Start Filtrering Smfriidrott.com Friidrott.se

SM-pokalen - filtrering

Sök i ett eller flera fält nedan. Exempel: Åldersgrupp: Välj "Juniorer" för att få fram ålderskategorin 18-22 år.

Exempel 2: Välj Ullevi FK vid klubb näst längst ner och tryck på "Sök". Då visas först placering, poäng och antal poängplatser följt av de aktiva som tog poäng. Eller sök på "Tävling: ISM Gävle 17-18/2 2018" samt "Klubb: Malmö AI" för att se hur många och vilka topp-6-placeringar MAI tog.

Sammanställd av jonas.hedman@friidrott.se

Välj filtrering









Poängtabellen

Aktuell filtrering: 2019, SM terräng Umeå 12-13/10 2019
PlacKlubbPoängAntalMKM22P19P17K22F19F17P16P15F16F15
1Spårvägens FK51.75143911.251.5
2Hälle IF30.587142.250.7560.5
3Sävedalens AIK259362.255.258.5
4Hässelby SK23.259783.751.53
5IFK Umeå22.258964.51.51.25
6Örgryte IS18518
7IFK Lidingö15.758211.25110.5
8Turebergs FK14.7551220.75
9Eskilstuna FI10.25255.25
10Mölndals AIK963.7520.251.751.25
11Västerås FK8.553320.5
12Huddinge AIS7.75243.75
13IFK Växjö6.5313.751.75
14Täby IS5.2515.25
15Högby IF4.530.7530.75
16Hammarby IF4.2532.50.51.25
17FK Studenterna414
18AIK3.7513.75
19Ärla IF2.512.5
20Hovslätts IK2.2512.25
Ängelholms IF2.2512.25
22Dala-Järna IK212
23Sävast Skiteam IF1.7511.75
IS Göta1.7511.75
25Stora Skedvi IK1.511.5
26Flens FS1.2511.25
27KA 2 IF120.750.25
Stockviks SF111
IFK Mora111
Umedalens IF111
31IFK Göteborg0.7510.75
Sundsvalls FI0.7510.75
Kalix SK0.7510.75
34Luleå Gjutarens IF0.2510.25
Luleå FI0.2510.25

