Start Filtrering Smfriidrott.com Friidrott.se

SM-pokalen - filtrering

Sök i ett eller flera fält nedan. Exempel: Åldersgrupp: Välj "Juniorer" för att få fram ålderskategorin 18-22 år.

Exempel 2: Välj Ullevi FK vid klubb näst längst ner och tryck på "Sök". Då visas först placering, poäng och antal poängplatser följt av de aktiva som tog poäng. Eller sök på "Tävling: ISM Gävle 17-18/2 2018" samt "Klubb: Malmö AI" för att se hur många och vilka topp-6-placeringar MAI tog.

Sammanställd av jonas.hedman@friidrott.se

Välj filtrering









Poängtabellen

Aktuell filtrering: 2020, ISM Växjö 22-23/2 2020
PlacKlubbPoängAntalMKM22P19P17K22F19F17P16P15F16F15
1Spårvägens FK65163431
2Hässelby SK62174517
3Örgryte IS44102420
Ullevi FK44122222
5Malmö AI4072317
6Turebergs FK3461519
7Hammarby IF307237
8KFUM Örebro237419
9Upsala IF209812
10Västerås FK185711
Sävedalens AIK184711
12Hälle IF14314
13Athletics 24Seven SK12257
14Falkenbergs IK11211
15IFK Växjö10482
16Högby IF9245
Täby IS939
IF Göta Karlstad949
19Falu IK717
F Stenungsunds FI717
21Eskilstuna FI6351
22IFK Helsingborg525
Kils AIK515
Ängelholms IF515
Råby-Rekarne FI515
IK Ymer5232
27Linköpings GIF414
Lidköpings IS414
IFK Göteborg414
Huddinge AIS414
IFK Umeå414
32Wärnamo SK313
IFK Lund313
Gefle IF313
Åsbro GoIF313
Kyrkhults SK313
37Tjalve IF Norrköping212
Mölndals AIK212
Trångsvikens IF212
Hellas FK212
AIK212
42FK Studenterna111
IF Kville111
Sundsvalls FI111
Heleneholms IF111
IK Orient111
IFK Trelleborg111

Relaterade resultat
TävlingUte/InneKlassÅldersgr.GrenPlac.nameKlubbResultat
ISM Växjö 22-23/2 2020IMSenior60 m 1Emmanuel DawlsonHammarby IF6.73
ISM Växjö 22-23/2 2020IMSenior60 m 2Odain RoseSpårvägens FK6.74
ISM Växjö 22-23/2 2020IMSenior60 m 3Tom Kling-BaptisteHuddinge AIS6.76
ISM Växjö 22-23/2 2020IMSenior60 m 4Thomas JonesKyrkhults SK6.78
ISM Växjö 22-23/2 2020IMSenior60 m 5Grigorios KyriakoudisHässelby SK6.83
ISM Växjö 22-23/2 2020IMSenior60 m 6Stefan TärnhuvudSundsvalls FI6.84
ISM Växjö 22-23/2 2020IMSenior200 m 1Carl BengtströmÖrgryte IS21.26
ISM Växjö 22-23/2 2020IMSenior200 m 2Erik AnnerfalkUllevi FK21.64
ISM Växjö 22-23/2 2020IMSenior200 m 3Dennis OtienoHammarby IF21.80
ISM Växjö 22-23/2 2020IMSenior200 m 4Anders PihlbladKFUM Örebro22.12
ISM Växjö 22-23/2 2020IMSenior200 m 5Desmond RogoAIK22.63
ISM Växjö 22-23/2 2020IMSenior400 m 1Emil JohanssonTurebergs FK47.76
ISM Växjö 22-23/2 2020IMSenior400 m 2Hampus WidlundIFK Växjö48.37
