Sök i ett eller flera fält nedan. Exempel: Åldersgrupp: Välj "Juniorer" för att få fram ålderskategorin 18-22 år.
Exempel 2: Välj Ullevi FK vid klubb näst längst ner och tryck på "Sök". Då visas först placering, poäng och antal poängplatser följt av de aktiva som tog poäng. Eller sök på "Tävling: ISM Gävle 17-18/2 2018" samt "Klubb: Malmö AI" för att se hur många och vilka topp-6-placeringar MAI tog.
Sammanställd av jonas.hedman@friidrott.se
Plac | Klubb | Poäng | Antal | M | K | M22 | P19 | P17 | K22 | F19 | F17 | P16 | P15 | F16 | F15 |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Hässelby SK | 138.75 | 42 | 42 | 15.75 | 48.75 | 32.25 | ||||||||
2 | Malmö AI | 98.25 | 29 | 26.25 | 6 | 36 | 30 | ||||||||
3 | Turebergs FK | 80.25 | 28 | 9 | 51 | 5.25 | 15 | ||||||||
4 | Hammarby IF | 72 | 24 | 53.25 | 18.75 | ||||||||||
5 | Mölndals AIK | 68.25 | 24 | 12.75 | 25.5 | 20.25 | 9.75 | ||||||||
6 | Upsala IF | 66.75 | 22 | 10.5 | 6.75 | 16.5 | 33 | ||||||||
7 | Örgryte IS | 63.75 | 20 | 35.25 | 12 | 9 | 7.5 | ||||||||
8 | Ullevi FK | 53.25 | 19 | 30.75 | 9.75 | 4.5 | 8.25 | ||||||||
9 | IF Göta Karlstad | 52.5 | 19 | 6 | 3 | 13.5 | 30 | ||||||||
10 | IFK Växjö | 46.5 | 12 | 37.5 | 6 | 3 | |||||||||
11 | Västerås FK | 44.25 | 15 | 17.25 | 17.25 | 9.75 | |||||||||
12 | Täby IS | 41.25 | 13 | 3.75 | 5.25 | 32.25 | |||||||||
13 | Spårvägens FK | 38.25 | 15 | 21.75 | 8.25 | 8.25 | |||||||||
14 | Hälle IF | 32.25 | 9 | 0.75 | 18 | 13.5 | |||||||||
15 | KFUM Örebro | 30.75 | 12 | 6 | 22.5 | 2.25 | |||||||||
16 | Huddinge AIS | 30 | 13 | 5.25 | 12 | 9 | 3.75 | ||||||||
17 | Tjalve FIF | 26.25 | 11 | 16.5 | 1.5 | 8.25 | |||||||||
18 | Bromma IF | 24.75 | 10 | 14.25 | 10.5 | ||||||||||
19 | IFK Helsingborg | 23.25 | 6 | 10.5 | 12.75 | ||||||||||
20 | Sävedalens AIK | 22.5 | 7 | 18.75 | 3.75 | ||||||||||
21 | IFK Lidingö | 21.75 | 8 | 10.5 | 5.25 | 3.75 | 2.25 | ||||||||
22 | IK Ymer | 21 | 6 | 3.75 | 7.5 | 9.75 | |||||||||
23 | Högby IF | 20.25 | 6 | 12.75 | 5.25 | 2.25 | |||||||||
24 | Hovslätts IK | 18 | 7 | 12 | 6 | ||||||||||
25 | Skellefteå AIK | 15 | 5 | 12.75 | 2.25 | ||||||||||
IFK Umeå | 15 | 6 | 5.25 | 9.75 | |||||||||||
27 | Glanshammars IF | 14.25 | 3 | 14.25 | |||||||||||
28 | Göteborgs KIK | 13.5 | 4 | 10.5 | 3 | ||||||||||
29 | Kalmar SK | 12.75 | 3 | 5.25 | 5.25 | 2.25 | |||||||||
30 | IF Kville | 12 | 5 | 5.25 | 1.5 | 5.25 | |||||||||
31 | Tyresö FK | 10.5 | 2 | 10.5 | |||||||||||
32 | Ljungby FIK | 9.75 | 3 | 9.75 | |||||||||||
33 | Eslövs AI | 9 | 3 | 5.25 | 2.25 | 1.5 | |||||||||
34 | Hellas FK | 8.25 | 3 | 5.25 | 3 | ||||||||||
Kvarnsvedens GoIF | 8.25 | 4 | 3 | 5.25 | |||||||||||
Falu IK | 8.25 | 3 | 3 | 5.25 | |||||||||||
37 | Rehns BK | 7.5 | 2 | 7.5 | |||||||||||
Marieby GIF | 7.5 | 2 | 7.5 | ||||||||||||
39 | Dala-Järna IK | 6.75 | 2 | 6.75 | |||||||||||
Motala AIF | 6.75 | 2 | 1.5 | 5.25 | |||||||||||
IFK Mora | 6.75 | 4 | 0.75 | 2.25 | 3.75 | ||||||||||
42 | IFK Lund | 6 | 2 | 6 | |||||||||||
Åtvidabergs IF | 6 | 2 | 6 | ||||||||||||
Skene SoIS | 6 | 3 | 3.75 | 1.5 | 0.75 | ||||||||||
45 | Estuna IF | 5.25 | 1 | 5.25 | |||||||||||
SK Bore | 5.25 | 3 | 3 | 2.25 | |||||||||||
IS Göta | 5.25 | 2 | 3 | 2.25 | |||||||||||
Ängelholms IF | 5.25 | 2 | 5.25 | ||||||||||||
Säffle FIK | 5.25 | 1 | 5.25 | ||||||||||||
50 | Stocksäters IF | 4.5 | 2 | 4.5 | |||||||||||
Trollhättan FIK | 4.5 | 2 | 1.5 | 3 | |||||||||||
Råby-Rekarne FIF | 4.5 | 2 | 4.5 | ||||||||||||
53 | IK Orient | 3.75 | 3 | 2.25 | 1.5 | ||||||||||
Heleneholms IF | 3.75 | 1 | 3.75 | ||||||||||||
FIK Färjestaden | 3.75 | 2 | 3.75 | ||||||||||||
Linköpings GIF | 3.75 | 3 | 3.75 | ||||||||||||
Mälarhöjdens IK | 3.75 | 2 | 3.75 | ||||||||||||
Haparanda SKT | 3.75 | 2 | 2.25 | 1.5 | |||||||||||
IK Heros | 3.75 | 1 | 3.75 | ||||||||||||
60 | KA 2 IF | 3 | 2 | 2.25 | 0.75 | ||||||||||
Nyköpings BIS | 3 | 1 | 3 | ||||||||||||
Ystads IF | 3 | 2 | 3 | ||||||||||||
Kiruna Skidor | 3 | 3 | 3 | ||||||||||||
Eskilstuna FI | 3 | 1 | 3 | ||||||||||||
65 | Strands IF | 2.25 | 1 | 2.25 | |||||||||||
Apladalens LK | 2.25 | 1 | 2.25 | ||||||||||||
OK Ravinen | 2.25 | 1 | 2.25 | ||||||||||||
IKHP Huskvarna | 2.25 | 1 | 2.25 | ||||||||||||
69 | F Stenungsunds FI | 1.5 | 1 | 1.5 | |||||||||||
Söderhamns IF | 1.5 | 1 | 1.5 | ||||||||||||
Alunda SK | 1.5 | 1 | 1.5 | ||||||||||||
IFK Halmstad | 1.5 | 1 | 1.5 | ||||||||||||
IK Lerum FI | 1.5 | 1 | 1.5 | ||||||||||||
Löparnas vänner IF | 1.5 | 1 | 1.5 | ||||||||||||
75 | Enhörna IF | 0.75 | 1 | 0.75 | |||||||||||
Mariestads AIF | 0.75 | 1 | 0.75 | ||||||||||||
Luleå FIF | 0.75 | 1 | 0.75 | ||||||||||||
Järvsö IF | 0.75 | 1 | 0.75 | ||||||||||||
Bollnäs FIK | 0.75 | 1 | 0.75 | ||||||||||||
IK Sisu | 0.75 | 1 | 0.75 | ||||||||||||
Lidköpings IS | 0.75 | 1 | 0.75 | ||||||||||||
Ärla IF | 0.75 | 1 | 0.75 | ||||||||||||
Eksjö Södra IK | 0.75 | 1 | 0.75 | ||||||||||||
Götlunda IF | 0.75 | 1 | 0.75 |
Tävling | Ute/Inne | Klass | Åldersgr. | Gren | Plac. | name | Klubb | Resultat |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
SM terräng Höganäs 23-24/10 2021 | U | M22 | Junior | 8 km terräng | 1 | Omar Nuur | IFK Växjö | 24:17 |
SM terräng Höganäs 23-24/10 2021 | U | M22 | Junior | 8 km terräng | 2 | Omar Ismail | Högby IF | 24:22 |
SM terräng Höganäs 23-24/10 2021 | U | M22 | Junior | 8 km terräng | 3 | August Mollén | Tjalve FIF | 24:25 |
SM terräng Höganäs 23-24/10 2021 | U | M22 | Junior | 8 km terräng | 4 | Axel Granqvist | OK Ravinen | 24:31 |
SM terräng Höganäs 23-24/10 2021 | U | M22 | Junior | 8 km terräng | 5 | Axel Djurberg | Hässelby SK | 24:37 |
SM terräng Höganäs 23-24/10 2021 | U | M22 | Junior | 8 km terräng | 6 | Felix Axelsson | Hälle IF | 24:43 |
SM terräng Höganäs 23-24/10 2021 | U | P19 | Junior | 6 km terräng | 1 | Sharmarke Ahmed | Hälle IF | 18:37 |
SM terräng Höganäs 23-24/10 2021 | U | P19 | Junior | 6 km terräng | 2 | Yohannes Kiflay | Hässelby SK | 18:42 |
SM terräng Höganäs 23-24/10 2021 | U | P19 | Junior | 6 km terräng | 3 | Anders Danielson Frost | Dala-Järna IK | 18:49 |
SM terräng Höganäs 23-24/10 2021 | U | P19 | Junior | 6 km terräng | 4 | Arvid Backteman | Sävedalens AIK | 18:52 |
SM terräng Höganäs 23-24/10 2021 | U | P19 | Junior | 6 km terräng | 5 | Wilhelm Bergentz | KFUM Örebro | 18:55 |
SM terräng Höganäs 23-24/10 2021 | U | P19 | Junior | 6 km terräng | 6 | Albin Gezelius | IFK Mora | 19:09 |
SM terräng Höganäs 23-24/10 2021 | U | P19 | Junior | Lag | 1 | KFUM Örebro | 25 | |
SM terräng Höganäs 23-24/10 2021 | U | P19 | Junior | Lag | 2 | Mölndals AIK | 48 | |
SM terräng Höganäs 23-24/10 2021 | U | P19 | Junior | Lag | 3 | Hässelby SK | 55 | |
SM terräng Höganäs 23-24/10 2021 | U | K22 | Junior | 8 km terräng | 1 | Emilia Lillemo | Täby IS | 27:36 |
SM terräng Höganäs 23-24/10 2021 | U | K22 | Junior | 8 km terräng | 2 | Linnéa Sennström | Hässelby SK | 27:58 |
SM terräng Höganäs 23-24/10 2021 | U | K22 | Junior | 8 km terräng | 3 | Evelina Henriksson | IFK Umeå | 28:37 |
SM terräng Höganäs 23-24/10 2021 | U | K22 | Junior | 8 km terräng | 4 | Vilma von Krusenstierna | IS Göta | 29:24 |
SM terräng Höganäs 23-24/10 2021 | U | K22 | Junior | 8 km terräng | 5 | Elin Marcusson | Hässelby SK | 29:36 |
