Start Filtrering Smfriidrott.com Friidrott.se

SM-pokalen - filtrering

Sök i ett eller flera fält nedan. Exempel: Åldersgrupp: Välj "Juniorer" för att få fram ålderskategorin 18-22 år.

Exempel 2: Välj Ullevi FK vid klubb näst längst ner och tryck på "Sök". Då visas först placering, poäng och antal poängplatser följt av de aktiva som tog poäng. Eller sök på "Tävling: ISM Gävle 17-18/2 2018" samt "Klubb: Malmö AI" för att se hur många och vilka topp-6-placeringar MAI tog.

Sammanställd av jonas.hedman@friidrott.se

Välj filtrering









Poängtabellen

Aktuell filtrering: 2023, JSM19-USM15 Täby 18–20/8 2023
PlacKlubbPoängAntalMKM22P19P17K22F19F17P16P15F16F15
1Malmö AI533233.756.758.54
2Upsala IF45.51813.524.757.25
3Turebergs FK432611.251812.751
4Västerås FK29.752110.566.756.5
5IFK Växjö26.51024.751.75
6Örgryte IS24.5711.25121.25
7Ullevi FK22.2573.75180.5
8Täby IS21.51410.57.50.253.25
9Spårvägens FK20.594.511.254.75
10Mölndals AIK19.25100.7515.752.75
11IFK Göteborg1872.2513.52.25
12IF Göta Karlstad17.25714.250.752.25
13KFUM Örebro16.756961.75
14Hälle IF16.25610.55.250.5
15Hässelby SK15.63894.632
16Kils AIK14.25314.25
17Ljungby FIK13.75412.751
18Danderyds SK13.5513.5
19Falu IK13.25412.750.5
Bromma IF13.2573.757.51.250.75
Huddinge AIS13.2593.756.752.75
22IFK Lund12.754120.75
IFK Lidingö12.7591.55.255.750.25
24Klippans FK12512
25Gefle IF11.7572.252.255.252
26Höörs IS11.5637.51
27Hanvikens SK11.25411.25
28Sävedalens AIK11103.754.52.75
29KA 2 IF10.558.252.25
30Hammarby IF9.5835.51
31Boden FI9363
32IKHP Huskvarna856.750.750.5
33Sundsvalls FI7.547.5
34IFK Sunne6.7556.75
35IK Lerum FI6.53330.5
36KFUM Kristianstad6.25560.25
37Istrums SK5.7551.54.25
38IF Rigor5.25332.25
Falkenbergs IK5.2515.25
Skruvs IF5.2515.25
41Tjalve FIF5330.251.75
42IF Kville4.75331.75
43IFK Halmstad4.532.252.25
44Åhus FIK4.25331.25
45Piteå IF3.7513.75
Ransäters AIS3.7513.75
Marieby GIF3.7513.75
Habo FIF-043.7533.75
49Brattås CK3.523.5
50Linköpings GIF3.25512.25
51Råby-Rekarne FIF323
IF Udd313
Väsby IK313
Tullinge FI313
Lomma FIK313
Bokenäs IF323
57Ystads IF2.7521.51.25
58Kalmar SK2.2522.25
Eksjö Södra IK2.2532.25
Kongahälla AIK2.2532.25
61Katrineholms SK1.7521.75
62IS Göta1.511.5
Tyresö FK1.511.5
64Alunda SK1.2521.25
IFK Helsingborg1.2521.25
66Bohus IF130.750.25
Hönö IS111
68Motala AIF0.7510.75
Södertälje IF0.7510.75
Säffle FIK0.7510.75
71F Bålsta IK0.510.5
Vallentuna FK0.510.5
IFK Mora FIK0.510.5
74Karlskoga FIF0.3810.38
75Glanshammars IF0.2510.25
IFK Umeå0.2510.25
Luleå FIF0.2510.25
78Haparanda SKT0.1310.13
Åkersberga SK0.1310.13

Relaterade resultat
TävlingUte/InneKlassÅldersgr.GrenPlac.nameKlubbResultat
JSM19-USM15 Täby 18–20/8 2023UP19Junior100 m 1Alexander OliverIF Göta Karlstad10.78
JSM19-USM15 Täby 18–20/8 2023UP19Junior100 m 2Alex ApelgrimÖrgryte IS10.79
JSM19-USM15 Täby 18–20/8 2023UP19Junior100 m 3Noah KarlbergMalmö AI10.90
JSM19-USM15 Täby 18–20/8 2023UP19Junior100 m 4Melvin Vala TefreMalmö AI10.96
JSM19-USM15 Täby 18–20/8 2023UP19Junior100 m 5Isak HolgerssonIFK Lund10.98
JSM19-USM15 Täby 18–20/8 2023UP19Junior100 m 6William BrändebornRåby-Rekarne FIF11.18
JSM19-USM15 Täby 18–20/8 2023UP19Junior200 m 1Jeroen PerssonIFK Lund21.60
JSM19-USM15 Täby 18–20/8 2023UP19Junior200 m 2Alexander OliverIF Göta Karlstad21.75
JSM19-USM15 Täby 18–20/8 2023UP19Junior200 m 3Lucas TörnströmDanderyds SK22.11
