 2019UP19JuniorSpjut 6Daniel RihtnesbergHammarby IF48.63
JSM-USM17 Göteborg 9-11/8 2019UP17Ungdom100 m 1Zion ErikssonTäby IS10.52
JSM-USM17 Göteborg 9-11/8 2019UP17Ungdom100 m 2Emil JohanssonTurebergs FK10.69
JSM-USM17 Göteborg 9-11/8 2019UP17Ungdom100 m 3Milo WahlgrenAIK10.83
JSM-USM17 Göteborg 9-11/8 2019UP17Ungdom100 m 4Erik IsakssonIF Kville11.22
JSM-USM17 Göteborg 9-11/8 2019UP17Ungdom100 m 5Edvin MånssonIFK Växjö11.26
JSM-USM17 Göteborg 9-11/8 2019UP17Ungdom100 m =6Elias HednerMalmö AI11.28
JSM-USM17 Göteborg 9-11/8 2019UP17Ungdom100 m =6Anton RunemarTurebergs FK11.28
JSM-USM17 Göteborg 9-11/8 2019UP17Ungdom200 m 1Emil JohanssonTurebergs FK21.49
JSM-USM17 Göteborg 9-11/8 2019UP17Ungdom200 m 2Oskar EdlundTäby IS22.10
JSM-USM17 Göteborg 9-11/8 2019UP17Ungdom200 m 3Milo WahlgrenAIK22.37
JSM-USM17 Göteborg 9-11/8 2019UP17Ungdom200 m 4Adam LandénIFK Helsingborg22.86
JSM-USM17 Göteborg 9-11/8 2019UP17Ungdom200 m 5Anton RunemarTurebergs FK22.91
JSM-USM17 Göteborg 9-11/8 2019UP17Ungdom200 m 6Elias HednerMalmö AI23.02
JSM-USM17 Göteborg 9-11/8 2019UP17Ungdom400 m 1Gabriel VikicVisby IF Gute50.80
JSM-USM17 Göteborg 9-11/8 2019UP17Ungdom400 m 2Gustav HarningUpsala IF51.33
JSM-USM17 Göteborg 9-11/8 2019UP17Ungdom400 m 3Adam LandénIFK Helsingborg51.66
JSM-USM17 Göteborg 9-11/8 2019UP17Ungdom400 m 4Andreas JönssonMalmö AI51.97
JSM-USM17 Göteborg 9-11/8 2019UP17Ungdom400 m 5Lukas SällströmIFK Umeå53.26
JSM-USM17 Göteborg 9-11/8 2019UP17Ungdom400 m 6Victor WahlgrenMölndals AIK53.27
JSM-USM17 Göteborg 9-11/8 2019UP17Ungdom800 m 1Erik GuanderSävedalens AIK1:56.14
JSM-USM17 Göteborg 9-11/8 2019UP17Ungdom800 m 2Sharmarke AhmedHälle IF1:56.14
JSM-USM17 Göteborg 9-11/8 2019UP17Ungdom800 m 3Gustav HarningUpsala IF1:57.98
JSM-USM17 Göteborg 9-11/8 2019UP17Ungdom800 m 4Victor WahlgrenMölndals AIK1:58.20
JSM-USM17 Göteborg 9-11/8 2019UP17Ungdom800 m 5Gustav LundqvistHovslätts IK2:00.86
JSM-USM17 Göteborg 9-11/8 2019UP17Ungdom800 m 6Kevin BodénMotala AIF2:01.32
JSM-USM17 Göteborg 9-11/8 2019UP17Ungdom1500 m 1Sharmarke AhmedHälle IF4:04.68
JSM-USM17 Göteborg 9-11/8 2019UP17Ungdom1500 m 2Wilhelm BergentzKFUM Örebro4:05.21
JSM-USM17 Göteborg 9-11/8 2019UP17Ungdom1500 m 3Noha OlssonKFUM Örebro4:09.54
JSM-USM17 Göteborg 9-11/8 2019UP17Ungdom1500 m 4Michael RosenqvistMölndals AIK4:09.93
JSM-USM17 Göteborg 9-11/8 2019UP17Ungdom1500 m 5Eric WestbergSK Bore4:11.81
JSM-USM17 Göteborg 9-11/8 2019UP17Ungdom1500 m 6Anders Danielson FrostDala-Järna IK4:17.63
JSM-USM17 Göteborg 9-11/8 2019UP17Ungdom3000 m 1Sharmarke AhmedHälle IF9:11.53
JSM-USM17 Göteborg 9-11/8 2019UP17Ungdom3000 m 2Wilhelm BergentzKFUM Örebro9:14.50
JSM-USM17 Göteborg 9-11/8 2019UP17Ungdom3000 m 3Anders Danielson FrostDala-Järna IK9:17.64
JSM-USM17 Göteborg 9-11/8 2019UP17Ungdom3000 m 4Julius MördrupIFK Lidingö9:19.60
JSM-USM17 Göteborg 9-11/8 2019UP17Ungdom3000 m 5Eric WestbergSK Bore9:20.19
JSM-USM17 Göteborg 9-11/8 2019UP17Ungdom3000 m 6Nils BredinHälle IF9:20.81
JSM-USM17 Göteborg 9-11/8 2019UP17Ungdom2000 m hinder 1Eric WestbergSK Bore6:20.45
JSM-USM17 Göteborg 9-11/8 2019UP17Ungdom2000 m hinder 2Wilhelm BergentzKFUM Örebro6:20.89
JSM-USM17 Göteborg 9-11/8 2019UP17Ungdom2000 m hinder 3Noha OlssonKFUM Örebro6:23.66
JSM-USM17 Göteborg 9-11/8 2019UP17Ungdom2000 m hinder 4Julius MördrupIFK Lidingö6:23.88
JSM-USM17 Göteborg 9-11/8 2019UP17Ungdom2000 m hinder 5Abdale OmarHaparanda SKT6:54.21
JSM-USM17 Göteborg 9-11/8 2019UP17Ungdom2000 m hinder 6Morgan ÅkerblomYstads IF7:15.53
JSM-USM17 Göteborg 9-11/8 2019UP17Ungdom110 m häck 1Ludvig AllTäby IS14.60
JSM-USM17 Göteborg 9-11/8 2019UP17Ungdom110 m häck 2Edvin MånssonIFK Växjö14.67
JSM-USM17 Göteborg 9-11/8 2019UP17Ungdom110 m häck 3Marcus BlixtMölndals AIK15.00
JSM-USM17 Göteborg 9-11/8 2019UP17Ungdom110 m häck 4Fred ÖsterblomTäby IS15.15
JSM-USM17 Göteborg 9-11/8 2019UP17Ungdom110 m häck 5Viktor HedlundFalu IK15.22
JSM-USM17 Göteborg 9-11/8 2019UP17Ungdom110 m häck 6Edvin AnderssonVarbergs GIF15.68
JSM-USM17 Göteborg 9-11/8 2019UP17Ungdom300 m häck 1Oskar EdlundTäby IS37.10
