Sök i ett eller flera fält nedan. Exempel: Åldersgrupp: Välj "Juniorer" för att få fram ålderskategorin 18-22 år.
Exempel 2: Välj Ullevi FK vid klubb näst längst ner och tryck på "Sök". Då visas först placering, poäng och antal poängplatser följt av de aktiva som tog poäng. Eller sök på "Tävling: ISM Gävle 17-18/2 2018" samt "Klubb: Malmö AI" för att se hur många och vilka topp-6-placeringar MAI tog.
Sammanställd av jonas.hedman@friidrott.se
Plac | Klubb | Poäng | Antal | M | K | M22 | P19 | P17 | K22 | F19 | F17 | P16 | P15 | F16 | F15 |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Sävedalens AIK | 11 | 2 | 11 | |||||||||||
2 | Hässelby SK | 10 | 2 | 5 | 5 | ||||||||||
3 | Malmö AI | 7 | 1 | 7 | |||||||||||
4 | IFK Umeå | 6 | 2 | 2.25 | 3.75 | ||||||||||
5 | Västerås FK | 5.25 | 1 | 5.25 | |||||||||||
Skene SoIS | 5.25 | 2 | 3.75 | 1.5 | |||||||||||
Tjalve FIF | 5.25 | 1 | 5.25 | ||||||||||||
8 | Högby IF | 4 | 1 | 4 | |||||||||||
9 | FK Studenterna | 3 | 2 | 3 | |||||||||||
Huddinge AIS | 3 | 1 | 3 | ||||||||||||
IK Akele | 3 | 1 | 3 | ||||||||||||
Mölndals AIK | 3 | 1 | 3 | ||||||||||||
IS Göta | 3 | 1 | 3 | ||||||||||||
14 | Spårvägens FK | 2.5 | 2 | 1 | 1.5 | ||||||||||
15 | Apladalens LK | 2.25 | 1 | 2.25 | |||||||||||
16 | Hälle IF | 2 | 1 | 2 | |||||||||||
17 | Enhörna IF | 0.75 | 1 | 0.75 | |||||||||||
IF Göta Karlstad | 0.75 | 1 | 0.75 |
Tävling | Ute/Inne | Klass | Åldersgr. | Gren | Plac. | name | Klubb | Resultat |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
SM 10 km Anderstorp 13/7 2021 | U | M | Senior | 10 km | 1 | Jonas Glans | Malmö AI | 29:25 |
SM 10 km Anderstorp 13/7 2021 | U | M | Senior | 10 km | 2 | Samuel Russom | Hässelby SK | 29:27 |
SM 10 km Anderstorp 13/7 2021 | U | M | Senior | 10 km | 3 | David Nilsson | Högby IF | 29:28 |
SM 10 km Anderstorp 13/7 2021 | U | M | Senior | 10 km | 4 | Linus Rosdahl | IK Akele | 29:38 |
SM 10 km Anderstorp 13/7 2021 | U | M | Senior | 10 km | 5 | Mustafa Mohamed | Hälle IF | 29:41 |
SM 10 km Anderstorp 13/7 2021 | U | M | Senior | 10 km | 6 | Mohammad Reza | Spårvägens FK | 29:45 |
SM 10 km Anderstorp 13/7 2021 | U | K | Senior | 10 km | 1 | Anastasia Denisova | Sävedalens AIK | 34:13 |
SM 10 km Anderstorp 13/7 2021 | U | K | Senior | 10 km | 2 | Sanna Mustonen | Hässelby SK | 34:17 |
SM 10 km Anderstorp 13/7 2021 | U | K | Senior | 10 km | 3 | Sara Christiansson | Sävedalens AIK | 34:20 |
SM 10 km Anderstorp 13/7 2021 | U | K | Senior | 10 km | 4 | Hanna Lindholm | Huddinge AIS | 34:34 |
SM 10 km Anderstorp 13/7 2021 | U | K | Senior | 10 km | 5 | Leonie Balter | FK Studenterna | 34:42 |
SM 10 km Anderstorp 13/7 2021 | U | K | Senior | 10 km | 6 | Johanna Salminen | FK Studenterna | 35:05 |
SM 10 km Anderstorp 13/7 2021 | U | M22 | Junior | 10 km | 1 | August Mollén | Tjalve FIF | 30:38 |
SM 10 km Anderstorp 13/7 2021 | U | M22 | Junior | 10 km | 2 | Felix Axelsson | Skene SoIS | 31:19 |
SM 10 km Anderstorp 13/7 2021 | U | M22 | Junior | 10 km | 3 | Timor Sandberg | IS Göta | 31:49 |
SM 10 km Anderstorp 13/7 2021 | U | M22 | Junior | 10 km | 4 | Jonathan Edman | IFK Umeå | 32:05 |
SM 10 km Anderstorp 13/7 2021 | U | M22 | Junior | 10 km | 5 | Samuel Eriksson Lidbrink | Spårvägens FK | 32:13 |
SM 10 km Anderstorp 13/7 2021 | U | M22 | Junior | 10 km | 6 | Viktor Zackrisson | Enhörna IF | 32:44 |
SM 10 km Anderstorp 13/7 2021 | U | K22 | Junior | 10 km | 1 | Elsa Wallenius | Västerås FK | 37:04 |
SM 10 km Anderstorp 13/7 2021 | U | K22 | Junior | 10 km | 2 | Evelina Henriksson | IFK Umeå | 37:33 |
SM 10 km Anderstorp 13/7 2021 | U | K22 | Junior | 10 km | 3 | Sara Dädeby | Mölndals AIK | 38:19 |
SM 10 km Anderstorp 13/7 2021 | U | K22 | Junior | 10 km | 4 | Hilda Löf | Apladalens LK | 40:13 |
SM 10 km Anderstorp 13/7 2021 | U | K22 | Junior | 10 km | 5 | Klara Axelsson | Skene SoIS | 40:24 |
SM 10 km Anderstorp 13/7 2021 | U | K22 | Junior | 10 km | 6 | Chanelle Cranning-Hillgren | IF Göta Karlstad | 46:29 |