JSM19-USM15 Täby 18–20/8 2023UP19Junior200 m 4William BrändebornRåby-Rekarne FIF22.12
JSM19-USM15 Täby 18–20/8 2023UP19Junior200 m 5Melvin Vala TefreMalmö AI22.21
JSM19-USM15 Täby 18–20/8 2023UP19Junior200 m 6Isak Stieberth SiljedahlTurebergs FK22.87
JSM19-USM15 Täby 18–20/8 2023UP19Junior400 m 1Jeroen PerssonIFK Lund47.90
JSM19-USM15 Täby 18–20/8 2023UP19Junior400 m 2Alvin ReineboKFUM Örebro48.49
JSM19-USM15 Täby 18–20/8 2023UP19Junior400 m 3Lucas TörnströmDanderyds SK48.68
JSM19-USM15 Täby 18–20/8 2023UP19Junior400 m 4Erik SkoglundDanderyds SK48.91
JSM19-USM15 Täby 18–20/8 2023UP19Junior400 m 5Oliver Fehrlund PerssonYstads IF49.63
JSM19-USM15 Täby 18–20/8 2023UP19Junior400 m 6Simon VikströmSundsvalls FI50.30
JSM19-USM15 Täby 18–20/8 2023UP19Junior800 m 1Jonas MagnussonHälle IF1:57.44
JSM19-USM15 Täby 18–20/8 2023UP19Junior800 m 2Marcus AskerMalmö AI1:57.86
JSM19-USM15 Täby 18–20/8 2023UP19Junior800 m 3Valter KjellbergTurebergs FK1:57.96
JSM19-USM15 Täby 18–20/8 2023UP19Junior800 m 4Arvid JiwestamÅhus FIK1:58.43
JSM19-USM15 Täby 18–20/8 2023UP19Junior800 m 5Erik SkoglundDanderyds SK1:58.49
JSM19-USM15 Täby 18–20/8 2023UP19Junior800 m 6Theo HellbergMalmö AI1:59.16
JSM19-USM15 Täby 18–20/8 2023UP19Junior1500 m 1Jonas MagnussonHälle IF4:08.80
JSM19-USM15 Täby 18–20/8 2023UP19Junior1500 m 2Marcus AskerMalmö AI4:09.40
JSM19-USM15 Täby 18–20/8 2023UP19Junior1500 m 3Albin ÖbergMalmö AI4:09.53
JSM19-USM15 Täby 18–20/8 2023UP19Junior1500 m 4Valter KjellbergTurebergs FK4:09.55
JSM19-USM15 Täby 18–20/8 2023UP19Junior1500 m 5Kalle ÖhlundIKHP Huskvarna4:12.21
JSM19-USM15 Täby 18–20/8 2023UP19Junior1500 m 6Sander Petri BereMalmö AI4:12.72
JSM19-USM15 Täby 18–20/8 2023UP19Junior5000 m 1Samuel BerhaneHässelby SK15:21.23
JSM19-USM15 Täby 18–20/8 2023UP19Junior5000 m 2Gabriel ClaessonIKHP Huskvarna15:27.41
JSM19-USM15 Täby 18–20/8 2023UP19Junior5000 m 3Milian HentschkeTullinge FI15:29.05
JSM19-USM15 Täby 18–20/8 2023UP19Junior5000 m 4Sander Petri BereMalmö AI15:46.03
JSM19-USM15 Täby 18–20/8 2023UP19Junior5000 m 5Kalle ÖhlundIKHP Huskvarna15:50.52
JSM19-USM15 Täby 18–20/8 2023UP19Junior5000 m 6Adam SörqvistMölndals AIK15:58.72
JSM19-USM15 Täby 18–20/8 2023UP19Junior2000 m hinder 1Marcus AskerMalmö AI5:58.09
JSM19-USM15 Täby 18–20/8 2023UP19Junior2000 m hinder 2Samuel BerhaneHässelby SK6:03.98
JSM19-USM15 Täby 18–20/8 2023UP19Junior2000 m hinder 3Markus AnderssonVästerås FK6:08.51
JSM19-USM15 Täby 18–20/8 2023UP19Junior2000 m hinder 4Simon PerssonHöörs IS7:18.03
JSM19-USM15 Täby 18–20/8 2023UP19Junior110 m häck 1Edvin AssarssonMalmö AI14.11
JSM19-USM15 Täby 18–20/8 2023UP19Junior110 m häck 2Joel EnanderTäby IS14.51
JSM19-USM15 Täby 18–20/8 2023UP19Junior110 m häck 3Leo GöranssonKlippans FK14.88
JSM19-USM15 Täby 18–20/8 2023UP19Junior110 m häck 4Henning EhnSundsvalls FI14.91
JSM19-USM15 Täby 18–20/8 2023UP19Junior110 m häck 5Viggo StridhTäby IS15.37
JSM19-USM15 Täby 18–20/8 2023UP19Junior110 m häck 6Theodor JohnerUllevi FK15.48
JSM19-USM15 Täby 18–20/8 2023UP19Junior400 m häck 1Isak Stieberth SiljedahlTurebergs FK54.55
JSM19-USM15 Täby 18–20/8 2023UP19Junior400 m häck 2Lucas TörnströmDanderyds SK55.52
JSM19-USM15 Täby 18–20/8 2023UP19Junior400 m häck 3Babu BadjieBromma IF56.73
JSM19-USM15 Täby 18–20/8 2023UP19Junior400 m häck 4Henning EhnSundsvalls FI57.08