SM terräng Höganäs 23-24/10 2021 | U | K22 | Junior | 8 km terräng | 6 | Sara Dädeby | Mölndals AIK | 30:04 |
SM terräng Höganäs 23-24/10 2021 | U | F19 | Junior | 4 km terräng | 1 | Nora Lundin | Hammarby IF | 20:38 |
SM terräng Höganäs 23-24/10 2021 | U | F19 | Junior | 4 km terräng | 2 | Julia Svennblad | Hälle IF | 21:22 |
SM terräng Höganäs 23-24/10 2021 | U | F19 | Junior | 4 km terräng | 3 | Elvira Bredin | Turebergs FK | 21:24 |
SM terräng Höganäs 23-24/10 2021 | U | F19 | Junior | 4 km terräng | 4 | Filippa Hägglund | Upsala IF | 21:41 |
SM terräng Höganäs 23-24/10 2021 | U | F19 | Junior | 4 km terräng | 5 | Lykke Sjöbeck | Ystads IF | 22:12 |
SM terräng Höganäs 23-24/10 2021 | U | F19 | Junior | 4 km terräng | 6 | Erika Åkesson | Skene SoIS | 22:28 |
JSM-USM15 Linköping 20-22/8 2021 | U | M22 | Junior | 100 m | 1 | Thomas Jones | IFK Växjö | 10.71 |
JSM-USM15 Linköping 20-22/8 2021 | U | M22 | Junior | 100 m | 2 | Omar Chaaban | IFK Helsingborg | 11.04 |
JSM-USM15 Linköping 20-22/8 2021 | U | M22 | Junior | 100 m | 3 | Oliwer Danielsson | Ullevi FK | 11.06 |
JSM-USM15 Linköping 20-22/8 2021 | U | M22 | Junior | 100 m | 4 | Tyresse Bobbert | Hovslätts IK | 11.07 |
JSM-USM15 Linköping 20-22/8 2021 | U | M22 | Junior | 100 m | 5 | Lucas Bolin | Ullevi FK | 11.11 |
JSM-USM15 Linköping 20-22/8 2021 | U | M22 | Junior | 100 m | 6 | Amir Musa | KFUM Örebro | 11.16 |
JSM-USM15 Linköping 20-22/8 2021 | U | M22 | Junior | 200 m | 1 | Carl Bengtström | Örgryte IS | 20.99 |
JSM-USM15 Linköping 20-22/8 2021 | U | M22 | Junior | 200 m | 2 | Kasper Kadestål | Malmö AI | 21.50 |
JSM-USM15 Linköping 20-22/8 2021 | U | M22 | Junior | 200 m | 3 | Tyresse Bobbert | Hovslätts IK | 22.15 |
JSM-USM15 Linköping 20-22/8 2021 | U | M22 | Junior | 200 m | 4 | Alexander Andreasson | Örgryte IS | 22.34 |
JSM-USM15 Linköping 20-22/8 2021 | U | M22 | Junior | 200 m | 5 | Omar Chaaban | IFK Helsingborg | 22.35 |
JSM-USM15 Linköping 20-22/8 2021 | U | M22 | Junior | 200 m | 6 | Jacob Helsing | IK Orient | 22.63 |
JSM-USM15 Linköping 20-22/8 2021 | U | M22 | Junior | 400 m | 1 | Gustav Gahne | Hässelby SK | 47.96 |
JSM-USM15 Linköping 20-22/8 2021 | U | M22 | Junior | 400 m | 2 | Johan Claeson | IFK Växjö | 48.23 |
JSM-USM15 Linköping 20-22/8 2021 | U | M22 | Junior | 400 m | 3 | Karl Wållgren | Örgryte IS | 48.37 |
JSM-USM15 Linköping 20-22/8 2021 | U | M22 | Junior | 400 m | 4 | Simon Martinsson | Malmö AI | 49.40 |
JSM-USM15 Linköping 20-22/8 2021 | U | M22 | Junior | 400 m | 5 | Jacob Helsing | IK Orient | 49.40 |
JSM-USM15 Linköping 20-22/8 2021 | U | M22 | Junior | 400 m | 6 | Vidar Stenqvist | Örgryte IS | 49.59 |
JSM-USM15 Linköping 20-22/8 2021 | U | M22 | Junior | 800 m | 1 | Abubakar Abdullahi | Malmö AI | 1:50.98 |
JSM-USM15 Linköping 20-22/8 2021 | U | M22 | Junior | 800 m | 2 | Eric Källman | IK Ymer | 1:52.41 |
JSM-USM15 Linköping 20-22/8 2021 | U | M22 | Junior | 800 m | 3 | Olof Silvander | IFK Lidingö | 1:52.77 |
JSM-USM15 Linköping 20-22/8 2021 | U | M22 | Junior | 800 m | 4 | Jakob Zäll | Ängelholms IF | 1:54.25 |
JSM-USM15 Linköping 20-22/8 2021 | U | M22 | Junior | 800 m | 5 | Tobias Eknor | Spårvägens FK | 1:54.33 |
JSM-USM15 Linköping 20-22/8 2021 | U | M22 | Junior | 800 m | 6 | Mathias Söder | Ullevi FK | 1:54.70 |
JSM-USM15 Linköping 20-22/8 2021 | U | M22 | Junior | 1500 m | 1 | Abubakar Abdullahi | Malmö AI | 3:51.35 |
JSM-USM15 Linköping 20-22/8 2021 | U | M22 | Junior | 1500 m | 2 | Omar Ismail | Högby IF | 3:51.73 |
JSM-USM15 Linköping 20-22/8 2021 | U | M22 | Junior | 1500 m | 3 | Axel Djurberg | Hässelby SK | 3:54.19 |
JSM-USM15 Linköping 20-22/8 2021 | U | M22 | Junior | 1500 m | 4 | August Mollén | Tjalve FIF | 3:55.01 |
JSM-USM15 Linköping 20-22/8 2021 | U | M22 | Junior | 1500 m | 5 | Mohamed Nuur | Örgryte IS | 3:55.58 |
JSM-USM15 Linköping 20-22/8 2021 | U | M22 | Junior | 1500 m | 6 | Jonathan Edman | IFK Umeå | 3:57.11 |
JSM-USM15 Linköping 20-22/8 2021 | U | M22 | Junior | 5000 m | 1 | Omar Ismail | Högby IF | 14:53.45 |
JSM-USM15 Linköping 20-22/8 2021 | U | M22 | Junior | 5000 m | 2 | Axel Djurberg | Hässelby SK | 14:53.72 |
JSM-USM15 Linköping 20-22/8 2021 | U | M22 | Junior | 5000 m | 3 | Omar Nuur | IFK Växjö | 14:54.11 |
JSM-USM15 Linköping 20-22/8 2021 | U | M22 | Junior | 5000 m | 4 | Jonathan Edman | IFK Umeå | 14:57.33 |
JSM-USM15 Linköping 20-22/8 2021 | U | M22 | Junior | 5000 m | 5 | Mohamed Nuur | Örgryte IS | 14:59.04 |
JSM-USM15 Linköping 20-22/8 2021 | U | M22 | Junior | 5000 m | 6 | August Mollén | Tjalve FIF | 15:04.01 |
JSM-USM15 Linköping 20-22/8 2021 | U | M22 | Junior | 2000 m hinder | 1 | Axel Djurberg | Hässelby SK | 5:46.93 |
JSM-USM15 Linköping 20-22/8 2021 | U | M22 | Junior | 2000 m hinder | 2 | Olof Silvander | IFK Lidingö | 5:49.40 |
JSM-USM15 Linköping 20-22/8 2021 | U | M22 | Junior | 2000 m hinder | 3 | Omar Nuur | IFK Växjö | 5:57.41 |
JSM-USM15 Linköping 20-22/8 2021 | U | M22 | Junior | 2000 m hinder | 4 | Oscar Eliasson | Hässelby SK | 6:20.57 |
JSM-USM15 Linköping 20-22/8 2021 | U | M22 | Junior | 110 m häck | 1 | Joel Bengtsson | IFK Helsingborg | 14.10 |
JSM-USM15 Linköping 20-22/8 2021 | U | M22 | Junior | 110 m häck | 2 | Staffan Risberg | Turebergs FK | 14.94 |
JSM-USM15 Linköping 20-22/8 2021 | U | M22 | Junior | 110 m häck | 3 | Max Rosquist-Larsson | Malmö AI | 15.50 |
JSM-USM15 Linköping 20-22/8 2021 | U | M22 | Junior | 110 m häck | 4 | Philip Stömne | Spårvägens FK | 15.58 |
JSM-USM15 Linköping 20-22/8 2021 | U | M22 | Junior | 110 m häck | 5 | Teodor Sobczyk | Hovslätts IK | 16.35 |
JSM-USM15 Linköping 20-22/8 2021 | U | M22 | Junior | 110 m häck | 6 | Benjamin Tinglöf | Ärla IF | 34.89 |
JSM-USM15 Linköping 20-22/8 2021 | U | M22 | Junior | 400 m häck | 1 | Johan Claeson | IFK Växjö | 51.44 |
JSM-USM15 Linköping 20-22/8 2021 | U | M22 | Junior | 400 m häck | 2 | Anton Bertilsson | IFK Växjö | 53.62 |
JSM-USM15 Linköping 20-22/8 2021 | U | M22 | Junior | 400 m häck | 3 | Gustav Karlsson | Örgryte IS | 53.86 |
JSM-USM15 Linköping 20-22/8 2021 | U | M22 | Junior | 400 m häck | 4 | Felix Larsen Nilsson | Örgryte IS | 56.49 |
JSM-USM15 Linköping 20-22/8 2021 | U | M22 | Junior | 400 m häck | 5 | Jonathan Borg | Trollhättan FIK | 60.74 |
JSM-USM15 Linköping 20-22/8 2021 | U | M22 | Junior | Höjd | 1 | Oliver Ericsson-Sotterman | Upsala IF | 2.06 |
JSM-USM15 Linköping 20-22/8 2021 | U | M22 | Junior | Höjd | 2 | Simon Wiklund | Mölndals AIK | 2.04 |
JSM-USM15 Linköping 20-22/8 2021 | U | M22 | Junior | Höjd | 3 | Joakim Wadstein | Tjalve FIF | 2.04 |
JSM-USM15 Linköping 20-22/8 2021 | U | M22 | Junior | Höjd | 4 | Samuel Fransson | Malmö AI | 2.01 |
JSM-USM15 Linköping 20-22/8 2021 | U | M22 | Junior | Höjd | 5 | Anton Olsson | FIK Färjestaden | 1.94 |
JSM-USM15 Linköping 20-22/8 2021 | U | M22 | Junior | Höjd | 6 | Carl Windmar | Spårvägens FK | 1.94 |
JSM-USM15 Linköping 20-22/8 2021 | U | M22 | Junior | Stav | 1 | Tom Johansson | KFUM Örebro | 4.70 |
JSM-USM15 Linköping 20-22/8 2021 | U | M22 | Junior | Stav | 2 | Harald Gemmel | Täby IS | 4.70 |
JSM-USM15 Linköping 20-22/8 2021 | U | M22 | Junior | Stav | 3 | Carl-Einar Söderström Eskonniemi | Hellas FK | 4.59 |
JSM-USM15 Linköping 20-22/8 2021 | U | M22 | Junior | Stav | 4 | Anton Olsson | FIK Färjestaden | 4.59 |