JSM-USM17 Göteborg 9-11/8 2019UP17Ungdom300 m häck 2Fred ÖsterblomTäby IS38.37
JSM-USM17 Göteborg 9-11/8 2019UP17Ungdom300 m häck 3Anton HermanssonHögby IF39.34
JSM-USM17 Göteborg 9-11/8 2019UP17Ungdom300 m häck 4Viktor HedlundFalu IK40.11
JSM-USM17 Göteborg 9-11/8 2019UP17Ungdom300 m häck 5Amrullah StanikzaiIF Kville40.19
JSM-USM17 Göteborg 9-11/8 2019UP17Ungdom300 m häck 6Jesper NordströmIF Kville40.79
JSM-USM17 Göteborg 9-11/8 2019UP17UngdomHöjd 1Olle BångUmedalens IF1.94
JSM-USM17 Göteborg 9-11/8 2019UP17UngdomHöjd 2Erik DahlbergTurebergs FK1.88
JSM-USM17 Göteborg 9-11/8 2019UP17UngdomHöjd =3Johan BurvallVisby IF Gute1.85
JSM-USM17 Göteborg 9-11/8 2019UP17UngdomHöjd =3Emil PeterssonTurebergs FK1.85
JSM-USM17 Göteborg 9-11/8 2019UP17UngdomHöjd 5Victor KruseIFK Göteborg1.78
JSM-USM17 Göteborg 9-11/8 2019UP17UngdomHöjd 6Lukas EdqvistÖrgryte IS1.73
JSM-USM17 Göteborg 9-11/8 2019UP17UngdomStav 1Emil CarlssonIFK Växjö4.90
JSM-USM17 Göteborg 9-11/8 2019UP17UngdomStav 2Jonathan HowserTäby IS4.13
JSM-USM17 Göteborg 9-11/8 2019UP17UngdomStav 3Joel AnderssonKvarnsvedens GoIF3.91
JSM-USM17 Göteborg 9-11/8 2019UP17UngdomStav 4Peter SvenssonIF Rigor3.91
JSM-USM17 Göteborg 9-11/8 2019UP17UngdomStav 5Robin IsakssonIFK Lidingö3.75
JSM-USM17 Göteborg 9-11/8 2019UP17UngdomStav 6Erik DahlbergTurebergs FK3.75
JSM-USM17 Göteborg 9-11/8 2019UP17UngdomLängd 1David ÅrhammarIFK Lidingö7.02w/+3.5
JSM-USM17 Göteborg 9-11/8 2019UP17UngdomLängd 2André Barroso JohanssonHammarby IF6.59/+1.4
JSM-USM17 Göteborg 9-11/8 2019UP17UngdomLängd 3Josh RouthHuddinge AIS6.55w/+2.4
JSM-USM17 Göteborg 9-11/8 2019UP17UngdomLängd 4Ludvig AllTäby IS6.52/+1.3
JSM-USM17 Göteborg 9-11/8 2019UP17UngdomLängd 5Hugo OlssonTurebergs FK6.43/+1.9
JSM-USM17 Göteborg 9-11/8 2019UP17UngdomLängd 6Julian Swanberg RoscherTjalve IF Norrköping6.40/+0.1
JSM-USM17 Göteborg 9-11/8 2019UP17UngdomTresteg 1David ÅrhammarIFK Lidingö14.34w/ +2.9
JSM-USM17 Göteborg 9-11/8 2019UP17UngdomTresteg 2Gustav TartuIF Kville13.80/+1.5
JSM-USM17 Göteborg 9-11/8 2019UP17UngdomTresteg 3Josh RouthHuddinge AIS13.71/+2.0
JSM-USM17 Göteborg 9-11/8 2019UP17UngdomTresteg 4Jesper NordströmIF Kville13.62/+0.9
JSM-USM17 Göteborg 9-11/8 2019UP17UngdomTresteg 5Lukas EdqvistÖrgryte IS13.33/+0.8
JSM-USM17 Göteborg 9-11/8 2019UP17UngdomTresteg 6Karl-William EinarsonWedevågs IF13.01/+0.3
JSM-USM17 Göteborg 9-11/8 2019UP17UngdomKula 1Måns RoosMölndals AIK16.69
JSM-USM17 Göteborg 9-11/8 2019UP17UngdomKula 2Caspar LarssonHuddinge AIS16.36
JSM-USM17 Göteborg 9-11/8 2019UP17UngdomKula 3Leo Frid GöranssonSävedalens AIK15.85
JSM-USM17 Göteborg 9-11/8 2019UP17UngdomKula 4Andreas HenrikssonMalmö AI15.23
JSM-USM17 Göteborg 9-11/8 2019UP17UngdomKula 5Leo JanénIFK Växjö14.71
JSM-USM17 Göteborg 9-11/8 2019UP17UngdomKula 6Daniel AdolfssonTingbergs AIS14.50
JSM-USM17 Göteborg 9-11/8 2019UP17UngdomDiskus 1Leo JanénIFK Växjö53.38
JSM-USM17 Göteborg 9-11/8 2019UP17UngdomDiskus 2Karl LudvikTurebergs FK51.79
JSM-USM17 Göteborg 9-11/8 2019UP17UngdomDiskus 3Måns RoosMölndals AIK49.65
JSM-USM17 Göteborg 9-11/8 2019UP17UngdomDiskus 4Andreas HenrikssonMalmö AI48.70
JSM-USM17 Göteborg 9-11/8 2019UP17UngdomDiskus 5Caspar LarssonHuddinge AIS48.22
JSM-USM17 Göteborg 9-11/8 2019UP17UngdomDiskus 6Hampus WallinHovslätts IK41.68
JSM-USM17 Göteborg 9-11/8 2019UP17UngdomSlägga 1Alfons HaalsVästerås FK67.53
JSM-USM17 Göteborg 9-11/8 2019UP17UngdomSlägga 2Hampus WallinHovslätts IK63.71
JSM-USM17 Göteborg 9-11/8 2019UP17UngdomSlägga 3Karl LudvikTurebergs FK62.38
JSM-USM17 Göteborg 9-11/8 2019UP17UngdomSlägga 4Erik NordinTimrå AIF47.57
JSM-USM17 Göteborg 9-11/8 2019UP17UngdomSlägga 5Gustav AnderssonIFK Lidingö47.00
JSM-USM17 Göteborg 9-11/8 2019UP17UngdomSlägga 6Anton HarryssonMälarhöjdens IK44.72
JSM-USM17 Göteborg 9-11/8 2019UP17UngdomSpjut 1Jakob RahmSävedalens AIK61.11
JSM-USM17 Göteborg 9-11/8 2019UP17UngdomSpjut 2Karl LudvikTurebergs FK55.20
JSM-USM17 Göteborg 9-11/8 2019UP17UngdomSpjut 3Robin IsakssonIFK Lidingö51.72
JSM-USM17 Göteborg 9-11/8 2019UP17UngdomSpjut 4Johannes JanssonÖsthammar FI47.16
