Start Filtrering Smfriidrott.com Friidrott.se

SM-pokalen - filtrering

Sök i ett eller flera fält nedan. Exempel: Åldersgrupp: Välj "Juniorer" för att få fram ålderskategorin 18-22 år.

Exempel 2: Välj Ullevi FK vid klubb näst längst ner och tryck på "Sök". Då visas först placering, poäng och antal poängplatser följt av de aktiva som tog poäng. Eller sök på "Tävling: ISM Gävle 17-18/2 2018" samt "Klubb: Malmö AI" för att se hur många och vilka topp-6-placeringar MAI tog.

Sammanställd av jonas.hedman@friidrott.se

Välj filtrering









Poängtabellen

Aktuell filtrering: 2020, SM stafett Göteborg 12-13/9 2020
PlacKlubbPoängAntalMKM22P19P17K22F19F17P16P15F16F15
1Malmö AI52.751412129972.51.25
2Örgryte IS45187714.251.5310.510.75
3Göteborgs KIK33.57111210.5
4Ullevi FK32.571456.755.251.5
5Mölndals AIK31.514431.57.53.55.252.252.50.51.5
6IFK Göteborg28.512113641.7511.75
7Spårvägens FK28.256205.253
8Sävedalens AIK23.256571.50.755.253.75
9Hässelby SK20.5912313.51
10IF Göta Karlstad19.55163.5
11Hammarby IF10.54370.5
12IFK Lidingö10.2543.755.251.25
13IK Lerum FI9.5490.5
14Turebergs FK8.25235.25
15Bromma IF7.254241.25
16Danderyds SK6.75351.75
17Hälle IF4231
Upsala IF431.51.51
IFK Växjö4231
20Mälarhöjdens IK3.7513.75
Västerås FK3.7523.75
IF Kville3.7513.75
23IFK Lund3.5221.5
24KA 2 IF2.2512.25
25Huddinge AIS222
Glanshammars IF212
Vallentuna FK212
Gefle IF221.50.5
29Hanvikens SK121
IF Hagen111
31Åhus FIK0.7510.75
32IK Orient0.510.5
33Falkenbergs IK0.2510.25

