Start Filtrering Smfriidrott.com Friidrott.se

SM-pokalen - filtrering

Sök i ett eller flera fält nedan. Exempel: Åldersgrupp: Välj "Juniorer" för att få fram ålderskategorin 18-22 år.

Exempel 2: Välj Ullevi FK vid klubb näst längst ner och tryck på "Sök". Då visas först placering, poäng och antal poängplatser följt av de aktiva som tog poäng. Eller sök på "Tävling: ISM Gävle 17-18/2 2018" samt "Klubb: Malmö AI" för att se hur många och vilka topp-6-placeringar MAI tog.

Sammanställd av jonas.hedman@friidrott.se

Välj filtrering









Poängtabellen

Aktuell filtrering: 2020, SM terräng Vällingby 24-25/10 2020
PlacKlubbPoängAntalMKM22P19P17K22F19F17P16P15F16F15
1Hälle IF61.75159335.258.25240.25
2Hässelby SK54.251714139915.251.50.750.75
3Spårvägens FK42.25132732.2563.50.5
4Sävedalens AIK2710212.2530.250.5
5Eskilstuna FI20.256171.51.75
6Mölndals AIK13.57350.7521.751
7IFK Umeå13.256562.25
8IFK Göteborg10551.52.251.25
9Upsala IF8453
Göteborg-Majorna OK838
11Borlänge LK7.2523.53.75
12Västerås FK725.251.75
13IS Göta6.75251.75
14IFK Lidingö5.2525.25
15Hammarby IF525
16Turebergs FK4.522.52
17IF Göta Karlstad4.25231.25
18Trångsvikens IF3.7513.75
Göteborgs KIK3.7523.75
20KFUM Örebro313
Örgryte IS323
Högby IF313
Trollhättans SOK313
24IF Skade2.512.5
Kalmar OK2.512.5
26Ängelholms IF1.2511.25
IF Hallby1.2511.25
28Alingsås IF111
IFK Mora111
Huddinge AIS111
KA 2 IF111
Genarps IF111
LK Roslagen111
34OK Ravinen0.7510.75
Gefle IF0.7510.75
Ljungby FIK0.7510.75
Vallentuna FK0.7510.75
38Sundsvalls FI0.510.5
Tullinge FI0.510.5
IK Lerum FI0.510.5
41Enhörna IF0.2510.25
Trollhättan FIK0.2510.25