JSM19-USM15 Täby 18–20/8 2023UP19Junior400 m häck 5Ludvig PalmkvistIFK Halmstad1:00.18
JSM19-USM15 Täby 18–20/8 2023UP19Junior400 m häck 6Leo StrandhHöörs IS1:09.91
JSM19-USM15 Täby 18–20/8 2023UP19JuniorHöjd 1Melwin Lycke HolmKils AIK2.14
JSM19-USM15 Täby 18–20/8 2023UP19JuniorHöjd 2Felix RidderstrålePiteå IF1.97
JSM19-USM15 Täby 18–20/8 2023UP19JuniorHöjd 3Anton RosslinLomma FIK1.94
JSM19-USM15 Täby 18–20/8 2023UP19JuniorHöjd 4Benjamin BlomqvistÖrgryte IS1.91
JSM19-USM15 Täby 18–20/8 2023UP19JuniorHöjd 5Anton Hellstrand HellebergIFK Lidingö1.83
JSM19-USM15 Täby 18–20/8 2023UP19JuniorHöjd 6Edvin HåkanssonIFK Halmstad1.83
JSM19-USM15 Täby 18–20/8 2023UP19JuniorStav 1Viktor RahmVästerås FK4.85
JSM19-USM15 Täby 18–20/8 2023UP19JuniorStav 2Alexander HeatonHuddinge AIS4.50
JSM19-USM15 Täby 18–20/8 2023UP19JuniorStav 3Elliot LindbomIK Lerum FI4.08
JSM19-USM15 Täby 18–20/8 2023UP19JuniorStav 4Lukas ElfströmSundsvalls FI3.96
JSM19-USM15 Täby 18–20/8 2023UP19JuniorStav 5Erik ZetterlundKFUM Örebro3.60
JSM19-USM15 Täby 18–20/8 2023UP19JuniorLängd 1Melwin Lycke HolmKils AIK7.40/+1.5
JSM19-USM15 Täby 18–20/8 2023UP19JuniorLängd 2Kristoffer AnderssonFalu IK7.32/+2.1
JSM19-USM15 Täby 18–20/8 2023UP19JuniorLängd 3Leo GöranssonKlippans FK7.32/+1.2
JSM19-USM15 Täby 18–20/8 2023UP19JuniorLängd 4Gabriel DagVästerås FK7.24/+2.1
JSM19-USM15 Täby 18–20/8 2023UP19JuniorLängd 5Oden Grahm GolesIFK Göteborg6.78/-0.2
JSM19-USM15 Täby 18–20/8 2023UP19JuniorLängd 6Nils BrakanderIFK Göteborg6.69/+3.1
JSM19-USM15 Täby 18–20/8 2023UP19JuniorTresteg 1Marcus EklundTäby IS14.99/0.0
JSM19-USM15 Täby 18–20/8 2023UP19JuniorTresteg 2Melwin Lycke HolmKils AIK14.70/+0.7
JSM19-USM15 Täby 18–20/8 2023UP19JuniorTresteg 3Philip KarlssonUllevi FK14.13/0.0
JSM19-USM15 Täby 18–20/8 2023UP19JuniorTresteg 4Rasmus BergGefle IF14.09/+1.3
JSM19-USM15 Täby 18–20/8 2023UP19JuniorTresteg 5Thirachai SchröderSpårvägens FK14.00/+0.6
JSM19-USM15 Täby 18–20/8 2023UP19JuniorTresteg 6Josef MalsherUpsala IF13.78/+0.7
JSM19-USM15 Täby 18–20/8 2023UP19JuniorKula 1Leo ZikovicÖrgryte IS18.78
JSM19-USM15 Täby 18–20/8 2023UP19JuniorKula 2Gustav RydåkerUpsala IF17.01
JSM19-USM15 Täby 18–20/8 2023UP19JuniorKula 3Jesper LindqvistBoden FI16.54
JSM19-USM15 Täby 18–20/8 2023UP19JuniorKula 4Leo GöranssonKlippans FK14.82
JSM19-USM15 Täby 18–20/8 2023UP19JuniorKula 5Jacob NilssonSpårvägens FK14.08
JSM19-USM15 Täby 18–20/8 2023UP19JuniorKula 6David ThilénIF Kville13.86
JSM19-USM15 Täby 18–20/8 2023UP19JuniorDiskus 1Gustav RydåkerUpsala IF51.36
JSM19-USM15 Täby 18–20/8 2023UP19JuniorDiskus 2Adam HellbomFalu IK49.61
JSM19-USM15 Täby 18–20/8 2023UP19JuniorDiskus 3Jesper LindqvistBoden FI47.28
JSM19-USM15 Täby 18–20/8 2023UP19JuniorDiskus 4David ThilénIF Kville47.19
JSM19-USM15 Täby 18–20/8 2023UP19JuniorDiskus 5Jacob NilssonSpårvägens FK45.99
JSM19-USM15 Täby 18–20/8 2023UP19JuniorDiskus 6Leo GöranssonKlippans FK41.11
JSM19-USM15 Täby 18–20/8 2023UP19JuniorSlägga 1Adam HellbomFalu IK68.17
JSM19-USM15 Täby 18–20/8 2023UP19JuniorSlägga 2Gustav RydåkerUpsala IF65.84
JSM19-USM15 Täby 18–20/8 2023UP19JuniorSlägga 3Niklas LundahlVäsby IK58.91
JSM19-USM15 Täby 18–20/8 2023UP19JuniorSlägga 4Sixten PerssonSävedalens AIK54.43
JSM19-USM15 Täby 18–20/8 2023UP19JuniorSlägga 5Ben KamijoSävedalens AIK53.90
JSM19-USM15 Täby 18–20/8 2023UP19JuniorSlägga 6Ludvig WallénBromma IF53.23