Relaterade resultat
TävlingUte/InneKlassÅldersgr.GrenPlac.nameKlubbResultat
SM stafett Göteborg 12-13/9 2020UMSenior4x100 m 1Ullevi FK40.45
SM stafett Göteborg 12-13/9 2020UMSenior4x100 m 2Malmö AI40.56
SM stafett Göteborg 12-13/9 2020UMSenior4x100 m 3Örgryte IS40.59
SM stafett Göteborg 12-13/9 2020UMSenior4x100 m 4Hässelby SK41.95
SM stafett Göteborg 12-13/9 2020UMSenior4x100 m 5Malmö AI43.11
SM stafett Göteborg 12-13/9 2020UMSenior4x100 m 6IFK Göteborg44.81
SM stafett Göteborg 12-13/9 2020UMSenior4x400 m 1Ullevi FK3:14.12
SM stafett Göteborg 12-13/9 2020UMSenior4x400 m 2Malmö AI3:14.31
SM stafett Göteborg 12-13/9 2020UMSenior4x400 m 3Spårvägens FK3:16.17
SM stafett Göteborg 12-13/9 2020UMSenior4x400 m 4Turebergs FK3:17.53
SM stafett Göteborg 12-13/9 2020UMSenior4x800 m 1Spårvägens FK7:34.64
SM stafett Göteborg 12-13/9 2020UMSenior4x800 m 2Hässelby SK7:42.85
SM stafett Göteborg 12-13/9 2020UMSenior4x800 m 3Mölndals AIK7:58.82
SM stafett Göteborg 12-13/9 2020UMSenior4x800 m 4Örgryte IS8:38.16
SM stafett Göteborg 12-13/9 2020UMSenior4x1500 m 1Spårvägens FK15:27.55
SM stafett Göteborg 12-13/9 2020UMSenior4x1500 m 2Sävedalens AIK15:40.06
SM stafett Göteborg 12-13/9 2020UMSenior4x1500 m 3Hässelby SK15:43.69
SM stafett Göteborg 12-13/9 2020UMSenior4x1500 m 4Hälle IF15:46.14
SM stafett Göteborg 12-13/9 2020UMSenior4x1500 m 5Spårvägens FK16:18.69
SM stafett Göteborg 12-13/9 2020UKSenior4x100 m 1Malmö AI45.05
SM stafett Göteborg 12-13/9 2020UKSenior4x100 m 2Ullevi FK46.92
SM stafett Göteborg 12-13/9 2020UKSenior4x100 m 3IF Göta Karlstad47.08
SM stafett Göteborg 12-13/9 2020UKSenior4x100 m 4Örgryte IS48.03
SM stafett Göteborg 12-13/9 2020UKSenior4x100 m 5IFK Lund48.24
SM stafett Göteborg 12-13/9 2020UKSenior4x100 m 6Mölndals AIK48.37
SM stafett Göteborg 12-13/9 2020UKSenior4x400 m 1IF Göta Karlstad3:47.79
SM stafett Göteborg 12-13/9 2020UKSenior4x400 m 2Malmö AI3:52.31
SM stafett Göteborg 12-13/9 2020UKSenior4x400 m 3IFK Göteborg4:15.66
SM stafett Göteborg 12-13/9 2020UKSenior4x800 m 1Göteborgs KIK9:08.27
SM stafett Göteborg 12-13/9 2020UKSenior4x800 m 2IF Göta Karlstad9:10.34
SM stafett Göteborg 12-13/9 2020UKSenior4x800 m 3IFK Göteborg9:10.60
SM stafett Göteborg 12-13/9 2020UKSenior4x800 m 4Hammarby IF9:34.12
SM stafett Göteborg 12-13/9 2020UKSenior4x800 m 5Mölndals AIK9:34.82
SM stafett Göteborg 12-13/9 2020UKSenior4x800 m 6Örgryte IS10:29.48
SM stafett Göteborg 12-13/9 2020UKSenior3x1500 m 1Sävedalens AIK14:01.90
SM stafett Göteborg 12-13/9 2020UKSenior3x1500 m 2IFK Göteborg14:18.85
SM stafett Göteborg 12-13/9 2020UKSenior3x1500 m 3Göteborgs KIK14:25.08
SM stafett Göteborg 12-13/9 2020UKSenior3x1500 m 4Örgryte IS15:34.61
SM stafett Göteborg 12-13/9 2020UM22Junior4x100 m 1Örgryte IS41.95
SM stafett Göteborg 12-13/9 2020UM22Junior4x100 m 2Ullevi FK43.49
SM stafett Göteborg 12-13/9 2020UM22Junior4x100 m 3Örgryte IS44.99
SM stafett Göteborg 12-13/9 2020UM22Junior4x100 m 4IFK Göteborg45.15
SM stafett Göteborg 12-13/9 2020UM22Junior4x100 m 5Mölndals AIK45.24
SM stafett Göteborg 12-13/9 2020UM22Junior3x400 m 1Turebergs FK2:30.08
SM stafett Göteborg 12-13/9 2020UM22Junior3x400 m 2IFK Göteborg2:31.43
SM stafett Göteborg 12-13/9 2020UM22Junior3x400 m 3Ullevi FK2:31.51
SM stafett Göteborg 12-13/9 2020UM22Junior3x400 m 4Örgryte IS2:32.74
SM stafett Göteborg 12-13/9 2020UM22Junior3x400 m 5Sävedalens AIK2:47.68
SM stafett Göteborg 12-13/9 2020UM22Junior3x800 m 1Spårvägens FK5:55.95
