Start Filtrering Smfriidrott.com Friidrott.se

SM-pokalen - filtrering

Sök i ett eller flera fält nedan. Exempel: Åldersgrupp: Välj "Juniorer" för att få fram ålderskategorin 18-22 år.

Exempel 2: Välj Ullevi FK vid klubb näst längst ner och tryck på "Sök". Då visas först placering, poäng och antal poängplatser följt av de aktiva som tog poäng. Eller sök på "Tävling: ISM Gävle 17-18/2 2018" samt "Klubb: Malmö AI" för att se hur många och vilka topp-6-placeringar MAI tog.

Sammanställd av jonas.hedman@friidrott.se

Välj filtrering









Poängtabellen

Aktuell filtrering: 2022, Senior
PlacKlubbPoängAntalMKM22P19P17K22F19F17P16P15F16F15
1Hässelby SK25764157100
2Spårvägens FK188.55311078.5
3Örgryte IS180438199
4Ullevi FK178409781
5Hälle IF139337465
6Malmö AI125347451
7Turebergs FK110274466
Upsala IF110317337
9IF Göta Karlstad80202357
10Mölndals AIK70.52246.524
11Högby IF63152439
12IFK Helsingborg60121941
13Täby IS4011931
14Hammarby IF2871612
15Keep Up RC267197
Sävedalens AIK266521
17IFK Växjö24.5915.59
18Umara SC236419
19Råby-Rekarne FIF20520
20IFK Lidingö197136
Västerås FK197127
IK Akele195154
23Kalmar SK18618
24KFUM Örebro14.56140.5
25Falu IK14314
Kils AIK14214
27IK Ymer134112
28Torsby LK12312
29Huddinge AIS10346
Motala AIF10210
31Strands IF939
32IF Malmö Löp8444
Tjalve FIF8435
Gefle IF828
IF Mantra Sport8271
IKHP Huskvarna8271
IFK Umeå8326
38Ockelbo SK717
Falkenbergs IK727
IFK Göteborg727
Vallentuna FK717
Tyresö FK7325
IFK Lund727
Eskilstuna FI737
45Kvarnsvedens GoIF636
46Ärla IF5.525.5
47Löparnas vänner IF525
Team Blekinge LF515
Örebro AIK515
IF Kville515
Trångsvikens IF5223
En av Tre RC515
Västerviks OK525
54Bromma IF4.520.54
55Oskarshamns SK424
Rehns BK414
Göteborgs KIK414
Varbergs GIF414
IK Pallas414
IF Rigor424
IK Nocout.se414
62Eslövs AI323
Östersunds GIF313
AXA SC313
Uptown RC313
Lunds OK313
67Nordanstigs FK212
Runacademy IF212
Strömstad LK212
Härlövs IF212
Säffle FIK212
72Skellefteå AIK111
Kvarnbyns LS111
Höörs IS111
Fredrikshofs FIF111
Aktivitus SC111
Haparanda SKT111
Hunflens LS111
SOK Knallen111

Relaterade resultat
TävlingUte/InneKlassÅldersgr.GrenPlac.nameKlubbResultat
SM terräng Vällingby 22-23/10 2022UMSenior4 km terräng 1Andreas AlmgrenTurebergs FK11:10
SM terräng Vällingby 22-23/10 2022UMSenior4 km terräng 2Emil DanielssonSpårvägens FK11:12
SM terräng Vällingby 22-23/10 2022UMSenior4 km terräng 3Samuel RussomHässelby SK11:14
SM terräng Vällingby 22-23/10 2022UMSenior4 km terräng 4Simon SundströmIFK Lidingö11:22
SM terräng Vällingby 22-23/10 2022UMSenior4 km terräng 5Samuel PihlströmHälle IF11:24
SM terräng Vällingby 22-23/10 2022UMSenior4 km terräng 6Max Peter BejmerHälle IF11:27
SM terräng Vällingby 22-23/10 2022UMSeniorLag1Hälle IF18
SM terräng Vällingby 22-23/10 2022UMSeniorLag2Hässelby SK24
SM terräng Vällingby 22-23/10 2022UMSeniorLag3Spårvägens FK36
SM terräng Vällingby 22-23/10 2022UMSeniorLag4Hässelby SK55
SM terräng Vällingby 22-23/10 2022UMSeniorLag5IFK Lidingö57
SM terräng Vällingby 22-23/10 2022UMSeniorLag6Spårvägens FK74
SM terräng Vällingby 22-23/10 2022UMSenior10 km terräng 1Andreas AlmgrenTurebergs FK29:21
SM terräng Vällingby 22-23/10 2022UMSenior10 km terräng 2Samuel RussomHässelby SK29:24
SM terräng Vällingby 22-23/10 2022UMSenior10 km terräng 3Samuel TsegayHälle IF29:33
SM terräng Vällingby 22-23/10 2022UMSenior10 km terräng 4Mohammadreza AbootorabiKeep Up RC29:39
SM terräng Vällingby 22-23/10 2022UMSenior10 km terräng 5Emil DanielssonSpårvägens FK30:08
SM terräng Vällingby 22-23/10 2022UMSenior10 km terräng 6Max Peter BejmerHälle IF30:14
SM terräng Vällingby 22-23/10 2022UMSeniorLag1Hälle IF16
SM terräng Vällingby 22-23/10 2022UMSeniorLag2Hässelby SK21
SM terräng Vällingby 22-23/10 2022UMSeniorLag3Keep Up RC26
SM terräng Vällingby 22-23/10 2022UMSeniorLag4Spårvägens FK34
SM terräng Vällingby 22-23/10 2022UMSeniorLag5Hässelby SK44
SM terräng Vällingby 22-23/10 2022UMSeniorLag6Spårvägens FK77
SM terräng Vällingby 22-23/10 2022UKSenior4 km terräng 1Samrawit MengsteabHälle IF13:25
SM terräng Vällingby 22-23/10 2022UKSenior4 km terräng 2Sara ChristianssonSävedalens AIK13:35
SM terräng Vällingby 22-23/10 2022UKSenior4 km terräng 3Johanna LarssonÖrgryte IS13:41
SM terräng Vällingby 22-23/10 2022UKSenior4 km terräng 4Elin BrinkMölndals AIK13:43
SM terräng Vällingby 22-23/10 2022UKSenior4 km terräng 5Eef van DongenVästerviks OK13:48
SM terräng Vällingby 22-23/10 2022UKSenior4 km terräng 6Charlotte AnderssonIFK Umeå13:54
SM terräng Vällingby 22-23/10 2022UKSeniorLag1Hälle IF20
SM terräng Vällingby 22-23/10 2022UKSeniorLag2Hässelby SK35
SM terräng Vällingby 22-23/10 2022UKSeniorLag3Örgryte IS58
SM terräng Vällingby 22-23/10 2022UKSeniorLag4Torsby LK79
SM terräng Vällingby 22-23/10 2022UKSenior10 km terräng 1Samrawit MengsteabHälle IF35:00
SM terräng Vällingby 22-23/10 2022UKSenior10 km terräng 2Charlotte AnderssonIFK Umeå35:30
SM terräng Vällingby 22-23/10 2022UKSenior10 km terräng 3Hanna LindholmHögby IF36:05
SM terräng Vällingby 22-23/10 2022UKSenior10 km terräng 4Eef van DongenVästerviks OK36:22
SM terräng Vällingby 22-23/10 2022UKSenior10 km terräng 5Johanna LarssonÖrgryte IS36:24
SM terräng Vällingby 22-23/10 2022UKSenior10 km terräng 6Louise JernbergIF Mantra Sport37:34
SM terräng Vällingby 22-23/10 2022UKSeniorLag1Hälle IF24
SM terräng Vällingby 22-23/10 2022UKSeniorLag2Örgryte IS49
SM terräng Vällingby 22-23/10 2022UKSeniorLag3Hässelby SK52
Friidrotts-SM Norrköping 5-7/8 2022UMSenior100 m 1Henrik LarssonIF Göta Karlstad10.30
Friidrotts-SM Norrköping 5-7/8 2022UMSenior100 m 2Dennis OtienoHammarby IF10.47
Friidrotts-SM Norrköping 5-7/8 2022UMSenior100 m 3Viktor ThorStrands IF10.61
Friidrotts-SM Norrköping 5-7/8 2022UMSenior100 m 4Isak HughesIFK Växjö10.65
Friidrotts-SM Norrköping 5-7/8 2022UMSenior100 m 5Jean-Christian ZirignonMalmö AI10.79