JSM-USM15 Linköping 20-22/8 2021 | U | M22 | Junior | Stav | 5 | Teodor Sobczyk | Hovslätts IK | 4.29 |
JSM-USM15 Linköping 20-22/8 2021 | U | M22 | Junior | Stav | 6 | Emil Nilsson | IF Göta Karlstad | 4.29 |
JSM-USM15 Linköping 20-22/8 2021 | U | M22 | Junior | Stav | 7 | Henrik Renz | Tjalve FIF | 4.29 |
JSM-USM15 Linköping 20-22/8 2021 | U | M22 | Junior | Längd | 1 | Oskar Weidenholm | Mölndals AIK | 7.31w/+3.3 |
JSM-USM15 Linköping 20-22/8 2021 | U | M22 | Junior | Längd | 2 | Tobias Carlryd | Örgryte IS | 7.28/+1.4 |
JSM-USM15 Linköping 20-22/8 2021 | U | M22 | Junior | Längd | 3 | Oliwer Danielsson | Ullevi FK | 7.23/+0.8 |
JSM-USM15 Linköping 20-22/8 2021 | U | M22 | Junior | Längd | 4 | Gustav Magnusson | Tjalve FIF | 7.13/+1.8 |
JSM-USM15 Linköping 20-22/8 2021 | U | M22 | Junior | Längd | 5 | Melker Gustavsson | IF Göta Karlstad | 7.08w/+3.0 |
JSM-USM15 Linköping 20-22/8 2021 | U | M22 | Junior | Längd | 6 | Caleb Conable | Malmö AI | 7.06w/+2.2 |
JSM-USM15 Linköping 20-22/8 2021 | U | M22 | Junior | Tresteg | 1 | Markus Lundborg | Ullevi FK | 14.88/-0.7 |
JSM-USM15 Linköping 20-22/8 2021 | U | M22 | Junior | Tresteg | 2 | Oskar Weidenholm | Mölndals AIK | 14.74/-0.3 |
JSM-USM15 Linköping 20-22/8 2021 | U | M22 | Junior | Tresteg | 3 | Tim Svantesson | Falu IK | 14.36/-0.1 |
JSM-USM15 Linköping 20-22/8 2021 | U | M22 | Junior | Tresteg | 4 | Caleb Conable | Malmö AI | 14.25/-0.2 |
JSM-USM15 Linköping 20-22/8 2021 | U | M22 | Junior | Tresteg | 5 | Melker Manne | Ullevi FK | 14.22/-0.6 |
JSM-USM15 Linköping 20-22/8 2021 | U | M22 | Junior | Tresteg | 6 | Oskar Erixon | IF Göta Karlstad | 13.86/-0.4 |
JSM-USM15 Linköping 20-22/8 2021 | U | M22 | Junior | Kula | 1 | Sebastian Löschner | Spårvägens FK | 17.09 |
JSM-USM15 Linköping 20-22/8 2021 | U | M22 | Junior | Kula | 2 | Patrik Lindstedt | Hässelby SK | 16.00 |
JSM-USM15 Linköping 20-22/8 2021 | U | M22 | Junior | Kula | 3 | Ragnar Carlsson | Hässelby SK | 15.90 |
JSM-USM15 Linköping 20-22/8 2021 | U | M22 | Junior | Kula | 4 | Lukas Björninger | Turebergs FK | 15.74 |
JSM-USM15 Linköping 20-22/8 2021 | U | M22 | Junior | Kula | 5 | Arvid Mägi Theorin | Malmö AI | 15.23 |
JSM-USM15 Linköping 20-22/8 2021 | U | M22 | Junior | Kula | 6 | Victor Visén | Upsala IF | 13.74 |
JSM-USM15 Linköping 20-22/8 2021 | U | M22 | Junior | Diskus | 1 | Alexander Sjögren | Kalmar SK | 50.63 |
JSM-USM15 Linköping 20-22/8 2021 | U | M22 | Junior | Diskus | 2 | Sebastian Löschner | Spårvägens FK | 50.52 |
JSM-USM15 Linköping 20-22/8 2021 | U | M22 | Junior | Diskus | 3 | Johannes Lilius | Huddinge AIS | 48.86 |
JSM-USM15 Linköping 20-22/8 2021 | U | M22 | Junior | Diskus | 4 | Lukas Björninger | Turebergs FK | 47.62 |
JSM-USM15 Linköping 20-22/8 2021 | U | M22 | Junior | Diskus | 5 | Victor Visén | Upsala IF | 45.28 |
JSM-USM15 Linköping 20-22/8 2021 | U | M22 | Junior | Diskus | 6 | Emil Holm | Turebergs FK | 43.87 |
JSM-USM15 Linköping 20-22/8 2021 | U | M22 | Junior | Slägga | 1 | Ragnar Carlsson | Hässelby SK | 75.78 |
JSM-USM15 Linköping 20-22/8 2021 | U | M22 | Junior | Slägga | 2 | August Bergstrand | Ullevi FK | 60.72 |
JSM-USM15 Linköping 20-22/8 2021 | U | M22 | Junior | Slägga | 3 | Hugo Sörby | Upsala IF | 59.86 |
JSM-USM15 Linköping 20-22/8 2021 | U | M22 | Junior | Slägga | 4 | Johannes Lilius | Huddinge AIS | 49.84 |
JSM-USM15 Linköping 20-22/8 2021 | U | M22 | Junior | Spjut | 1 | Albert Ottander | Estuna IF | 67.53 |
JSM-USM15 Linköping 20-22/8 2021 | U | M22 | Junior | Spjut | 2 | Simon Thor | Hässelby SK | 63.07 |
JSM-USM15 Linköping 20-22/8 2021 | U | M22 | Junior | Spjut | 3 | William Lanndalen | Ullevi FK | 57.95 |
JSM-USM15 Linköping 20-22/8 2021 | U | M22 | Junior | Spjut | 4 | Carl Widenholm | Hellas FK | 57.85 |
JSM-USM15 Linköping 20-22/8 2021 | U | M22 | Junior | Spjut | 5 | Otto Sundell | Söderhamns IF | 56.76 |
JSM-USM15 Linköping 20-22/8 2021 | U | M22 | Junior | Spjut | 6 | Emil Nilsson | IF Göta Karlstad | 55.09 |
JSM-USM15 Linköping 20-22/8 2021 | U | P19 | Junior | 100 m | 1 | Zion Eriksson | Täby IS | 10.47 |
JSM-USM15 Linköping 20-22/8 2021 | U | P19 | Junior | 100 m | 2 | Emil Johansson | Turebergs FK | 10.71 |
JSM-USM15 Linköping 20-22/8 2021 | U | P19 | Junior | 100 m | 3 | Simon Plesse | Upsala IF | 10.77 |
JSM-USM15 Linköping 20-22/8 2021 | U | P19 | Junior | 100 m | 4 | Jonatan Borg | Hammarby IF | 10.81 |
JSM-USM15 Linköping 20-22/8 2021 | U | P19 | Junior | 100 m | 5 | Oliver Ellström | IF Göta Karlstad | 10.87 |
JSM-USM15 Linköping 20-22/8 2021 | U | P19 | Junior | 100 m | 6 | Rafael Tejada De Leon | Ullevi FK | 10.91 |
JSM-USM15 Linköping 20-22/8 2021 | U | P19 | Junior | 200 m | 1 | Emil Johansson | Turebergs FK | 21.64 |
JSM-USM15 Linköping 20-22/8 2021 | U | P19 | Junior | 200 m | 2 | Rafael Tejada De Leon | Ullevi FK | 21.80 |
JSM-USM15 Linköping 20-22/8 2021 | U | P19 | Junior | 200 m | 3 | Jonatan Borg | Hammarby IF | 22.01 |
JSM-USM15 Linköping 20-22/8 2021 | U | P19 | Junior | 200 m | 4 | Alexander Pilgrim | Hammarby IF | 22.04 |
JSM-USM15 Linköping 20-22/8 2021 | U | P19 | Junior | 200 m | 5 | Herman Forsberg | Ullevi FK | 22.19 |
JSM-USM15 Linköping 20-22/8 2021 | U | P19 | Junior | 200 m | 6 | Oliver Ellström | IF Göta Karlstad | 22.28 |
JSM-USM15 Linköping 20-22/8 2021 | U | P19 | Junior | 400 m | 1 | Emil Johansson | Turebergs FK | 47.15 |
JSM-USM15 Linköping 20-22/8 2021 | U | P19 | Junior | 400 m | 2 | Alexander Nyström | Rehns BK | 47.70 |
JSM-USM15 Linköping 20-22/8 2021 | U | P19 | Junior | 400 m | 3 | Alexander Pilgrim | Hammarby IF | 48.53 |
JSM-USM15 Linköping 20-22/8 2021 | U | P19 | Junior | 400 m | 4 | Robin Isaksson | IFK Lidingö | 50.19 |
JSM-USM15 Linköping 20-22/8 2021 | U | P19 | Junior | 400 m | 5 | Oliver Smidskog | Västerås FK | 51.07 |
JSM-USM15 Linköping 20-22/8 2021 | U | P19 | Junior | 400 m | 6 | Noah Bucht Wesslén | Hammarby IF | 51.10 |
JSM-USM15 Linköping 20-22/8 2021 | U | P19 | Junior | 800 m | 1 | Erik Guander | Sävedalens AIK | 1:54.29 |
JSM-USM15 Linköping 20-22/8 2021 | U | P19 | Junior | 800 m | 2 | Alexander Nyström | Rehns BK | 1:54.63 |
JSM-USM15 Linköping 20-22/8 2021 | U | P19 | Junior | 800 m | 3 | Victor Wahlgren | Mölndals AIK | 1:55.04 |
JSM-USM15 Linköping 20-22/8 2021 | U | P19 | Junior | 800 m | 4 | Henrik Franzén | KFUM Örebro | 1:55.74 |
JSM-USM15 Linköping 20-22/8 2021 | U | P19 | Junior | 800 m | 5 | Kevin Bodén | KFUM Örebro | 1:56.62 |
JSM-USM15 Linköping 20-22/8 2021 | U | P19 | Junior | 800 m | 6 | Simon Wikell | Mölndals AIK | 1:56.99 |
JSM-USM15 Linköping 20-22/8 2021 | U | P19 | Junior | 1500 m | 1 | Sharmarke Ahmed | Hälle IF | 4:06.02 |
JSM-USM15 Linköping 20-22/8 2021 | U | P19 | Junior | 1500 m | 2 | Albin Wallenius | Västerås FK | 4:07.53 |
JSM-USM15 Linköping 20-22/8 2021 | U | P19 | Junior | 1500 m | 3 | Michael Rosenqvist | Mölndals AIK | 4:07.75 |
JSM-USM15 Linköping 20-22/8 2021 | U | P19 | Junior | 1500 m | 4 | Eric Westberg | KFUM Örebro | 4:09.84 |
JSM-USM15 Linköping 20-22/8 2021 | U | P19 | Junior | 1500 m | 5 | Fabian Haeffler | Mölndals AIK | 4:11.62 |
JSM-USM15 Linköping 20-22/8 2021 | U | P19 | Junior | 1500 m | 6 | Axel Hagerud | Bromma IF | 4:12.64 |