SM stafett Göteborg 12-13/9 2020UM22Junior3x800 m 2Örgryte IS6:10.19
SM stafett Göteborg 12-13/9 2020UP19Junior4x100 m 1Ullevi FK41.30
SM stafett Göteborg 12-13/9 2020UP19Junior4x100 m 2Malmö AI42.07
SM stafett Göteborg 12-13/9 2020UP19Junior4x100 m 3IFK Växjö43.13
SM stafett Göteborg 12-13/9 2020UP19Junior4x100 m 4Mölndals AIK43.25
SM stafett Göteborg 12-13/9 2020UP19Junior4x100 m 5Västerås FK44.34
SM stafett Göteborg 12-13/9 2020UP19Junior1000 m stafett 1Malmö AI1:59.30
SM stafett Göteborg 12-13/9 2020UP19Junior1000 m stafett 2IF Kville2:02.02
SM stafett Göteborg 12-13/9 2020UP19Junior1000 m stafett 3Spårvägens FK2:02.32
SM stafett Göteborg 12-13/9 2020UP19Junior1000 m stafett 4Västerås FK2:05.71
SM stafett Göteborg 12-13/9 2020UP19Junior1000 m stafett 5Örgryte IS2:07.40
SM stafett Göteborg 12-13/9 2020UP19Junior1000 m stafett 6Åhus FIK2:09.43
SM stafett Göteborg 12-13/9 2020UP19Junior3x800 m 1Mölndals AIK5:58.99
SM stafett Göteborg 12-13/9 2020UP19Junior3x800 m 2IFK Lidingö6:00.84
SM stafett Göteborg 12-13/9 2020UP19Junior3x800 m 3Hässelby SK6:04.08
SM stafett Göteborg 12-13/9 2020UP19Junior3x800 m 4KA 2 IF6:15.22
SM stafett Göteborg 12-13/9 2020UP19Junior3x800 m 5Gefle IF6:34.87
SM stafett Göteborg 12-13/9 2020UP19Junior3x800 m 6Sävedalens AIK6:43.70
SM stafett Göteborg 12-13/9 2020UP17Ungdom4x100 m 1Hammarby IF42.64
SM stafett Göteborg 12-13/9 2020UP17Ungdom4x100 m 2Örgryte IS43.56
SM stafett Göteborg 12-13/9 2020UP17Ungdom4x100 m 3Bromma IF43.79
SM stafett Göteborg 12-13/9 2020UP17Ungdom4x100 m 4Ullevi FK43.95
SM stafett Göteborg 12-13/9 2020UP17Ungdom4x100 m 5Huddinge AIS44.39
SM stafett Göteborg 12-13/9 2020UP17Ungdom4x100 m 6Hässelby SK44.72
SM stafett Göteborg 12-13/9 2020UP17Ungdom4x100 m 7Hanvikens SK44.78
SM stafett Göteborg 12-13/9 2020UP17Ungdom1000 m stafett 1Hammarby IF1:56.89
SM stafett Göteborg 12-13/9 2020UP17Ungdom1000 m stafett 2Danderyds SK2:00.43
SM stafett Göteborg 12-13/9 2020UP17Ungdom1000 m stafett 3IFK Göteborg2:00.84
SM stafett Göteborg 12-13/9 2020UP17Ungdom1000 m stafett 4IFK Lund2:02.11
SM stafett Göteborg 12-13/9 2020UP17Ungdom1000 m stafett 5Huddinge AIS2:02.65
SM stafett Göteborg 12-13/9 2020UP17Ungdom1000 m stafett 6Örgryte IS2:03.27
SM stafett Göteborg 12-13/9 2020UP17Ungdom3x800 m 1Mölndals AIK6:00.27
SM stafett Göteborg 12-13/9 2020UP17Ungdom3x800 m 2Danderyds SK6:03.80
SM stafett Göteborg 12-13/9 2020UP17Ungdom3x800 m 3IFK Göteborg6:06.68
SM stafett Göteborg 12-13/9 2020UP17Ungdom3x800 m 4Upsala IF6:09.25
SM stafett Göteborg 12-13/9 2020UP17Ungdom3x800 m 5Hälle IF6:13.68
SM stafett Göteborg 12-13/9 2020UP17Ungdom3x800 m 6Hässelby SK6:15.92
SM stafett Göteborg 12-13/9 2020UP15Ungdom4x80 m 1Malmö AI34.91
SM stafett Göteborg 12-13/9 2020UP15Ungdom4x80 m 2Bromma IF36.09
SM stafett Göteborg 12-13/9 2020UP15Ungdom4x80 m 3IFK Göteborg36.65
SM stafett Göteborg 12-13/9 2020UP15Ungdom4x80 m 4Örgryte IS38.02
SM stafett Göteborg 12-13/9 2020UP15Ungdom4x80 m 5Gefle IF38.31
SM stafett Göteborg 12-13/9 2020UP15Ungdom4x80 m 6Mölndals AIK38.81
SM stafett Göteborg 12-13/9 2020UP15Ungdom3x800 m 1Danderyds SK6:31.81
SM stafett Göteborg 12-13/9 2020UP15Ungdom3x800 m 2IFK Lidingö6:35.26
SM stafett Göteborg 12-13/9 2020UP15Ungdom3x800 m 3Hässelby SK6:38.92
SM stafett Göteborg 12-13/9 2020UP15Ungdom3x800 m 4Malmö AI6:41.92
SM stafett Göteborg 12-13/9 2020UP15Ungdom3x800 m 5IK Lerum FI6:50.96