Relaterade resultat
TävlingUte/InneKlassÅldersgr.GrenPlac.nameKlubbResultat
SM terräng Vällingby 24-25/10 2020UMSenior4 km terräng 1Mohammad RezaSpårvägens FK12:00
SM terräng Vällingby 24-25/10 2020UMSenior4 km terräng 2Emil Millán de la OlivaEskilstuna FI12:02
SM terräng Vällingby 24-25/10 2020UMSenior4 km terräng 3Emil DanielssonSpårvägens FK12:05
SM terräng Vällingby 24-25/10 2020UMSenior4 km terräng 4Robin RohlénIFK Umeå12:06
SM terräng Vällingby 24-25/10 2020UMSenior4 km terräng 5Elmar EngholmHässelby SK12:07
SM terräng Vällingby 24-25/10 2020UMSenior4 km terräng 6Axel DjurbergHässelby SK12:10
SM terräng Vällingby 24-25/10 2020UMSeniorLag1Spårvägens FK23
SM terräng Vällingby 24-25/10 2020UMSeniorLag2Hässelby SK42
SM terräng Vällingby 24-25/10 2020UMSeniorLag3Eskilstuna FI49
SM terräng Vällingby 24-25/10 2020UMSeniorLag4KFUM Örebro53
SM terräng Vällingby 24-25/10 2020UMSeniorLag5IFK Göteborg54
SM terräng Vällingby 24-25/10 2020UMSeniorLag6IFK Umeå78
SM terräng Vällingby 24-25/10 2020UMSenior10 km terräng 1Samuel TsegayHälle IF30:46
SM terräng Vällingby 24-25/10 2020UMSenior10 km terräng 2Samuel RussomIS Göta30:53
SM terräng Vällingby 24-25/10 2020UMSenior10 km terräng 3Emil Millán de la OlivaEskilstuna FI31:22
SM terräng Vällingby 24-25/10 2020UMSenior10 km terräng 4Jonas LeanderssonIF Göta Karlstad31:33
SM terräng Vällingby 24-25/10 2020UMSenior10 km terräng 5Emil DanielssonSpårvägens FK31:46
SM terräng Vällingby 24-25/10 2020UMSenior10 km terräng 6Elmar EngholmHässelby SK31:49
SM terräng Vällingby 24-25/10 2020UMSeniorLag1Spårvägens FK31
SM terräng Vällingby 24-25/10 2020UMSeniorLag2Hässelby SK60
SM terräng Vällingby 24-25/10 2020UMSeniorLag3Eskilstuna FI63
SM terräng Vällingby 24-25/10 2020UMSeniorLag4IFK Göteborg66
SM terräng Vällingby 24-25/10 2020UMSeniorLag5Hälle IF66
SM terräng Vällingby 24-25/10 2020UMSeniorLag6IFK Umeå71
SM terräng Vällingby 24-25/10 2020UKSenior4 km terräng 1Meraf BahtaHälle IF13:38
SM terräng Vällingby 24-25/10 2020UKSenior4 km terräng 2Samrawit MengsteabHälle IF13:54
SM terräng Vällingby 24-25/10 2020UKSenior4 km terräng 3Anastasia DenisovaSävedalens AIK13:55
SM terräng Vällingby 24-25/10 2020UKSenior4 km terräng 4Lina StrandGöteborg-Majorna OK14:09
SM terräng Vällingby 24-25/10 2020UKSenior4 km terräng 5Sara ChristianssonSävedalens AIK14:12
SM terräng Vällingby 24-25/10 2020UKSenior4 km terräng 6Moa EnmarkGöteborg-Majorna OK14:13
SM terräng Vällingby 24-25/10 2020UKSeniorLag1Hälle IF10
SM terräng Vällingby 24-25/10 2020UKSeniorLag2Sävedalens AIK29
SM terräng Vällingby 24-25/10 2020UKSeniorLag3Göteborg-Majorna OK47
SM terräng Vällingby 24-25/10 2020UKSeniorLag4Hässelby SK48
SM terräng Vällingby 24-25/10 2020UKSeniorLag5Örgryte IS63
SM terräng Vällingby 24-25/10 2020UKSeniorLag6Spårvägens FK75
SM terräng Vällingby 24-25/10 2020UKSenior10 km terräng 1Meraf BahtaHälle IF35:00
SM terräng Vällingby 24-25/10 2020UKSenior10 km terräng 2Sarah LahtiHässelby SK35:05
SM terräng Vällingby 24-25/10 2020UKSenior10 km terräng 3Anastasia DenisovaSävedalens AIK36:28
SM terräng Vällingby 24-25/10 2020UKSenior10 km terräng 4Sara ChristianssonSävedalens AIK36:37
SM terräng Vällingby 24-25/10 2020UKSenior10 km terräng 5Charlotte AnderssonIFK Umeå36:57
SM terräng Vällingby 24-25/10 2020UKSenior10 km terräng 6Hanna LindholmHuddinge AIS37:01
SM terräng Vällingby 24-25/10 2020UKSeniorLag1Hälle IF17
SM terräng Vällingby 24-25/10 2020UKSeniorLag2Hässelby SK25