Friidrotts-SM Norrköping 5-7/8 2022UMSenior100 m 6Milo WahlgrenTäby IS10.88
Friidrotts-SM Norrköping 5-7/8 2022UMSenior200 m 1William TrulssonMalmö AI20.95
Friidrotts-SM Norrköping 5-7/8 2022UMSenior200 m 2Zion ErikssonFalu IK21.08
Friidrotts-SM Norrköping 5-7/8 2022UMSenior200 m 3Desmond RogoUpsala IF21.24
Friidrotts-SM Norrköping 5-7/8 2022UMSenior200 m 4Filip SchwartzMölndals AIK21.51
Friidrotts-SM Norrköping 5-7/8 2022UMSenior200 m 5Alvin ReineboKFUM Örebro21.60
Friidrotts-SM Norrköping 5-7/8 2022UMSenior200 m 6Martin SelinUllevi FK21.77
Friidrotts-SM Norrköping 5-7/8 2022UMSenior400 m 1Carl BengtströmÖrgryte IS46.06
Friidrotts-SM Norrköping 5-7/8 2022UMSenior400 m 2Kasper KadestålMalmö AI46.78
Friidrotts-SM Norrköping 5-7/8 2022UMSenior400 m 3Alexander NyströmRehns BK47.06
Friidrotts-SM Norrköping 5-7/8 2022UMSenior400 m 4Mattias WaernulfVästerås FK47.08
Friidrotts-SM Norrköping 5-7/8 2022UMSenior400 m 5Marcus TornéeIFK Helsingborg47.42
Friidrotts-SM Norrköping 5-7/8 2022UMSenior400 m 6Nick Ekelund-ArenanderMalmö AI47.71
Friidrotts-SM Norrköping 5-7/8 2022UMSenior800 m 1Andreas KramerUllevi FK1:47.79
Friidrotts-SM Norrköping 5-7/8 2022UMSenior800 m 2Felix FrancoisÖrgryte IS1:49.85
Friidrotts-SM Norrköping 5-7/8 2022UMSenior800 m 3Habtom AsgedeLöparnas vänner IF1:50.89
Friidrotts-SM Norrköping 5-7/8 2022UMSenior800 m 4Joakim AnderssonSpårvägens FK1:51.92
Friidrotts-SM Norrköping 5-7/8 2022UMSenior800 m 5Benjamin ÅbergHälle IF1:53.69
Friidrotts-SM Norrköping 5-7/8 2022UMSenior800 m 6Simon WallenlindMölndals AIK1:54.49
Friidrotts-SM Norrköping 5-7/8 2022UMSenior1500 m 1Samuel PihlströmHälle IF3:47.24
Friidrotts-SM Norrköping 5-7/8 2022UMSenior1500 m 2Kalle BerglundSpårvägens FK3:47.92
Friidrotts-SM Norrköping 5-7/8 2022UMSenior1500 m 3Emil DanielssonSpårvägens FK3:48.62
Friidrotts-SM Norrköping 5-7/8 2022UMSenior1500 m 4Gustav BerlinHässelby SK3:49.40
Friidrotts-SM Norrköping 5-7/8 2022UMSenior1500 m 5Abdelfath YassinSpårvägens FK3:49.84
Friidrotts-SM Norrköping 5-7/8 2022UMSenior1500 m 6Olof SilvanderIFK Lidingö3:51.40
Friidrotts-SM Norrköping 5-7/8 2022UMSenior5000 m 1Andreas AlmgrenTurebergs FK13:54.38
Friidrotts-SM Norrköping 5-7/8 2022UMSenior5000 m 2Emil DanielssonSpårvägens FK13:56.22
Friidrotts-SM Norrköping 5-7/8 2022UMSenior5000 m 3Samuel RussomHässelby SK13:58.23
Friidrotts-SM Norrköping 5-7/8 2022UMSenior5000 m 4Olle AhlbergHälle IF14:02.19
Friidrotts-SM Norrköping 5-7/8 2022UMSenior5000 m 5Emil Millán de la OlivaEskilstuna FI14:09.85
Friidrotts-SM Norrköping 5-7/8 2022UMSenior5000 m 6Miguel PalmMölndals AIK14:12.52
Friidrotts-SM Norrköping 5-7/8 2022UMSenior10 000 m 1Simon SundströmIFK Lidingö28:41.40
Friidrotts-SM Norrköping 5-7/8 2022UMSenior10 000 m 2Samuel RussomHässelby SK28:41.48
Friidrotts-SM Norrköping 5-7/8 2022UMSenior10 000 m 3Emil Millán de la OlivaEskilstuna FI28:42.62
Friidrotts-SM Norrköping 5-7/8 2022UMSenior10 000 m 4Mohammadreza AbootorabiKeep Up RC28:53.47
Friidrotts-SM Norrköping 5-7/8 2022UMSenior10 000 m 5Daniel LundgrenTurebergs FK29:02.34
Friidrotts-SM Norrköping 5-7/8 2022UMSenior10 000 m 6Olle AhlbergHälle IF29:05.33
Friidrotts-SM Norrköping 5-7/8 2022UMSenior3000 m hinder 1Emil BlombergHässelby SK8:55.57
Friidrotts-SM Norrköping 5-7/8 2022UMSenior3000 m hinder 2Vidar JohanssonUllevi FK8:57.80
Friidrotts-SM Norrköping 5-7/8 2022UMSenior3000 m hinder 3Miguel PalmMölndals AIK9:00.59
Friidrotts-SM Norrköping 5-7/8 2022UMSenior3000 m hinder 4Axel DjurbergHässelby SK9:03.85
Friidrotts-SM Norrköping 5-7/8 2022UMSenior3000 m hinder 5Fredrik JohanssonIK Akele9:23.37
Friidrotts-SM Norrköping 5-7/8 2022UMSenior110 m häck 1Joel BengtssonIFK Helsingborg13.52w
Friidrotts-SM Norrköping 5-7/8 2022UMSenior110 m häck 2Max HreljaMalmö AI13.59w
Friidrotts-SM Norrköping 5-7/8 2022UMSenior110 m häck 3Anton LevinMalmö AI13.76w
Friidrotts-SM Norrköping 5-7/8 2022UMSenior110 m häck 4Elias MartinssonMölndals AIK13.93w
Friidrotts-SM Norrköping 5-7/8 2022UMSenior110 m häck 5Linus BoyerUpsala IF14.21w
Friidrotts-SM Norrköping 5-7/8 2022UMSenior110 m häck 6Sidrak AfeworkSpårvägens FK14.23w
Friidrotts-SM Norrköping 5-7/8 2022UMSenior400 m häck 1Isak AnderssonUpsala IF50.71
Friidrotts-SM Norrköping 5-7/8 2022UMSenior400 m häck 2Karl WållgrenÖrgryte IS50.96
Friidrotts-SM Norrköping 5-7/8 2022UMSenior400 m häck 3Anton BertilssonIFK Växjö51.46
Friidrotts-SM Norrköping 5-7/8 2022UMSenior400 m häck 4Viktor BondessonMalmö AI52.14
Friidrotts-SM Norrköping 5-7/8 2022UMSenior400 m häck 5Johan ClaesonIFK Växjö52.99
Friidrotts-SM Norrköping 5-7/8 2022UMSenior400 m häck 6Gustav KarlssonÖrgryte IS53.11
Friidrotts-SM Norrköping 5-7/8 2022UMSeniorHöjd 1Melwin Lycke HolmKils AIK2.18
Friidrotts-SM Norrköping 5-7/8 2022UMSeniorHöjd =2Simon WiklundMölndals AIK2.06
Friidrotts-SM Norrköping 5-7/8 2022UMSeniorHöjd =2Oliver Ericsson-SottermanUpsala IF2.06
Friidrotts-SM Norrköping 5-7/8 2022UMSeniorHöjd =2Emil UhlinFalu IK2.06
Friidrotts-SM Norrköping 5-7/8 2022UMSeniorHöjd 5Albin ErikssonTyresö FK2.06
Friidrotts-SM Norrköping 5-7/8 2022UMSeniorHöjd 6Joakim WadsteinTjalve FIF1.99
Friidrotts-SM Norrköping 5-7/8 2022UMSeniorStav 1Robin JacobssonUllevi FK5.27
Friidrotts-SM Norrköping 5-7/8 2022UMSeniorStav 2Simon ThorHässelby SK5.22
Friidrotts-SM Norrköping 5-7/8 2022UMSeniorStav 3Marcus NilssonHögby IF5.17
Friidrotts-SM Norrköping 5-7/8 2022UMSeniorStav 4Rasmus CarlssonKFUM Örebro5.02
Friidrotts-SM Norrköping 5-7/8 2022UMSeniorStav 5Linus JönssonTjalve FIF4.90
Friidrotts-SM Norrköping 5-7/8 2022UMSeniorStav 6Viktor RahmVästerås FK4.90
Friidrotts-SM Norrköping 5-7/8 2022UMSeniorLängd 1Thobias MontlerUllevi FK7.87/+1.4
Friidrotts-SM Norrköping 5-7/8 2022UMSeniorLängd 2Jesper HellströmHässelby SK7.60w/+3.0