JSM-USM17 Göteborg 9-11/8 2019UP17UngdomSpjut 5Gabriel AxelssonUpsala IF46.48
JSM-USM17 Göteborg 9-11/8 2019UP17UngdomSpjut 6Pontus GustavssonVästerås FK45.50
JSM-USM17 Göteborg 9-11/8 2019UK22Junior100 m 1Maja AlmgrenVisby IF Gute11.76
JSM-USM17 Göteborg 9-11/8 2019UK22Junior100 m 2Emelie RantzowIK Ymer11.80
JSM-USM17 Göteborg 9-11/8 2019UK22Junior100 m 3Nikki SjöbergBollnäs FIK11.86
JSM-USM17 Göteborg 9-11/8 2019UK22Junior100 m 4Emma JanssonKFUM Örebro12.07
JSM-USM17 Göteborg 9-11/8 2019UK22Junior100 m 5Jenny LestanderLinköpings GIF12.30
JSM-USM17 Göteborg 9-11/8 2019UK22Junior100 m 6Binai AhmadKA 2 IF12.38
JSM-USM17 Göteborg 9-11/8 2019UK22Junior200 m 1Irene EkelundSpårvägens FK24.01
JSM-USM17 Göteborg 9-11/8 2019UK22Junior200 m 2Emelie RantzowIK Ymer24.45
JSM-USM17 Göteborg 9-11/8 2019UK22Junior200 m 3Nikki SjöbergBollnäs FIK24.64
JSM-USM17 Göteborg 9-11/8 2019UK22Junior200 m 4Emma JanssonKFUM Örebro24.69
JSM-USM17 Göteborg 9-11/8 2019UK22Junior200 m 5Vendela RydbäckGöteborgs KIK25.28
JSM-USM17 Göteborg 9-11/8 2019UK22Junior200 m 6Carolina SöderbomÄrla IF25.59
JSM-USM17 Göteborg 9-11/8 2019UK22Junior400 m 1Lovisa LindeTäby IS56.51
JSM-USM17 Göteborg 9-11/8 2019UK22Junior400 m 2Ebba SvantessonUpsala IF57.03
JSM-USM17 Göteborg 9-11/8 2019UK22Junior400 m 3Vendela RydbäckGöteborgs KIK57.06
JSM-USM17 Göteborg 9-11/8 2019UK22Junior400 m 4Carolina SöderbomÄrla IF57.22
JSM-USM17 Göteborg 9-11/8 2019UK22Junior400 m 5Sofia HultgrenTäby IS58.76
JSM-USM17 Göteborg 9-11/8 2019UK22Junior400 m 6Alicia NilssonF Stenungsunds FI59.72
JSM-USM17 Göteborg 9-11/8 2019UK22Junior800 m 1Elin BrinkMölndals AIK2:15.76
JSM-USM17 Göteborg 9-11/8 2019UK22Junior800 m 2Wilma MarcussonTrångsvikens IF2:16.22
JSM-USM17 Göteborg 9-11/8 2019UK22Junior800 m 3Hanna BergströmHuddinge AIS2:16.61
JSM-USM17 Göteborg 9-11/8 2019UK22Junior800 m 4Alicia NilssonF Stenungsunds FI2:17.15
JSM-USM17 Göteborg 9-11/8 2019UK22Junior800 m 5Malin PerssonBollnäs FIK2:17.77
JSM-USM17 Göteborg 9-11/8 2019UK22Junior800 m 6Mika SöderströmIFK Lidingö2:18.33
JSM-USM17 Göteborg 9-11/8 2019UK22Junior1500 m 1Elin BrinkMölndals AIK4:52.98
JSM-USM17 Göteborg 9-11/8 2019UK22Junior1500 m 2Hanna BergströmHuddinge AIS4:54.03
JSM-USM17 Göteborg 9-11/8 2019UK22Junior1500 m 3Olivia WeslienIF Göta Karlstad4:55.23
JSM-USM17 Göteborg 9-11/8 2019UK22Junior1500 m 4Julia SamuelssonHögby IF4:56.99
JSM-USM17 Göteborg 9-11/8 2019UK22Junior1500 m 5Sofia JohanssonLinköpings GIF4:57.16
JSM-USM17 Göteborg 9-11/8 2019UK22Junior1500 m 6Sara DädebyHovslätts IK4:57.64
JSM-USM17 Göteborg 9-11/8 2019UK22Junior5000 m 1Hanna BergströmHuddinge AIS17:06.35
JSM-USM17 Göteborg 9-11/8 2019UK22Junior5000 m 2Elin BrinkMölndals AIK17:29.17
JSM-USM17 Göteborg 9-11/8 2019UK22Junior5000 m 3Olivia WeslienIF Göta Karlstad17:33.03
JSM-USM17 Göteborg 9-11/8 2019UK22Junior5000 m 4Sara DädebyHovslätts IK17:40.99
JSM-USM17 Göteborg 9-11/8 2019UK22Junior5000 m 5Evelina HenrikssonIFK Umeå17:42.92
JSM-USM17 Göteborg 9-11/8 2019UK22Junior5000 m 6Ellen PerssonHögby IF17:50.79
JSM-USM17 Göteborg 9-11/8 2019UK22Junior2000 m hinder 1Elin BrinkMölndals AIK6:45.81
JSM-USM17 Göteborg 9-11/8 2019UK22Junior2000 m hinder 2Julia SamuelssonHögby IF6:45.84
JSM-USM17 Göteborg 9-11/8 2019UK22Junior2000 m hinder 3Olivia WeslienIF Göta Karlstad6:49.05
JSM-USM17 Göteborg 9-11/8 2019UK22Junior2000 m hinder 4Mika SöderströmIFK Lidingö7:21.54
JSM-USM17 Göteborg 9-11/8 2019UK22Junior2000 m hinder 5Malin DahlbäckEskilstuna FI7:25.02
JSM-USM17 Göteborg 9-11/8 2019UK22Junior100 m häck 1Amanda HanssonHässelby SK13.73
JSM-USM17 Göteborg 9-11/8 2019UK22Junior100 m häck 2Amanda HolmbergLidköpings IS14.11
JSM-USM17 Göteborg 9-11/8 2019UK22Junior100 m häck 3Lovisa ÖstervallUpsala IF14.29
JSM-USM17 Göteborg 9-11/8 2019UK22Junior100 m häck 4Sofia LindhUpsala IF14.46
JSM-USM17 Göteborg 9-11/8 2019UK22Junior100 m häck 5Maria SödergrenTäby IS14.68
JSM-USM17 Göteborg 9-11/8 2019UK22Junior100 m häck 6Filippa GunnarssonMölndals AIK14.76
JSM-USM17 Göteborg 9-11/8 2019UK22Junior400 m häck 1Lovisa LindeTäby IS59.83