JSM19-USM15 Täby 18–20/8 2023UP19JuniorSpjut 1Filip SundinIF Göta Karlstad65.13
JSM19-USM15 Täby 18–20/8 2023UP19JuniorSpjut 2Leon BodénKFUM Örebro61.42
JSM19-USM15 Täby 18–20/8 2023UP19JuniorSpjut 3Leo GöranssonKlippans FK58.86
JSM19-USM15 Täby 18–20/8 2023UP19JuniorSpjut 4Måns BergströmMalmö AI55.13
JSM19-USM15 Täby 18–20/8 2023UP19JuniorSpjut 5André FällströmTyresö FK52.26
JSM19-USM15 Täby 18–20/8 2023UP19JuniorSpjut 6Algot HallbergÅhus FIK51.09
JSM19-USM15 Täby 18–20/8 2023UF19Junior100 m 1Helmi HjortbäckUllevi FK11.79
JSM19-USM15 Täby 18–20/8 2023UF19Junior100 m 2Emilia FranzénIFK Växjö11.86
JSM19-USM15 Täby 18–20/8 2023UF19Junior100 m 3Izabella OlofssonKA 2 IF12.08
JSM19-USM15 Täby 18–20/8 2023UF19Junior100 m 4Emma CarlssonTurebergs FK12.08
JSM19-USM15 Täby 18–20/8 2023UF19Junior100 m 5Maya Bergström-WeekesUpsala IF12.32
JSM19-USM15 Täby 18–20/8 2023UF19Junior100 m 6Tova GustafssonIstrums SK12.46
JSM19-USM15 Täby 18–20/8 2023UF19Junior200 m 1Helmi HjortbäckUllevi FK24.55
JSM19-USM15 Täby 18–20/8 2023UF19Junior200 m 2Lina ÅnstadTurebergs FK24.92
JSM19-USM15 Täby 18–20/8 2023UF19Junior200 m 3Emilia FranzénIFK Växjö24.97
JSM19-USM15 Täby 18–20/8 2023UF19Junior200 m 4Emma CarlssonTurebergs FK25.45
JSM19-USM15 Täby 18–20/8 2023UF19Junior200 m 5Felicia JohanssonHanvikens SK25.57
JSM19-USM15 Täby 18–20/8 2023UF19Junior200 m 6Tova GustafssonIstrums SK25.73
JSM19-USM15 Täby 18–20/8 2023UF19Junior400 m 1Elna WesterÖrgryte IS55.90
JSM19-USM15 Täby 18–20/8 2023UF19Junior400 m 2Elenie CarlssonIFK Växjö56.00
JSM19-USM15 Täby 18–20/8 2023UF19Junior400 m 3Ellen SchougHälle IF57.14
JSM19-USM15 Täby 18–20/8 2023UF19Junior400 m 4Elin JoabssonIFK Växjö57.31
JSM19-USM15 Täby 18–20/8 2023UF19Junior400 m 5Ane Torine IversenMölndals AIK57.41
JSM19-USM15 Täby 18–20/8 2023UF19Junior400 m 6Lia CederbergTäby IS57.78
JSM19-USM15 Täby 18–20/8 2023UF19Junior800 m 1Saga ProvciIFK Göteborg2:09.25
JSM19-USM15 Täby 18–20/8 2023UF19Junior800 m 2Ebba CronholmLjungby FIK2:11.18
JSM19-USM15 Täby 18–20/8 2023UF19Junior800 m 3Emilia MandlMalmö AI2:14.17
JSM19-USM15 Täby 18–20/8 2023UF19Junior800 m 4Elin HagelinMölndals AIK2:16.59
JSM19-USM15 Täby 18–20/8 2023UF19Junior800 m 5Elna WesterÖrgryte IS2:18.06
JSM19-USM15 Täby 18–20/8 2023UF19Junior800 m 6Hanna LagerkvistHälle IF2:22.89
JSM19-USM15 Täby 18–20/8 2023UF19Junior1500 m 1Saga ProvciIFK Göteborg4:20.61
JSM19-USM15 Täby 18–20/8 2023UF19Junior1500 m 2Ebba CronholmLjungby FIK4:24.79
JSM19-USM15 Täby 18–20/8 2023UF19Junior1500 m 3Ebba BromsSpårvägens FK4:25.90
JSM19-USM15 Täby 18–20/8 2023UF19Junior1500 m 4Elsa SundqvistUpsala IF4:27.45
JSM19-USM15 Täby 18–20/8 2023UF19Junior1500 m 5Elin HagelinMölndals AIK4:39.54
JSM19-USM15 Täby 18–20/8 2023UF19Junior1500 m 6Nova OjutkangasVästerås FK4:40.15
JSM19-USM15 Täby 18–20/8 2023UF19Junior3000 m 1Ebba BromsSpårvägens FK9:39.99
JSM19-USM15 Täby 18–20/8 2023UF19Junior3000 m 2Nova OjutkangasVästerås FK9:47.05
JSM19-USM15 Täby 18–20/8 2023UF19Junior3000 m 3Paulina HultbergMölndals AIK9:59.94
JSM19-USM15 Täby 18–20/8 2023UF19Junior3000 m 4Lowa BranthUpsala IF10:01.76
JSM19-USM15 Täby 18–20/8 2023UF19Junior3000 m 5Melissa BentayebTäby IS10:02.24
JSM19-USM15 Täby 18–20/8 2023UF19Junior3000 m 6Tilde AdolfssonMotala AIF10:11.76
JSM19-USM15 Täby 18–20/8 2023UF19Junior2000 m hinder 1Ebba CronholmLjungby FIK6:48.97