Friidrotts-SM Norrköping 5-7/8 2022UMSeniorLängd 3Carl af ForsellesHässelby SK7.57w/+2.5
Friidrotts-SM Norrköping 5-7/8 2022UMSeniorLängd 4Jonatan HirshÖrgryte IS7.28w/+3.7
Friidrotts-SM Norrköping 5-7/8 2022UMSeniorLängd 5Samuel EkelundEslövs AI7.20w/+4.0
Friidrotts-SM Norrköping 5-7/8 2022UMSeniorLängd 6Niklas WallHammarby IF7.18w/+2.9
Friidrotts-SM Norrköping 5-7/8 2022UMSeniorTresteg 1Lukas EdqvistÖrgryte IS15.58w/+2.9
Friidrotts-SM Norrköping 5-7/8 2022UMSeniorTresteg 2Erik EhrlinHammarby IF15.41/+1.1
Friidrotts-SM Norrköping 5-7/8 2022UMSeniorTresteg 3Gustav TartuUllevi FK15.15w/+2.9
Friidrotts-SM Norrköping 5-7/8 2022UMSeniorTresteg 4Oskar WeidenholmMölndals AIK15.08w/+2.2
Friidrotts-SM Norrköping 5-7/8 2022UMSeniorTresteg 5Melker ManneUllevi FK15.00/+0.1
Friidrotts-SM Norrköping 5-7/8 2022UMSeniorTresteg 6Andreas CarlssonIK Ymer14.90/+0.5
Friidrotts-SM Norrköping 5-7/8 2022UMSeniorKula 1Jesper ArbingeSpårvägens FK18.93
Friidrotts-SM Norrköping 5-7/8 2022UMSeniorKula 2Viktor GardenkransUpsala IF18.51
Friidrotts-SM Norrköping 5-7/8 2022UMSeniorKula 3Wictor PeterssonMalmö AI18.20
Friidrotts-SM Norrköping 5-7/8 2022UMSeniorKula 4Niklas ArrheniusSpårvägens FK17.84
Friidrotts-SM Norrköping 5-7/8 2022UMSeniorKula 5Lukas BjörningerTurebergs FK16.52
Friidrotts-SM Norrköping 5-7/8 2022UMSeniorKula 6Patrik LindstedtHässelby SK16.01
Friidrotts-SM Norrköping 5-7/8 2022UMSeniorDiskus 1Simon PetterssonHässelby SK70.42
Friidrotts-SM Norrköping 5-7/8 2022UMSeniorDiskus 2Daniel StåhlSpårvägens FK70.29
Friidrotts-SM Norrköping 5-7/8 2022UMSeniorDiskus 3Niklas ArrheniusSpårvägens FK60.32
Friidrotts-SM Norrköping 5-7/8 2022UMSeniorDiskus 4Sebastian LöschnerSpårvägens FK55.34
Friidrotts-SM Norrköping 5-7/8 2022UMSeniorDiskus 5Oskar AntonssonTrångsvikens IF51.63
Friidrotts-SM Norrköping 5-7/8 2022UMSeniorDiskus 6Lukas BjörningerTurebergs FK49.62
Friidrotts-SM Norrköping 5-7/8 2022UMSeniorSlägga 1Ragnar CarlssonHässelby SK74.51
Friidrotts-SM Norrköping 5-7/8 2022UMSeniorSlägga 2Hugo SörbyUpsala IF65.09
Friidrotts-SM Norrköping 5-7/8 2022UMSeniorSlägga 3Oscar VestlundIF Göta Karlstad62.63
Friidrotts-SM Norrköping 5-7/8 2022UMSeniorSlägga 4Alfons HaalsVästerås FK61.84
Friidrotts-SM Norrköping 5-7/8 2022UMSeniorSlägga 5Karl LudvikTurebergs FK60.22
Friidrotts-SM Norrköping 5-7/8 2022UMSeniorSlägga 6Johannes NilssonVästerås FK55.50
Friidrotts-SM Norrköping 5-7/8 2022UMSeniorSpjut 1Jakob SamuelssonHässelby SK77.49
Friidrotts-SM Norrköping 5-7/8 2022UMSeniorSpjut 2Joni KaartinenÖrgryte IS70.20
Friidrotts-SM Norrköping 5-7/8 2022UMSeniorSpjut 3Esa HiltunenUllevi FK68.82
Friidrotts-SM Norrköping 5-7/8 2022UMSeniorSpjut 4Jakob RahmSävedalens AIK67.77
Friidrotts-SM Norrköping 5-7/8 2022UMSeniorSpjut 5Jakob ErikssonIF Göta Karlstad67.16
Friidrotts-SM Norrköping 5-7/8 2022UMSeniorSpjut 6Sebastian ThörngrenIFK Växjö66.78
Friidrotts-SM Norrköping 5-7/8 2022UKSenior100 m 1Julia HenrikssonIFK Helsingborg11.55
Friidrotts-SM Norrköping 5-7/8 2022UKSenior100 m 2Daniella BuskMalmö AI11.71
Friidrotts-SM Norrköping 5-7/8 2022UKSenior100 m 3Filippa SivnertMalmö AI11.73
Friidrotts-SM Norrköping 5-7/8 2022UKSenior100 m 4Lisa LiljaUllevi FK11.80
Friidrotts-SM Norrköping 5-7/8 2022UKSenior100 m 5Wilma SvensonOskarshamns SK11.82
Friidrotts-SM Norrköping 5-7/8 2022UKSenior100 m 6Ida StaafgårdMalmö AI11.94
Friidrotts-SM Norrköping 5-7/8 2022UKSenior200 m 1Lisa LiljaUllevi FK23.14
Friidrotts-SM Norrköping 5-7/8 2022UKSenior200 m 2Julia HenrikssonIFK Helsingborg23.44
Friidrotts-SM Norrköping 5-7/8 2022UKSenior200 m 3Moa HjelmerSpårvägens FK23.51
Friidrotts-SM Norrköping 5-7/8 2022UKSenior200 m 4Denise ErikssonÖrgryte IS23.94
Friidrotts-SM Norrköping 5-7/8 2022UKSenior200 m 5Wilma SvensonOskarshamns SK24.27
Friidrotts-SM Norrköping 5-7/8 2022UKSenior200 m 6Ida StaafgårdMalmö AI24.33
Friidrotts-SM Norrköping 5-7/8 2022UKSenior400 m 1Marie KimumbaSpårvägens FK54.03
Friidrotts-SM Norrköping 5-7/8 2022UKSenior400 m 2Moa HjelmerSpårvägens FK54.49
Friidrotts-SM Norrköping 5-7/8 2022UKSenior400 m 3Klara HelanderUpsala IF54.90
Friidrotts-SM Norrköping 5-7/8 2022UKSenior400 m 4Linnéa FrobeTäby IS55.14
Friidrotts-SM Norrköping 5-7/8 2022UKSenior400 m 5Josephine Risberg ThoorIFK Helsingborg55.34
Friidrotts-SM Norrköping 5-7/8 2022UKSenior400 m 6Matilda HellqvistUllevi FK55.80
Friidrotts-SM Norrköping 5-7/8 2022UKSenior800 m 1Wilma NielsenÖrgryte IS2:09.55
Friidrotts-SM Norrköping 5-7/8 2022UKSenior800 m 2Hanna HermanssonTurebergs FK2:09.81
Friidrotts-SM Norrköping 5-7/8 2022UKSenior800 m 3Lovisa LindhUllevi FK2:09.98
Friidrotts-SM Norrköping 5-7/8 2022UKSenior800 m 4Maria FreijMalmö AI2:11.06
Friidrotts-SM Norrköping 5-7/8 2022UKSenior800 m 5Julia NielsenÖrgryte IS2:11.23
Friidrotts-SM Norrköping 5-7/8 2022UKSenior800 m 6Anna SilvanderHässelby SK2:12.42
Friidrotts-SM Norrköping 5-7/8 2022UKSenior1500 m 1Hanna HermanssonTurebergs FK4:15.97
Friidrotts-SM Norrköping 5-7/8 2022UKSenior1500 m 2Yolanda NgarambeTurebergs FK4:16.52
Friidrotts-SM Norrköping 5-7/8 2022UKSenior1500 m 3Wilma NielsenÖrgryte IS4:41.54
Friidrotts-SM Norrköping 5-7/8 2022UKSenior1500 m 4Julia NielsenÖrgryte IS4:42.34
Friidrotts-SM Norrköping 5-7/8 2022UKSenior1500 m 5Anna SilvanderHässelby SK4:42.65
Friidrotts-SM Norrköping 5-7/8 2022UKSenior1500 m 6Olivia WeslienIF Göta Karlstad4:42.97
Friidrotts-SM Norrköping 5-7/8 2022UKSenior5000 m 1Samrawit MengsteabHälle IF16:32.71
Friidrotts-SM Norrköping 5-7/8 2022UKSenior5000 m 2Sara ChristianssonSävedalens AIK16:34.78
Friidrotts-SM Norrköping 5-7/8 2022UKSenior5000 m 3Lovisa ModigTorsby LK16:41.89
Friidrotts-SM Norrköping 5-7/8 2022UKSenior5000 m 4Olivia WeslienIF Göta Karlstad16:49.40
Friidrotts-SM Norrköping 5-7/8 2022UKSenior5000 m 5Elin BrinkMölndals AIK17:02.75
Friidrotts-SM Norrköping 5-7/8 2022UKSenior5000 m 6Johanna LarssonÖrgryte IS17:14.32