SM terräng Vällingby 24-25/10 2020UKSeniorLag3IFK Umeå30
SM terräng Vällingby 24-25/10 2020UKSeniorLag4Sävedalens AIK42
SM terräng Vällingby 24-25/10 2020UKSeniorLag5Spårvägens FK66
SM terräng Vällingby 24-25/10 2020UKSeniorLag6Örgryte IS72
SM terräng Vällingby 24-25/10 2020UM22Junior8 km terräng 1Samuel FitsumbrhanHälle IF25:41
SM terräng Vällingby 24-25/10 2020UM22Junior8 km terräng 2Axel DjurbergHässelby SK25:47
SM terräng Vällingby 24-25/10 2020UM22Junior8 km terräng 3Miguel PalmMölndals AIK25:47
SM terräng Vällingby 24-25/10 2020UM22Junior8 km terräng 4Leo MagnussonSävedalens AIK25:58
SM terräng Vällingby 24-25/10 2020UM22Junior8 km terräng 5Simon SundströmIFK Lidingö26:02
SM terräng Vällingby 24-25/10 2020UM22Junior8 km terräng 6Axel GranqvistOK Ravinen26:13
SM terräng Vällingby 24-25/10 2020UM22JuniorLag1Hässelby SK41
SM terräng Vällingby 24-25/10 2020UM22JuniorLag2IFK Lidingö44
SM terräng Vällingby 24-25/10 2020UM22JuniorLag3Högby IF49
SM terräng Vällingby 24-25/10 2020UM22JuniorLag4Spårvägens FK75
SM terräng Vällingby 24-25/10 2020UP19Junior6 km terräng 1Sharmarke AhmedHälle IF19:54
SM terräng Vällingby 24-25/10 2020UP19Junior6 km terräng 2Andreas CarlssonHässelby SK20:03
SM terräng Vällingby 24-25/10 2020UP19Junior6 km terräng 3Nils BredinHälle IF20:05
SM terräng Vällingby 24-25/10 2020UP19Junior6 km terräng 4Oskar PalmSpårvägens FK20:26
SM terräng Vällingby 24-25/10 2020UP19Junior6 km terräng 5Linus Agervig KristianssonIFK Göteborg20:37
SM terräng Vällingby 24-25/10 2020UP19Junior6 km terräng 6Jimmy ÖhmanGefle IF20:42
SM terräng Vällingby 24-25/10 2020UP19JuniorLag1Hässelby SK26
SM terräng Vällingby 24-25/10 2020UP19JuniorLag2Spårvägens FK49
SM terräng Vällingby 24-25/10 2020UP19JuniorLag3Sävedalens AIK55
SM terräng Vällingby 24-25/10 2020UP17Ungdom4 km terräng 1Mattias ÖstbergBorlänge LK13:07
SM terräng Vällingby 24-25/10 2020UP17Ungdom4 km terräng 2Hugo UnossonKalmar OK13:16
SM terräng Vällingby 24-25/10 2020UP17Ungdom4 km terräng 3Jonatan LamySpårvägens FK13:16
SM terräng Vällingby 24-25/10 2020UP17Ungdom4 km terräng 4Carl ErixonMölndals AIK13:26
SM terräng Vällingby 24-25/10 2020UP17Ungdom4 km terräng 5Albin GezeliusIFK Mora13:43
SM terräng Vällingby 24-25/10 2020UP17Ungdom4 km terräng 6Filip SvahnSundsvalls FI13:46
SM terräng Vällingby 24-25/10 2020UP17UngdomLag 1Mölndals AIK24
SM terräng Vällingby 24-25/10 2020UP17UngdomLag 2Turebergs FK68
SM terräng Vällingby 24-25/10 2020UP17UngdomLag 3Hälle IF70
SM terräng Vällingby 24-25/10 2020UP17UngdomLag 4Spårvägens FK77
SM terräng Vällingby 24-25/10 2020UP17UngdomLag 5Hässelby SK78
SM terräng Vällingby 24-25/10 2020UP16Ungdom4 km terräng 1Jonathan GrahnMölndals AIK12:49
SM terräng Vällingby 24-25/10 2020UP16Ungdom4 km terräng 2Gabriel ClaessonIF Hallby13:13
SM terräng Vällingby 24-25/10 2020UP16Ungdom4 km terräng 3Edvin NilssonLK Roslagen13:17
SM terräng Vällingby 24-25/10 2020UP16Ungdom4 km terräng 4Linus JanssonHässelby SK13:30
SM terräng Vällingby 24-25/10 2020UP16Ungdom4 km terräng 5Nils OlssonIK Lerum FI13:42
SM terräng Vällingby 24-25/10 2020UP16Ungdom4 km terräng 6Jonas MagnussonHälle IF13:45
SM terräng Vällingby 24-25/10 2020UP15Ungdom4 km terräng 1Markus AnderssonVästerås FK13:16
SM terräng Vällingby 24-25/10 2020UP15Ungdom4 km terräng 2Noah KrikströmÄngelholms IF13:25
SM terräng Vällingby 24-25/10 2020UP15Ungdom4 km terräng 3Sander Petri BereGenarps IF13:32