JSM19-USM15 Täby 18–20/8 2023UF19Junior2000 m hinder 2Lowa BranthUpsala IF6:54.96
JSM19-USM15 Täby 18–20/8 2023UF19Junior2000 m hinder 3Agnes ThundalIFK Göteborg6:58.88
JSM19-USM15 Täby 18–20/8 2023UF19Junior2000 m hinder 4Paulina HultbergMölndals AIK7:02.97
JSM19-USM15 Täby 18–20/8 2023UF19Junior2000 m hinder 5Johanna HofvendahlIS Göta7:28.58
JSM19-USM15 Täby 18–20/8 2023UF19Junior100 m häck 1Maya Bergström-WeekesUpsala IF14.13
JSM19-USM15 Täby 18–20/8 2023UF19Junior100 m häck 2Tilde BjeragerHöörs IS14.21
JSM19-USM15 Täby 18–20/8 2023UF19Junior100 m häck 3Izabella OlofssonKA 2 IF14.25
JSM19-USM15 Täby 18–20/8 2023UF19Junior100 m häck 4Karin BengtssonHanvikens SK14.58
JSM19-USM15 Täby 18–20/8 2023UF19Junior100 m häck 5Alice Lindgren EngelblomIFK Lidingö14.86
JSM19-USM15 Täby 18–20/8 2023UF19Junior100 m häck 6Sydney KarströmKFUM Kristianstad14.88
JSM19-USM15 Täby 18–20/8 2023UF19Junior400 m häck 1Elenie CarlssonIFK Växjö1:00.73
JSM19-USM15 Täby 18–20/8 2023UF19Junior400 m häck 2Tilde BjeragerHöörs IS1:01.09
JSM19-USM15 Täby 18–20/8 2023UF19Junior400 m häck 3Elin JoabssonIFK Växjö1:01.36
JSM19-USM15 Täby 18–20/8 2023UF19Junior400 m häck 4Lisa MårtenssonHuddinge AIS1:03.62
JSM19-USM15 Täby 18–20/8 2023UF19Junior400 m häck 5Ellen SchougHälle IF1:04.70
JSM19-USM15 Täby 18–20/8 2023UF19JuniorHöjd 1Engla NilssonÖrgryte IS1.79
JSM19-USM15 Täby 18–20/8 2023UF19JuniorHöjd 2Alvah LindTurebergs FK1.77
JSM19-USM15 Täby 18–20/8 2023UF19JuniorHöjd 3Ingrid RongeIF Rigor1.72
JSM19-USM15 Täby 18–20/8 2023UF19JuniorHöjd 4Lina BjerkestamHuddinge AIS1.69
JSM19-USM15 Täby 18–20/8 2023UF19JuniorHöjd 5Lisa MårtenssonHuddinge AIS1.69
JSM19-USM15 Täby 18–20/8 2023UF19JuniorHöjd 6Emma HäggblomUpsala IF1.69
JSM19-USM15 Täby 18–20/8 2023UF19JuniorStav 1Sara WinbergTäby IS3.78
JSM19-USM15 Täby 18–20/8 2023UF19JuniorStav 2Lovisa BlomqvistMarieby GIF3.68
JSM19-USM15 Täby 18–20/8 2023UF19JuniorStav 3Alannah HellstadiusHammarby IF3.58
JSM19-USM15 Täby 18–20/8 2023UF19JuniorStav 4Ellida StengårdKA 2 IF3.58
JSM19-USM15 Täby 18–20/8 2023UF19JuniorStav 5Ella UddenäsMalmö AI3.53
JSM19-USM15 Täby 18–20/8 2023UF19JuniorStav 6Elvira CollvinMalmö AI3.45
JSM19-USM15 Täby 18–20/8 2023UF19JuniorLängd 1Lina ÅnstadTurebergs FK5.94/+1.6
JSM19-USM15 Täby 18–20/8 2023UF19JuniorLängd 2Alice Lindgren EngelblomIFK Lidingö5.88/+1.9
JSM19-USM15 Täby 18–20/8 2023UF19JuniorLängd 3Sydney KarströmKFUM Kristianstad5.67/+0.1
JSM19-USM15 Täby 18–20/8 2023UF19JuniorLängd 4Ida Jexe EkIFK Halmstad5.65/+2.2
JSM19-USM15 Täby 18–20/8 2023UF19JuniorLängd 5Matilda HalfwordsonBromma IF5.56/+0.8
JSM19-USM15 Täby 18–20/8 2023UF19JuniorLängd 6Mellanie Neudinger NellmerBromma IF5.50/+2.1
JSM19-USM15 Täby 18–20/8 2023UF19JuniorTresteg 1Matilda HalfwordsonBromma IF12.08/0.0
JSM19-USM15 Täby 18–20/8 2023UF19JuniorTresteg 2Nora JolbäckUllevi FK11.82/0.0
JSM19-USM15 Täby 18–20/8 2023UF19JuniorTresteg 3Anna BergdénIF Udd11.63/0.0
JSM19-USM15 Täby 18–20/8 2023UF19JuniorTresteg 4Linnea VillskogGefle IF11.45/-0.4
JSM19-USM15 Täby 18–20/8 2023UF19JuniorTresteg 5Sydney KarströmKFUM Kristianstad11.37/0.0
JSM19-USM15 Täby 18–20/8 2023UF19JuniorTresteg 6Lisa MårtenssonHuddinge AIS11.23/0.0
JSM19-USM15 Täby 18–20/8 2023UF19JuniorKula 1Jonna LundgrenSkruvs IF14.32
JSM19-USM15 Täby 18–20/8 2023UF19JuniorKula 2Beatrice PetterssonMölndals AIK13.60
