Start Filtrering Smfriidrott.com Friidrott.se

SM-pokalen - filtrering

Sök i ett eller flera fält nedan. Exempel: Åldersgrupp: Välj "Juniorer" för att få fram ålderskategorin 18-22 år.

Exempel 2: Välj Ullevi FK vid klubb näst längst ner och tryck på "Sök". Då visas först placering, poäng och antal poängplatser följt av de aktiva som tog poäng. Eller sök på "Tävling: ISM Gävle 17-18/2 2018" samt "Klubb: Malmö AI" för att se hur många och vilka topp-6-placeringar MAI tog.

Sammanställd av jonas.hedman@friidrott.se

Välj filtrering









Poängtabellen

Aktuell filtrering: 2021, ISM Malmö 19-21/2 2021
PlacKlubbPoängAntalMKM22P19P17K22F19F17P16P15F16F15
1Malmö AI65133728
Örgryte IS65163827
3Spårvägens FK61142734
4Ullevi FK49122227
5Hässelby SK348268
6Hälle IF337627
7IF Göta Karlstad289919
8Sävedalens AIK2361013
Upsala IF237212
10Turebergs FK175161
11IFK Helsingborg13313
Västerås FK13649
Hammarby IF13567
14Eskilstuna FI12339
15Täby IS11274
16IK Ymer9227
Lidköpings IS929
18IFK Växjö828
19Råby-Rekarne FIF717
F Stenungsunds FI717
21IFK Umeå515
Göteborgs KIK515
Falu IK515
Falkenbergs IK525
Högby IF535
26Strands IF424
KFUM Örebro4313
Gefle IF414
29IFK Lund313
IFK Göteborg313
IFK Lidingö313
Motala AIF313
33Wärnamo SK212
Kils AIK212
Hellas FK212
KA 2 IF212
Mölndals AIK212
38Kalmar SK111