ISM Växjö 22-23/2 2020IMSenior400 m 3Johan ClaesonLinköpings GIF48.39
ISM Växjö 22-23/2 2020IMSenior400 m 4Martin SelinUllevi FK50.58
ISM Växjö 22-23/2 2020IMSenior800 m 1Andreas KramerSävedalens AIK1:47.66
ISM Växjö 22-23/2 2020IMSenior800 m 2Joakim AnderssonSpårvägens FK1:48.52
ISM Växjö 22-23/2 2020IMSenior800 m 3Robin RohlénIFK Umeå1:48.72
ISM Växjö 22-23/2 2020IMSenior800 m 4Berhe KidaneEskilstuna FI1:51.11
ISM Växjö 22-23/2 2020IMSenior800 m 5Felix FrancoisÖrgryte IS1:51.21
ISM Växjö 22-23/2 2020IMSenior800 m 6Anton PerssonHässelby SK1:52.22
ISM Växjö 22-23/2 2020IMSenior1500 m 1Johan RogestedtF Stenungsunds FI3:50.40
ISM Växjö 22-23/2 2020IMSenior1500 m 2Efrem BrhaneVästerås FK3:51.17
ISM Växjö 22-23/2 2020IMSenior1500 m 3Omar IsmailHögby IF3:52.49
ISM Växjö 22-23/2 2020IMSenior1500 m 4Elmar EngholmHässelby SK3:52.85
ISM Växjö 22-23/2 2020IMSenior1500 m 5Alexander NilssonMölndals AIK3:54.15
ISM Växjö 22-23/2 2020IMSenior1500 m 6Mattias OhlssonHeleneholms IF3:55.17
ISM Växjö 22-23/2 2020IMSenior3000 m 1Andreas AlmgrenTurebergs FK7:48.34
ISM Växjö 22-23/2 2020IMSenior3000 m 2Kalle BerglundSpårvägens FK7:57.78
ISM Växjö 22-23/2 2020IMSenior3000 m 3Mohammad RezaSpårvägens FK8:07.01
ISM Växjö 22-23/2 2020IMSenior3000 m 4Emil DanielssonSpårvägens FK8:08.16
ISM Växjö 22-23/2 2020IMSenior3000 m 5Emil Millán de la OlivaEskilstuna FI8:09.43
ISM Växjö 22-23/2 2020IMSenior3000 m 6Gustav NordlingSpårvägens FK8:16.42
ISM Växjö 22-23/2 2020IMSenior60 m häck 1Max HreljaMalmö AI7.75
ISM Växjö 22-23/2 2020IMSenior60 m häck 2Jonathan HolmHammarby IF7.87
ISM Växjö 22-23/2 2020IMSenior60 m häck 3Filip BjörklundÖrgryte IS7.94
ISM Växjö 22-23/2 2020IMSenior60 m häck 4Hampus WidlundIFK Växjö7.94
ISM Växjö 22-23/2 2020IMSenior60 m häck 5Amir ShakerHammarby IF7.97
ISM Växjö 22-23/2 2020IMSenior60 m häck 6Marvin TaySpårvägens FK8.01
ISM Växjö 22-23/2 2020IMSeniorHöjd 1Emil UhlinFalu IK2.12
ISM Växjö 22-23/2 2020IMSeniorHöjd 2Melwin Lycke HolmKils AIK2.10
ISM Växjö 22-23/2 2020IMSeniorHöjd 3Oskar LundqvistUpsala IF2.08
ISM Växjö 22-23/2 2020IMSeniorHöjd 4Herman OlvikUllevi FK2.05
ISM Växjö 22-23/2 2020IMSeniorHöjd 5Joakim WadsteinTjalve IF Norrköping2.05
ISM Växjö 22-23/2 2020IMSeniorHöjd 6Oliver EricssonUpsala IF2.05
ISM Växjö 22-23/2 2020IMSeniorStav 1Melker Svärd JacobssonÖrgryte IS5.50
ISM Växjö 22-23/2 2020IMSeniorStav 2Simon ThorHässelby SK5.07
ISM Växjö 22-23/2 2020IMSeniorStav 3Robin JacobssonUllevi FK5.07