Friidrotts-SM Norrköping 5-7/8 2022UKSenior10 000 m 1Samrawit MengsteabHälle IF34:34.21
Friidrotts-SM Norrköping 5-7/8 2022UKSenior10 000 m 2Lovisa ModigTorsby LK34:53.22
Friidrotts-SM Norrköping 5-7/8 2022UKSenior10 000 m 3Julia NilssonIK Pallas35:08.42
Friidrotts-SM Norrköping 5-7/8 2022UKSenior10 000 m 4Johanna LarssonÖrgryte IS35:15.83
Friidrotts-SM Norrköping 5-7/8 2022UKSenior10 000 m 5Emy ThorénHälle IF35:23.64
Friidrotts-SM Norrköping 5-7/8 2022UKSenior10 000 m 6Ida EsperiHaparanda SKT36:08.13
Friidrotts-SM Norrköping 5-7/8 2022UKSenior3000 m hinder 1Linn SöderholmSävedalens AIK9:44.25
Friidrotts-SM Norrköping 5-7/8 2022UKSenior3000 m hinder 2Emilia LillemoTäby IS9:48.45
Friidrotts-SM Norrköping 5-7/8 2022UKSenior3000 m hinder 3Amélie SvenssonSävedalens AIK9:52.49
Friidrotts-SM Norrköping 5-7/8 2022UKSenior3000 m hinder 4Julia SamuelssonHögby IF10:04.53
Friidrotts-SM Norrköping 5-7/8 2022UKSenior3000 m hinder 5Angelica StrandbergSpårvägens FK10:38.96
Friidrotts-SM Norrköping 5-7/8 2022UKSenior3000 m hinder 6Meija PetersonIF Göta Karlstad10:54.39
Friidrotts-SM Norrköping 5-7/8 2022UKSenior100 m häck 1Hanna PalmqvistMölndals AIK13.27w
Friidrotts-SM Norrköping 5-7/8 2022UKSenior100 m häck 2Elin LindebladKalmar SK13.51w
Friidrotts-SM Norrköping 5-7/8 2022UKSenior100 m häck 3Alva von GerberHuddinge AIS13.67w
Friidrotts-SM Norrköping 5-7/8 2022UKSenior100 m häck 4Jonna LindéenKalmar SK13.74w
Friidrotts-SM Norrköping 5-7/8 2022UKSenior100 m häck 5Maria SödergrenTäby IS14.14w
Friidrotts-SM Norrköping 5-7/8 2022UKSenior100 m häck 6Amanda HolmbergHässelby SK14.51w
Friidrotts-SM Norrköping 5-7/8 2022UKSenior400 m häck 1Moa GranatVallentuna FK56.77
Friidrotts-SM Norrköping 5-7/8 2022UKSenior400 m häck 2Minna SvärdIF Göta Karlstad58.42
Friidrotts-SM Norrköping 5-7/8 2022UKSenior400 m häck 3Ebba SvantessonUpsala IF59.38
Friidrotts-SM Norrköping 5-7/8 2022UKSenior400 m häck 4Hanna PalmqvistMölndals AIK59.46
Friidrotts-SM Norrköping 5-7/8 2022UKSenior400 m häck 5Lathifa AfrahIF Göta Karlstad61.09
Friidrotts-SM Norrköping 5-7/8 2022UKSenior400 m häck 6Tilde BjeragerHöörs IS61.71
Friidrotts-SM Norrköping 5-7/8 2022UKSeniorHöjd 1Maja NilssonÖrgryte IS1.87
Friidrotts-SM Norrköping 5-7/8 2022UKSeniorHöjd 2Bianca SalmingTurebergs FK1.80
Friidrotts-SM Norrköping 5-7/8 2022UKSeniorHöjd 3Ellen EkholmUllevi FK1.77
Friidrotts-SM Norrköping 5-7/8 2022UKSeniorHöjd 4Matilda NilssonIFK Lund1.77
Friidrotts-SM Norrköping 5-7/8 2022UKSeniorHöjd 5Linda SkantzeIFK Lidingö1.73
Friidrotts-SM Norrköping 5-7/8 2022UKSeniorHöjd 6Ingrid RongeIF Rigor1.69
Friidrotts-SM Norrköping 5-7/8 2022UKSeniorStav 1Lisa GunnarssonHässelby SK4.24
Friidrotts-SM Norrköping 5-7/8 2022UKSeniorStav 2Gabriella JönssonIFK Helsingborg4.09
Friidrotts-SM Norrköping 5-7/8 2022UKSeniorStav 3Michaela MeijerÖrgryte IS4.01
Friidrotts-SM Norrköping 5-7/8 2022UKSeniorStav 4Malin DahlströmÖrgryte IS3.93
Friidrotts-SM Norrköping 5-7/8 2022UKSeniorStav 5Annika JönssonSpårvägens FK3.93
Friidrotts-SM Norrköping 5-7/8 2022UKSeniorStav 6Ella UddenäsMalmö AI3.93
Friidrotts-SM Norrköping 5-7/8 2022UKSeniorLängd 1Maja ÅskagRåby-Rekarne FIF6.73w/+4.4
Friidrotts-SM Norrköping 5-7/8 2022UKSeniorLängd 2Khaddi SagniaUllevi FK6.57w/+2.3
Friidrotts-SM Norrköping 5-7/8 2022UKSeniorLängd 3Tilde JohanssonFalkenbergs IK6.35w/+3.6
Friidrotts-SM Norrköping 5-7/8 2022UKSeniorLängd 4Jenny LestanderÖrgryte IS6.29/+1.4
Friidrotts-SM Norrköping 5-7/8 2022UKSeniorLängd 5Emilia HammarströmÖrgryte IS6.11w/+4.6
Friidrotts-SM Norrköping 5-7/8 2022UKSeniorLängd 6Sandra TörnrosSpårvägens FK6.01/+0.9
Friidrotts-SM Norrköping 5-7/8 2022UKSeniorTresteg 1Rebecka AbrahamssonÖrgryte IS13.54/+1.2
Friidrotts-SM Norrköping 5-7/8 2022UKSeniorTresteg 2Maja ÅskagRåby-Rekarne FIF13.32/-0.1
Friidrotts-SM Norrköping 5-7/8 2022UKSeniorTresteg 3Jenny LestanderÖrgryte IS13.31w/+2.1
Friidrotts-SM Norrköping 5-7/8 2022UKSeniorTresteg 4Emelie Nyman WänsethÖstersunds GIF13.01/+0.9
Friidrotts-SM Norrköping 5-7/8 2022UKSeniorTresteg 5Alice Lindgren EngelblomIFK Lidingö12.10/+0.7
Friidrotts-SM Norrköping 5-7/8 2022UKSeniorTresteg 6Cornelia NilssonSkellefteå AIK11.94/+0.7
Friidrotts-SM Norrköping 5-7/8 2022UKSeniorKula 1Fanny RoosMalmö AI18.47
Friidrotts-SM Norrköping 5-7/8 2022UKSeniorKula 2Sara LennmanSpårvägens FK17.23
Friidrotts-SM Norrköping 5-7/8 2022UKSeniorKula 3Axelina JohanssonHässelby SK16.72
Friidrotts-SM Norrköping 5-7/8 2022UKSeniorKula 4Frida ÅkerströmHässelby SK16.42
Friidrotts-SM Norrköping 5-7/8 2022UKSeniorKula 5Vanessa KamgaHässelby SK14.98
Friidrotts-SM Norrköping 5-7/8 2022UKSeniorKula 6Emilia MalmehedIF Göta Karlstad14.07
Friidrotts-SM Norrköping 5-7/8 2022UKSeniorDiskus 1Vanessa KamgaHässelby SK60.33
Friidrotts-SM Norrköping 5-7/8 2022UKSeniorDiskus 2Mathilda ErikssonMalmö AI58.42
Friidrotts-SM Norrköping 5-7/8 2022UKSeniorDiskus 3Emma LjungbergSpårvägens FK55.63
Friidrotts-SM Norrköping 5-7/8 2022UKSeniorDiskus 4Daniella PerssonSpårvägens FK55.50
Friidrotts-SM Norrköping 5-7/8 2022UKSeniorDiskus 5Jennifer RudbergIFK Växjö53.43
Friidrotts-SM Norrköping 5-7/8 2022UKSeniorDiskus 6Ellen PetterssonUpsala IF52.09
Friidrotts-SM Norrköping 5-7/8 2022UKSeniorSlägga 1Grete AhlbergHammarby IF66.50
Friidrotts-SM Norrköping 5-7/8 2022UKSeniorSlägga 2Kajsa WennbergUpsala IF64.46
Friidrotts-SM Norrköping 5-7/8 2022UKSeniorSlägga 3Rebecka HallerthSpårvägens FK64.04
Friidrotts-SM Norrköping 5-7/8 2022UKSeniorSlägga 4Sara ForssellMotala AIF63.20
Friidrotts-SM Norrköping 5-7/8 2022UKSeniorSlägga 5Eleni LarssonSpårvägens FK60.65
Friidrotts-SM Norrköping 5-7/8 2022UKSeniorSlägga 6Patricia KamgaUpsala IF56.11
Friidrotts-SM Norrköping 5-7/8 2022UKSeniorSpjut 1Carolin NäslundIF Göta Karlstad50.96