Relaterade resultat
TävlingUte/InneKlassÅldersgr.GrenPlac.nameKlubbResultat
ISM Malmö 19-21/2 2021IMSenior60 m 1Odain RoseSpårvägens FK6.73
ISM Malmö 19-21/2 2021IMSenior60 m 2Henrik LarssonIF Göta Karlstad6.74
ISM Malmö 19-21/2 2021IMSenior60 m 3Thomas JonesIFK Växjö6.83
ISM Malmö 19-21/2 2021IMSenior60 m 4Viktor ThorStrands IF6.84
ISM Malmö 19-21/2 2021IMSenior60 m 5Simon PlesseUpsala IF6.87
ISM Malmö 19-21/2 2021IMSenior60 m 6William ThorStrands IF6.89
ISM Malmö 19-21/2 2021IMSenior200 m 1Kasper KadestålMalmö AI21.61
ISM Malmö 19-21/2 2021IMSenior200 m 2Emil JohanssonTurebergs FK21.76
ISM Malmö 19-21/2 2021IMSenior200 m 3Desmond RogoUpsala IF22.09
ISM Malmö 19-21/2 2021IMSenior200 m 4Dennis OtienoHammarby IF22.23
ISM Malmö 19-21/2 2021IMSenior400 m 1Carl BengtströmÖrgryte IS46.59
ISM Malmö 19-21/2 2021IMSenior400 m 2Emil JohanssonTurebergs FK47.97
ISM Malmö 19-21/2 2021IMSenior400 m 3Erik MartinssonUpsala IF48.20
ISM Malmö 19-21/2 2021IMSenior400 m 4Anders PihlbladÖrgryte IS48.32
ISM Malmö 19-21/2 2021IMSenior800 m 1Andreas KramerUllevi FK1:49.19
ISM Malmö 19-21/2 2021IMSenior800 m 2Joakim AnderssonSpårvägens FK1:49.84
ISM Malmö 19-21/2 2021IMSenior800 m 3Felix FrancoisÖrgryte IS1:50.18
ISM Malmö 19-21/2 2021IMSenior800 m 4Yared KidaneEskilstuna FI1:51.23
ISM Malmö 19-21/2 2021IMSenior800 m 5Benjamin ÅbergHälle IF1:52.58
ISM Malmö 19-21/2 2021IMSenior800 m 6Alexander LundskogUllevi FK1:54.89
ISM Malmö 19-21/2 2021IMSenior1500 m 1Johan RogestedtF Stenungsunds FI3:50.52
ISM Malmö 19-21/2 2021IMSenior1500 m 2Robin RohlénIFK Umeå3:51.76
ISM Malmö 19-21/2 2021IMSenior1500 m 3Samuel PihlströmHälle IF3:51.87
ISM Malmö 19-21/2 2021IMSenior1500 m 4Estifanos FaidSpårvägens FK3:52.01
ISM Malmö 19-21/2 2021IMSenior1500 m 5Alexander NilssonMölndals AIK3:52.07
ISM Malmö 19-21/2 2021IMSenior1500 m 6Efrem BrhaneVästerås FK3:52.28
ISM Malmö 19-21/2 2021IMSenior3000 m 1Vidar JohanssonSävedalens AIK8:03.63
ISM Malmö 19-21/2 2021IMSenior3000 m 2Mohammad RezaSpårvägens FK8:04.18
ISM Malmö 19-21/2 2021IMSenior3000 m 3Suldan HassanUllevi FK8:04.81
ISM Malmö 19-21/2 2021IMSenior3000 m 4Jonatan FridolfssonSävedalens AIK8:05.81
ISM Malmö 19-21/2 2021IMSenior3000 m 5Oliver LöfqvistSpårvägens FK8:08.64
ISM Malmö 19-21/2 2021IMSenior3000 m 6Jonatan GustafssonKFUM Örebro8:09.56
ISM Malmö 19-21/2 2021IMSenior60 m häck 1Max HreljaMalmö AI7.73
ISM Malmö 19-21/2 2021IMSenior60 m häck 2Petter GustafssonÖrgryte IS7.98
ISM Malmö 19-21/2 2021IMSenior60 m häck 3Anton LevinMalmö AI8.06
ISM Malmö 19-21/2 2021IMSenior60 m häck 4Staffan RisbergTurebergs FK8.23
ISM Malmö 19-21/2 2021IMSenior60 m häck 5Oscar HjermKA 2 IF8.24
ISM Malmö 19-21/2 2021IMSenior60 m häck 6Rasmus ElfgaardHögby IF8.31
ISM Malmö 19-21/2 2021IMSeniorHöjd 1Fabian DelrydTäby IS2.17
ISM Malmö 19-21/2 2021IMSeniorHöjd 2Emil UhlinFalu IK2.11
ISM Malmö 19-21/2 2021IMSeniorHöjd 3Arvid RybergIF Göta Karlstad2.08
ISM Malmö 19-21/2 2021IMSeniorHöjd 4Oskar LundqvistUpsala IF2.05
ISM Malmö 19-21/2 2021IMSeniorHöjd 5Melwin Lycke HolmKils AIK2.01
ISM Malmö 19-21/2 2021IMSeniorHöjd 6Samuel FranssonMalmö AI2.01
ISM Malmö 19-21/2 2021IMSeniorStav 1Melker Svärd JacobssonÖrgryte IS5.40
ISM Malmö 19-21/2 2021IMSeniorStav 2Robin JacobssonUllevi FK5.10
ISM Malmö 19-21/2 2021IMSeniorStav 3Emil CarlssonIFK Växjö5.03
ISM Malmö 19-21/2 2021IMSeniorStav 4Marcus NilssonHögby IF5.03
ISM Malmö 19-21/2 2021IMSeniorStav 5Carl SténsonHellas FK4.96
