Sök i ett eller flera fält nedan. Exempel: Åldersgrupp: Välj "Juniorer" för att få fram ålderskategorin 18-22 år.
Exempel 2: Välj Ullevi FK vid klubb näst längst ner och tryck på "Sök". Då visas först placering, poäng och antal poängplatser följt av de aktiva som tog poäng. Eller sök på "Tävling: ISM Gävle 17-18/2 2018" samt "Klubb: Malmö AI" för att se hur många och vilka topp-6-placeringar MAI tog.
Sammanställd av jonas.hedman@friidrott.se
Plac | Klubb | Poäng | Antal | M | K | M22 | P19 | P17 | K22 | F19 | F17 | P16 | P15 | F16 | F15 |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Malmö AI | 100.5 | 36 | 27.75 | 15 | 5.25 | 6 | 33 | 13.5 |
Tävling | Ute/Inne | Klass | Åldersgr. | Gren | Plac. | name | Klubb | Resultat |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
JSM-USM17 Göteborg 9-11/8 2019 | U | M22 | Junior | 100 m | 6 | Raymond Mpanga | Malmö AI | 10.91 |
JSM-USM17 Göteborg 9-11/8 2019 | U | M22 | Junior | 800 m | 2 | Abubakar Abdullahi | Malmö AI | 1:51.21 |
JSM-USM17 Göteborg 9-11/8 2019 | U | M22 | Junior | 800 m | 3 | Warsame Doley | Malmö AI | 1:53.13 |
JSM-USM17 Göteborg 9-11/8 2019 | U | M22 | Junior | 1500 m | 1 | Abubakar Abdullahi | Malmö AI | 3:56.02 |
JSM-USM17 Göteborg 9-11/8 2019 | U | M22 | Junior | 110 m häck | 1 | Max Hrelja | Malmö AI | 14.09 |
JSM-USM17 Göteborg 9-11/8 2019 | U | M22 | Junior | 400 m häck | 2 | Viktor Bondesson | Malmö AI | 53.42 |
JSM-USM17 Göteborg 9-11/8 2019 | U | M22 | Junior | Stav | 4 | Magnus Herstedt | Malmö AI | 4.53 |
JSM-USM17 Göteborg 9-11/8 2019 | U | M22 | Junior | Tresteg | 2 | Marcus Nyberg | Malmö AI | 15.14/+0.9 |
JSM-USM17 Göteborg 9-11/8 2019 | U | P19 | Junior | 100 m | 3 | Caleb Conable | Malmö AI | 10.94 |
JSM-USM17 Göteborg 9-11/8 2019 | U | P19 | Junior | 100 m | 5 | Max Rosquist-Larsson | Malmö AI | 11.08 |
JSM-USM17 Göteborg 9-11/8 2019 | U | P19 | Junior | 200 m | 2 | Caleb Conable | Malmö AI | 22.13 |
JSM-USM17 Göteborg 9-11/8 2019 | U | P19 | Junior | 110 m häck | 4 | Max Rosquist-Larsson | Malmö AI | 14.93 |
JSM-USM17 Göteborg 9-11/8 2019 | U | P19 | Junior | Höjd | 4 | Samuel Fransson | Malmö AI | 2.00 |
JSM-USM17 Göteborg 9-11/8 2019 | U | P19 | Junior | Tresteg | 4 | Caleb Conable | Malmö AI | 13.47/+0.5 |
JSM-USM17 Göteborg 9-11/8 2019 | U | P17 | Ungdom | 100 m | =6 | Elias Hedner | Malmö AI | 11.28 |
JSM-USM17 Göteborg 9-11/8 2019 | U | P17 | Ungdom | 200 m | 6 | Elias Hedner | Malmö AI | 23.02 |
JSM-USM17 Göteborg 9-11/8 2019 | U | P17 | Ungdom | 400 m | 4 | Andreas Jönsson | Malmö AI | 51.97 |
JSM-USM17 Göteborg 9-11/8 2019 | U | P17 | Ungdom | Kula | 4 | Andreas Henriksson | Malmö AI | 15.23 |
JSM-USM17 Göteborg 9-11/8 2019 | U | P17 | Ungdom | Diskus | 4 | Andreas Henriksson | Malmö AI | 48.70 |
JSM-USM17 Göteborg 9-11/8 2019 | U | K22 | Junior | Kula | 4 | Mathilda Eriksson | Malmö AI | 13.48 |
JSM-USM17 Göteborg 9-11/8 2019 | U | K22 | Junior | Diskus | 2 | Mathilda Eriksson | Malmö AI | 50.46 |
JSM-USM17 Göteborg 9-11/8 2019 | U | F19 | Junior | 100 m | 1 | Wilma Rosenquist | Malmö AI | 11.75w |
JSM-USM17 Göteborg 9-11/8 2019 | U | F19 | Junior | 100 m | 4 | Filippa Sivnert | Malmö AI | 11.99w |
JSM-USM17 Göteborg 9-11/8 2019 | U | F19 | Junior | 200 m | 1 | Wilma Rosenquist | Malmö AI | 24.69 |
JSM-USM17 Göteborg 9-11/8 2019 | U | F19 | Junior | 100 m häck | 4 | Nellie Erlandsson | Malmö AI | 14.56 |
JSM-USM17 Göteborg 9-11/8 2019 | U | F19 | Junior | Stav | 4 | Freja Andersdotter | Malmö AI | 3.62 |
JSM-USM17 Göteborg 9-11/8 2019 | U | F19 | Junior | Längd | 1 | Angel Richmore | Malmö AI | 5.82w/+2.2 |
JSM-USM17 Göteborg 9-11/8 2019 | U | F19 | Junior | Längd | 3 | Nellie Erlandsson | Malmö AI | 5.66w/+2.2 |
JSM-USM17 Göteborg 9-11/8 2019 | U | F19 | Junior | Kula | 5 | Angel Richmore | Malmö AI | 12.39 |
JSM-USM17 Göteborg 9-11/8 2019 | U | F19 | Junior | Spjut | 2 | Erika Wärff | Malmö AI | 43.67 |
JSM-USM17 Göteborg 9-11/8 2019 | U | F19 | Junior | Spjut | 4 | Angel Richmore | Malmö AI | 42.26 |
JSM-USM17 Göteborg 9-11/8 2019 | U | F17 | Ungdom | 100 m | 1 | Nikki Anderberg | Malmö AI | 11.86 |
JSM-USM17 Göteborg 9-11/8 2019 | U | F17 | Ungdom | 100 m | 3 | Olivia Stridh | Malmö AI | 12.32 |
JSM-USM17 Göteborg 9-11/8 2019 | U | F17 | Ungdom | Stav | 3 | Celina Johannsen | Malmö AI | 3.47 |
JSM-USM17 Göteborg 9-11/8 2019 | U | F17 | Ungdom | Kula | 1 | Victoria Quainoo | Malmö AI | 15.24 |
JSM-USM17 Göteborg 9-11/8 2019 | U | F17 | Ungdom | Slägga | 2 | Victoria Quainoo | Malmö AI | 58.81 |