Friidrotts-SM Norrköping 5-7/8 2022UKSeniorSpjut 2Bianca SalmingTurebergs FK50.13
Friidrotts-SM Norrköping 5-7/8 2022UKSeniorSpjut 3Matilda ElfgaardIFK Växjö48.22
Friidrotts-SM Norrköping 5-7/8 2022UKSeniorSpjut 4Beatrice LantzHässelby SK48.04
Friidrotts-SM Norrköping 5-7/8 2022UKSeniorSpjut 5Amanda OlssonSäffle FIK46.79
Friidrotts-SM Norrköping 5-7/8 2022UKSeniorSpjut 6Alva BackTurebergs FK45.50
SM-JSM22-USM mångkamp Västerås 23-24/7 2022UMSeniorTiokamp1Fredrik SamuelssonHässelby SK7.713
SM-JSM22-USM mångkamp Västerås 23-24/7 2022UMSeniorTiokamp2Emil UhlinFalu IK7.618
SM-JSM22-USM mångkamp Västerås 23-24/7 2022UMSeniorTiokamp3Carl af ForsellesHässelby SK7.028
SM-JSM22-USM mångkamp Västerås 23-24/7 2022UMSeniorTiokamp4Simon ThorHässelby SK6.773
SM-JSM22-USM mångkamp Västerås 23-24/7 2022UMSeniorTiokamp5Andreas GustafssonUpsala IF6.624
SM-JSM22-USM mångkamp Västerås 23-24/7 2022UMSeniorTiokamp6Karl ZuberHässelby SK6.329
SM-JSM22-USM mångkamp Västerås 23-24/7 2022UKSeniorSjukamp1Bianca SalmingTurebergs FK6.065
SM-JSM22-USM mångkamp Västerås 23-24/7 2022UKSeniorSjukamp2Lovisa KarlssonHögby IF5.460
SM-JSM22-USM mångkamp Västerås 23-24/7 2022UKSeniorSjukamp3Emma SöderströmGöteborgs KIK4.870
SM-JSM22-USM mångkamp Västerås 23-24/7 2022UKSeniorSjukamp4Frida BergvallHögby IF4.391
SM-JSM22-USM mångkamp Västerås 23-24/7 2022UKSeniorSjukamp5Emilia StenströmHuddinge AIS4.230
SM halvmaraton Anderstorp 13/7 2022UMSeniorHalvmaraton1Samuel TsegayHälle IF1:04:07
SM halvmaraton Anderstorp 13/7 2022UMSeniorHalvmaraton2Samuel RussomHässelby SK1:04:07
SM halvmaraton Anderstorp 13/7 2022UMSeniorHalvmaraton3Linus RosdahlIK Akele1:05:08
SM halvmaraton Anderstorp 13/7 2022UMSeniorHalvmaraton4Archibald CasteelSpårvägens FK1:07:38
SM halvmaraton Anderstorp 13/7 2022UMSeniorHalvmaraton5Kristofer LååsKeep Up RC1:07:55
SM halvmaraton Anderstorp 13/7 2022UMSeniorHalvmaraton6Anders GrahlHälle IF1:09:54
SM halvmaraton Anderstorp 13/7 2022UKSeniorHalvmaraton1Samrawit MengsteabHälle IF1:15:25
SM halvmaraton Anderstorp 13/7 2022UKSeniorHalvmaraton2Isabelle BrauerHässelby SK1:15:54
SM halvmaraton Anderstorp 13/7 2022UKSeniorHalvmaraton3Linnéa SennströmHässelby SK1:16:55
SM halvmaraton Anderstorp 13/7 2022UKSeniorHalvmaraton4Sanna MustonenHässelby SK1:17:00
SM halvmaraton Anderstorp 13/7 2022UKSeniorHalvmaraton5Johanna BäcklundRunacademy IF1:18:29
SM halvmaraton Anderstorp 13/7 2022UKSeniorHalvmaraton6Johanna LarssonÖrgryte IS1:19:03
Lag-SM Uppsala 21/6 2022UMSeniorLag1Örgryte IS100
Lag-SM Uppsala 21/6 2022UMSeniorLag2Upsala IF91
Lag-SM Uppsala 21/6 2022UMSeniorLag3Hässelby SK91
Lag-SM Uppsala 21/6 2022UMSeniorLag4Spårvägens FK84
Lag-SM Uppsala 21/6 2022UMSeniorLag5Ullevi FK73
Lag-SM Uppsala 21/6 2022UMSeniorLag6Mölndals AIK71
Lag-SM Uppsala 21/6 2022UKSeniorLag1Spårvägens FK93
Lag-SM Uppsala 21/6 2022UKSeniorLag2Ullevi FK92
Lag-SM Uppsala 21/6 2022UKSeniorLag3Hässelby SK90
Lag-SM Uppsala 21/6 2022UKSeniorLag4IF Göta Karlstad86
Lag-SM Uppsala 21/6 2022UKSeniorLag5Upsala IF77
Lag-SM Uppsala 21/6 2022UKSeniorLag6Malmö AI71
SM 10 km Stockholm 16/6 2022UMSenior10 km1Samuel RussomHässelby SK28:52
SM 10 km Stockholm 16/6 2022UMSenior10 km2Mohammadreza AbootorabiKeep Up RC29:01
SM 10 km Stockholm 16/6 2022UMSenior10 km3Miguel PalmMölndals AIK29:39
SM 10 km Stockholm 16/6 2022UMSenior10 km4Jonas LeanderssonIF Göta Karlstad29:56
SM 10 km Stockholm 16/6 2022UMSenior10 km5David NilssonHögby IF29:58
SM 10 km Stockholm 16/6 2022UMSenior10 km6Kalle BerglundSpårvägens FK30:00
SM 10 km Stockholm 16/6 2022UKSenior10 km1Anastasia Denisova ThorKeep Up RC33:15
SM 10 km Stockholm 16/6 2022UKSenior10 km2Samrawit MengsteabHälle IF33:24
SM 10 km Stockholm 16/6 2022UKSenior10 km3Hanna LindholmHögby IF33:30
SM 10 km Stockholm 16/6 2022UKSenior10 km4Carolina WikströmUpsala IF33:33
SM 10 km Stockholm 16/6 2022UKSenior10 km5Isabelle BrauerHässelby SK33:56
SM 10 km Stockholm 16/6 2022UKSenior10 km6Tilda MånssonFredrikshofs FIF34:04
SM 40 km trail Genarp 12/6 2022UMSenior40 km trail1Oscar ClaessonIKHP Huskvarna2:49:47
SM 40 km trail Genarp 12/6 2022UMSenior40 km trail2Gustav RuneforsIFK Växjö2:52:24
SM 40 km trail Genarp 12/6 2022UMSenior40 km trail3Staffan EkMalmö AI2:54:44
SM 40 km trail Genarp 12/6 2022UMSenior40 km trail4Johannes TegnerIF Malmö Löp2:57:38
SM 40 km trail Genarp 12/6 2022UMSenior40 km trail5Martin NilssonIFK Umeå3:00:01
SM 40 km trail Genarp 12/6 2022UMSenior40 km trail6Krister SellmanIF Malmö Löp3:07:34
SM 40 km trail Genarp 12/6 2022UKSenior40 km trail1Emilia BrangefältVästerås FK3:13:33
SM 40 km trail Genarp 12/6 2022UKSenior40 km trail2Karin NilssonUllevi FK3:29:52
SM 40 km trail Genarp 12/6 2022UKSenior40 km trail3Frida MicholdIK Akele3:36:27
SM 40 km trail Genarp 12/6 2022UKSenior40 km trail4Annie Sönnerborg-WadenhornIF Malmö Löp3:37:43
SM 40 km trail Genarp 12/6 2022UKSenior40 km trail5Colette CoumansHärlövs IF3:42:11
SM 40 km trail Genarp 12/6 2022UKSenior40 km trail6Lisa EnerothIF Malmö Löp3:44:01
SM maraton Stockholm 4/6 2022UMSeniorMaraton1Samuel RussomHässelby SK2:15:39
SM maraton Stockholm 4/6 2022UMSeniorMaraton2Olle WallerängSpårvägens FK2:20:05
SM maraton Stockholm 4/6 2022UMSeniorMaraton3Archibald CasteelSpårvägens FK2:20:59
SM maraton Stockholm 4/6 2022UMSeniorMaraton4Daniel LundgrenTurebergs FK2:21:14
SM maraton Stockholm 4/6 2022UMSeniorMaraton5Ebba Tulu ChalaKeep Up RC2:21:17
SM maraton Stockholm 4/6 2022UMSeniorMaraton6Jesper LundbergHunflens LS2:22:33
SM maraton Stockholm 4/6 2022UKSeniorMaraton1Hanna LindholmHögby IF2:36:39
SM maraton Stockholm 4/6 2022UKSeniorMaraton2Erica LechÖrebro AIK2:46:08
SM maraton Stockholm 4/6 2022UKSeniorMaraton3Louise RingströmSpårvägens FK2:46:48
SM maraton Stockholm 4/6 2022UKSeniorMaraton4Åsa WiklundTrångsvikens IF2:47:34
SM maraton Stockholm 4/6 2022UKSeniorMaraton5Linn BengtssonSpårvägens FK2:48:11