ISM Malmö 19-21/2 2021IMSeniorStav 6William AskerÖrgryte IS4.76
ISM Malmö 19-21/2 2021IMSeniorLängd 1Thobias MontlerMalmö AI8.13
ISM Malmö 19-21/2 2021IMSeniorLängd 2Jesper HellströmHässelby SK7.43
ISM Malmö 19-21/2 2021IMSeniorLängd 3Caleb ConableMalmö AI7.41
ISM Malmö 19-21/2 2021IMSeniorLängd 4Andreas OtterlingIFK Lidingö7.32
ISM Malmö 19-21/2 2021IMSeniorLängd 5Andreas CarlssonIK Ymer7.31
ISM Malmö 19-21/2 2021IMSeniorLängd 6Oliwer DanielssonUllevi FK7.21
ISM Malmö 19-21/2 2021IMSeniorTresteg 1Jesper HellströmHässelby SK16.69
ISM Malmö 19-21/2 2021IMSeniorTresteg 2Gabriel WallmarkÖrgryte IS15.51
ISM Malmö 19-21/2 2021IMSeniorTresteg 3Isak PerssonÖrgryte IS15.36
ISM Malmö 19-21/2 2021IMSeniorTresteg 4Erik EhrlinHammarby IF15.35
ISM Malmö 19-21/2 2021IMSeniorTresteg 5Artur EngströmÖrgryte IS15.23
ISM Malmö 19-21/2 2021IMSeniorTresteg 6Gustaf BålströmUllevi FK14.90
ISM Malmö 19-21/2 2021IMSeniorKula 1Wictor PeterssonMalmö AI21.13
ISM Malmö 19-21/2 2021IMSeniorKula 2Jesper ArbingeSpårvägens FK18.84
ISM Malmö 19-21/2 2021IMSeniorKula 3Viktor GardenkransUpsala IF18.09
ISM Malmö 19-21/2 2021IMSeniorKula 4Arwid KoskinenUllevi FK17.49
ISM Malmö 19-21/2 2021IMSeniorKula 5Gabriel HeenHässelby SK16.34
ISM Malmö 19-21/2 2021IMSeniorKula 6Marcus NilssonHögby IF15.71
ISM Malmö 19-21/2 2021IMSeniorVikt 1Ragnar CarlssonHässelby SK23.24
ISM Malmö 19-21/2 2021IMSeniorVikt 2Simon PetterssonHässelby SK19.81
ISM Malmö 19-21/2 2021IMSeniorVikt 3Hugo SörbyUpsala IF19.15
ISM Malmö 19-21/2 2021IMSeniorVikt 4Karl LudvikTurebergs FK17.93
ISM Malmö 19-21/2 2021IMSeniorVikt 5Leo BystedtVästerås FK17.68
ISM Malmö 19-21/2 2021IMSeniorVikt 6Johannes NilssonVästerås FK16.12
ISM Malmö 19-21/2 2021IKSenior60 m 1Claudia PaytonUllevi FK7.30
ISM Malmö 19-21/2 2021IKSenior60 m 2Julia HenrikssonIFK Helsingborg7.46
ISM Malmö 19-21/2 2021IKSenior60 m 3Nikki AnderbergMalmö AI7.48
ISM Malmö 19-21/2 2021IKSenior60 m 4Irene EkelundSpårvägens FK7.51
ISM Malmö 19-21/2 2021IKSenior60 m 5Elin ÖstlundKFUM Örebro7.52
ISM Malmö 19-21/2 2021IKSenior60 m 6Emma JanssonKFUM Örebro7.60
ISM Malmö 19-21/2 2021IKSenior200 m 1Moa HjelmerSpårvägens FK23.74
ISM Malmö 19-21/2 2021IKSenior200 m 2Daniella BuskMalmö AI23.90
ISM Malmö 19-21/2 2021IKSenior200 m 3Denise ErikssonÖrgryte IS24.28
ISM Malmö 19-21/2 2021IKSenior200 m 4Lisa LiljaUllevi FK24.54
ISM Malmö 19-21/2 2021IKSenior400 m 1Moa HjelmerSpårvägens FK54.91
ISM Malmö 19-21/2 2021IKSenior400 m 2Amanda HolmbergLidköpings IS56.30
ISM Malmö 19-21/2 2021IKSenior400 m 3Hanna KarlssonIF Göta Karlstad56.30
ISM Malmö 19-21/2 2021IKSenior400 m 4Linnea KillanderMalmö AI56.99
ISM Malmö 19-21/2 2021IKSenior800 m 1Lovisa LindhUllevi FK2:03.77
ISM Malmö 19-21/2 2021IKSenior800 m 2Gaël De ConinckSävedalens AIK2:05.81
ISM Malmö 19-21/2 2021IKSenior800 m 3Alice Magnell MillánEskilstuna FI2:07.06
ISM Malmö 19-21/2 2021IKSenior800 m 4Madeleine Björlin-DelmarIFK Göteborg2:08.55
ISM Malmö 19-21/2 2021IKSenior800 m 5Lova PermanIF Göta Karlstad2:09.88
ISM Malmö 19-21/2 2021IKSenior800 m 6Elvira BredinTurebergs FK2:11.14
ISM Malmö 19-21/2 2021IKSenior1500 m 1Samrawit MengsteabHälle IF4:20.33
ISM Malmö 19-21/2 2021IKSenior1500 m 2Alice Magnell MillánEskilstuna FI4:20.51
ISM Malmö 19-21/2 2021IKSenior1500 m 3Linn NilssonHälle IF4:20.56
ISM Malmö 19-21/2 2021IKSenior1500 m 4Gaël De ConinckSävedalens AIK4:23.01
ISM Malmö 19-21/2 2021IKSenior1500 m 5Nora LundinHammarby IF4:23.56