JSM-USM17 Göteborg 9-11/8 2019UK22Junior400 m häck 2Ebba SvantessonUpsala IF60.99
JSM-USM17 Göteborg 9-11/8 2019UK22Junior400 m häck 3Amanda HolmbergLidköpings IS61.04
JSM-USM17 Göteborg 9-11/8 2019UK22Junior400 m häck 4Ellen EklundPiteå IF64.84
JSM-USM17 Göteborg 9-11/8 2019UK22Junior400 m häck 5Maria SödergrenTäby IS65.37
JSM-USM17 Göteborg 9-11/8 2019UK22Junior400 m häck 6Emelie ÖbergUllevi FK65.45
JSM-USM17 Göteborg 9-11/8 2019UK22JuniorHöjd 1Maja NilssonÖrgryte IS1.82
JSM-USM17 Göteborg 9-11/8 2019UK22JuniorHöjd =2Louise EkmanGefle IF1.80
JSM-USM17 Göteborg 9-11/8 2019UK22JuniorHöjd =2Bianca SalmingTurebergs FK1.80
JSM-USM17 Göteborg 9-11/8 2019UK22JuniorHöjd 4Emma SöderströmGöteborgs KIK1.75
JSM-USM17 Göteborg 9-11/8 2019UK22JuniorHöjd 5Lovisa ÖstervallUpsala IF1.68
JSM-USM17 Göteborg 9-11/8 2019UK22JuniorHöjd 6Karin BoestadIFK Lidingö1.63
JSM-USM17 Göteborg 9-11/8 2019UK22JuniorStav 1Linnea JönssonIFK Helsingborg4.07
JSM-USM17 Göteborg 9-11/8 2019UK22JuniorStav 2Klara MattssonIK Orient3.90
JSM-USM17 Göteborg 9-11/8 2019UK22JuniorStav 3Filippa MillerHovslätts IK3.78
JSM-USM17 Göteborg 9-11/8 2019UK22JuniorStav 4Johanna HellmanIFK Lidingö3.18
JSM-USM17 Göteborg 9-11/8 2019UK22JuniorStav 5Sophie OhlssonIFK Växjö3.00
JSM-USM17 Göteborg 9-11/8 2019UK22JuniorLängd 1Kaiza KarlénIF Göta Karlstad6.23w/+2.2
JSM-USM17 Göteborg 9-11/8 2019UK22JuniorLängd 2Amanda HanssonHässelby SK6.14/+1.3
JSM-USM17 Göteborg 9-11/8 2019UK22JuniorLängd 3Fanny RunheimThorengruppen TFC6.03w/+2.3
JSM-USM17 Göteborg 9-11/8 2019UK22JuniorLängd 4Jenny LestanderLinköpings GIF6.01w/+2.7
JSM-USM17 Göteborg 9-11/8 2019UK22JuniorLängd 5Filippa GunnarssonMölndals AIK5.85w/+2.5
JSM-USM17 Göteborg 9-11/8 2019UK22JuniorLängd 6Judith WagerstenÖrgryte IS5.81/+1.4
JSM-USM17 Göteborg 9-11/8 2019UK22JuniorTresteg 1Fatima KonéMölndals AIK12.66/0.0
JSM-USM17 Göteborg 9-11/8 2019UK22JuniorTresteg 2Lisa WarfvingeVarbergs GIF12.44/0.0
JSM-USM17 Göteborg 9-11/8 2019UK22JuniorTresteg 3Jenny LestanderLinköpings GIF12.22/0.0
JSM-USM17 Göteborg 9-11/8 2019UK22JuniorTresteg 4Judith WagerstenÖrgryte IS12.00/+0.1
JSM-USM17 Göteborg 9-11/8 2019UK22JuniorTresteg 5Victoria JacobssonUllevi FK11.58/+0.4
JSM-USM17 Göteborg 9-11/8 2019UK22JuniorTresteg 6Klara PedersenUpsala IF11.46/+1.0
JSM-USM17 Göteborg 9-11/8 2019UK22JuniorKula 1Amanda MalmehedIF Göta Karlstad14.30
JSM-USM17 Göteborg 9-11/8 2019UK22JuniorKula 2Beatrice LantzIFK Växjö14.20
JSM-USM17 Göteborg 9-11/8 2019UK22JuniorKula 3Amanda LejrosHässelby SK13.50
JSM-USM17 Göteborg 9-11/8 2019UK22JuniorKula 4Mathilda ErikssonMalmö AI13.48
JSM-USM17 Göteborg 9-11/8 2019UK22JuniorKula 5Victoria Engström KindmarkUpsala IF13.32
JSM-USM17 Göteborg 9-11/8 2019UK22JuniorKula 6Bianca SalmingTurebergs FK12.95
JSM-USM17 Göteborg 9-11/8 2019UK22JuniorDiskus 1Vanessa KamgaUpsala IF57.10
JSM-USM17 Göteborg 9-11/8 2019UK22JuniorDiskus 2Mathilda ErikssonMalmö AI50.46
JSM-USM17 Göteborg 9-11/8 2019UK22JuniorDiskus 3Ellen PetterssonUpsala IF47.26
JSM-USM17 Göteborg 9-11/8 2019UK22JuniorDiskus 4Amanda LejrosHässelby SK46.15
JSM-USM17 Göteborg 9-11/8 2019UK22JuniorDiskus 5Amanda NordinSkellefteå AIK42.97
JSM-USM17 Göteborg 9-11/8 2019UK22JuniorDiskus 6Ida StenbäckSK Bore41.09
JSM-USM17 Göteborg 9-11/8 2019UK22JuniorSlägga 1Grete AhlbergHammarby IF64.16
JSM-USM17 Göteborg 9-11/8 2019UK22JuniorSlägga 2Frida BååthTimrå AIF62.67
JSM-USM17 Göteborg 9-11/8 2019UK22JuniorSlägga 3Emma ThorTurebergs FK56.38
JSM-USM17 Göteborg 9-11/8 2019UK22JuniorSlägga 4Cecilia LarssonIFK Växjö54.88
JSM-USM17 Göteborg 9-11/8 2019UK22JuniorSlägga 5Mathilda BjörklundF Bålsta IK54.40
JSM-USM17 Göteborg 9-11/8 2019UK22JuniorSlägga 6Michaela NorrbeliusGefle IF53.90
JSM-USM17 Göteborg 9-11/8 2019UK22JuniorSpjut 1Carolin NäslundIF Göta Karlstad54.97
JSM-USM17 Göteborg 9-11/8 2019UK22JuniorSpjut 2Bianca SalmingTurebergs FK50.26
JSM-USM17 Göteborg 9-11/8 2019UK22JuniorSpjut 3Ida ThunbergKFUM Örebro49.74
JSM-USM17 Göteborg 9-11/8 2019UK22JuniorSpjut 4Maja GustavssonVästerås FK45.80