JSM-USM15 Linköping 20-22/8 2021 | U | P19 | Junior | 5000 m | 1 | Sharmarke Ahmed | Hälle IF | 15:38.94 |
JSM-USM15 Linköping 20-22/8 2021 | U | P19 | Junior | 5000 m | 2 | Anders Danielson Frost | Dala-Järna IK | 15:45.21 |
JSM-USM15 Linköping 20-22/8 2021 | U | P19 | Junior | 5000 m | 3 | Arvid Backteman | Sävedalens AIK | 15:45.27 |
JSM-USM15 Linköping 20-22/8 2021 | U | P19 | Junior | 5000 m | 4 | Benjamin Claesson | IKHP Huskvarna | 15:53.42 |
JSM-USM15 Linköping 20-22/8 2021 | U | P19 | Junior | 5000 m | 5 | Carl Erixon | Mölndals AIK | 15:58.65 |
JSM-USM15 Linköping 20-22/8 2021 | U | P19 | Junior | 5000 m | 6 | Eric Westberg | KFUM Örebro | 16:00.22 |
JSM-USM15 Linköping 20-22/8 2021 | U | P19 | Junior | 2000 m hinder | 1 | Carl Erixon | Mölndals AIK | 6:32.48 |
JSM-USM15 Linköping 20-22/8 2021 | U | P19 | Junior | 2000 m hinder | 2 | Eric Westberg | KFUM Örebro | 6:32.79 |
JSM-USM15 Linköping 20-22/8 2021 | U | P19 | Junior | 2000 m hinder | 3 | Julius Mördrup | IFK Lidingö | 6:36.32 |
JSM-USM15 Linköping 20-22/8 2021 | U | P19 | Junior | 2000 m hinder | 4 | Axel Johansson | Hälle IF | 6:38.88 |
JSM-USM15 Linköping 20-22/8 2021 | U | P19 | Junior | 2000 m hinder | 5 | Rasmus Haak | F Stenungsunds FI | 7:28.00 |
JSM-USM15 Linköping 20-22/8 2021 | U | P19 | Junior | 110 m häck | 1 | Markus Moberg | Hammarby IF | 14.16 |
JSM-USM15 Linköping 20-22/8 2021 | U | P19 | Junior | 110 m häck | 2 | Arvid Wändesjö | Hammarby IF | 14.37 |
JSM-USM15 Linköping 20-22/8 2021 | U | P19 | Junior | 110 m häck | 3 | Malte Fuchs Edberg | Bromma IF | 14.41 |
JSM-USM15 Linköping 20-22/8 2021 | U | P19 | Junior | 110 m häck | 4 | Nils Thorin | Örgryte IS | 14.69 |
JSM-USM15 Linköping 20-22/8 2021 | U | P19 | Junior | 110 m häck | 5 | Marcus Blixt | Mölndals AIK | 14.80 |
JSM-USM15 Linköping 20-22/8 2021 | U | P19 | Junior | 110 m häck | 6 | Oliver Nilsson | Linköpings GIF | 15.13 |
JSM-USM15 Linköping 20-22/8 2021 | U | P19 | Junior | 400 m häck | 1 | Malte Fuchs Edberg | Bromma IF | 55.96 |
JSM-USM15 Linköping 20-22/8 2021 | U | P19 | Junior | 400 m häck | 2 | Noah Bucht Wesslén | Hammarby IF | 56.02 |
JSM-USM15 Linköping 20-22/8 2021 | U | P19 | Junior | 400 m häck | 3 | Nils Ekström | Trollhättan FIK | 56.76 |
JSM-USM15 Linköping 20-22/8 2021 | U | P19 | Junior | 400 m häck | 4 | Casper Elliot | Huddinge AIS | 58.58 |
JSM-USM15 Linköping 20-22/8 2021 | U | P19 | Junior | 400 m häck | 5 | Fredrik Grund | IF Kville | 60.66 |
JSM-USM15 Linköping 20-22/8 2021 | U | P19 | Junior | 400 m häck | 6 | Emil Sörqvist | Huddinge AIS | 61.06 |
JSM-USM15 Linköping 20-22/8 2021 | U | P19 | Junior | Höjd | 1 | Adam Svensson | Malmö AI | 2.04 |
JSM-USM15 Linköping 20-22/8 2021 | U | P19 | Junior | Höjd | 2 | Elliot Duvert | Turebergs FK | 2.04 |
JSM-USM15 Linköping 20-22/8 2021 | U | P19 | Junior | Höjd | 3 | Erik Dahlberg | Turebergs FK | 1.98 |
JSM-USM15 Linköping 20-22/8 2021 | U | P19 | Junior | Höjd | 4 | Vincent Arousell | Hässelby SK | 1.98 |
JSM-USM15 Linköping 20-22/8 2021 | U | P19 | Junior | Höjd | 5 | Lukas Edqvist | Örgryte IS | 1.98 |
JSM-USM15 Linköping 20-22/8 2021 | U | P19 | Junior | Höjd | 6 | Emil Pettersson | Turebergs FK | 1.93 |
JSM-USM15 Linköping 20-22/8 2021 | U | P19 | Junior | Stav | =1 | Teodor Borgius | Hammarby IF | 4.74 |
JSM-USM15 Linköping 20-22/8 2021 | U | P19 | Junior | Stav | =1 | Emil Carlsson | IFK Växjö | 4.74 |
JSM-USM15 Linköping 20-22/8 2021 | U | P19 | Junior | Stav | 3 | Elliot Duvert | Turebergs FK | 4.64 |
JSM-USM15 Linköping 20-22/8 2021 | U | P19 | Junior | Stav | 4 | Felix Nyberg | Bromma IF | 4.54 |
JSM-USM15 Linköping 20-22/8 2021 | U | P19 | Junior | Stav | 5 | Johan Jurander | Motala AIF | 4.44 |
JSM-USM15 Linköping 20-22/8 2021 | U | P19 | Junior | Stav | 6 | Oliver Nilsson | Linköpings GIF | 4.44 |
JSM-USM15 Linköping 20-22/8 2021 | U | P19 | Junior | Längd | 1 | Samuel Ekelund | Eslövs AI | 7.62/+1.2 |
JSM-USM15 Linköping 20-22/8 2021 | U | P19 | Junior | Längd | 2 | Joakim Hellbratt | Huddinge AIS | 7.26w/+2.2 |
JSM-USM15 Linköping 20-22/8 2021 | U | P19 | Junior | Längd | 3 | Niklas Wall | Hammarby IF | 7.22w/+3.1 |
JSM-USM15 Linköping 20-22/8 2021 | U | P19 | Junior | Längd | 4 | Jacob Thelander | Ljungby FIK | 7.14/+0.7 |
JSM-USM15 Linköping 20-22/8 2021 | U | P19 | Junior | Längd | 5 | Arvid Wändesjö | Hammarby IF | 7.10/+1.4 |
JSM-USM15 Linköping 20-22/8 2021 | U | P19 | Junior | Längd | 6 | Oliver Ellström | IF Göta Karlstad | 7.08/+1.4 |
JSM-USM15 Linköping 20-22/8 2021 | U | P19 | Junior | Tresteg | 1 | Lukas Edqvist | Örgryte IS | 14.82/+1.7 |
JSM-USM15 Linköping 20-22/8 2021 | U | P19 | Junior | Tresteg | 2 | Gustav Tartu | IF Kville | 14.71/+0.2 |
JSM-USM15 Linköping 20-22/8 2021 | U | P19 | Junior | Tresteg | 3 | Nils Thorin | Örgryte IS | 14.04/-0.2 |
JSM-USM15 Linköping 20-22/8 2021 | U | P19 | Junior | Tresteg | 4 | Josh Routh | Huddinge AIS | 13.71w/+2.3 |
JSM-USM15 Linköping 20-22/8 2021 | U | P19 | Junior | Tresteg | 5 | Agustin Hilmersson | IK Orient | 13.54/+1.1 |
JSM-USM15 Linköping 20-22/8 2021 | U | P19 | Junior | Tresteg | 6 | Malte Edwardsson | Bollnäs FIK | 12.92/+1.6 |
JSM-USM15 Linköping 20-22/8 2021 | U | P19 | Junior | Kula | 1 | Jesper Ahlin | Turebergs FK | 17.60 |
JSM-USM15 Linköping 20-22/8 2021 | U | P19 | Junior | Kula | 2 | Elias Lind | Hässelby SK | 16.81 |
JSM-USM15 Linköping 20-22/8 2021 | U | P19 | Junior | Kula | 3 | Leo Frid Göransson | Sävedalens AIK | 15.67 |
JSM-USM15 Linköping 20-22/8 2021 | U | P19 | Junior | Kula | 4 | Karl Ludvik | Turebergs FK | 15.05 |
JSM-USM15 Linköping 20-22/8 2021 | U | P19 | Junior | Kula | 5 | Martin Sundberg | Hammarby IF | 14.46 |
JSM-USM15 Linköping 20-22/8 2021 | U | P19 | Junior | Kula | 6 | Teo Paganus | Turebergs FK | 13.64 |
JSM-USM15 Linköping 20-22/8 2021 | U | P19 | Junior | Diskus | 1 | Leo Janén | Kalmar SK | 54.54 |
JSM-USM15 Linköping 20-22/8 2021 | U | P19 | Junior | Diskus | 2 | Jesper Ahlin | Turebergs FK | 49.76 |
JSM-USM15 Linköping 20-22/8 2021 | U | P19 | Junior | Diskus | 3 | Karl Ludvik | Turebergs FK | 48.61 |
JSM-USM15 Linköping 20-22/8 2021 | U | P19 | Junior | Diskus | 4 | Teo Paganus | Turebergs FK | 47.80 |
JSM-USM15 Linköping 20-22/8 2021 | U | P19 | Junior | Diskus | 5 | Rikard Throgen-Hedin | SK Bore | 46.61 |
JSM-USM15 Linköping 20-22/8 2021 | U | P19 | Junior | Diskus | 6 | Martin Sundberg | Hammarby IF | 46.53 |
JSM-USM15 Linköping 20-22/8 2021 | U | P19 | Junior | Slägga | 1 | Alfons Haals | Västerås FK | 68.84 |
JSM-USM15 Linköping 20-22/8 2021 | U | P19 | Junior | Slägga | 2 | Leo Bystedt | Västerås FK | 66.04 |
JSM-USM15 Linköping 20-22/8 2021 | U | P19 | Junior | Slägga | 3 | Karl Ludvik | Turebergs FK | 63.50 |
JSM-USM15 Linköping 20-22/8 2021 | U | P19 | Junior | Slägga | 4 | Albin Silén | Strands IF | 60.42 |
JSM-USM15 Linköping 20-22/8 2021 | U | P19 | Junior | Slägga | 5 | Elias Lind | Hässelby SK | 58.53 |
JSM-USM15 Linköping 20-22/8 2021 | U | P19 | Junior | Slägga | 6 | Alexander Lindefalk | Hammarby IF | 48.05 |
JSM-USM15 Linköping 20-22/8 2021 | U | P19 | Junior | Spjut | 1 | Jakob Rahm | Sävedalens AIK | 69.63 |
JSM-USM15 Linköping 20-22/8 2021 | U | P19 | Junior | Spjut | 2 | Olle Hübert | IK Heros | 60.93 |
JSM-USM15 Linköping 20-22/8 2021 | U | P19 | Junior | Spjut | 3 | Arvid Klingberg | Kvarnsvedens GoIF | 57.09 |