ISM Malmö 19-21/2 2021IKSenior1500 m 6Olivia WeslienIF Göta Karlstad4:24.19
ISM Malmö 19-21/2 2021IKSenior3000 m 1Meraf BahtaHälle IF9:08.56
ISM Malmö 19-21/2 2021IKSenior3000 m 2Samrawit MengsteabHälle IF9:09.73
ISM Malmö 19-21/2 2021IKSenior3000 m 3Linn NilssonHälle IF9:09.82
ISM Malmö 19-21/2 2021IKSenior3000 m 4Sara ChristianssonSävedalens AIK9:12.06
ISM Malmö 19-21/2 2021IKSenior3000 m 5Lisa BergdahlSävedalens AIK9:41.76
ISM Malmö 19-21/2 2021IKSenior3000 m 6Elsa WalleniusVästerås FK9:44.72
ISM Malmö 19-21/2 2021IKSenior60 m häck 1Julia WennerstenIK Ymer8.38
ISM Malmö 19-21/2 2021IKSenior60 m häck 2Tess Hertz SaebböGöteborgs KIK8.53
ISM Malmö 19-21/2 2021IKSenior60 m häck 3Amanda HolmbergLidköpings IS8.60
ISM Malmö 19-21/2 2021IKSenior60 m häck 4Estelle MontlerUllevi FK8.64
ISM Malmö 19-21/2 2021IKSenior60 m häck 5Tilde JohanssonFalkenbergs IK8.66
ISM Malmö 19-21/2 2021IKSenior60 m häck 6Elin LindebladKalmar SK8.71
ISM Malmö 19-21/2 2021IKSeniorHöjd 1Maja NilssonÖrgryte IS1.91
ISM Malmö 19-21/2 2021IKSeniorHöjd 2Sofie SkoogIF Göta Karlstad1.85
ISM Malmö 19-21/2 2021IKSeniorHöjd 3Louise EkmanGefle IF1.83
ISM Malmö 19-21/2 2021IKSeniorHöjd 4Matilda NilssonIFK Lund1.80
ISM Malmö 19-21/2 2021IKSeniorHöjd 5Evelina ErlandssonIF Göta Karlstad1.77
ISM Malmö 19-21/2 2021IKSeniorHöjd 6Klara RådboHässelby SK1.69
ISM Malmö 19-21/2 2021IKSeniorStav 1Michaela MeijerÖrgryte IS4.47
ISM Malmö 19-21/2 2021IKSeniorStav 2Linnea JönssonIFK Helsingborg4.20
ISM Malmö 19-21/2 2021IKSeniorStav 3Sara WinbergTäby IS4.20
ISM Malmö 19-21/2 2021IKSeniorStav 4Gabriella JönssonIFK Helsingborg4.02
ISM Malmö 19-21/2 2021IKSeniorStav 5Ellen OlssonWärnamo SK3.91
ISM Malmö 19-21/2 2021IKSeniorStav 6Malin DahlströmÖrgryte IS3.91
ISM Malmö 19-21/2 2021IKSeniorLängd 1Khaddi SagniaUllevi FK6.64
ISM Malmö 19-21/2 2021IKSeniorLängd 2Malin Otterling MarmbrandtVästerås FK6.39
ISM Malmö 19-21/2 2021IKSeniorLängd 3Kaiza KarlénIF Göta Karlstad6.28
ISM Malmö 19-21/2 2021IKSeniorLängd 4Tilde JohanssonFalkenbergs IK6.15
ISM Malmö 19-21/2 2021IKSeniorLängd 5Jenny LestanderÖrgryte IS6.13
ISM Malmö 19-21/2 2021IKSeniorLängd 6Sandra TörnrosSpårvägens FK6.00
ISM Malmö 19-21/2 2021IKSeniorTresteg 1Maja ÅskagRåby-Rekarne FIF13.67
ISM Malmö 19-21/2 2021IKSeniorTresteg 2Aina GriksaiteSpårvägens FK13.34
ISM Malmö 19-21/2 2021IKSeniorTresteg 3Rebecka AbrahamssonÖrgryte IS13.23
ISM Malmö 19-21/2 2021IKSeniorTresteg 4Malin Otterling MarmbrandtVästerås FK12.82
ISM Malmö 19-21/2 2021IKSeniorTresteg 5Jenny LestanderÖrgryte IS12.60
ISM Malmö 19-21/2 2021IKSeniorTresteg 6Emma EhrlinHammarby IF12.00
ISM Malmö 19-21/2 2021IKSeniorKula 1Fanny RoosMalmö AI18.51
ISM Malmö 19-21/2 2021IKSeniorKula 2Sara LennmanSpårvägens FK16.91
ISM Malmö 19-21/2 2021IKSeniorKula 3Frida ÅkerströmHässelby SK16.77
ISM Malmö 19-21/2 2021IKSeniorKula 4Axelina JohanssonHässelby SK16.72
ISM Malmö 19-21/2 2021IKSeniorKula 5Mathilda ErikssonMalmö AI13.48
ISM Malmö 19-21/2 2021IKSeniorKula 6Emilia MalmehedIF Göta Karlstad13.43
ISM Malmö 19-21/2 2021IKSeniorVikt 1Ida StormMalmö AI23.42
ISM Malmö 19-21/2 2021IKSeniorVikt 2Eleni LarssonSpårvägens FK20.77
ISM Malmö 19-21/2 2021IKSeniorVikt 3Grete AhlbergHammarby IF20.58
ISM Malmö 19-21/2 2021IKSeniorVikt 4Sara ForssellMotala AIF19.67
ISM Malmö 19-21/2 2021IKSeniorVikt 5Linnea JönssonUpsala IF18.90
ISM Malmö 19-21/2 2021IKSeniorVikt 6Rebecka HallerthSpårvägens FK18.14