Relaterade resultat
TävlingUte/InneKlassÅldersgr.GrenPlac.nameKlubbResultat
SM terräng Umeå 12-13/10 2019UMSenior4 km terräng 1Mohammad RezaSpårvägens FK11:44
SM terräng Umeå 12-13/10 2019UMSenior4 km terräng 2Emil Millán de la OlivaEskilstuna FI11:45
SM terräng Umeå 12-13/10 2019UMSenior4 km terräng 3Daniel LundgrenTurebergs FK11:48
SM terräng Umeå 12-13/10 2019UMSenior4 km terräng 4Emil DanielssonSpårvägens FK11:57
SM terräng Umeå 12-13/10 2019UMSenior4 km terräng 5Simon SundströmIFK Lidingö12:01
SM terräng Umeå 12-13/10 2019UMSenior4 km terräng 6Efrem BrhaneVästerås FK12:02
SM terräng Umeå 12-13/10 2019UMSeniorLag1Spårvägens FK15
SM terräng Umeå 12-13/10 2019UMSeniorLag2Hässelby SK43
SM terräng Umeå 12-13/10 2019UMSeniorLag3IFK Umeå56
SM terräng Umeå 12-13/10 2019UMSeniorLag4Spårvägens FK63
SM terräng Umeå 12-13/10 2019UMSeniorLag5Spårvägens FK81
SM terräng Umeå 12-13/10 2019UMSeniorLag6IFK Växjö82
SM terräng Umeå 12-13/10 2019UMSenior10 km terräng 1Samuel TsegayHälle IF30:48
SM terräng Umeå 12-13/10 2019UMSenior10 km terräng 2Napoleon SolomonTurebergs FK30:55
SM terräng Umeå 12-13/10 2019UMSenior10 km terräng 3Mohammad RezaSpårvägens FK31:01
SM terräng Umeå 12-13/10 2019UMSenior10 km terräng 4Daniel LundgrenTurebergs FK31:06
SM terräng Umeå 12-13/10 2019UMSenior10 km terräng 5Efrem BrhaneVästerås FK31:52
SM terräng Umeå 12-13/10 2019UMSenior10 km terräng 6Archie CasteelSpårvägens FK31:57
SM terräng Umeå 12-13/10 2019UMSeniorLag1Spårvägens FK17
SM terräng Umeå 12-13/10 2019UMSeniorLag2IFK Umeå41
SM terräng Umeå 12-13/10 2019UMSeniorLag3Spårvägens FK42
SM terräng Umeå 12-13/10 2019UMSeniorLag4Sävedalens AIK44
SM terräng Umeå 12-13/10 2019UMSeniorLag5Hässelby SK50
SM terräng Umeå 12-13/10 2019UMSeniorLag6Spårvägens FK61
SM terräng Umeå 12-13/10 2019UKSenior4 km terräng 1Samrawit MengsteabHälle IF13:45
SM terräng Umeå 12-13/10 2019UKSenior4 km terräng 2Sara ChristianssonSävedalens AIK13:46
SM terräng Umeå 12-13/10 2019UKSenior4 km terräng 3Hanna BergströmHuddinge AIS13:57
SM terräng Umeå 12-13/10 2019UKSenior4 km terräng 4Sara HolmgrenÖrgryte IS14:09
SM terräng Umeå 12-13/10 2019UKSenior4 km terräng 5Johanna LarssonÖrgryte IS14:15
SM terräng Umeå 12-13/10 2019UKSenior4 km terräng 6Lisa BergdahlSävedalens AIK14:29
SM terräng Umeå 12-13/10 2019UKSenior10 km terräng 1Samrawit MengsteabHälle IF35:30
SM terräng Umeå 12-13/10 2019UKSenior10 km terräng 2Moa LundgrenIFK Umeå35:38
SM terräng Umeå 12-13/10 2019UKSenior10 km terräng 3Sara HolmgrenÖrgryte IS36:05
SM terräng Umeå 12-13/10 2019UKSenior10 km terräng 4Sanna MustonenHässelby SK36:28
SM terräng Umeå 12-13/10 2019UKSenior10 km terräng 5Johanna LarssonÖrgryte IS37:04
SM terräng Umeå 12-13/10 2019UKSenior10 km terräng 6Charlotte AnderssonIFK Umeå38:02
SM terräng Umeå 12-13/10 2019UKSeniorLag1Örgryte IS16
SM terräng Umeå 12-13/10 2019UKSeniorLag2Hässelby SK29