JSM-USM15 Linköping 20-22/8 2021 | U | P19 | Junior | Spjut | 4 | Jacob Thelander | Ljungby FIK | 51.81 |
JSM-USM15 Linköping 20-22/8 2021 | U | P19 | Junior | Spjut | 5 | Patrik Bergstrand | IFK Halmstad | 51.71 |
JSM-USM15 Linköping 20-22/8 2021 | U | P19 | Junior | Spjut | 6 | Gabriel Axelsson | Upsala IF | 48.22 |
JSM-USM15 Linköping 20-22/8 2021 | U | K22 | Junior | 100 m | 1 | Wilma Rosenquist | Malmö AI | 11.88 |
JSM-USM15 Linköping 20-22/8 2021 | U | K22 | Junior | 100 m | 2 | Julia Henriksson | IFK Helsingborg | 11.89 |
JSM-USM15 Linköping 20-22/8 2021 | U | K22 | Junior | 100 m | 3 | Filippa Sivnert | Malmö AI | 11.99 |
JSM-USM15 Linköping 20-22/8 2021 | U | K22 | Junior | 100 m | 4 | Karolina Svensson | Marieby GIF | 12.33 |
JSM-USM15 Linköping 20-22/8 2021 | U | K22 | Junior | 100 m | 5 | Julia Björkman | IF Kville | 12.44 |
JSM-USM15 Linköping 20-22/8 2021 | U | K22 | Junior | 100 m | 6 | Amanda Hansson | Hässelby SK | 12.50 |
JSM-USM15 Linköping 20-22/8 2021 | U | K22 | Junior | 200 m | 1 | Wilma Rosenquist | Malmö AI | 24.42 |
JSM-USM15 Linköping 20-22/8 2021 | U | K22 | Junior | 200 m | 2 | Filippa Sivnert | Malmö AI | 25.01 |
JSM-USM15 Linköping 20-22/8 2021 | U | K22 | Junior | 200 m | 3 | Kajsa Kjellergren | Malmö AI | 25.79 |
JSM-USM15 Linköping 20-22/8 2021 | U | K22 | Junior | 200 m | 4 | Clara Augustsson | IK Ymer | 25.89 |
JSM-USM15 Linköping 20-22/8 2021 | U | K22 | Junior | 200 m | 5 | Carolina Söderbom | Västerås FK | 25.99 |
JSM-USM15 Linköping 20-22/8 2021 | U | K22 | Junior | 200 m | 6 | Virva Rylander | Västerås FK | 26.03 |
JSM-USM15 Linköping 20-22/8 2021 | U | K22 | Junior | 400 m | 1 | Lovisa Bivstedt | Hässelby SK | 56.51 |
JSM-USM15 Linköping 20-22/8 2021 | U | K22 | Junior | 400 m | 2 | Lovisa Ellström | IF Göta Karlstad | 57.09 |
JSM-USM15 Linköping 20-22/8 2021 | U | K22 | Junior | 400 m | 3 | Virva Rylander | Västerås FK | 58.73 |
JSM-USM15 Linköping 20-22/8 2021 | U | K22 | Junior | 400 m | 4 | Sara Hermansson | Täby IS | 60.09 |
JSM-USM15 Linköping 20-22/8 2021 | U | K22 | Junior | 400 m | 5 | Maja Sund | Turebergs FK | 60.11 |
JSM-USM15 Linköping 20-22/8 2021 | U | K22 | Junior | 400 m | 6 | Ebba Jernmark Burrows | Täby IS | 60.28 |
JSM-USM15 Linköping 20-22/8 2021 | U | K22 | Junior | 800 m | 1 | Lovisa Bivstedt | Hässelby SK | 2:09.07 |
JSM-USM15 Linköping 20-22/8 2021 | U | K22 | Junior | 800 m | 2 | Thea Norlund | Skellefteå AIK | 2:12.03 |
JSM-USM15 Linköping 20-22/8 2021 | U | K22 | Junior | 800 m | 3 | Nadja Rugland | Åtvidabergs IF | 2:12.35 |
JSM-USM15 Linköping 20-22/8 2021 | U | K22 | Junior | 800 m | 4 | Wilma Marcusson | Hässelby SK | 2:12.93 |
JSM-USM15 Linköping 20-22/8 2021 | U | K22 | Junior | 800 m | 5 | Linn Tapani | Kiruna Skidor | 2:16.86 |
JSM-USM15 Linköping 20-22/8 2021 | U | K22 | Junior | 800 m | 6 | Maja Sund | Turebergs FK | 2:21.46 |
JSM-USM15 Linköping 20-22/8 2021 | U | K22 | Junior | 1500 m | 1 | Lovisa Bivstedt | Hässelby SK | 5:01.65 |
JSM-USM15 Linköping 20-22/8 2021 | U | K22 | Junior | 1500 m | 2 | Thea Norlund | Skellefteå AIK | 5:03.12 |
JSM-USM15 Linköping 20-22/8 2021 | U | K22 | Junior | 1500 m | 3 | Nadja Rugland | Åtvidabergs IF | 5:04.03 |
JSM-USM15 Linköping 20-22/8 2021 | U | K22 | Junior | 1500 m | 4 | Vera Sjöberg | Täby IS | 5:06.37 |
JSM-USM15 Linköping 20-22/8 2021 | U | K22 | Junior | 1500 m | 5 | Sara Dädeby | Mölndals AIK | 5:08.23 |
JSM-USM15 Linköping 20-22/8 2021 | U | K22 | Junior | 1500 m | 6 | Linn Tapani | Kiruna Skidor | 5:08.71 |
JSM-USM15 Linköping 20-22/8 2021 | U | K22 | Junior | 5000 m | 1 | Linnéa Sennström | Hässelby SK | 17:07.00 |
JSM-USM15 Linköping 20-22/8 2021 | U | K22 | Junior | 5000 m | 2 | Vera Sjöberg | Täby IS | 17:18.10 |
JSM-USM15 Linköping 20-22/8 2021 | U | K22 | Junior | 5000 m | 3 | Evelina Henriksson | IFK Umeå | 17:29.07 |
JSM-USM15 Linköping 20-22/8 2021 | U | K22 | Junior | 5000 m | 4 | Ida Esperi | Haparanda SKT | 17:34.97 |
JSM-USM15 Linköping 20-22/8 2021 | U | K22 | Junior | 5000 m | 5 | Ida Burrows | Malmö AI | 18:02.09 |
JSM-USM15 Linköping 20-22/8 2021 | U | K22 | Junior | 5000 m | 6 | Linn Tapani | Kiruna Skidor | 18:20.91 |
JSM-USM15 Linköping 20-22/8 2021 | U | K22 | Junior | 2000 m hinder | 1 | Emilia Lillemo | Täby IS | 6:23.35 |
JSM-USM15 Linköping 20-22/8 2021 | U | K22 | Junior | 2000 m hinder | 2 | Julia Samuelsson | Högby IF | 6:34.85 |
JSM-USM15 Linköping 20-22/8 2021 | U | K22 | Junior | 2000 m hinder | 3 | Malin Dahlbäck | Eskilstuna FI | 7:13.72 |
JSM-USM15 Linköping 20-22/8 2021 | U | K22 | Junior | 2000 m hinder | 4 | Sara Gunnarsson | Mölndals AIK | 7:21.13 |
JSM-USM15 Linköping 20-22/8 2021 | U | K22 | Junior | 100 m häck | 1 | Julia Wennersten | IK Ymer | 13.78 |
JSM-USM15 Linköping 20-22/8 2021 | U | K22 | Junior | 100 m häck | 2 | Amanda Hansson | Hässelby SK | 14.06 |
JSM-USM15 Linköping 20-22/8 2021 | U | K22 | Junior | 100 m häck | 3 | Ebba Magnusson | Ullevi FK | 14.92 |
JSM-USM15 Linköping 20-22/8 2021 | U | K22 | Junior | 100 m häck | 4 | Kajsa Engblom | Huddinge AIS | 15.05 |
JSM-USM15 Linköping 20-22/8 2021 | U | K22 | Junior | 400 m häck | 1 | Lovisa Ellström | IF Göta Karlstad | 63.54 |
JSM-USM15 Linköping 20-22/8 2021 | U | K22 | Junior | 400 m häck | 2 | Ebba Jernmark Burrows | Täby IS | 64.36 |
JSM-USM15 Linköping 20-22/8 2021 | U | K22 | Junior | 400 m häck | 3 | Maja Sund | Turebergs FK | 64.85 |
JSM-USM15 Linköping 20-22/8 2021 | U | K22 | Junior | 400 m häck | 4 | Sara Hermansson | Täby IS | 65.44 |
JSM-USM15 Linköping 20-22/8 2021 | U | K22 | Junior | Höjd | 1 | Kajsa Engblom | Huddinge AIS | 1.75 |
JSM-USM15 Linköping 20-22/8 2021 | U | K22 | Junior | Höjd | 2 | Klara Rådbo | Hässelby SK | 1.69 |
JSM-USM15 Linköping 20-22/8 2021 | U | K22 | Junior | Höjd | 3 | Karin Boestad | IFK Lidingö | 1.64 |
JSM-USM15 Linköping 20-22/8 2021 | U | K22 | Junior | Höjd | 4 | Elsa Hårrskog | IFK Mora | 1.54 |
JSM-USM15 Linköping 20-22/8 2021 | U | K22 | Junior | Stav | 1 | Linnea Jönsson | IFK Helsingborg | 4.13 |
JSM-USM15 Linköping 20-22/8 2021 | U | K22 | Junior | Stav | 2 | Gabriella Jönsson | IFK Helsingborg | 4.08 |
JSM-USM15 Linköping 20-22/8 2021 | U | K22 | Junior | Stav | 3 | Sandra Alvero | IFK Växjö | 3.73 |
JSM-USM15 Linköping 20-22/8 2021 | U | K22 | Junior | Stav | 4 | Ebba Blomstrand | KFUM Örebro | 3.62 |
JSM-USM15 Linköping 20-22/8 2021 | U | K22 | Junior | Stav | 5 | Linnea Pihl | IK Lerum FI | 3.47 |
JSM-USM15 Linköping 20-22/8 2021 | U | K22 | Junior | Stav | 6 | Johanna Hellman | IFK Lidingö | 3.32 |
JSM-USM15 Linköping 20-22/8 2021 | U | K22 | Junior | Längd | 1 | Karolina Svensson | Marieby GIF | 6.08/+0.2 |
JSM-USM15 Linköping 20-22/8 2021 | U | K22 | Junior | Längd | 2 | Filippa Rodrigues | Mölndals AIK | 6.06/+0.1 |
JSM-USM15 Linköping 20-22/8 2021 | U | K22 | Junior | Längd | 3 | Klara Rådbo | Hässelby SK | 5.77/+0.1 |
JSM-USM15 Linköping 20-22/8 2021 | U | K22 | Junior | Längd | 4 | Cornelia Nilsson | Skellefteå AIK | 5.55/+0.7 |
JSM-USM15 Linköping 20-22/8 2021 | U | K22 | Junior | Längd | 5 | Emelie Eklund | Täby IS | 5.47/+1.0 |
JSM-USM15 Linköping 20-22/8 2021 | U | K22 | Junior | Längd | 6 | Annina Stens | Spårvägens FK | 5.40w/+2.3 |