SM maraton Stockholm 4/6 2022UKSeniorMaraton6Annelie JohanssonHälle IF2:48:28
SM stafett Göteborg 28-29/5 2022UMSenior4x100 m 1Örgryte IS40.94
SM stafett Göteborg 28-29/5 2022UMSenior4x100 m 2Malmö AI41.21
SM stafett Göteborg 28-29/5 2022UMSenior4x100 m 3Upsala IF41.40
SM stafett Göteborg 28-29/5 2022UMSenior4x100 m 4Spårvägens FK41.97
SM stafett Göteborg 28-29/5 2022UMSenior4x400 m 1Malmö AI3:11.11
SM stafett Göteborg 28-29/5 2022UMSenior4x400 m 2Upsala IF3:12.08
SM stafett Göteborg 28-29/5 2022UMSenior4x400 m 3Örgryte IS3:12.38
SM stafett Göteborg 28-29/5 2022UMSenior4x400 m 4Ullevi FK3:14.78
SM stafett Göteborg 28-29/5 2022UMSenior4x400 m 5Turebergs FK3:18.95
SM stafett Göteborg 28-29/5 2022UMSenior4x800 m 1Spårvägens FK7:35.34
SM stafett Göteborg 28-29/5 2022UMSenior4x800 m 2Hälle IF7:36.85
SM stafett Göteborg 28-29/5 2022UMSenior4x800 m 3Mölndals AIK7:39.25
SM stafett Göteborg 28-29/5 2022UMSenior4x800 m 4Hässelby SK7:50.16
SM stafett Göteborg 28-29/5 2022UMSenior4x800 m 5Örgryte IS8:09.51
SM stafett Göteborg 28-29/5 2022UMSenior4x1500 m 1Spårvägens FK15:20.53
SM stafett Göteborg 28-29/5 2022UMSenior4x1500 m 2Hälle IF15:43.35
SM stafett Göteborg 28-29/5 2022UMSenior4x1500 m 3Spårvägens FK16:50.13
SM stafett Göteborg 28-29/5 2022UKSenior4x100 m 1Malmö AI44.48
SM stafett Göteborg 28-29/5 2022UKSenior4x100 m 2Spårvägens FK45.35
SM stafett Göteborg 28-29/5 2022UKSenior4x100 m 3Ullevi FK45.76
SM stafett Göteborg 28-29/5 2022UKSenior4x100 m 4Upsala IF46.87
SM stafett Göteborg 28-29/5 2022UKSenior4x100 m 5Täby IS48.45
SM stafett Göteborg 28-29/5 2022UKSenior4x100 m 6Råby-Rekarne FIF48.63
SM stafett Göteborg 28-29/5 2022UKSenior4x400 m 1IF Göta Karlstad3:39.88
SM stafett Göteborg 28-29/5 2022UKSenior4x400 m 2Spårvägens FK3:43.07
SM stafett Göteborg 28-29/5 2022UKSenior4x400 m 3Täby IS3:45.82
SM stafett Göteborg 28-29/5 2022UKSenior4x400 m 4Upsala IF3:48.57
SM stafett Göteborg 28-29/5 2022UKSenior4x400 m 5Malmö AI3:49.42
SM stafett Göteborg 28-29/5 2022UKSenior4x400 m 6Hässelby SK4:10.50
SM stafett Göteborg 28-29/5 2022UKSenior4x800 m 1IF Göta Karlstad8:57.20
SM stafett Göteborg 28-29/5 2022UKSenior4x800 m 2Täby IS9:08.33
SM stafett Göteborg 28-29/5 2022UKSenior4x800 m 3Mölndals AIK9:08.66
SM stafett Göteborg 28-29/5 2022UKSenior4x800 m 4IFK Göteborg10:14.59
SM stafett Göteborg 28-29/5 2022UKSenior3x1500 m 1IF Göta Karlstad14:02.14
SM stafett Göteborg 28-29/5 2022UKSenior3x1500 m 2Mölndals AIK14:14.26
SM stafett Göteborg 28-29/5 2022UKSenior3x1500 m 3Hässelby SK14:14.67
SM stafett Göteborg 28-29/5 2022UKSenior3x1500 m 4Upsala IF14:15.16
SM stafett Göteborg 28-29/5 2022UKSenior3x1500 m 5Spårvägens FK14:21.11
SM stafett Göteborg 28-29/5 2022UKSenior3x1500 m 6Örgryte IS14:39.36
SM Lång trail Göteborg 30/4 2022UMSenior73 km trail1Patrik LindegårdhHälle IF5:45:07
SM Lång trail Göteborg 30/4 2022UMSenior73 km trail2Anders KleistIK Akele6:01:33
SM Lång trail Göteborg 30/4 2022UMSenior73 km trail3Magnus RabeVarbergs GIF6:16:19
SM Lång trail Göteborg 30/4 2022UMSenior73 km trail4Jakob ÅbergAXA SC6:17:02
SM Lång trail Göteborg 30/4 2022UMSenior73 km trail5Simon BlossÄrla IF6:25:38
SM Lång trail Göteborg 30/4 2022UMSenior73 km trail6Daniel BränholmHälle IF6:29:52
SM Lång trail Göteborg 30/4 2022UKSenior73 km trail1Johanna GelfgrenÖrgryte IS6:40:39
SM Lång trail Göteborg 30/4 2022UKSenior73 km trail2Karin NilssonUllevi FK7:06:44
SM Lång trail Göteborg 30/4 2022UKSenior73 km trail3Lisa RingIK Nocout.se7:07:54
SM Lång trail Göteborg 30/4 2022UKSenior73 km trail4Petra KlevmarUmara SC7:26:13
SM Lång trail Göteborg 30/4 2022UKSenior73 km trail5Zara LundgrenNordanstigs FK7:44:43
SM Lång trail Göteborg 30/4 2022UKSenior73 km trail6Eva ÖhlundIKHP Huskvarna7:53:14
SM 100 km Växjö 23/4 2022UMSenior100 km1Elov OlssonOckelbo SK6:36:30
SM 100 km Växjö 23/4 2022UMSenior100 km2Linus WirénHälle IF6:45:44
SM 100 km Växjö 23/4 2022UMSenior100 km3Mattias WellermarkIK Akele7:03:54
SM 100 km Växjö 23/4 2022UMSenior100 km4Sebastian PokornyUptown RC7:13:53
SM 100 km Växjö 23/4 2022UMSenior100 km5Björn MartinssonStrömstad LK7:58:52
SM 100 km Växjö 23/4 2022UMSenior100 km6David MuirAktivitus SC8:18:03
SM 100 km Växjö 23/4 2022UKSenior100 km1Nikita SteinerHässelby SK7:59:31
SM 100 km Växjö 23/4 2022UKSenior100 km2Lina KarlssonEn av Tre RC8:01:24
SM 100 km Växjö 23/4 2022UKSenior100 km3Frida SödermarkTjalve FIF8:33:57
SM 100 km Växjö 23/4 2022UKSenior100 km4Beatrice TaavoUmara SC8:59:47
SM 100 km Växjö 23/4 2022UKSenior100 km5Jessica SvärdHälle IF9:39:13
SM 100 km Växjö 23/4 2022UKSenior100 km6Maria AckerotKvarnbyns LS12:56:33
SM 24 timmar Växjö 23-24/4 2022UMSenior24 timmar väg1Erik OlofssonIF Mantra Sport266.587
SM 24 timmar Växjö 23-24/4 2022UMSenior24 timmar väg2Christian MalmströmTeam Blekinge LF262.002
SM 24 timmar Växjö 23-24/4 2022UMSenior24 timmar väg3Torbjörn GyllebringUmara SC260.445
SM 24 timmar Växjö 23-24/4 2022UMSenior24 timmar väg4Branislav PavicHälle IF237.398
SM 24 timmar Växjö 23-24/4 2022UMSenior24 timmar väg5Mikael GottbergHälle IF217.720
SM 24 timmar Växjö 23-24/4 2022UMSenior24 timmar väg6Tomas KvapilEskilstuna FI210.822
SM 24 timmar Växjö 23-24/4 2022UKSenior24 timmar väg1Anna CarlssonUmara SC228.298
SM 24 timmar Växjö 23-24/4 2022UKSenior24 timmar väg2Elin HarteliusIF Kville219.005
SM 24 timmar Växjö 23-24/4 2022UKSenior24 timmar väg3Louise KjellsonUmara SC218.425
SM 24 timmar Växjö 23-24/4 2022UKSenior24 timmar väg4Emelie EklöfLunds OK200.454
SM 24 timmar Växjö 23-24/4 2022UKSenior24 timmar väg5Sara OttingeUmara SC190.660
SM 24 timmar Växjö 23-24/4 2022UKSenior24 timmar väg6Anna-Maria TrollsfjordSOK Knallen183.113
ISM Växjö 25–27/2 2022IMSenior60 m 1Henrik LarssonIF Göta Karlstad6.60
ISM Växjö 25–27/2 2022IMSenior60 m 2Odain RoseUpsala IF6.72