JSM19-USM15 Täby 18–20/8 2023UF19JuniorKula 3Elsa WållgrenIK Lerum FI13.55
JSM19-USM15 Täby 18–20/8 2023UF19JuniorKula 4Ebba Salomonsson LindHanvikens SK13.13
JSM19-USM15 Täby 18–20/8 2023UF19JuniorKula 5Doris TheanderIFK Växjö12.05
JSM19-USM15 Täby 18–20/8 2023UF19JuniorKula 6Sydney KarströmKFUM Kristianstad11.48
JSM19-USM15 Täby 18–20/8 2023UF19JuniorDiskus 1Ebba Salomonsson LindHanvikens SK47.30
JSM19-USM15 Täby 18–20/8 2023UF19JuniorDiskus 2Edvina NorbergRansäters AIS44.82
JSM19-USM15 Täby 18–20/8 2023UF19JuniorDiskus 3Frida KrantzSpårvägens FK42.23
JSM19-USM15 Täby 18–20/8 2023UF19JuniorDiskus 4Tilda BernhultKFUM Örebro41.32
JSM19-USM15 Täby 18–20/8 2023UF19JuniorDiskus 5Beatrice PetterssonMölndals AIK39.41
JSM19-USM15 Täby 18–20/8 2023UF19JuniorDiskus 6Alba HanssonMalmö AI37.64
JSM19-USM15 Täby 18–20/8 2023UF19JuniorSlägga 1Saga BergUpsala IF58.42
JSM19-USM15 Täby 18–20/8 2023UF19JuniorSlägga 2Emma KrantzUllevi FK54.88
JSM19-USM15 Täby 18–20/8 2023UF19JuniorSlägga 3Linda HedlundBoden FI53.96
JSM19-USM15 Täby 18–20/8 2023UF19JuniorSlägga 4Malin GarbellUpsala IF53.48
JSM19-USM15 Täby 18–20/8 2023UF19JuniorSlägga 5Ruth EklöfUpsala IF52.55
JSM19-USM15 Täby 18–20/8 2023UF19JuniorSlägga 6Norah LindTurebergs FK52.43
JSM19-USM15 Täby 18–20/8 2023UF19JuniorSpjut 1Linn Svedberg JarlhageFalkenbergs IK44.38
JSM19-USM15 Täby 18–20/8 2023UF19JuniorSpjut 2Tilda BernhultKFUM Örebro44.08
JSM19-USM15 Täby 18–20/8 2023UF19JuniorSpjut 3Nova RenåkerTjalve FIF42.03
JSM19-USM15 Täby 18–20/8 2023UF19JuniorSpjut 4Doris TheanderIFK Växjö40.71
JSM19-USM15 Täby 18–20/8 2023UF19JuniorSpjut 5Matilda ErikssonVästerås FK39.21
JSM19-USM15 Täby 18–20/8 2023UF19JuniorSpjut 6Amanda RönnMalmö AI34.00
JSM19-USM15 Täby 18–20/8 2023UP15Ungdom80 m 1Hugo NowakGefle IF9.04
JSM19-USM15 Täby 18–20/8 2023UP15Ungdom80 m 2Eric Nilsson StruckIstrums SK9.21
JSM19-USM15 Täby 18–20/8 2023UP15Ungdom80 m 3Jordan BenitezTurebergs FK9.36
JSM19-USM15 Täby 18–20/8 2023UP15Ungdom80 m 4Nino KusljicMalmö AI9.38
JSM19-USM15 Täby 18–20/8 2023UP15Ungdom80 m 5William BlomquistTurebergs FK9.51
JSM19-USM15 Täby 18–20/8 2023UP15Ungdom80 m 6Evert ÖstlindTurebergs FK9.55
JSM19-USM15 Täby 18–20/8 2023UP15Ungdom300 m 1Nino KusljicMalmö AI35.27
JSM19-USM15 Täby 18–20/8 2023UP15Ungdom300 m 2Eric Nilsson StruckIstrums SK35.94
JSM19-USM15 Täby 18–20/8 2023UP15Ungdom300 m 3William BlomquistTurebergs FK36.59
JSM19-USM15 Täby 18–20/8 2023UP15Ungdom300 m 4Jordan BenitezTurebergs FK36.70
JSM19-USM15 Täby 18–20/8 2023UP15Ungdom300 m 5Hugo KjellanderMalmö AI36.71
JSM19-USM15 Täby 18–20/8 2023UP15Ungdom300 m 6Carl ErikssonLuleå FIF36.94
JSM19-USM15 Täby 18–20/8 2023UP15Ungdom800 m 1Max PeterssonKA 2 IF1:59.81
JSM19-USM15 Täby 18–20/8 2023UP15Ungdom800 m 2David WallénVästerås FK2:00.65
JSM19-USM15 Täby 18–20/8 2023UP15Ungdom800 m 3Sebastian LörstadIFK Lidingö2:02.76
JSM19-USM15 Täby 18–20/8 2023UP15Ungdom800 m 4Lucas LinderHöörs IS2:05.70
JSM19-USM15 Täby 18–20/8 2023UP15Ungdom800 m 5Filip ÅkärbjärIFK Mora FIK2:06.20
JSM19-USM15 Täby 18–20/8 2023UP15Ungdom800 m 6Vilmer MalmIFK Umeå2:06.39
JSM19-USM15 Täby 18–20/8 2023UP15Ungdom2000 m 1Sebastian LörstadIFK Lidingö5:38.79
JSM19-USM15 Täby 18–20/8 2023UP15Ungdom2000 m 2David WallénVästerås FK5:46.72
JSM19-USM15 Täby 18–20/8 2023UP15Ungdom2000 m 3Jonas AtlassiIFK Lidingö5:50.31