JSM-USM17 Göteborg 9-11/8 2019UK22JuniorSpjut 5Beatrice LantzIFK Växjö42.92
JSM-USM17 Göteborg 9-11/8 2019UK22JuniorSpjut 6Linn PeuraSödertälje IF42.32
JSM-USM17 Göteborg 9-11/8 2019UF19Junior100 m 1Wilma RosenquistMalmö AI11.75w
JSM-USM17 Göteborg 9-11/8 2019UF19Junior100 m 2Julia HenrikssonIFK Helsingborg11.96w
JSM-USM17 Göteborg 9-11/8 2019UF19Junior100 m 3Gabriella HolmströmUpsala IF11.98w
JSM-USM17 Göteborg 9-11/8 2019UF19Junior100 m 4Filippa SivnertMalmö AI11.99w
JSM-USM17 Göteborg 9-11/8 2019UF19Junior100 m 5Greta DeltinHässelby SK12.04w
JSM-USM17 Göteborg 9-11/8 2019UF19Junior100 m 6Kajsa KjellergrenIFK Halmstad12.08w
JSM-USM17 Göteborg 9-11/8 2019UF19Junior200 m 1Wilma RosenquistMalmö AI24.69
JSM-USM17 Göteborg 9-11/8 2019UF19Junior200 m 2Gabriella HolmströmUpsala IF24.86
JSM-USM17 Göteborg 9-11/8 2019UF19Junior200 m 3Charlotte AnderssonHässelby SK25.34
JSM-USM17 Göteborg 9-11/8 2019UF19Junior200 m 4Hanna EnlundAIK25.55
JSM-USM17 Göteborg 9-11/8 2019UF19Junior200 m 5Linda ErikssonHuddinge AIS25.64
JSM-USM17 Göteborg 9-11/8 2019UF19Junior200 m 6Louise Duvling AnderssonUllevi FK25.76
JSM-USM17 Göteborg 9-11/8 2019UF19Junior400 m 1Lovisa BivstedtHässelby SK57.14
JSM-USM17 Göteborg 9-11/8 2019UF19Junior400 m 2Caroline LarssonTäby IS57.71
JSM-USM17 Göteborg 9-11/8 2019UF19Junior400 m 3Virva RylanderVästerås FK57.95
JSM-USM17 Göteborg 9-11/8 2019UF19Junior400 m 4Louise Duvling AnderssonUllevi FK58.00
JSM-USM17 Göteborg 9-11/8 2019UF19Junior400 m 5Ellinor AurellÄngelholms IF58.02
JSM-USM17 Göteborg 9-11/8 2019UF19Junior400 m 6Linnea GatemanStrömstads IF58.02
JSM-USM17 Göteborg 9-11/8 2019UF19Junior800 m 1Wilma NielsenGöteborgs KIK2:17.90
JSM-USM17 Göteborg 9-11/8 2019UF19Junior800 m 2Maja SundTurebergs FK2:18.06
JSM-USM17 Göteborg 9-11/8 2019UF19Junior800 m 3Julia NielsenGöteborgs KIK2:19.55
JSM-USM17 Göteborg 9-11/8 2019UF19Junior800 m 4Lovisa EllströmIF Göta Karlstad2:21.35
JSM-USM17 Göteborg 9-11/8 2019UF19Junior800 m 5Nadja RuglandHöörs IS2:22.15
JSM-USM17 Göteborg 9-11/8 2019UF19Junior800 m 6Liva GustavssonSpårvägens FK2:34.17
JSM-USM17 Göteborg 9-11/8 2019UF19Junior1500 m 1Elsa WalleniusVästerås FK4:42.11
JSM-USM17 Göteborg 9-11/8 2019UF19Junior1500 m 2Wilma NielsenGöteborgs KIK4:42.13
JSM-USM17 Göteborg 9-11/8 2019UF19Junior1500 m 3Vera SjöbergAIK4:42.63
JSM-USM17 Göteborg 9-11/8 2019UF19Junior1500 m 4Julia NielsenGöteborgs KIK4:47.12
JSM-USM17 Göteborg 9-11/8 2019UF19Junior1500 m 5Ebba BerglinKA 2 IF4:50.91
JSM-USM17 Göteborg 9-11/8 2019UF19Junior1500 m 6Ida EsperiHaparanda SKT4:55.92
JSM-USM17 Göteborg 9-11/8 2019UF19Junior3000 m 1Vera SjöbergAIK10:06.82
JSM-USM17 Göteborg 9-11/8 2019UF19Junior3000 m 2Elsa WalleniusVästerås FK10:07.80
JSM-USM17 Göteborg 9-11/8 2019UF19Junior3000 m 3Emilia LillemoTäby IS10:08.40
JSM-USM17 Göteborg 9-11/8 2019UF19Junior3000 m 4Malin KristianssonTrollhättans SOK10:15.69
JSM-USM17 Göteborg 9-11/8 2019UF19Junior3000 m 5Almida ThörjessonKyrkhults SK10:31.72
JSM-USM17 Göteborg 9-11/8 2019UF19Junior3000 m 6Jennifer AnderssonDalaportens OL10:42.95
JSM-USM17 Göteborg 9-11/8 2019UF19Junior2000 m hinder 1Emilia LillemoTäby IS6:37.30
JSM-USM17 Göteborg 9-11/8 2019UF19Junior2000 m hinder 2Ellinor AurellÄngelholms IF6:47.12
JSM-USM17 Göteborg 9-11/8 2019UF19Junior2000 m hinder 3Elsa WalleniusVästerås FK6:47.37
JSM-USM17 Göteborg 9-11/8 2019UF19Junior2000 m hinder 4Almida ThörjessonKyrkhults SK7:14.37
JSM-USM17 Göteborg 9-11/8 2019UF19Junior2000 m hinder 5Ebba BerglinKA 2 IF7:22.33
JSM-USM17 Göteborg 9-11/8 2019UF19Junior100 m häck 1Lovisa KarlssonHögby IF14.24
JSM-USM17 Göteborg 9-11/8 2019UF19Junior100 m häck 2Klara RådboHässelby SK14.29
JSM-USM17 Göteborg 9-11/8 2019UF19Junior100 m häck 3Maja MaunsbachIFK Lund14.34
JSM-USM17 Göteborg 9-11/8 2019UF19Junior100 m häck 4Nellie ErlandssonMalmö AI14.56
JSM-USM17 Göteborg 9-11/8 2019UF19Junior100 m häck 5Kajsa EngblomHuddinge AIS15.55
JSM-USM17 Göteborg 9-11/8 2019UF19Junior100 m häck 6Ebba MagnussonIFK Göteborg15.93
JSM-USM17 Göteborg 9-11/8 2019UF19Junior400 m häck 1Caroline LarssonTäby IS61.79