JSM-USM15 Linköping 20-22/8 2021 | U | K22 | Junior | Tresteg | 1 | Fatima Koné | Mölndals AIK | 12.60/0.0 |
JSM-USM15 Linköping 20-22/8 2021 | U | K22 | Junior | Tresteg | 2 | Kajsa Lindqvist | Upsala IF | 12.33/-0.3 |
JSM-USM15 Linköping 20-22/8 2021 | U | K22 | Junior | Tresteg | 3 | Cornelia Nilsson | Skellefteå AIK | 12.16/+0.6 |
JSM-USM15 Linköping 20-22/8 2021 | U | K22 | Junior | Tresteg | 4 | Lisa Weyhenmeyer | Upsala IF | 11.89/+1.0 |
JSM-USM15 Linköping 20-22/8 2021 | U | K22 | Junior | Tresteg | 5 | Annina Stens | Spårvägens FK | 11.88/+0.8 |
JSM-USM15 Linköping 20-22/8 2021 | U | K22 | Junior | Tresteg | 6 | Hanna Johansson | KA 2 IF | 11.68/+1.2 |
JSM-USM15 Linköping 20-22/8 2021 | U | K22 | Junior | Kula | 1 | Caisa-Marie Lindfors | Upsala IF | 14.91 |
JSM-USM15 Linköping 20-22/8 2021 | U | K22 | Junior | Kula | 2 | Emilia Malmehed | IF Göta Karlstad | 14.59 |
JSM-USM15 Linköping 20-22/8 2021 | U | K22 | Junior | Kula | 3 | Amanda Lejros | Hässelby SK | 13.24 |
JSM-USM15 Linköping 20-22/8 2021 | U | K22 | Junior | Kula | 4 | Erika Wärff | Malmö AI | 13.24 |
JSM-USM15 Linköping 20-22/8 2021 | U | K22 | Junior | Kula | 5 | Frida Bergvall | Högby IF | 12.41 |
JSM-USM15 Linköping 20-22/8 2021 | U | K22 | Junior | Diskus | 1 | Caisa-Marie Lindfors | Upsala IF | 55.13 |
JSM-USM15 Linköping 20-22/8 2021 | U | K22 | Junior | Diskus | 2 | Daniella Persson | Spårvägens FK | 48.16 |
JSM-USM15 Linköping 20-22/8 2021 | U | K22 | Junior | Diskus | 3 | Molly Broback | Sävedalens AIK | 43.31 |
JSM-USM15 Linköping 20-22/8 2021 | U | K22 | Junior | Diskus | 4 | Ella Andersson | Eslövs AI | 43.19 |
JSM-USM15 Linköping 20-22/8 2021 | U | K22 | Junior | Diskus | 5 | Jennifer Ahlstedt | Tjalve FIF | 40.83 |
JSM-USM15 Linköping 20-22/8 2021 | U | K22 | Junior | Diskus | 6 | Amanda Lejros | Hässelby SK | 39.87 |
JSM-USM15 Linköping 20-22/8 2021 | U | K22 | Junior | Slägga | 1 | Sara Forssell | Motala AIF | 66.15 |
JSM-USM15 Linköping 20-22/8 2021 | U | K22 | Junior | Slägga | 2 | Jennifer Quick | Malmö AI | 58.56 |
JSM-USM15 Linköping 20-22/8 2021 | U | K22 | Junior | Slägga | 3 | Emma Palmgren | Nyköpings BIS | 55.18 |
JSM-USM15 Linköping 20-22/8 2021 | U | K22 | Junior | Slägga | 4 | Ida Stenbäck | SK Bore | 52.80 |
JSM-USM15 Linköping 20-22/8 2021 | U | K22 | Junior | Slägga | 5 | Luana Lund Klaric | Ullevi FK | 52.10 |
JSM-USM15 Linköping 20-22/8 2021 | U | K22 | Junior | Slägga | 6 | Molly Broback | Sävedalens AIK | 50.14 |
JSM-USM15 Linköping 20-22/8 2021 | U | K22 | Junior | Spjut | 1 | Stina Jacobson | Örgryte IS | 45.92 |
JSM-USM15 Linköping 20-22/8 2021 | U | K22 | Junior | Spjut | 2 | Amanda Nilsson | Örgryte IS | 43.94 |
JSM-USM15 Linköping 20-22/8 2021 | U | K22 | Junior | Spjut | 3 | Angel Richmore | Malmö AI | 43.41 |
JSM-USM15 Linköping 20-22/8 2021 | U | K22 | Junior | Spjut | 4 | Ida Thunberg | Spårvägens FK | 43.32 |
JSM-USM15 Linköping 20-22/8 2021 | U | K22 | Junior | Spjut | 5 | Klara Rådbo | Hässelby SK | 40.98 |
JSM-USM15 Linköping 20-22/8 2021 | U | K22 | Junior | Spjut | 6 | Feben Tewelde | Järvsö IF | 40.84 |
JSM-USM15 Linköping 20-22/8 2021 | U | F19 | Junior | 100 m | 1 | Katharina Gråman | Tyresö FK | 12.22 |
JSM-USM15 Linköping 20-22/8 2021 | U | F19 | Junior | 100 m | 2 | Cajsa Augustsson | Örgryte IS | 12.47 |
JSM-USM15 Linköping 20-22/8 2021 | U | F19 | Junior | 100 m | 3 | Ella Axén | Hovslätts IK | 12.58 |
JSM-USM15 Linköping 20-22/8 2021 | U | F19 | Junior | 100 m | 4 | Elise Legzdins | Mälarhöjdens IK | 12.63 |
JSM-USM15 Linköping 20-22/8 2021 | U | F19 | Junior | 100 m | 5 | Sofia Björkman | IF Kville | 12.67 |
JSM-USM15 Linköping 20-22/8 2021 | U | F19 | Junior | 100 m | 6 | Joy Thulin | Malmö AI | 12.70 |
JSM-USM15 Linköping 20-22/8 2021 | U | F19 | Junior | 200 m | 1 | Hanna Karlsson | IF Göta Karlstad | 24.94 |
JSM-USM15 Linköping 20-22/8 2021 | U | F19 | Junior | 200 m | 2 | Joy Thulin | Malmö AI | 25.44 |
JSM-USM15 Linköping 20-22/8 2021 | U | F19 | Junior | 200 m | 3 | Milla Svanberg | Malmö AI | 25.46 |
JSM-USM15 Linköping 20-22/8 2021 | U | F19 | Junior | 200 m | 4 | Alma Uhlin | Falu IK | 25.50 |
JSM-USM15 Linköping 20-22/8 2021 | U | F19 | Junior | 200 m | 5 | Thea Ädling Ring | IFK Mora | 25.67 |
JSM-USM15 Linköping 20-22/8 2021 | U | F19 | Junior | 200 m | 6 | Ebba Gustafsson | Mölndals AIK | 25.91 |
JSM-USM15 Linköping 20-22/8 2021 | U | F19 | Junior | 400 m | 1 | Lova Perman | IF Göta Karlstad | 54.73 |
JSM-USM15 Linköping 20-22/8 2021 | U | F19 | Junior | 400 m | 2 | Tyra Landin | Västerås FK | 57.24 |
JSM-USM15 Linköping 20-22/8 2021 | U | F19 | Junior | 400 m | 3 | Johanna Bülow | Hovslätts IK | 58.66 |
JSM-USM15 Linköping 20-22/8 2021 | U | F19 | Junior | 400 m | 4 | Lisen Rignell | Bromma IF | 58.77 |
JSM-USM15 Linköping 20-22/8 2021 | U | F19 | Junior | 400 m | 5 | Elwira Ripsweden | Huddinge AIS | 61.56 |
JSM-USM15 Linköping 20-22/8 2021 | U | F19 | Junior | 400 m | 6 | Wilma Nordgren | Hammarby IF | 62.73 |
JSM-USM15 Linköping 20-22/8 2021 | U | F19 | Junior | 800 m | 1 | Lova Perman | IF Göta Karlstad | 2:07.77 |
JSM-USM15 Linköping 20-22/8 2021 | U | F19 | Junior | 800 m | 2 | Julia Svennblad | Hälle IF | 2:09.07 |
JSM-USM15 Linköping 20-22/8 2021 | U | F19 | Junior | 800 m | 3 | Elvira Bredin | Turebergs FK | 2:10.11 |
JSM-USM15 Linköping 20-22/8 2021 | U | F19 | Junior | 800 m | 4 | Filippa Hägglund | Upsala IF | 2:14.04 |
JSM-USM15 Linköping 20-22/8 2021 | U | F19 | Junior | 800 m | 5 | Sandra Åberg | Göteborgs KIK | 2:14.39 |
JSM-USM15 Linköping 20-22/8 2021 | U | F19 | Junior | 800 m | 6 | Tilda Knauer | Hälle IF | 2:14.84 |
JSM-USM15 Linköping 20-22/8 2021 | U | F19 | Junior | 1500 m | 1 | Julia Svennblad | Hälle IF | 4:33.08 |
JSM-USM15 Linköping 20-22/8 2021 | U | F19 | Junior | 1500 m | 2 | Nora Lundin | Hammarby IF | 4:33.59 |
JSM-USM15 Linköping 20-22/8 2021 | U | F19 | Junior | 1500 m | 3 | Alva Malmsten Nilsson | Upsala IF | 4:34.96 |
JSM-USM15 Linköping 20-22/8 2021 | U | F19 | Junior | 1500 m | 4 | Filippa Hägglund | Upsala IF | 4:36.87 |
JSM-USM15 Linköping 20-22/8 2021 | U | F19 | Junior | 1500 m | 5 | Saga Hagelin | Mölndals AIK | 4:41.34 |
JSM-USM15 Linköping 20-22/8 2021 | U | F19 | Junior | 1500 m | 6 | My Rundgren | Luleå FIF | 4:44.63 |
JSM-USM15 Linköping 20-22/8 2021 | U | F19 | Junior | 3000 m | 1 | Nora Lundin | Hammarby IF | 9:53.40 |
JSM-USM15 Linköping 20-22/8 2021 | U | F19 | Junior | 3000 m | 2 | Alva Malmsten Nilsson | Upsala IF | 9:54.87 |
JSM-USM15 Linköping 20-22/8 2021 | U | F19 | Junior | 3000 m | 3 | Wilma Karlsson | IF Göta Karlstad | 9:56.88 |
JSM-USM15 Linköping 20-22/8 2021 | U | F19 | Junior | 3000 m | 4 | Saga Hagelin | Mölndals AIK | 10:08.75 |
JSM-USM15 Linköping 20-22/8 2021 | U | F19 | Junior | 3000 m | 5 | Lykke Sjöbeck | Ystads IF | 10:12.78 |
JSM-USM15 Linköping 20-22/8 2021 | U | F19 | Junior | 3000 m | 6 | Sofia Amini | Upsala IF | 10:16.55 |
JSM-USM15 Linköping 20-22/8 2021 | U | F19 | Junior | 2000 m hinder | 1 | Filippa Hägglund | Upsala IF | 6:42.89 |
JSM-USM15 Linköping 20-22/8 2021 | U | F19 | Junior | 2000 m hinder | 2 | Wilma Karlsson | IF Göta Karlstad | 6:43.38 |
JSM-USM15 Linköping 20-22/8 2021 | U | F19 | Junior | 2000 m hinder | 3 | Alva Malmsten Nilsson | Upsala IF | 6:48.22 |