JSM19-USM15 Täby 18–20/8 2023UP15Ungdom2000 m 4Sebastian StaghIFK Lidingö5:52.41
JSM19-USM15 Täby 18–20/8 2023UP15Ungdom2000 m 5Rasmus BerglundHuddinge AIS5:58.63
JSM19-USM15 Täby 18–20/8 2023UP15Ungdom2000 m 6Benjamin JohanssonBohus IF5:59.35
JSM19-USM15 Täby 18–20/8 2023UP15Ungdom1500 m hinder 1David WallénVästerås FK4:27.06
JSM19-USM15 Täby 18–20/8 2023UP15Ungdom1500 m hinder 2Jonas AtlassiIFK Lidingö4:32.17
JSM19-USM15 Täby 18–20/8 2023UP15Ungdom1500 m hinder 3Rasmus BerglundHuddinge AIS4:35.04
JSM19-USM15 Täby 18–20/8 2023UP15Ungdom1500 m hinder 4Lucas BjörfeltIF Göta Karlstad4:41.25
JSM19-USM15 Täby 18–20/8 2023UP15Ungdom1500 m hinder 5Isak SteinerVästerås FK4:41.51
JSM19-USM15 Täby 18–20/8 2023UP15Ungdom1500 m hinder 6William ClasonTäby IS4:52.32
JSM19-USM15 Täby 18–20/8 2023UP15Ungdom80 m häck 1Edwin Larripa TaxellHässelby SK11.23
JSM19-USM15 Täby 18–20/8 2023UP15Ungdom80 m häck 2Philip Antivilo LindsjööHässelby SK11.30
JSM19-USM15 Täby 18–20/8 2023UP15Ungdom80 m häck 3Benjamin WilkinsonHammarby IF11.40
JSM19-USM15 Täby 18–20/8 2023UP15Ungdom80 m häck 4Edvin VåhlinUpsala IF11.44
JSM19-USM15 Täby 18–20/8 2023UP15Ungdom80 m häck 5Nils AmundinSävedalens AIK11.51
JSM19-USM15 Täby 18–20/8 2023UP15Ungdom80 m häck 6Lukas LundhMalmö AI11.60
JSM19-USM15 Täby 18–20/8 2023UP15Ungdom300 m häck 1Nils AmundinSävedalens AIK42.00
JSM19-USM15 Täby 18–20/8 2023UP15Ungdom300 m häck 2Vilgot DidriksonBromma IF42.65
JSM19-USM15 Täby 18–20/8 2023UP15Ungdom300 m häck 3Benjamin WilkinsonHammarby IF42.91
JSM19-USM15 Täby 18–20/8 2023UP15Ungdom300 m häck 4Levi BackTurebergs FK43.00
JSM19-USM15 Täby 18–20/8 2023UP15Ungdom300 m häck 5Erik RosenquistVallentuna FK44.50
JSM19-USM15 Täby 18–20/8 2023UP15Ungdom300 m häck 6Lucas LinderHöörs IS44.87
JSM19-USM15 Täby 18–20/8 2023UP15UngdomHöjd 1Elvin RahmGefle IF1.91
JSM19-USM15 Täby 18–20/8 2023UP15UngdomHöjd 2Emil Svarverud SvenssonTurebergs FK1.89
JSM19-USM15 Täby 18–20/8 2023UP15UngdomHöjd 3Nemanja OpacicHuddinge AIS1.85
JSM19-USM15 Täby 18–20/8 2023UP15UngdomHöjd 4Valter SilverhultVästerås FK1.83
JSM19-USM15 Täby 18–20/8 2023UP15UngdomHöjd =5Robin LövdalKarlskoga FIF1.80
JSM19-USM15 Täby 18–20/8 2023UP15UngdomHöjd =5Edwin Larripa TaxellHässelby SK1.80
JSM19-USM15 Täby 18–20/8 2023UP15UngdomStav 1Levi BackTurebergs FK4.12
JSM19-USM15 Täby 18–20/8 2023UP15UngdomStav 2Theodor HåkanssonHammarby IF4.07
JSM19-USM15 Täby 18–20/8 2023UP15UngdomStav 3Benjamin WilkinsonHammarby IF3.82
JSM19-USM15 Täby 18–20/8 2023UP15UngdomStav 4Emil NestorLinköpings GIF3.72
JSM19-USM15 Täby 18–20/8 2023UP15UngdomStav 5Arvid UhlinFalu IK3.62
JSM19-USM15 Täby 18–20/8 2023UP15UngdomStav 6Alexander GranqvistHuddinge AIS3.62
JSM19-USM15 Täby 18–20/8 2023UP15UngdomLängd 1Eric Nilsson StruckIstrums SK6.48/+0.3
JSM19-USM15 Täby 18–20/8 2023UP15UngdomLängd 2Lukas LundhMalmö AI6.38/0.0
JSM19-USM15 Täby 18–20/8 2023UP15UngdomLängd 3August ThompsonMalmö AI6.28/+0.5
JSM19-USM15 Täby 18–20/8 2023UP15UngdomLängd 4Marvin HallinKatrineholms SK6.25/0.0
JSM19-USM15 Täby 18–20/8 2023UP15UngdomLängd 5Elvin GustafssonKA 2 IF6.15/-0.2
JSM19-USM15 Täby 18–20/8 2023UP15UngdomLängd 6Loke SalbergLinköpings GIF6.09/-1.8
JSM19-USM15 Täby 18–20/8 2023UP15UngdomTresteg 1Elvin RahmGefle IF13.75/0.0
JSM19-USM15 Täby 18–20/8 2023UP15UngdomTresteg 2August ThompsonMalmö AI13.27/+0.3