SM terräng Umeå 12-13/10 2019UKSeniorLag3FK Studenterna46
SM terräng Umeå 12-13/10 2019UM22Junior8 km terräng 1Emil DanielssonSpårvägens FK25:15
SM terräng Umeå 12-13/10 2019UM22Junior8 km terräng 2Sebastian NilssonMölndals AIK25:25
SM terräng Umeå 12-13/10 2019UM22Junior8 km terräng 3Simon SundströmIFK Lidingö25:28
SM terräng Umeå 12-13/10 2019UM22Junior8 km terräng 4Gustav NordlingSpårvägens FK25:58
SM terräng Umeå 12-13/10 2019UM22Junior8 km terräng 5Haben KidaneIFK Lidingö26:00
SM terräng Umeå 12-13/10 2019UM22Junior8 km terräng 6Yassin AbdiHässelby SK26:09
SM terräng Umeå 12-13/10 2019UM22JuniorLag1IFK Lidingö19
SM terräng Umeå 12-13/10 2019UM22JuniorLag2Spårvägens FK20
SM terräng Umeå 12-13/10 2019UM22JuniorLag3Hässelby SK26
SM terräng Umeå 12-13/10 2019UM22JuniorLag4Hälle IF40
SM terräng Umeå 12-13/10 2019UM22JuniorLag5IFK Lidingö57
SM terräng Umeå 12-13/10 2019UM22JuniorLag6Högby IF63
SM terräng Umeå 12-13/10 2019UP19Junior6 km terräng 1Emil Millán de la OlivaEskilstuna FI18:29
SM terräng Umeå 12-13/10 2019UP19Junior6 km terräng 2Omar NuurIFK Växjö18:57
SM terräng Umeå 12-13/10 2019UP19Junior6 km terräng 3Omar IsmailHögby IF19:10
SM terräng Umeå 12-13/10 2019UP19Junior6 km terräng 4Erik JälknäsSävedalens AIK19:42
SM terräng Umeå 12-13/10 2019UP19Junior6 km terräng 5Andreas CarlssonHässelby SK19:47
SM terräng Umeå 12-13/10 2019UP19Junior6 km terräng 6Merhawi SeifuHälle IF19:57
SM terräng Umeå 12-13/10 2019UP17Ungdom4 km terräng 1Sharmarke AhmedHälle IF12:59
SM terräng Umeå 12-13/10 2019UP17Ungdom4 km terräng 2Nils BredinHälle IF13:06
SM terräng Umeå 12-13/10 2019UP17Ungdom4 km terräng 3Anders Danielson FrostDala-Järna IK13:18
SM terräng Umeå 12-13/10 2019UP17Ungdom4 km terräng 4Michael RosenqvistMölndals AIK13:22
SM terräng Umeå 12-13/10 2019UP17Ungdom4 km terräng 5Julius MördrupIFK Lidingö13:25
SM terräng Umeå 12-13/10 2019UP17Ungdom4 km terräng 6Victor WahlgrenMölndals AIK13:37
SM terräng Umeå 12-13/10 2019UP16Ungdom4 km terräng 1Theo MatteiSävast Skiteam IF13:02
SM terräng Umeå 12-13/10 2019UP16Ungdom4 km terräng 2David SteenFlens FS13:24
SM terräng Umeå 12-13/10 2019UP16Ungdom4 km terräng 3Victor BjörkIFK Lidingö13:44
SM terräng Umeå 12-13/10 2019UP16Ungdom4 km terräng 4Filip SvahnSundsvalls FI13:59
SM terräng Umeå 12-13/10 2019UP16Ungdom4 km terräng 5Albin WalleniusVästerås FK14:00
SM terräng Umeå 12-13/10 2019UP16Ungdom4 km terräng 6Carl ErixonMölndals AIK14:26
SM terräng Umeå 12-13/10 2019UP15Ungdom4 km terräng 1Jonathan GrahnMölndals AIK13:37
SM terräng Umeå 12-13/10 2019UP15Ungdom4 km terräng 2Linus JanssonHässelby SK13:47
SM terräng Umeå 12-13/10 2019UP15Ungdom4 km terräng 3Benjamin EdmanUmedalens IF14:04
SM terräng Umeå 12-13/10 2019UP15Ungdom4 km terräng 4Oscar Säfström NiemiKalix SK14:13
SM terräng Umeå 12-13/10 2019UP15Ungdom4 km terräng 5Tobias PetterssonHammarby IF14:15
SM terräng Umeå 12-13/10 2019UP15Ungdom4 km terräng 6Nikolaj RiekkolaLuleå Gjutarens IF14:22