ISM Växjö 22-23/2 2020IMSeniorStav 4Oscar JansonUllevi FK5.07
ISM Växjö 22-23/2 2020IMSeniorStav 5Carl StensonHellas FK4.88
ISM Växjö 22-23/2 2020IMSeniorStav 6Rasmus CarlssonKFUM Örebro4.77
ISM Växjö 22-23/2 2020IMSeniorLängd 1Thobias MontlerMalmö AI8.22
ISM Växjö 22-23/2 2020IMSeniorLängd 2Jesper HellströmHässelby SK7.57
ISM Växjö 22-23/2 2020IMSeniorLängd 3Fredrik SamuelssonHässelby SK7.42
ISM Växjö 22-23/2 2020IMSeniorLängd 4Andreas CarlssonIK Ymer7.34
ISM Växjö 22-23/2 2020IMSeniorLängd 5Patric HjortVästerås FK7.20
ISM Växjö 22-23/2 2020IMSeniorLängd 6Andreas GustafssonUpsala IF7.18
ISM Växjö 22-23/2 2020IMSeniorTresteg 1Jesper HellströmHässelby SK16.36
ISM Växjö 22-23/2 2020IMSeniorTresteg 2Erik EhrlinHammarby IF15.78
ISM Växjö 22-23/2 2020IMSeniorTresteg 3Artur EngströmÖrgryte IS15.30
ISM Växjö 22-23/2 2020IMSeniorTresteg 4Gustaf BålströmUllevi FK15.07
ISM Växjö 22-23/2 2020IMSeniorTresteg 5Marcus NybergMalmö AI15.05
ISM Växjö 22-23/2 2020IMSeniorTresteg 6Markus LundborgUllevi FK14.96
ISM Växjö 22-23/2 2020IMSeniorKula 1Wictor PeterssonMalmö AI20.89
ISM Växjö 22-23/2 2020IMSeniorKula 2Viktor GardenkransAthletics 24Seven SK18.89
ISM Växjö 22-23/2 2020IMSeniorKula 3Gabriel HeenHässelby SK18.06
ISM Växjö 22-23/2 2020IMSeniorKula 4Simon PetterssonHässelby SK16.73
ISM Växjö 22-23/2 2020IMSeniorKula 5Niklas LindstedtHässelby SK16.61
ISM Växjö 22-23/2 2020IMSeniorKula 6Arvid Mägi TheorinIF Kville16.53
ISM Växjö 22-23/2 2020IMSeniorVikt 1Elias HåkanssonSpårvägens FK22.55
ISM Växjö 22-23/2 2020IMSeniorVikt 2Ragnar CarlssonHässelby SK22.29
ISM Växjö 22-23/2 2020IMSeniorVikt 3Simon PetterssonHässelby SK20.12
ISM Växjö 22-23/2 2020IMSeniorVikt 4Ivar MoisanderSpårvägens FK19.01
ISM Växjö 22-23/2 2020IMSeniorVikt 5Alexander LarssonUpsala IF18.99
ISM Växjö 22-23/2 2020IMSeniorVikt 6Karl LudvikTurebergs FK17.16
ISM Växjö 22-23/2 2020IKSenior60 m 1Filippa SivnertMalmö AI7.38
ISM Växjö 22-23/2 2020IKSenior60 m 2Elin ÖstlundKFUM Örebro7.38
ISM Växjö 22-23/2 2020IKSenior60 m 3Irene EkelundSpårvägens FK7.42
ISM Växjö 22-23/2 2020IKSenior60 m 4Maja AlmgrenTäby IS7.48
ISM Växjö 22-23/2 2020IKSenior60 m 5Jessica ÖstlundHässelby SK7.53
ISM Växjö 22-23/2 2020IKSenior60 m 6Emma JanssonKFUM Örebro7.60
ISM Växjö 22-23/2 2020IKSenior200 m 1Moa HjelmerSpårvägens FK23.52
ISM Växjö 22-23/2 2020IKSenior200 m 2Lisa LiljaUllevi FK23.62
ISM Växjö 22-23/2 2020IKSenior200 m 3Elin ÖstlundKFUM Örebro23.74