JSM-USM17 Göteborg 9-11/8 2019UF19Junior400 m häck 2Ebba Jernmark BurrowsHälle IF64.31
JSM-USM17 Göteborg 9-11/8 2019UF19Junior400 m häck 3Maja SundTurebergs FK64.51
JSM-USM17 Göteborg 9-11/8 2019UF19Junior400 m häck 4Alice KjellanderGöteborgs KIK66.97
JSM-USM17 Göteborg 9-11/8 2019UF19JuniorHöjd 1Linn Hertz SaebböGöteborgs KIK1.65
JSM-USM17 Göteborg 9-11/8 2019UF19JuniorHöjd =2Kajsa EngblomHuddinge AIS1.65
JSM-USM17 Göteborg 9-11/8 2019UF19JuniorHöjd =2Lovisa KarlssonHögby IF1.65
JSM-USM17 Göteborg 9-11/8 2019UF19JuniorHöjd 4Ellen WhiteIFK Lund1.59
JSM-USM17 Göteborg 9-11/8 2019UF19JuniorHöjd 5Ellen HedinHälle IF1.55
JSM-USM17 Göteborg 9-11/8 2019UF19JuniorStav 1Gabriella JönssonIFK Helsingborg4.07
JSM-USM17 Göteborg 9-11/8 2019UF19JuniorStav 2Alva SundinTäby IS3.87
JSM-USM17 Göteborg 9-11/8 2019UF19JuniorStav 3Tilda KapellHammarby IF3.72
JSM-USM17 Göteborg 9-11/8 2019UF19JuniorStav 4Freja AndersdotterMalmö AI3.62
JSM-USM17 Göteborg 9-11/8 2019UF19JuniorStav 5Linnea PihlIK Lerum FI3.50
JSM-USM17 Göteborg 9-11/8 2019UF19JuniorStav 6Sofie WiklundSkellefteå AIK3.34
JSM-USM17 Göteborg 9-11/8 2019UF19JuniorLängd 1Angel RichmoreMalmö AI5.82w/+2.2
JSM-USM17 Göteborg 9-11/8 2019UF19JuniorLängd 2Izabella RipswedenHuddinge AIS5.79/+0.9
JSM-USM17 Göteborg 9-11/8 2019UF19JuniorLängd 3Nellie ErlandssonMalmö AI5.66w/+2.2
JSM-USM17 Göteborg 9-11/8 2019UF19JuniorLängd 4Linn EgerfältGefle IF5.65w/+2.4
JSM-USM17 Göteborg 9-11/8 2019UF19JuniorLängd 5Lovisa KarlssonHögby IF5.63/+1.4
JSM-USM17 Göteborg 9-11/8 2019UF19JuniorLängd 6Cornelia NilssonSkellefteå AIK5.63/+1.6
JSM-USM17 Göteborg 9-11/8 2019UF19JuniorTresteg 1Lisa WeyhenmeyerUpsala IF12.15/+1.6
JSM-USM17 Göteborg 9-11/8 2019UF19JuniorTresteg 2Cornelia NilssonSkellefteå AIK12.09/+0.9
JSM-USM17 Göteborg 9-11/8 2019UF19JuniorTresteg 3Linn Hertz SaebböGöteborgs KIK12.07/+0.3
JSM-USM17 Göteborg 9-11/8 2019UF19JuniorTresteg 4Linn EgerfältGefle IF11.78/+0.7
JSM-USM17 Göteborg 9-11/8 2019UF19JuniorTresteg 5Sara GrahnKA 2 IF11.20/+1.3
JSM-USM17 Göteborg 9-11/8 2019UF19JuniorTresteg 6Hilma HofströmÖrgryte IS11.19/+1.1
JSM-USM17 Göteborg 9-11/8 2019UF19JuniorKula 1Axelina JohanssonHässelby SK15.18
JSM-USM17 Göteborg 9-11/8 2019UF19JuniorKula 2Caisa-Marie LindforsUpsala IF14.12
JSM-USM17 Göteborg 9-11/8 2019UF19JuniorKula 3Wilma LundbergIFK Växjö12.66
JSM-USM17 Göteborg 9-11/8 2019UF19JuniorKula 4Emilia MalmehedLinköpings GIF12.45
JSM-USM17 Göteborg 9-11/8 2019UF19JuniorKula 5Angel RichmoreMalmö AI12.39
JSM-USM17 Göteborg 9-11/8 2019UF19JuniorKula 6Klara RådboHässelby SK12.36
JSM-USM17 Göteborg 9-11/8 2019UF19JuniorDiskus 1Caisa-Marie LindforsUpsala IF51.63
JSM-USM17 Göteborg 9-11/8 2019UF19JuniorDiskus 2Daniella PerssonHälle IF48.50
JSM-USM17 Göteborg 9-11/8 2019UF19JuniorDiskus 3Ella AnderssonEslövs AI43.86
JSM-USM17 Göteborg 9-11/8 2019UF19JuniorDiskus 4Axelina JohanssonHässelby SK41.79
JSM-USM17 Göteborg 9-11/8 2019UF19JuniorDiskus 5Jennifer AhlstedtTjalve IF Norrköping36.84
JSM-USM17 Göteborg 9-11/8 2019UF19JuniorDiskus 6Emma PalmgrenNyköpings BIS36.15
JSM-USM17 Göteborg 9-11/8 2019UF19JuniorSlägga 1Jennifer AnderssonVästerås FK56.52
JSM-USM17 Göteborg 9-11/8 2019UF19JuniorSlägga 2Jennifer QuickIFK Lund52.96
JSM-USM17 Göteborg 9-11/8 2019UF19JuniorSlägga 3Anna GötbergVästerås FK52.81
JSM-USM17 Göteborg 9-11/8 2019UF19JuniorSlägga 4Emma PalmgrenNyköpings BIS52.40
JSM-USM17 Göteborg 9-11/8 2019UF19JuniorSlägga 5Matilda EkenbergSävedalens AIK48.32
JSM-USM17 Göteborg 9-11/8 2019UF19JuniorSlägga 6Jonna GeirydSpårvägens FK46.05
JSM-USM17 Göteborg 9-11/8 2019UF19JuniorSpjut 1Feben TeweldeJärvsö IF44.46
JSM-USM17 Göteborg 9-11/8 2019UF19JuniorSpjut 2Erika WärffMalmö AI43.67
JSM-USM17 Göteborg 9-11/8 2019UF19JuniorSpjut 3Gabriella FatakiKungsängens FK43.02
JSM-USM17 Göteborg 9-11/8 2019UF19JuniorSpjut 4Angel RichmoreMalmö AI42.26
JSM-USM17 Göteborg 9-11/8 2019UF19JuniorSpjut 5Klara RådboHässelby SK40.80
JSM-USM17 Göteborg 9-11/8 2019UF19JuniorSpjut 6Madeleine AhlströmUmedalens IF38.44
JSM-USM17 Göteborg 9-11/8 2019UF17Ungdom100 m 1Nikki AnderbergMalmö AI11.86