SM terräng Umeå 12-13/10 2019UP15UngdomLag1Hässelby SK23
SM terräng Umeå 12-13/10 2019UP15UngdomLag2IFK Umeå37
SM terräng Umeå 12-13/10 2019UK22Junior6 km terräng 1Sara ChristianssonSävedalens AIK21:13
SM terräng Umeå 12-13/10 2019UK22Junior6 km terräng 2Hanna BergströmHuddinge AIS21:41
SM terräng Umeå 12-13/10 2019UK22Junior6 km terräng 3Moa GålnanderIFK Umeå21:45
SM terräng Umeå 12-13/10 2019UK22Junior6 km terräng 4Sara DädebyHovslätts IK22:55
SM terräng Umeå 12-13/10 2019UK22Junior6 km terräng 5Evelina HenrikssonIFK Umeå23:00
SM terräng Umeå 12-13/10 2019UK22Junior6 km terräng 6Julia SamuelssonHögby IF23:16
SM terräng Umeå 12-13/10 2019UF19Junior4 km terräng 1Emilia LillemoTäby IS14:30
SM terräng Umeå 12-13/10 2019UF19Junior4 km terräng 2Vera SjöbergAIK14:39
SM terräng Umeå 12-13/10 2019UF19Junior4 km terräng 3Elsa WalleniusVästerås FK14:43
SM terräng Umeå 12-13/10 2019UF19Junior4 km terräng 4Ellinor AurellÄngelholms IF15:25
SM terräng Umeå 12-13/10 2019UF19Junior4 km terräng 5Emelie ErikssonStora Skedvi IK15:28
SM terräng Umeå 12-13/10 2019UF19Junior4 km terräng 6Ebba BerglindKA 2 IF15:29
SM terräng Umeå 12-13/10 2019UF17Ungdom4 km terräng 1Lisa WreebySävedalens AIK15:44
SM terräng Umeå 12-13/10 2019UF17Ungdom4 km terräng 2Johanna MickelsÄrla IF15:46
SM terräng Umeå 12-13/10 2019UF17Ungdom4 km terräng 3Emilia BrangefältVästerås FK15:47
SM terräng Umeå 12-13/10 2019UF17Ungdom4 km terräng 4Hanna ÅbergSpårvägens FK16:14
SM terräng Umeå 12-13/10 2019UF17Ungdom4 km terräng 5Stina PetterssonSävedalens AIK16:19
SM terräng Umeå 12-13/10 2019UF17Ungdom4 km terräng 6Ulrika BredinSävedalens AIK16:38
SM terräng Umeå 12-13/10 2019UF17UngdomLag 1Sävedalens AIK45
SM terräng Umeå 12-13/10 2019UF17UngdomLag 2Hammarby IF45
SM terräng Umeå 12-13/10 2019UF17UngdomLag 3Turebergs FK59
SM terräng Umeå 12-13/10 2019UF17UngdomLag 4IFK Umeå84
SM terräng Umeå 12-13/10 2019UF16Ungdom4 km terräng 1Tilde Axelsson FröjdenlundIFK Växjö14:37
SM terräng Umeå 12-13/10 2019UF16Ungdom4 km terräng 2Nora LundinHammarby IF14:39
SM terräng Umeå 12-13/10 2019UF16Ungdom4 km terräng 3Tove EricssonStockviks SF15:07
SM terräng Umeå 12-13/10 2019UF16Ungdom4 km terräng 4Elvira BredinTurebergs FK15:16
SM terräng Umeå 12-13/10 2019UF16Ungdom4 km terräng 5Tilda KnauerHälle IF15:18
SM terräng Umeå 12-13/10 2019UF16Ungdom4 km terräng 6My RundgrenLuleå FI15:28
SM terräng Umeå 12-13/10 2019UF15Ungdom4 km terräng 1Johanna HofvendahlIS Göta14:56
SM terräng Umeå 12-13/10 2019UF15Ungdom4 km terräng 2Alma SvantessonMölndals AIK15:12
SM terräng Umeå 12-13/10 2019UF15Ungdom4 km terräng 3Julia MeijerIFK Mora15:56
SM terräng Umeå 12-13/10 2019UF15Ungdom4 km terräng 4Saga ProvciIFK Göteborg15:58
SM terräng Umeå 12-13/10 2019UF15Ungdom4 km terräng 5Estelle StrandIFK Lidingö16:07
SM terräng Umeå 12-13/10 2019UF15Ungdom4 km terräng 6Hilda LindellKA 2 IF16:14