JSM-USM15 Linköping 20-22/8 2021 | U | F19 | Junior | 2000 m hinder | 4 | Nelly Össmar | Högby IF | 7:19.81 |
JSM-USM15 Linköping 20-22/8 2021 | U | F19 | Junior | 100 m häck | 1 | Clara Fallenius | Hässelby SK | 14.32 |
JSM-USM15 Linköping 20-22/8 2021 | U | F19 | Junior | 100 m häck | 2 | Sophie Reid | IK Ymer | 14.60 |
JSM-USM15 Linköping 20-22/8 2021 | U | F19 | Junior | 100 m häck | 3 | Clara Billing | Turebergs FK | 14.84 |
JSM-USM15 Linköping 20-22/8 2021 | U | F19 | Junior | 100 m häck | 4 | Thea Ädling Ring | IFK Mora | 15.07 |
JSM-USM15 Linköping 20-22/8 2021 | U | F19 | Junior | 100 m häck | 5 | Tuvalisa Rosenquist | Tjalve FIF | 15.08 |
JSM-USM15 Linköping 20-22/8 2021 | U | F19 | Junior | 100 m häck | 6 | Julia Håkansson | Spårvägens FK | 15.13 |
JSM-USM15 Linköping 20-22/8 2021 | U | F19 | Junior | 400 m häck | 1 | Hanna Karlsson | IF Göta Karlstad | 60.35 |
JSM-USM15 Linköping 20-22/8 2021 | U | F19 | Junior | 400 m häck | 2 | Tyra Landin | Västerås FK | 63.02 |
JSM-USM15 Linköping 20-22/8 2021 | U | F19 | Junior | 400 m häck | 3 | Laura Fodor | Hässelby SK | 63.49 |
JSM-USM15 Linköping 20-22/8 2021 | U | F19 | Junior | 400 m häck | 4 | Madeleine Söderqvist | Huddinge AIS | 64.16 |
JSM-USM15 Linköping 20-22/8 2021 | U | F19 | Junior | 400 m häck | 5 | Lisen Rignell | Bromma IF | 64.19 |
JSM-USM15 Linköping 20-22/8 2021 | U | F19 | Junior | 400 m häck | 6 | Silvia Popa | Mariestads AIF | 70.32 |
JSM-USM15 Linköping 20-22/8 2021 | U | F19 | Junior | Höjd | 1 | Klara Frykholm | Glanshammars IF | 1.74 |
JSM-USM15 Linköping 20-22/8 2021 | U | F19 | Junior | Höjd | 2 | Tuvalisa Rosenquist | Tjalve FIF | 1.72 |
JSM-USM15 Linköping 20-22/8 2021 | U | F19 | Junior | Höjd | 3 | Alma Uhlin | Falu IK | 1.69 |
JSM-USM15 Linköping 20-22/8 2021 | U | F19 | Junior | Höjd | 4 | Edda Flink | Upsala IF | 1.65 |
JSM-USM15 Linköping 20-22/8 2021 | U | F19 | Junior | Höjd | 5 | Ebba Hedberg | Kvarnsvedens GoIF | 1.61 |
JSM-USM15 Linköping 20-22/8 2021 | U | F19 | Junior | Höjd | 6 | Elvira Jonsson | Västerås FK | 1.61 |
JSM-USM15 Linköping 20-22/8 2021 | U | F19 | Junior | Stav | 1 | Clara Billing | Turebergs FK | 3.68 |
JSM-USM15 Linköping 20-22/8 2021 | U | F19 | Junior | Stav | 2 | Myra Eriksson | Stocksäters IF | 3.61 |
JSM-USM15 Linköping 20-22/8 2021 | U | F19 | Junior | Stav | 3 | Celina Johannsen | Malmö AI | 3.61 |
JSM-USM15 Linköping 20-22/8 2021 | U | F19 | Junior | Stav | 4 | Emelie Beckman | Hässelby SK | 3.54 |
JSM-USM15 Linköping 20-22/8 2021 | U | F19 | Junior | Stav | 5 | Ellinor Hannerfors | Haparanda SKT | 3.16 |
JSM-USM15 Linköping 20-22/8 2021 | U | F19 | Junior | Stav | 6 | Amina Fältmars | IK Sisu | 3.16 |
JSM-USM15 Linköping 20-22/8 2021 | U | F19 | Junior | Längd | 1 | Katharina Gråman | Tyresö FK | 5.88/+1.2 |
JSM-USM15 Linköping 20-22/8 2021 | U | F19 | Junior | Längd | 2 | Cajsa Augustsson | Örgryte IS | 5.75/+1.8 |
JSM-USM15 Linköping 20-22/8 2021 | U | F19 | Junior | Längd | 3 | Tuvalisa Rosenquist | Tjalve FIF | 5.70/+0.8 |
JSM-USM15 Linköping 20-22/8 2021 | U | F19 | Junior | Längd | 4 | Elin Pettersson | Ullevi FK | 5.67/+1.7 |
JSM-USM15 Linköping 20-22/8 2021 | U | F19 | Junior | Längd | 5 | Justina Esangbedo | Kvarnsvedens GoIF | 5.59/+0.6 |
JSM-USM15 Linköping 20-22/8 2021 | U | F19 | Junior | Längd | 6 | Lisen Rignell | Bromma IF | 5.55/+0.6 |
JSM-USM15 Linköping 20-22/8 2021 | U | F19 | Junior | Tresteg | 1 | Tindra Frykholm | Glanshammars IF | 12.24/+1.6 |
JSM-USM15 Linköping 20-22/8 2021 | U | F19 | Junior | Tresteg | 2 | Klara Frykholm | Glanshammars IF | 12.12/+1.8 |
JSM-USM15 Linköping 20-22/8 2021 | U | F19 | Junior | Tresteg | 3 | Emilia Sjöstrand | Hellas FK | 12.08w/+2.4 |
JSM-USM15 Linköping 20-22/8 2021 | U | F19 | Junior | Tresteg | 4 | Fia Viklund | Skellefteå AIK | 12.02w/+4.0 |
JSM-USM15 Linköping 20-22/8 2021 | U | F19 | Junior | Tresteg | 5 | Clara Fallenius | Hässelby SK | 11.59w/+2.9 |
JSM-USM15 Linköping 20-22/8 2021 | U | F19 | Junior | Tresteg | 6 | Myra Eriksson | Stocksäters IF | 11.54/+1.2 |
JSM-USM15 Linköping 20-22/8 2021 | U | F19 | Junior | Kula | 1 | Victoria Quainoo | Malmö AI | 14.24 |
JSM-USM15 Linköping 20-22/8 2021 | U | F19 | Junior | Kula | 2 | Linn Gabrielli Gustafsson | Råby-Rekarne FIF | 13.58 |
JSM-USM15 Linköping 20-22/8 2021 | U | F19 | Junior | Kula | 3 | Sophie Reid | IK Ymer | 13.37 |
JSM-USM15 Linköping 20-22/8 2021 | U | F19 | Junior | Kula | 4 | Hannah Hilding | Spårvägens FK | 12.92 |
JSM-USM15 Linköping 20-22/8 2021 | U | F19 | Junior | Kula | 5 | Julia Scharnell | Eslövs AI | 12.76 |
JSM-USM15 Linköping 20-22/8 2021 | U | F19 | Junior | Kula | 6 | Jenny Jonsson | Lidköpings IS | 12.70 |
JSM-USM15 Linköping 20-22/8 2021 | U | F19 | Junior | Diskus | 1 | Hannah Hilding | Spårvägens FK | 45.53 |
JSM-USM15 Linköping 20-22/8 2021 | U | F19 | Junior | Diskus | 2 | Emilia Wamsler | Heleneholms IF | 44.90 |
JSM-USM15 Linköping 20-22/8 2021 | U | F19 | Junior | Diskus | 3 | Hillevi Carlsson | Hässelby SK | 43.91 |
JSM-USM15 Linköping 20-22/8 2021 | U | F19 | Junior | Diskus | 4 | Nova Brideau | Kalmar SK | 42.34 |
JSM-USM15 Linköping 20-22/8 2021 | U | F19 | Junior | Diskus | 5 | Victoria Wickman | Alunda SK | 42.19 |
JSM-USM15 Linköping 20-22/8 2021 | U | F19 | Junior | Diskus | 6 | Linn Gabrielli Gustafsson | Råby-Rekarne FIF | 42.10 |
JSM-USM15 Linköping 20-22/8 2021 | U | F19 | Junior | Slägga | 1 | Hillevi Carlsson | Hässelby SK | 58.96 |
JSM-USM15 Linköping 20-22/8 2021 | U | F19 | Junior | Slägga | 2 | Thea Löfman | Malmö AI | 55.00 |
JSM-USM15 Linköping 20-22/8 2021 | U | F19 | Junior | Slägga | 3 | Sofia Boman | Hässelby SK | 53.93 |
JSM-USM15 Linköping 20-22/8 2021 | U | F19 | Junior | Slägga | 4 | Amanda Fridberg | IF Göta Karlstad | 53.17 |
JSM-USM15 Linköping 20-22/8 2021 | U | F19 | Junior | Slägga | 5 | Isabella Wiklund | Västerås FK | 52.69 |
JSM-USM15 Linköping 20-22/8 2021 | U | F19 | Junior | Slägga | 6 | Alexandra Nilsson | Götlunda IF | 49.28 |
JSM-USM15 Linköping 20-22/8 2021 | U | F19 | Junior | Spjut | 1 | Amanda Olsson | Säffle FIK | 45.41 |
JSM-USM15 Linköping 20-22/8 2021 | U | F19 | Junior | Spjut | 2 | Ida Elmén | IF Kville | 43.15 |
JSM-USM15 Linköping 20-22/8 2021 | U | F19 | Junior | Spjut | 3 | Sophie Reid | IK Ymer | 42.76 |
JSM-USM15 Linköping 20-22/8 2021 | U | F19 | Junior | Spjut | 4 | Ebba Hedberg | Kvarnsvedens GoIF | 39.52 |
JSM-USM15 Linköping 20-22/8 2021 | U | F19 | Junior | Spjut | 5 | Evelina Wikell | Mölndals AIK | 38.19 |
JSM-USM15 Linköping 20-22/8 2021 | U | F19 | Junior | Spjut | 6 | Malin Lundgren | Eksjö Södra IK | 38.10 |
SM-JSM-USM mångkamp Ljungby 7-8/8 2021 | U | M22 | Junior | Tiokamp | 1 | Philip Stömne | Spårvägens FK | 6.795 |
SM-JSM-USM mångkamp Ljungby 7-8/8 2021 | U | M22 | Junior | Tiokamp | 2 | Teodor Sobczyk | Hovslätts IK | 6.490 |
SM-JSM-USM mångkamp Ljungby 7-8/8 2021 | U | M22 | Junior | Tiokamp | 3 | Simon Thor | Hässelby SK | 6.476 |
SM-JSM-USM mångkamp Ljungby 7-8/8 2021 | U | M22 | Junior | Tiokamp | 4 | Emil Nilsson | IF Göta Karlstad | 5.939 |
SM-JSM-USM mångkamp Ljungby 7-8/8 2021 | U | M22 | Junior | Tiokamp | 5 | Gustaf Vennerholm | Spårvägens FK | 3.466 |
SM-JSM-USM mångkamp Ljungby 7-8/8 2021 | U | P19 | Junior | Tiokamp | 1 | Jacob Thelander | Ljungby FIK | 7.397 |