SM stafett Göteborg 12-13/9 2020UP15Ungdom3x800 m 6Mölndals AIK7:09.54
SM stafett Göteborg 12-13/9 2020UK22Junior4x100 m 1Sävedalens AIK48.44
SM stafett Göteborg 12-13/9 2020UK22Junior4x100 m 2Örgryte IS50.37
SM stafett Göteborg 12-13/9 2020UK22Junior4x100 m 3Göteborgs KIK50.88
SM stafett Göteborg 12-13/9 2020UK22Junior3x400 m 1Göteborgs KIK3:05.94
SM stafett Göteborg 12-13/9 2020UK22Junior3x400 m 2Örgryte IS3:15.35
SM stafett Göteborg 12-13/9 2020UK22Junior3x800 m 1Mölndals AIK7:26.52
SM stafett Göteborg 12-13/9 2020UK22Junior3x800 m 2Göteborgs KIK7:39.46
SM stafett Göteborg 12-13/9 2020UK22Junior3x800 m 3Örgryte IS8:41.23
SM stafett Göteborg 12-13/9 2020UF19Junior4x100 m 1Malmö AI45.83
SM stafett Göteborg 12-13/9 2020UF19Junior4x100 m 2Mälarhöjdens IK49.96
SM stafett Göteborg 12-13/9 2020UF19Junior4x100 m 3IK Lerum FI50.78
SM stafett Göteborg 12-13/9 2020UF19Junior4x100 m 4Mölndals AIK1:28.68
SM stafett Göteborg 12-13/9 2020UF19Junior1000 m stafett 1Göteborgs KIK2:17.22
SM stafett Göteborg 12-13/9 2020UF19Junior1000 m stafett 2Malmö AI2:18.94
SM stafett Göteborg 12-13/9 2020UF19Junior1000 m stafett 3IK Lerum FI2:22.06
SM stafett Göteborg 12-13/9 2020UF19Junior3x800 m 1Göteborgs KIK7:07.00
SM stafett Göteborg 12-13/9 2020UF19Junior3x800 m 2Sävedalens AIK7:07.58
SM stafett Göteborg 12-13/9 2020UF19Junior3x800 m 3IK Lerum FI8:17.71
SM stafett Göteborg 12-13/9 2020UF17Ungdom4x100 m 1Malmö AI47.50
SM stafett Göteborg 12-13/9 2020UF17Ungdom4x100 m 2Hässelby SK48.38
SM stafett Göteborg 12-13/9 2020UF17Ungdom4x100 m 3Glanshammars IF48.92
SM stafett Göteborg 12-13/9 2020UF17Ungdom4x100 m 4Bromma IF49.40
SM stafett Göteborg 12-13/9 2020UF17Ungdom4x100 m 5Hanvikens SK50.91
SM stafett Göteborg 12-13/9 2020UF17Ungdom4x100 m 6Örgryte IS51.00
SM stafett Göteborg 12-13/9 2020UF17Ungdom1000 m stafett 1Malmö AI2:15.18
SM stafett Göteborg 12-13/9 2020UF17Ungdom1000 m stafett 2Bromma IF2:18.23
SM stafett Göteborg 12-13/9 2020UF17Ungdom1000 m stafett =3IFK Lidingö2:18.28
SM stafett Göteborg 12-13/9 2020UF17Ungdom1000 m stafett =3IFK Göteborg2:18.28
SM stafett Göteborg 12-13/9 2020UF17Ungdom1000 m stafett 5Hässelby SK2:18.59
SM stafett Göteborg 12-13/9 2020UF17Ungdom1000 m stafett 6Örgryte IS2:19.70
SM stafett Göteborg 12-13/9 2020UF17Ungdom3x800 m 1IFK Lidingö7:09.46
SM stafett Göteborg 12-13/9 2020UF17Ungdom3x800 m 2Mölndals AIK7:10.43
SM stafett Göteborg 12-13/9 2020UF17Ungdom3x800 m 3Vallentuna FK7:11.63
SM stafett Göteborg 12-13/9 2020UF17Ungdom3x800 m 4Upsala IF7:13.43
SM stafett Göteborg 12-13/9 2020UF17Ungdom3x800 m 5IFK Växjö7:20.64
SM stafett Göteborg 12-13/9 2020UF17Ungdom3x800 m 6Hammarby IF7:21.80
SM stafett Göteborg 12-13/9 2020UF15Ungdom4x80 m 1IF Göta Karlstad39.72
SM stafett Göteborg 12-13/9 2020UF15Ungdom4x80 m 2Malmö AI40.41
SM stafett Göteborg 12-13/9 2020UF15Ungdom4x80 m 3IF Hagen40.86
SM stafett Göteborg 12-13/9 2020UF15Ungdom4x80 m 4Mölndals AIK41.00
SM stafett Göteborg 12-13/9 2020UF15Ungdom4x80 m 5IK Orient41.74
SM stafett Göteborg 12-13/9 2020UF15Ungdom4x80 m 6Falkenbergs IK41.91
SM stafett Göteborg 12-13/9 2020UF15Ungdom3x800 m 1IF Göta Karlstad7:07.12
SM stafett Göteborg 12-13/9 2020UF15Ungdom3x800 m 2IFK Göteborg7:09.28
SM stafett Göteborg 12-13/9 2020UF15Ungdom3x800 m 3Upsala IF7:12.69
SM stafett Göteborg 12-13/9 2020UF15Ungdom3x800 m 4Mölndals AIK7:16.85
SM stafett Göteborg 12-13/9 2020UF15Ungdom3x800 m 5IFK Göteborg7:56.22