ISM Växjö 22-23/2 2020IKSenior200 m 4Daniella BuskMalmö AI24.28
ISM Växjö 22-23/2 2020IKSenior200 m 5Emma JanssonKFUM Örebro24.70
ISM Växjö 22-23/2 2020IKSenior200 m 6Pernilla NilssonIFK Trelleborg25.03
ISM Växjö 22-23/2 2020IKSenior400 m 1Moa HjelmerSpårvägens FK54.53
ISM Växjö 22-23/2 2020IKSenior400 m 2Matilda HellqvistUllevi FK54.83
ISM Växjö 22-23/2 2020IKSenior400 m 3Lovisa LindeTäby IS55.31
ISM Växjö 22-23/2 2020IKSenior400 m 4Klara HelanderUpsala IF55.58
ISM Växjö 22-23/2 2020IKSenior400 m 5Ebba SvantessonUpsala IF56.13
ISM Växjö 22-23/2 2020IKSenior400 m 6Vendela RydbäckIFK Växjö56.65
ISM Växjö 22-23/2 2020IKSenior800 m 1Rebecca HögbergKFUM Örebro2:12.09
ISM Växjö 22-23/2 2020IKSenior800 m 2Ellinor AurellÄngelholms IF2:12.32
ISM Växjö 22-23/2 2020IKSenior800 m 3Madeleine Björlin-DelmarIFK Göteborg2:13.02
ISM Växjö 22-23/2 2020IKSenior800 m 4Klara FrihÅsbro GoIF2:13.85
ISM Växjö 22-23/2 2020IKSenior800 m 5Greta GrazianiTäby IS2:14.76
ISM Växjö 22-23/2 2020IKSenior800 m 6Alice Magnell MillánEskilstuna FI2:15.03
ISM Växjö 22-23/2 2020IKSenior1500 m 1Hanna HermanssonTurebergs FK4:17.22
ISM Växjö 22-23/2 2020IKSenior1500 m 2Samrawit MengsteabHälle IF4:18.45
ISM Växjö 22-23/2 2020IKSenior1500 m 3Linn SöderholmSävedalens AIK4:30.17
ISM Växjö 22-23/2 2020IKSenior1500 m 4Elsa WalleniusVästerås FK4:36.70
ISM Växjö 22-23/2 2020IKSenior1500 m 5Elin MarcussonTrångsvikens IF4:36.91
ISM Växjö 22-23/2 2020IKSenior1500 m 6Johanna LarssonÖrgryte IS4:39.41
ISM Växjö 22-23/2 2020IKSenior3000 m 1Samrawit MengsteabHälle IF9:46.00
ISM Växjö 22-23/2 2020IKSenior3000 m 2Hanna HermanssonTurebergs FK9:46.40
ISM Växjö 22-23/2 2020IKSenior3000 m 3Sara ChristianssonSävedalens AIK9:48.52
ISM Växjö 22-23/2 2020IKSenior3000 m 4Anastasia DenisovaSävedalens AIK9:52.98
ISM Växjö 22-23/2 2020IKSenior3000 m 5Linn NilssonHälle IF9:54.18
ISM Växjö 22-23/2 2020IKSenior3000 m 6Johanna SalminenFK Studenterna10:09.13
ISM Växjö 22-23/2 2020IKSenior60 m häck 1Tilde JohanssonFalkenbergs IK8.29
ISM Växjö 22-23/2 2020IKSenior60 m häck 2Lovisa KarlssonHögby IF8.35
ISM Växjö 22-23/2 2020IKSenior60 m häck 3Amanda HolmbergLidköpings IS8.45
ISM Växjö 22-23/2 2020IKSenior60 m häck 4Maja MaunsbachIFK Lund8.53
ISM Växjö 22-23/2 2020IKSenior60 m häck 5Julia WennerstenIK Ymer8.55
ISM Växjö 22-23/2 2020IKSenior60 m häck 6Malin SkogströmHässelby SK8.63
ISM Växjö 22-23/2 2020IKSeniorHöjd 1Bianca SalmingTurebergs FK1.87