ISM Växjö 25–27/2 2022IMSenior60 m 3Emmanuel DawlsonMalmö AI6.78
ISM Växjö 25–27/2 2022IMSenior60 m 4Viktor ThorStrands IF6.79
ISM Växjö 25–27/2 2022IMSenior60 m 5William ThorStrands IF6.82
ISM Växjö 25–27/2 2022IMSenior60 m 6Filip SchwartzMölndals AIK6.84
ISM Växjö 25–27/2 2022IMSenior200 m 1Carl BengtströmÖrgryte IS20.98
ISM Växjö 25–27/2 2022IMSenior200 m 2Desmond RogoUpsala IF21.65
ISM Växjö 25–27/2 2022IMSenior200 m 3Rafael Tejada De LeonUllevi FK21.95
ISM Växjö 25–27/2 2022IMSenior200 m 4Nils ThornbergUllevi FK22.37
ISM Växjö 25–27/2 2022IMSenior200 m 5Martin SelinUllevi FK22.67
ISM Växjö 25–27/2 2022IMSenior400 m 1Kasper KadestålMalmö AI47.11
ISM Växjö 25–27/2 2022IMSenior400 m 2Nick Ekelund-ArenanderMalmö AI47.16
ISM Växjö 25–27/2 2022IMSenior400 m 3Karl WållgrenÖrgryte IS48.27
ISM Växjö 25–27/2 2022IMSenior400 m 4Marcus TornéeIFK Helsingborg48.54
ISM Växjö 25–27/2 2022IMSenior400 m 5Gustav GahneHässelby SK49.13
ISM Växjö 25–27/2 2022IMSenior400 m 6Simon MartinssonMalmö AI49.71
ISM Växjö 25–27/2 2022IMSenior800 m 1Andreas KramerUllevi FK1:48.55
ISM Växjö 25–27/2 2022IMSenior800 m 2Felix FrancoisÖrgryte IS1:49.19
ISM Växjö 25–27/2 2022IMSenior800 m 3Björn SeifertUpsala IF1:50.17
ISM Växjö 25–27/2 2022IMSenior800 m 4Joakim AnderssonSpårvägens FK1:50.29
ISM Växjö 25–27/2 2022IMSenior800 m 5Johan ErikssonTurebergs FK1:51.16
ISM Växjö 25–27/2 2022IMSenior800 m 6Habtom AsgedeLöparnas vänner IF1:51.50
ISM Växjö 25–27/2 2022IMSenior1500 m 1Andreas KramerUllevi FK3:40.84
ISM Växjö 25–27/2 2022IMSenior1500 m 2Jonathan GrahnMölndals AIK3:43.56
ISM Växjö 25–27/2 2022IMSenior1500 m 3Gustav BerlinHässelby SK3:44.63
ISM Växjö 25–27/2 2022IMSenior1500 m 4Samuel PihlströmHälle IF3:45.85
ISM Växjö 25–27/2 2022IMSenior1500 m 5Oliver LöfqvistSpårvägens FK3:48.60
ISM Växjö 25–27/2 2022IMSenior1500 m 6Alexander NilssonMölndals AIK3:48.82
ISM Växjö 25–27/2 2022IMSenior3000 m 1Andreas AlmgrenTurebergs FK7:57.55
ISM Växjö 25–27/2 2022IMSenior3000 m 2Vidar JohanssonUllevi FK8:06.73
ISM Växjö 25–27/2 2022IMSenior3000 m 3Jonatan GustafssonKFUM Örebro8:07.42
ISM Växjö 25–27/2 2022IMSenior3000 m 4Oliver LöfqvistSpårvägens FK8:07.55
ISM Växjö 25–27/2 2022IMSenior3000 m 5Jonatan FridolfssonSävedalens AIK8:09.15
ISM Växjö 25–27/2 2022IMSenior3000 m 6Martin RegbornKFUM Örebro8:13.78
ISM Växjö 25–27/2 2022IMSenior60 m häck 1Joel BengtssonIFK Helsingborg7.76
ISM Växjö 25–27/2 2022IMSenior60 m häck 2Max HreljaMalmö AI7.77
ISM Växjö 25–27/2 2022IMSenior60 m häck =3Benjamin TinglöfÄrla IF7.96
ISM Växjö 25–27/2 2022IMSenior60 m häck =3Elias MartinssonMölndals AIK7.96
ISM Växjö 25–27/2 2022IMSenior60 m häck 5Petter GustafssonÖrgryte IS8.01
ISM Växjö 25–27/2 2022IMSenior60 m häck 6Staffan RisbergTurebergs FK8.11
ISM Växjö 25–27/2 2022IMSeniorHöjd 1Melwin Lycke HolmKils AIK2.16
ISM Växjö 25–27/2 2022IMSeniorHöjd 2Fabian DelrydTäby IS2.14
ISM Växjö 25–27/2 2022IMSeniorHöjd 3Simon WiklundMölndals AIK2.10
ISM Växjö 25–27/2 2022IMSeniorHöjd 4Oskar LundqvistUpsala IF2.07
ISM Växjö 25–27/2 2022IMSeniorHöjd =5Adam SvenssonMalmö AI2.00
ISM Växjö 25–27/2 2022IMSeniorHöjd =5Samuel FranssonMalmö AI2.00
ISM Växjö 25–27/2 2022IMSeniorStav 1Robin JacobssonUllevi FK5.19
ISM Växjö 25–27/2 2022IMSeniorStav 2Marcus NilssonHögby IF5.09
ISM Växjö 25–27/2 2022IMSeniorStav 3Rasmus CarlssonKFUM Örebro4.82
ISM Växjö 25–27/2 2022IMSeniorStav 4Harald GemmelTäby IS4.82
ISM Växjö 25–27/2 2022IMSeniorStav 5Teodor BorgiusHammarby IF4.82
ISM Växjö 25–27/2 2022IMSeniorStav =6Emil CarlssonIFK Växjö4.72
ISM Växjö 25–27/2 2022IMSeniorStav =6Felix NybergBromma IF4.72
ISM Växjö 25–27/2 2022IMSeniorLängd 1Thobias MontlerUllevi FK8.06
ISM Växjö 25–27/2 2022IMSeniorLängd 2Oliwer DanielssonUllevi FK7.52
ISM Växjö 25–27/2 2022IMSeniorLängd 3Joakim HellbrattHuddinge AIS7.31
ISM Växjö 25–27/2 2022IMSeniorLängd 4Erik JohanssonUllevi FK7.19
ISM Växjö 25–27/2 2022IMSeniorLängd 5Jesper HellströmHässelby SK7.13
ISM Växjö 25–27/2 2022IMSeniorLängd 6Samuel EkelundEslövs AI7.06
ISM Växjö 25–27/2 2022IMSeniorTresteg 1Gabriel WallmarkÖrgryte IS15.87
ISM Växjö 25–27/2 2022IMSeniorTresteg 2Jesper HellströmHässelby SK15.56
ISM Växjö 25–27/2 2022IMSeniorTresteg 3Oskar WeidenholmMölndals AIK15.07
ISM Växjö 25–27/2 2022IMSeniorTresteg 4Erik EhrlinHammarby IF14.97
ISM Växjö 25–27/2 2022IMSeniorTresteg 5Markus LundborgUllevi FK14.86
ISM Växjö 25–27/2 2022IMSeniorTresteg 6Melker ManneUllevi FK14.75
ISM Växjö 25–27/2 2022IMSeniorKula 1Daniel StåhlSpårvägens FK19.03
ISM Växjö 25–27/2 2022IMSeniorKula 2Viktor GardenkransUpsala IF18.58
ISM Växjö 25–27/2 2022IMSeniorKula 3Niklas LindstedtHässelby SK16.70
ISM Växjö 25–27/2 2022IMSeniorKula 4Simon PetterssonHässelby SK16.20
ISM Växjö 25–27/2 2022IMSeniorKula 5Arvid Mägi TheorinMalmö AI16.04
ISM Växjö 25–27/2 2022IMSeniorKula 6Marcus NilssonHögby IF15.30
ISM Växjö 25–27/2 2022IMSeniorVikt 1Ragnar CarlssonHässelby SK21.95
ISM Växjö 25–27/2 2022IMSeniorVikt 2Simon PetterssonHässelby SK19.57
ISM Växjö 25–27/2 2022IMSeniorVikt 3Hugo SörbyUpsala IF19.02
ISM Växjö 25–27/2 2022IMSeniorVikt 4Leo BystedtVästerås FK17.70
ISM Växjö 25–27/2 2022IMSeniorVikt 5August BergstrandUllevi FK17.46
ISM Växjö 25–27/2 2022IMSeniorVikt 6Johannes NilssonVästerås FK17.11
ISM Växjö 25–27/2 2022IKSenior60 m 1Claudia PaytonUllevi FK7.30
ISM Växjö 25–27/2 2022IKSenior60 m 2Julia HenrikssonIFK Helsingborg7.37
ISM Växjö 25–27/2 2022IKSenior60 m 3Filippa SivnertMalmö AI7.42
ISM Växjö 25–27/2 2022IKSenior60 m 4Irene EkelundSpårvägens FK7.44
ISM Växjö 25–27/2 2022IKSenior60 m 5Josefin NilssonKalmar SK7.49
ISM Växjö 25–27/2 2022IKSenior60 m 6Emelie RantzowIK Ymer7.50
ISM Växjö 25–27/2 2022IKSenior200 m 1Lisa LiljaUllevi FK23.55
ISM Växjö 25–27/2 2022IKSenior200 m 2Julia HenrikssonIFK Helsingborg23.63