JSM-USM17 Göteborg 9-11/8 2019UF17Ungdom100 m 2Josefin WikfeldtMälarhöjdens IK12.32
JSM-USM17 Göteborg 9-11/8 2019UF17Ungdom100 m 3Olivia StridhMalmö AI12.32
JSM-USM17 Göteborg 9-11/8 2019UF17Ungdom100 m 4Maja ÅskagRåby-Rekarne FI12.39
JSM-USM17 Göteborg 9-11/8 2019UF17Ungdom100 m 5Ella HagmanHuddinge AIS12.42
JSM-USM17 Göteborg 9-11/8 2019UF17Ungdom100 m 6Elise LegzdinsMälarhöjdens IK12.60
JSM-USM17 Göteborg 9-11/8 2019UF17Ungdom200 m 1Maja ÅskagRåby-Rekarne FI25.52
JSM-USM17 Göteborg 9-11/8 2019UF17Ungdom200 m 2Ebba GustafssonMölndals AIK25.69
JSM-USM17 Göteborg 9-11/8 2019UF17Ungdom200 m 3Josefin WikfeldtMälarhöjdens IK25.92
JSM-USM17 Göteborg 9-11/8 2019UF17Ungdom200 m 4Ella HagmanHuddinge AIS26.05
JSM-USM17 Göteborg 9-11/8 2019UF17Ungdom200 m 5Selma JönssonÅhus FIK26.44
JSM-USM17 Göteborg 9-11/8 2019UF17Ungdom200 m 6Leticia BuchliTäby IS26.44
JSM-USM17 Göteborg 9-11/8 2019UF17Ungdom400 m 1Ebba GustafssonMölndals AIK57.36
JSM-USM17 Göteborg 9-11/8 2019UF17Ungdom400 m 2Maja JönssonHöörs IS58.90
JSM-USM17 Göteborg 9-11/8 2019UF17Ungdom400 m 3Emilia RydensjöEskilstuna FI59.70
JSM-USM17 Göteborg 9-11/8 2019UF17Ungdom400 m 4Johanna BülowHovslätts IK60.44
JSM-USM17 Göteborg 9-11/8 2019UF17Ungdom400 m 5Elisabeth HvalgrenIFK Lidingö60.98
JSM-USM17 Göteborg 9-11/8 2019UF17Ungdom400 m 6Hedda TellowÖrgryte IS61.08
JSM-USM17 Göteborg 9-11/8 2019UF17Ungdom800 m 1Klara FrihÅsbro GoIF2:14.93
JSM-USM17 Göteborg 9-11/8 2019UF17Ungdom800 m 2Lisa FröbergIFK Lidingö2:16.75
JSM-USM17 Göteborg 9-11/8 2019UF17Ungdom800 m 3Ebba WahlbergIK Ymer2:17.47
JSM-USM17 Göteborg 9-11/8 2019UF17Ungdom800 m 4Elin EkengrenEskilstuna FI2:19.37
JSM-USM17 Göteborg 9-11/8 2019UF17Ungdom800 m 5Johanna BülowHovslätts IK2:20.12
JSM-USM17 Göteborg 9-11/8 2019UF17Ungdom800 m 6Lisa WreebySävedalens AIK2:22.34
JSM-USM17 Göteborg 9-11/8 2019UF17Ungdom1500 m 1Klara FrihÅsbro GoIF4:57.19
JSM-USM17 Göteborg 9-11/8 2019UF17Ungdom1500 m 2Saga FältenhagHögbo GIF5:00.15
JSM-USM17 Göteborg 9-11/8 2019UF17Ungdom1500 m 3Ebba WahlbergIK Ymer5:00.68
JSM-USM17 Göteborg 9-11/8 2019UF17Ungdom1500 m 4Elin EkengrenEskilstuna FI5:00.74
JSM-USM17 Göteborg 9-11/8 2019UF17Ungdom1500 m 5Johanna MickelsÄrla IF5:10.68
JSM-USM17 Göteborg 9-11/8 2019UF17Ungdom1500 m 6Ida BlomHässelby SK5:12.28
JSM-USM17 Göteborg 9-11/8 2019UF17Ungdom3000 m 1Johanna MickelsÄrla IF10:50.40
JSM-USM17 Göteborg 9-11/8 2019UF17Ungdom3000 m 2Saga FältenhagHögbo GIF10:56.96
JSM-USM17 Göteborg 9-11/8 2019UF17Ungdom3000 m 3Klara YgebyUpsala IF11:01.39
JSM-USM17 Göteborg 9-11/8 2019UF17Ungdom3000 m 4Ida BlomHässelby SK11:36.03
JSM-USM17 Göteborg 9-11/8 2019UF17Ungdom3000 m 5Astou SeneTullinge FI11:52.19
JSM-USM17 Göteborg 9-11/8 2019UF17Ungdom3000 m 6Alina VuokilaIFK Lidingö11:58.20
JSM-USM17 Göteborg 9-11/8 2019UF17Ungdom1500 m hinder 1Saga FältenhagHögbo GIF5:26.92
JSM-USM17 Göteborg 9-11/8 2019UF17Ungdom1500 m hinder 2Stina PetterssonSävedalens AIK5:33.45
JSM-USM17 Göteborg 9-11/8 2019UF17Ungdom1500 m hinder 3Klara YgebyUpsala IF5:39.07
JSM-USM17 Göteborg 9-11/8 2019UF17Ungdom1500 m hinder 4Lisa WreebySävedalens AIK5:39.21
JSM-USM17 Göteborg 9-11/8 2019UF17Ungdom1500 m hinder 5Alice BergTurebergs FK5:47.62
JSM-USM17 Göteborg 9-11/8 2019UF17Ungdom1500 m hinder 6Ulrika BredinSävedalens AIK5:49.23
JSM-USM17 Göteborg 9-11/8 2019UF17Ungdom100 m häck 1Ebba ÅhmanIK Ymer14.36
JSM-USM17 Göteborg 9-11/8 2019UF17Ungdom100 m häck 2Sophie ReidIK Ymer14.76
JSM-USM17 Göteborg 9-11/8 2019UF17Ungdom100 m häck 3Tuvalisa RosenquistTjalve IF Norrköping14.90
JSM-USM17 Göteborg 9-11/8 2019UF17Ungdom100 m häck 4Cindy DarrellUllevi FK15.16
JSM-USM17 Göteborg 9-11/8 2019UF17Ungdom100 m häck 5Tiffanie MagnussonUpsala IF15.25
JSM-USM17 Göteborg 9-11/8 2019UF17Ungdom100 m häck 6Emelie BiarnerKlippans FK15.32
JSM-USM17 Göteborg 9-11/8 2019UF17Ungdom300 m häck 1Ebba ÅhmanIK Ymer43.30
JSM-USM17 Göteborg 9-11/8 2019UF17Ungdom300 m häck 2Tyra LandinVästerås FK44.33
JSM-USM17 Göteborg 9-11/8 2019UF17Ungdom300 m häck 3Leticia BuchliTäby IS44.51