ISM Växjö 22-23/2 2020IKSeniorHöjd 2Sofie SkoogIF Göta Karlstad1.85
ISM Växjö 22-23/2 2020IKSeniorHöjd 3Maja NilssonÖrgryte IS1.82
ISM Växjö 22-23/2 2020IKSeniorHöjd 4Louise EkmanGefle IF1.82
ISM Växjö 22-23/2 2020IKSeniorHöjd 5Lovisa ÖstervallUpsala IF1.74
ISM Växjö 22-23/2 2020IKSeniorHöjd 6Evelina ErlandssonIF Göta Karlstad1.74
ISM Växjö 22-23/2 2020IKSeniorStav 1Angelica BengtssonHässelby SK4.74
ISM Växjö 22-23/2 2020IKSeniorStav 2Michaela MeijerÖrgryte IS4.38
ISM Växjö 22-23/2 2020IKSeniorStav 3Linnea JönssonIFK Helsingborg4.18
ISM Växjö 22-23/2 2020IKSeniorStav 4Ellen OlssonWärnamo SK4.11
ISM Växjö 22-23/2 2020IKSeniorStav 5Hanna JanssonUllevi FK4.04
ISM Växjö 22-23/2 2020IKSeniorStav 6Gabriella JönssonIFK Helsingborg4.04
ISM Växjö 22-23/2 2020IKSeniorLängd 1Khaddi SagniaUllevi FK6.57
ISM Växjö 22-23/2 2020IKSeniorLängd 2Malin MarmbrandtVästerås FK6.24
ISM Växjö 22-23/2 2020IKSeniorLängd 3Tilde JohanssonFalkenbergs IK6.19
ISM Växjö 22-23/2 2020IKSeniorLängd 4Jenny LestanderÖrgryte IS6.17
ISM Växjö 22-23/2 2020IKSeniorLängd 5Erica JarderIF Göta Karlstad6.15
ISM Växjö 22-23/2 2020IKSeniorLängd 6Kaiza KarlénIF Göta Karlstad6.11
ISM Växjö 22-23/2 2020IKSeniorTresteg 1Rebecka AbrahamssonÖrgryte IS13.31
ISM Växjö 22-23/2 2020IKSeniorTresteg 2Maja ÅskagRåby-Rekarne FI13.29
ISM Växjö 22-23/2 2020IKSeniorTresteg 3Aina GriksaiteSpårvägens FK13.23
ISM Växjö 22-23/2 2020IKSeniorTresteg 4Malin MarmbrandtVästerås FK12.99
ISM Växjö 22-23/2 2020IKSeniorTresteg 5Jasmin SabirHammarby IF12.41
ISM Växjö 22-23/2 2020IKSeniorTresteg 6Amanda HjalmarssonIFK Växjö12.26
ISM Växjö 22-23/2 2020IKSeniorKula 1Fanny RoosAthletics 24Seven SK17.92
ISM Växjö 22-23/2 2020IKSeniorKula 2Frida ÅkerströmHässelby SK16.36
ISM Växjö 22-23/2 2020IKSeniorKula 3Ásdís Hjálmsdóttir AnnerudSpårvägens FK16.14
ISM Växjö 22-23/2 2020IKSeniorKula 4Caisa-Marie LindforsUpsala IF15.73
ISM Växjö 22-23/2 2020IKSeniorKula 5Axelina JohanssonHässelby SK15.51
ISM Växjö 22-23/2 2020IKSeniorKula 6Maria NilssonIK Orient15.10
ISM Växjö 22-23/2 2020IKSeniorVikt 1Ida StormMalmö AI23.23
ISM Växjö 22-23/2 2020IKSeniorVikt 2Grete AhlbergHammarby IF19.82
ISM Växjö 22-23/2 2020IKSeniorVikt 3Eleni LarssonSpårvägens FK19.54
ISM Växjö 22-23/2 2020IKSeniorVikt 4Tracey AnderssonUllevi FK19.01
ISM Växjö 22-23/2 2020IKSeniorVikt 5Linnea JönssonUpsala IF17.98
ISM Växjö 22-23/2 2020IKSeniorVikt 6Rebecka HallerthSpårvägens FK17.43