SM-JSM-USM mångkamp Ljungby 7-8/8 2021 | U | P19 | Junior | Tiokamp | 2 | Elliot Duvert | Turebergs FK | 7.000 |
SM-JSM-USM mångkamp Ljungby 7-8/8 2021 | U | P19 | Junior | Tiokamp | 3 | Malte Fuchs Edberg | Bromma IF | 6.917 |
SM-JSM-USM mångkamp Ljungby 7-8/8 2021 | U | P19 | Junior | Tiokamp | 4 | Oliver Nilsson | Linköpings GIF | 6.843 |
SM-JSM-USM mångkamp Ljungby 7-8/8 2021 | U | P19 | Junior | Tiokamp | 5 | Rikard Throgen-Hedin | SK Bore | 6.200 |
SM-JSM-USM mångkamp Ljungby 7-8/8 2021 | U | F19 | Junior | Sjukamp | 1 | Clara Fallenius | Hässelby SK | 4.893 |
SM-JSM-USM mångkamp Ljungby 7-8/8 2021 | U | F19 | Junior | Sjukamp | 2 | Laura Fodor | Hässelby SK | 4.814 |
SM-JSM-USM mångkamp Ljungby 7-8/8 2021 | U | F19 | Junior | Sjukamp | 3 | Tiffanie Magnusson | Upsala IF | 4.447 |
SM stafett Huddinge 31/7-1/8 2021 | U | M22 | Junior | 4x100 m | 1 | IFK Växjö | 41.72 | |
SM stafett Huddinge 31/7-1/8 2021 | U | M22 | Junior | 4x100 m | 2 | Ullevi FK | 42.30 | |
SM stafett Huddinge 31/7-1/8 2021 | U | M22 | Junior | 4x100 m | 3 | Örgryte IS | 42.60 | |
SM stafett Huddinge 31/7-1/8 2021 | U | M22 | Junior | 3x400 m | 1 | Ullevi FK | 2:29.76 | |
SM stafett Huddinge 31/7-1/8 2021 | U | M22 | Junior | 3x400 m | 2 | Örgryte IS | 2:30.28 | |
SM stafett Huddinge 31/7-1/8 2021 | U | M22 | Junior | 3x400 m | 3 | IFK Växjö | 2:30.93 | |
SM stafett Huddinge 31/7-1/8 2021 | U | M22 | Junior | 3x800 m | 1 | Örgryte IS | 5:54.60 | |
SM stafett Huddinge 31/7-1/8 2021 | U | M22 | Junior | 3x800 m | 2 | IFK Lidingö | 5:56.00 | |
SM stafett Huddinge 31/7-1/8 2021 | U | M22 | Junior | 3x800 m | 3 | Ängelholms IF | 5:59.39 | |
SM stafett Huddinge 31/7-1/8 2021 | U | M22 | Junior | 3x800 m | 4 | Hässelby SK | 6:00.61 | |
SM stafett Huddinge 31/7-1/8 2021 | U | M22 | Junior | 3x800 m | 5 | Löparnas vänner IF | 6:46.78 | |
SM stafett Huddinge 31/7-1/8 2021 | U | P19 | Junior | 4x100 m | 1 | Hammarby IF | 40.81 | |
SM stafett Huddinge 31/7-1/8 2021 | U | P19 | Junior | 4x100 m | 2 | Ullevi FK | 42.24 | |
SM stafett Huddinge 31/7-1/8 2021 | U | P19 | Junior | 4x100 m | 3 | Hammarby IF | 42.32 | |
SM stafett Huddinge 31/7-1/8 2021 | U | P19 | Junior | 4x100 m | 4 | Turebergs FK | 42.81 | |
SM stafett Huddinge 31/7-1/8 2021 | U | P19 | Junior | 4x100 m | 5 | IFK Växjö | 42.95 | |
SM stafett Huddinge 31/7-1/8 2021 | U | P19 | Junior | 4x100 m | 6 | Huddinge AIS | 43.88 | |
SM stafett Huddinge 31/7-1/8 2021 | U | P19 | Junior | 1000 m stafett | 1 | Hammarby IF | 1:54.67 | |
SM stafett Huddinge 31/7-1/8 2021 | U | P19 | Junior | 1000 m stafett | 2 | Hammarby IF | 1:57.78 | |
SM stafett Huddinge 31/7-1/8 2021 | U | P19 | Junior | 1000 m stafett | 3 | Västerås FK | 1:57.86 | |
SM stafett Huddinge 31/7-1/8 2021 | U | P19 | Junior | 1000 m stafett | 4 | Huddinge AIS | 1:59.58 | |
SM stafett Huddinge 31/7-1/8 2021 | U | P19 | Junior | 1000 m stafett | 5 | KFUM Örebro | 1:59.68 | |
SM stafett Huddinge 31/7-1/8 2021 | U | P19 | Junior | 1000 m stafett | 6 | Malmö AI | 2:01.90 | |
SM stafett Huddinge 31/7-1/8 2021 | U | P19 | Junior | 3x800 m | 1 | Mölndals AIK | 5:44.83 | |
SM stafett Huddinge 31/7-1/8 2021 | U | P19 | Junior | 3x800 m | 2 | KFUM Örebro | 5:52.01 | |
SM stafett Huddinge 31/7-1/8 2021 | U | P19 | Junior | 3x800 m | 3 | Upsala IF | 6:07.65 | |
SM stafett Huddinge 31/7-1/8 2021 | U | P19 | Junior | 3x800 m | 4 | KA 2 IF | 6:12.53 | |
SM stafett Huddinge 31/7-1/8 2021 | U | P19 | Junior | 3x800 m | 5 | Hässelby SK | 6:21.90 | |
SM stafett Huddinge 31/7-1/8 2021 | U | K22 | Junior | 4x100 m | 1 | Malmö AI | 46.04 | |
SM stafett Huddinge 31/7-1/8 2021 | U | K22 | Junior | 4x100 m | 2 | Hässelby SK | 47.06 | |
SM stafett Huddinge 31/7-1/8 2021 | U | K22 | Junior | 4x100 m | 3 | Västerås FK | 48.01 | |
SM stafett Huddinge 31/7-1/8 2021 | U | K22 | Junior | 4x100 m | 4 | Täby IS | 48.78 | |
SM stafett Huddinge 31/7-1/8 2021 | U | K22 | Junior | 4x100 m | 5 | Huddinge AIS | 49.69 | |
SM stafett Huddinge 31/7-1/8 2021 | U | K22 | Junior | 3x400 m | 1 | Göteborgs KIK | 2:53.56 | |
SM stafett Huddinge 31/7-1/8 2021 | U | K22 | Junior | 3x400 m | 2 | Västerås FK | 2:54.25 | |
SM stafett Huddinge 31/7-1/8 2021 | U | K22 | Junior | 3x400 m | 3 | Täby IS | 3:00.45 | |
SM stafett Huddinge 31/7-1/8 2021 | U | K22 | Junior | 3x800 m | 1 | Göteborgs KIK | 7:14.70 | |
SM stafett Huddinge 31/7-1/8 2021 | U | K22 | Junior | 3x800 m | 2 | Mölndals AIK | 7:17.07 | |
SM stafett Huddinge 31/7-1/8 2021 | U | F19 | Junior | 4x100 m | 1 | Malmö AI | 47.61 | |
SM stafett Huddinge 31/7-1/8 2021 | U | F19 | Junior | 4x100 m | 2 | Ullevi FK | 48.39 | |
SM stafett Huddinge 31/7-1/8 2021 | U | F19 | Junior | 4x100 m | 3 | IFK Lund | 48.70 | |
SM stafett Huddinge 31/7-1/8 2021 | U | F19 | Junior | 4x100 m | 4 | Bromma IF | 48.72 | |
SM stafett Huddinge 31/7-1/8 2021 | U | F19 | Junior | 4x100 m | 5 | Mälarhöjdens IK | 49.53 | |
SM stafett Huddinge 31/7-1/8 2021 | U | F19 | Junior | 4x100 m | 6 | Turebergs FK | 50.59 | |
SM stafett Huddinge 31/7-1/8 2021 | U | F19 | Junior | 1000 m stafett | 1 | Malmö AI | 2:13.01 | |
SM stafett Huddinge 31/7-1/8 2021 | U | F19 | Junior | 1000 m stafett | 2 | Bromma IF | 2:16.38 | |
SM stafett Huddinge 31/7-1/8 2021 | U | F19 | Junior | 1000 m stafett | 3 | IFK Lund | 2:19.09 | |
SM stafett Huddinge 31/7-1/8 2021 | U | F19 | Junior | 1000 m stafett | 4 | Ullevi FK | 2:21.74 | |
SM stafett Huddinge 31/7-1/8 2021 | U | F19 | Junior | 1000 m stafett | 5 | Göteborgs KIK | 2:22.90 | |
SM stafett Huddinge 31/7-1/8 2021 | U | F19 | Junior | 1000 m stafett | 6 | Hammarby IF | 2:27.25 | |
SM stafett Huddinge 31/7-1/8 2021 | U | F19 | Junior | 3x800 m | 1 | Upsala IF | 7:02.12 | |
SM stafett Huddinge 31/7-1/8 2021 | U | F19 | Junior | 3x800 m | 2 | Mölndals AIK | 7:07.23 | |
SM stafett Huddinge 31/7-1/8 2021 | U | F19 | Junior | 3x800 m | 3 | Hammarby IF | 7:10.29 | |
SM stafett Huddinge 31/7-1/8 2021 | U | F19 | Junior | 3x800 m | 4 | IFK Lidingö | 7:51.35 | |
SM 10 km Anderstorp 13/7 2021 | U | M22 | Junior | 10 km | 1 | August Mollén | Tjalve FIF | 30:38 |
SM 10 km Anderstorp 13/7 2021 | U | M22 | Junior | 10 km | 2 | Felix Axelsson | Skene SoIS | 31:19 |
SM 10 km Anderstorp 13/7 2021 | U | M22 | Junior | 10 km | 3 | Timor Sandberg | IS Göta | 31:49 |
SM 10 km Anderstorp 13/7 2021 | U | M22 | Junior | 10 km | 4 | Jonathan Edman | IFK Umeå | 32:05 |
SM 10 km Anderstorp 13/7 2021 | U | M22 | Junior | 10 km | 5 | Samuel Eriksson Lidbrink | Spårvägens FK | 32:13 |
SM 10 km Anderstorp 13/7 2021 | U | M22 | Junior | 10 km | 6 | Viktor Zackrisson | Enhörna IF | 32:44 |
SM 10 km Anderstorp 13/7 2021 | U | K22 | Junior | 10 km | 1 | Elsa Wallenius | Västerås FK | 37:04 |
SM 10 km Anderstorp 13/7 2021 | U | K22 | Junior | 10 km | 2 | Evelina Henriksson | IFK Umeå | 37:33 |
SM 10 km Anderstorp 13/7 2021 | U | K22 | Junior | 10 km | 3 | Sara Dädeby | Mölndals AIK | 38:19 |
SM 10 km Anderstorp 13/7 2021 | U | K22 | Junior | 10 km | 4 | Hilda Löf | Apladalens LK | 40:13 |
SM 10 km Anderstorp 13/7 2021 | U | K22 | Junior | 10 km | 5 | Klara Axelsson | Skene SoIS | 40:24 |
SM 10 km Anderstorp 13/7 2021 | U | K22 | Junior | 10 km | 6 | Chanelle Cranning-Hillgren | IF Göta Karlstad | 46:29 |