JSM-USM17 Göteborg 9-11/8 2019UF17Ungdom300 m häck 4Lovisa Nilsson EdinMölndals AIK44.65
JSM-USM17 Göteborg 9-11/8 2019UF17Ungdom300 m häck 5Tuvalisa RosenquistTjalve IF Norrköping45.15
JSM-USM17 Göteborg 9-11/8 2019UF17Ungdom300 m häck 6Cecilia NybleusBromma IF46.43
JSM-USM17 Göteborg 9-11/8 2019UF17UngdomHöjd 1Sophie ReidIK Ymer1.70
JSM-USM17 Göteborg 9-11/8 2019UF17UngdomHöjd 2Tilde GudmundssonIFK Växjö1.65
JSM-USM17 Göteborg 9-11/8 2019UF17UngdomHöjd 3Pernilla NorgrenUmedalens IF1.65
JSM-USM17 Göteborg 9-11/8 2019UF17UngdomHöjd 4Lisa HolmbergLidköpings IS1.61
JSM-USM17 Göteborg 9-11/8 2019UF17UngdomHöjd 5Tiffanie MagnussonUpsala IF1.61
JSM-USM17 Göteborg 9-11/8 2019UF17UngdomHöjd 6Emma StenmanKFUM Örebro1.58
JSM-USM17 Göteborg 9-11/8 2019UF17UngdomStav 1Matilda HonethIFK Växjö3.57
JSM-USM17 Göteborg 9-11/8 2019UF17UngdomStav 2Hilma HindsbergKvarnsvedens GoIF3.52
JSM-USM17 Göteborg 9-11/8 2019UF17UngdomStav 3Celina JohannsenMalmö AI3.47
JSM-USM17 Göteborg 9-11/8 2019UF17UngdomStav 4Johanna DuplantisUpsala IF3.24
JSM-USM17 Göteborg 9-11/8 2019UF17UngdomStav =5Clara BillingTurebergs FK3.15
JSM-USM17 Göteborg 9-11/8 2019UF17UngdomStav =5Frida ThornanderUpsala IF3.15
JSM-USM17 Göteborg 9-11/8 2019UF17UngdomLängd 1Olivia BojangÖrgryte IS6.06/+0.1
JSM-USM17 Göteborg 9-11/8 2019UF17UngdomLängd 2Maja ÅskagRåby-Rekarne FI5.96/+0.5
JSM-USM17 Göteborg 9-11/8 2019UF17UngdomLängd 3Emelie BiarnerKlippans FK5.74/+1.7
JSM-USM17 Göteborg 9-11/8 2019UF17UngdomLängd 4Tiffanie MagnussonUpsala IF5.71/+0.9
JSM-USM17 Göteborg 9-11/8 2019UF17UngdomLängd 5Tuvalisa RosenquistTjalve IF Norrköping5.69/ -0.6
JSM-USM17 Göteborg 9-11/8 2019UF17UngdomLängd 6Maja PetterssonFIF Gnistan5.38/+1.9
JSM-USM17 Göteborg 9-11/8 2019UF17UngdomTresteg 1Maja ÅskagRåby-Rekarne FI12.69/ +2.0
JSM-USM17 Göteborg 9-11/8 2019UF17UngdomTresteg 2Olivia BojangÖrgryte IS12.32/+0.7
JSM-USM17 Göteborg 9-11/8 2019UF17UngdomTresteg 3Emilia SjöstrandAIK12.09/0.0
JSM-USM17 Göteborg 9-11/8 2019UF17UngdomTresteg 4Tilde GudmundssonIFK Växjö11.99w/+2.7
JSM-USM17 Göteborg 9-11/8 2019UF17UngdomTresteg 5Maja PetterssonFIF Gnistan11.59/0.0
JSM-USM17 Göteborg 9-11/8 2019UF17UngdomTresteg 6Emilia LönnqvistIF Kville10.92/+0.6
JSM-USM17 Göteborg 9-11/8 2019UF17UngdomKula 1Victoria QuainooMalmö AI15.24
JSM-USM17 Göteborg 9-11/8 2019UF17UngdomKula 2Hannah HildingSpårvägens FK14.82
JSM-USM17 Göteborg 9-11/8 2019UF17UngdomKula 3Sophie ReidIK Ymer14.74
JSM-USM17 Göteborg 9-11/8 2019UF17UngdomKula 4Tilde GudmundssonIFK Växjö13.25
JSM-USM17 Göteborg 9-11/8 2019UF17UngdomKula 5Alva SundströmLjungby FIK13.06
JSM-USM17 Göteborg 9-11/8 2019UF17UngdomKula 6Nina PyrellIFK Växjö12.73
JSM-USM17 Göteborg 9-11/8 2019UF17UngdomDiskus 1Amanda FridbergIF Göta Karlstad42.91
JSM-USM17 Göteborg 9-11/8 2019UF17UngdomDiskus 2Nina PyrellIFK Växjö41.69
JSM-USM17 Göteborg 9-11/8 2019UF17UngdomDiskus 3Hillevi CarlssonFalu IK41.45
JSM-USM17 Göteborg 9-11/8 2019UF17UngdomDiskus 4Hannah HildingSpårvägens FK39.56
JSM-USM17 Göteborg 9-11/8 2019UF17UngdomDiskus 5Nova BrideauKalmar SK38.95
JSM-USM17 Göteborg 9-11/8 2019UF17UngdomDiskus 6Felicia Wiberg ErikssonIFK Strömsund36.62
JSM-USM17 Göteborg 9-11/8 2019UF17UngdomSlägga 1Hillevi CarlssonFalu IK61.09
JSM-USM17 Göteborg 9-11/8 2019UF17UngdomSlägga 2Victoria QuainooMalmö AI58.81
JSM-USM17 Göteborg 9-11/8 2019UF17UngdomSlägga 3Emma Holmgren LöfUpsala IF58.12
JSM-USM17 Göteborg 9-11/8 2019UF17UngdomSlägga 4Hannah HildingSpårvägens FK57.57
JSM-USM17 Göteborg 9-11/8 2019UF17UngdomSlägga 5Amanda FridbergIF Göta Karlstad53.32
JSM-USM17 Göteborg 9-11/8 2019UF17UngdomSlägga 6Cajsa AugustssonIK Ymer52.52
JSM-USM17 Göteborg 9-11/8 2019UF17UngdomSpjut 1Amanda RaskBrännans FF46.99
JSM-USM17 Göteborg 9-11/8 2019UF17UngdomSpjut 2Tilda BergströmIFK Sunne46.58
JSM-USM17 Göteborg 9-11/8 2019UF17UngdomSpjut 3Tilde GudmundssonIFK Växjö44.21
JSM-USM17 Göteborg 9-11/8 2019UF17UngdomSpjut 4Hannah HildingSpårvägens FK40.73
JSM-USM17 Göteborg 9-11/8 2019UF17UngdomSpjut 5Sophie ReidIK Ymer40.49
JSM-USM17 Göteborg 9-11/8 2019UF17UngdomSpjut 6Pernilla NorgrenUmedalens IF36.81