SM terräng Vällingby 24-25/10 2020UP15Ungdom4 km terräng 4Samuel BerhaneHässelby SK13:41
SM terräng Vällingby 24-25/10 2020UP15Ungdom4 km terräng 5Milian HentschkeTullinge FI13:43
SM terräng Vällingby 24-25/10 2020UP15Ungdom4 km terräng 6Adam SörqvistSävedalens AIK13:56
SM terräng Vällingby 24-25/10 2020UK22Junior6 km terräng 1Linnéa SennströmHässelby SK22:09
SM terräng Vällingby 24-25/10 2020UK22Junior6 km terräng 2Elin MarkussonTrångsvikens IF22:50
SM terräng Vällingby 24-25/10 2020UK22Junior6 km terräng 3Ida Agervig KristianssonTrollhättans SOK23:07
SM terräng Vällingby 24-25/10 2020UK22Junior6 km terräng 4Evelina HenrikssonIFK Umeå23:23
SM terräng Vällingby 24-25/10 2020UK22Junior6 km terräng 5Malin DahlbäckEskilstuna FI23:42
SM terräng Vällingby 24-25/10 2020UK22Junior6 km terräng 6Alice GrebergMölndals AIK24:04
SM terräng Vällingby 24-25/10 2020UF19Junior4 km terräng 1Elsa WalleniusVästerås FK14:34
SM terräng Vällingby 24-25/10 2020UF19Junior4 km terräng 2Tilda ÖstbergBorlänge LK14:45
SM terräng Vällingby 24-25/10 2020UF19Junior4 km terräng 3Julia NielsenGöteborgs KIK14:49
SM terräng Vällingby 24-25/10 2020UF19Junior4 km terräng 4Malin Agervig KristianssonIFK Göteborg14:52
SM terräng Vällingby 24-25/10 2020UF19Junior4 km terräng 5Lovisa BivstedtHässelby SK15:13
SM terräng Vällingby 24-25/10 2020UF19Junior4 km terräng 6Wilma NielsenGöteborgs KIK15:37
SM terräng Vällingby 24-25/10 2020UF17Ungdom4 km terräng 1Nora LundinHammarby IF14:16
SM terräng Vällingby 24-25/10 2020UF17Ungdom4 km terräng 2Alva Malmsten NilssonIF Skade14:46
SM terräng Vällingby 24-25/10 2020UF17Ungdom4 km terräng 3Elvira BredinTurebergs FK14:48
SM terräng Vällingby 24-25/10 2020UF17Ungdom4 km terräng 4Filippa HägglundUpsala IF14:57
SM terräng Vällingby 24-25/10 2020UF17Ungdom4 km terräng 5Tilda KnauerHälle IF15:01
SM terräng Vällingby 24-25/10 2020UF17Ungdom4 km terräng 6Julia SvennbladHälle IF15:21
SM terräng Vällingby 24-25/10 2020UF17UngdomLag 1Upsala IF39
SM terräng Vällingby 24-25/10 2020UF17UngdomLag 2Hälle IF43
SM terräng Vällingby 24-25/10 2020UF17UngdomLag 3Mölndals AIK48
SM terräng Vällingby 24-25/10 2020UF17UngdomLag 4Hammarby IF55
SM terräng Vällingby 24-25/10 2020UF16Ungdom4 km terräng 1Johanna HofvendahlIS Göta15:06
SM terräng Vällingby 24-25/10 2020UF16Ungdom4 km terräng 2Saga ProvciIFK Göteborg15:22
SM terräng Vällingby 24-25/10 2020UF16Ungdom4 km terräng 3Alma SvantessonMölndals AIK15:32
SM terräng Vällingby 24-25/10 2020UF16Ungdom4 km terräng 4Elina HellgrenVallentuna FK15:37
SM terräng Vällingby 24-25/10 2020UF16Ungdom4 km terräng 5Filippa BergsmanSpårvägens FK15:41
SM terräng Vällingby 24-25/10 2020UF16Ungdom4 km terräng 6Klara BorgEnhörna IF15:49
SM terräng Vällingby 24-25/10 2020UF15Ungdom4 km terräng 1Alice Magnell MillánEskilstuna FI14:31
SM terräng Vällingby 24-25/10 2020UF15Ungdom4 km terräng 2Lowa BranthUpsala IF14:40
SM terräng Vällingby 24-25/10 2020UF15Ungdom4 km terräng 3Paulina HultbergAlingsås IF14:42
SM terräng Vällingby 24-25/10 2020UF15Ungdom4 km terräng 4Ebba CronholmLjungby FIK15:14
SM terräng Vällingby 24-25/10 2020UF15Ungdom4 km terräng 5Maud De ConinckSävedalens AIK15:20
SM terräng Vällingby 24-25/10 2020UF15Ungdom4 km terräng 6Alva BjörkTrollhättan FIK15:36
SM terräng Vällingby 24-25/10 2020UF15UngdomLag1Upsala IF31
SM terräng Vällingby 24-25/10 2020UF15UngdomLag2IF Göta Karlstad59
SM terräng Vällingby 24-25/10 2020UF15UngdomLag3KA 2 IF66