ISM Växjö 25–27/2 2022IKSenior200 m 3Elvira TanderudUllevi FK23.93
ISM Växjö 25–27/2 2022IKSenior200 m 4Josefin NilssonKalmar SK23.99
ISM Växjö 25–27/2 2022IKSenior200 m 5Ayla Hallberg HossainTurebergs FK24.60
ISM Växjö 25–27/2 2022IKSenior400 m 1Linnéa FrobeTäby IS53.93
ISM Växjö 25–27/2 2022IKSenior400 m 2Matilda HellqvistUllevi FK54.00
ISM Växjö 25–27/2 2022IKSenior400 m 3Moa HjelmerSpårvägens FK54.52
ISM Växjö 25–27/2 2022IKSenior400 m 4Sandra KnezevicHässelby SK54.62
ISM Växjö 25–27/2 2022IKSenior400 m 5Klara HelanderUpsala IF55.55
ISM Växjö 25–27/2 2022IKSenior400 m 6Hanna KarlssonIF Göta Karlstad57.14
ISM Växjö 25–27/2 2022IKSenior800 m 1Hanna HermanssonTurebergs FK2:06.73
ISM Växjö 25–27/2 2022IKSenior800 m 2Lova PermanIF Göta Karlstad2:06.96
ISM Växjö 25–27/2 2022IKSenior800 m 3Madeleine Björlin-DelmarIFK Göteborg2:07.61
ISM Växjö 25–27/2 2022IKSenior800 m 4Caroline HögardhHässelby SK2:08.03
ISM Växjö 25–27/2 2022IKSenior800 m 5Julia SvennbladHälle IF2:08.30
ISM Växjö 25–27/2 2022IKSenior800 m 6Elvira BredinTurebergs FK2:09.38
ISM Växjö 25–27/2 2022IKSenior1500 m 1Yolanda NgarambeTurebergs FK4:11.30
ISM Växjö 25–27/2 2022IKSenior1500 m 2Hanna HermanssonTurebergs FK4:12.75
ISM Växjö 25–27/2 2022IKSenior1500 m 3Julia SvennbladHälle IF4:29.74
ISM Växjö 25–27/2 2022IKSenior1500 m 4Caroline HögardhHässelby SK4:29.82
ISM Växjö 25–27/2 2022IKSenior1500 m 5Olivia WeslienIF Göta Karlstad4:30.22
ISM Växjö 25–27/2 2022IKSenior1500 m 6Julia SamuelssonHögby IF4:32.89
ISM Växjö 25–27/2 2022IKSenior3000 m 1Meraf BahtaUllevi FK8:55.75
ISM Växjö 25–27/2 2022IKSenior3000 m 2Yolanda NgarambeTurebergs FK8:56.79
ISM Växjö 25–27/2 2022IKSenior3000 m 3Sarah LahtiHässelby SK8:59.01
ISM Växjö 25–27/2 2022IKSenior3000 m 4Emilia LillemoTäby IS9:24.85
ISM Växjö 25–27/2 2022IKSenior3000 m 5Emma DahlÖrgryte IS9:34.44
ISM Växjö 25–27/2 2022IKSenior3000 m 6Ida KnutssonUpsala IF9:37.34
ISM Växjö 25–27/2 2022IKSenior60 m häck 1Julia WennerstenIK Ymer8.15
ISM Växjö 25–27/2 2022IKSenior60 m häck 2Lovisa KarlssonHögby IF8.34
ISM Växjö 25–27/2 2022IKSenior60 m häck 3Katharina GråmanTyresö FK8.39
ISM Växjö 25–27/2 2022IKSenior60 m häck 4Jonna LindéenKalmar SK8.45
ISM Växjö 25–27/2 2022IKSenior60 m häck 5Elin LindebladKalmar SK8.51
ISM Växjö 25–27/2 2022IKSenior60 m häck 6Estelle MontlerUllevi FK8.54
ISM Växjö 25–27/2 2022IKSeniorHöjd 1Maja NilssonÖrgryte IS1.88
ISM Växjö 25–27/2 2022IKSeniorHöjd 2Louise EkmanGefle IF1.84
ISM Växjö 25–27/2 2022IKSeniorHöjd 3Matilda NilssonIFK Lund1.81
ISM Växjö 25–27/2 2022IKSeniorHöjd 4Ingrid RongeIF Rigor1.78
ISM Växjö 25–27/2 2022IKSeniorHöjd 5Linda SkantzeIFK Lidingö1.78
ISM Växjö 25–27/2 2022IKSeniorHöjd 6Tuvalisa RosenquistTjalve FIF1.74
ISM Växjö 25–27/2 2022IKSeniorStav 1Gabriella JönssonIFK Helsingborg4.06
ISM Växjö 25–27/2 2022IKSeniorStav 2Linnea JönssonIFK Helsingborg4.06
ISM Växjö 25–27/2 2022IKSeniorStav 3Malin DahlströmÖrgryte IS3.99
ISM Växjö 25–27/2 2022IKSeniorStav 4Sandra AlveroIFK Växjö3.92
ISM Växjö 25–27/2 2022IKSeniorStav 5Freja AndersdotterMalmö AI3.92
ISM Växjö 25–27/2 2022IKSeniorStav =6Emma Kiviniemi AnderssonSpårvägens FK3.82
ISM Växjö 25–27/2 2022IKSeniorStav =6Ebba BlomstrandKFUM Örebro3.82
ISM Växjö 25–27/2 2022IKSeniorLängd 1Khaddi SagniaUllevi FK6.69
ISM Växjö 25–27/2 2022IKSeniorLängd 2Kaiza KarlénIF Göta Karlstad6.47
ISM Växjö 25–27/2 2022IKSeniorLängd 3Ayla Hallberg HossainTurebergs FK6.40
ISM Växjö 25–27/2 2022IKSeniorLängd 4Tilde JohanssonFalkenbergs IK6.34
ISM Växjö 25–27/2 2022IKSeniorLängd 5Karolina SvenssonUpsala IF6.29
ISM Växjö 25–27/2 2022IKSeniorLängd 6Katharina GråmanTyresö FK6.16
ISM Växjö 25–27/2 2022IKSeniorTresteg 1Rebecka AbrahamssonÖrgryte IS13.17
ISM Växjö 25–27/2 2022IKSeniorTresteg 2Maja ÅskagRåby-Rekarne FIF13.10
ISM Växjö 25–27/2 2022IKSeniorTresteg 3Melina LidbergBromma IF12.69
ISM Växjö 25–27/2 2022IKSeniorTresteg 4Madeleine NilssonGefle IF12.28
ISM Växjö 25–27/2 2022IKSeniorTresteg 5Jenny LestanderÖrgryte IS12.20
ISM Växjö 25–27/2 2022IKSeniorTresteg 6Justina EsangbedoKvarnsvedens GoIF12.16
ISM Växjö 25–27/2 2022IKSeniorKula 1Fanny RoosMalmö AI18.95
ISM Växjö 25–27/2 2022IKSeniorKula 2Frida ÅkerströmHässelby SK16.63
ISM Växjö 25–27/2 2022IKSeniorKula 3Sara LennmanSpårvägens FK16.39
ISM Växjö 25–27/2 2022IKSeniorKula 4Vanessa KamgaHässelby SK15.41
ISM Växjö 25–27/2 2022IKSeniorKula 5Linn Gabrielli GustafssonRåby-Rekarne FIF14.28
ISM Växjö 25–27/2 2022IKSeniorKula 6Victoria QuainooMalmö AI14.26
ISM Växjö 25–27/2 2022IKSeniorVikt 1Sara ForssellMotala AIF20.54
ISM Växjö 25–27/2 2022IKSeniorVikt 2Grete AhlbergHammarby IF20.37
ISM Växjö 25–27/2 2022IKSeniorVikt 3Vanessa KamgaHässelby SK20.06
ISM Växjö 25–27/2 2022IKSeniorVikt 4Linnéa JönssonUpsala IF19.32
ISM Växjö 25–27/2 2022IKSeniorVikt 5Eleni LarssonSpårvägens FK19.30
ISM Växjö 25–27/2 2022IKSeniorVikt 6Rebecka HallerthSpårvägens FK19.15
ISM mångkamp Örebro 5–6/2 2022IMSeniorSjukamp 1Marcus NilssonHögby IF5.718
ISM mångkamp Örebro 5–6/2 2022IMSeniorSjukamp 2Rasmus ElfgaardHögby IF5.181
ISM mångkamp Örebro 5–6/2 2022IMSeniorSjukamp 3Andreas GustafssonUpsala IF5.069
ISM mångkamp Örebro 5–6/2 2022IMSeniorSjukamp 4Jonathan CarbeÖrgryte IS4.649
ISM mångkamp Örebro 5–6/2 2022IMSeniorSjukamp 5Karl ZuberHässelby SK4.519
ISM mångkamp Örebro 5–6/2 2022IMSeniorSjukamp 6Kevin DuvertTurebergs FK4.505
ISM mångkamp Örebro 5–6/2 2022IKSeniorFemkamp 1Lovisa KarlssonHögby IF4.244
ISM mångkamp Örebro 5–6/2 2022IKSeniorFemkamp 2Amanda HolmbergHässelby SK3.720
ISM mångkamp Örebro 5–6/2 2022IKSeniorFemkamp 3Sophie ReidIK Ymer3.684
ISM mångkamp Örebro 5–6/2 2022IKSeniorFemkamp 4Justina EsangbedoKvarnsvedens GoIF3.620
ISM mångkamp Örebro 5–6/2 2022IKSeniorFemkamp 5Ebba HedbergKvarnsvedens GoIF3.601
ISM mångkamp Örebro 5–6/2 2022IKSeniorFemkamp 6Laura FodorHässelby SK3.593