JSM19-USM15 Täby 18–20/8 2023UP15UngdomTresteg 3Marvin HallinKatrineholms SK13.23/+0.3
JSM19-USM15 Täby 18–20/8 2023UP15UngdomTresteg 4Hugo AnderssonSävedalens AIK13.11/+1.6
JSM19-USM15 Täby 18–20/8 2023UP15UngdomTresteg 5Lukas LundhMalmö AI12.34/0.0
JSM19-USM15 Täby 18–20/8 2023UP15UngdomTresteg 6Elias HögnelidTjalve FIF12.21/0.0
JSM19-USM15 Täby 18–20/8 2023UP15UngdomKula 1Oscar JuhlénUpsala IF16.55
JSM19-USM15 Täby 18–20/8 2023UP15UngdomKula 2Noah BlomqvistÖrgryte IS15.63
JSM19-USM15 Täby 18–20/8 2023UP15UngdomKula 3Arman KosovicSävedalens AIK14.85
JSM19-USM15 Täby 18–20/8 2023UP15UngdomKula 4Ludwig EngdeTurebergs FK14.84
JSM19-USM15 Täby 18–20/8 2023UP15UngdomKula 5William StrömbergTurebergs FK14.23
JSM19-USM15 Täby 18–20/8 2023UP15UngdomKula 6Karl SetthammarVästerås FK13.20
JSM19-USM15 Täby 18–20/8 2023UP15UngdomDiskus 1Oscar JuhlénUpsala IF60.31
JSM19-USM15 Täby 18–20/8 2023UP15UngdomDiskus 2Ricky WahlbergHammarby IF49.82
JSM19-USM15 Täby 18–20/8 2023UP15UngdomDiskus 3Karl SetthammarVästerås FK49.47
JSM19-USM15 Täby 18–20/8 2023UP15UngdomDiskus 4William StrömbergTurebergs FK48.97
JSM19-USM15 Täby 18–20/8 2023UP15UngdomDiskus 5Ludwig EngdeTurebergs FK44.96
JSM19-USM15 Täby 18–20/8 2023UP15UngdomDiskus 6Levi BackTurebergs FK44.74
JSM19-USM15 Täby 18–20/8 2023UP15UngdomSlägga 1Oscar JuhlénUpsala IF60.80
JSM19-USM15 Täby 18–20/8 2023UP15UngdomSlägga 2Emil Kennbäck MilbrinkUpsala IF50.21
JSM19-USM15 Täby 18–20/8 2023UP15UngdomSlägga 3William StrömbergTurebergs FK48.54
JSM19-USM15 Täby 18–20/8 2023UP15UngdomSlägga 4Edvin ManderhjelmIKHP Huskvarna46.09
JSM19-USM15 Täby 18–20/8 2023UP15UngdomSlägga 5Kalle SörqvistBohus IF45.65
JSM19-USM15 Täby 18–20/8 2023UP15UngdomSlägga 6Isak OlssonGlanshammars IF41.40
JSM19-USM15 Täby 18–20/8 2023UP15UngdomSpjut 1Levi BackTurebergs FK57.73
JSM19-USM15 Täby 18–20/8 2023UP15UngdomSpjut 2Edwin Larripa TaxellHässelby SK55.43
JSM19-USM15 Täby 18–20/8 2023UP15UngdomSpjut 3Loke BergströmMalmö AI51.86
JSM19-USM15 Täby 18–20/8 2023UP15UngdomSpjut 4Gustav HöökSäffle FIK51.34
JSM19-USM15 Täby 18–20/8 2023UP15UngdomSpjut 5Bruno GianneschiSävedalens AIK48.50
JSM19-USM15 Täby 18–20/8 2023UP15UngdomSpjut 6Theo LydénMalmö AI46.70
JSM19-USM15 Täby 18–20/8 2023UF15Ungdom80 m 1Evelina OlssonIFK Sunne9.93
JSM19-USM15 Täby 18–20/8 2023UF15Ungdom80 m 2Ellinor WennolfMalmö AI10.01
JSM19-USM15 Täby 18–20/8 2023UF15Ungdom80 m 3Jamilia BernhardssonKalmar SK10.17
JSM19-USM15 Täby 18–20/8 2023UF15Ungdom80 m 4Olivia PihlHässelby SK10.27
JSM19-USM15 Täby 18–20/8 2023UF15Ungdom80 m 5My LindbergHammarby IF10.33
JSM19-USM15 Täby 18–20/8 2023UF15Ungdom80 m 6Tea WidgrenMalmö AI10.47
JSM19-USM15 Täby 18–20/8 2023UF15Ungdom300 m 1Evelina OlssonIFK Sunne39.20
JSM19-USM15 Täby 18–20/8 2023UF15Ungdom300 m 2Elvira HelgessonÅhus FIK41.31
JSM19-USM15 Täby 18–20/8 2023UF15Ungdom300 m 3Ellinor WennolfMalmö AI41.84
JSM19-USM15 Täby 18–20/8 2023UF15Ungdom300 m 4Clara HergeBromma IF42.86
JSM19-USM15 Täby 18–20/8 2023UF15Ungdom300 m 5Sofie GisaeusHälle IF42.95
JSM19-USM15 Täby 18–20/8 2023UF15Ungdom300 m 6Olivia RazzanoLinköpings GIF43.09
JSM19-USM15 Täby 18–20/8 2023UF15Ungdom800 m 1Tindra Westlund StenbergHabo FIF-042:17.23
JSM19-USM15 Täby 18–20/8 2023UF15Ungdom800 m 2Fanny SzalkaiSpårvägens FK2:17.92
JSM19-USM15 Täby 18–20/8 2023UF15Ungdom800 m 3Astrid WalleniusVästerås FK2:20.34
JSM19-USM15 Täby 18–20/8 2023UF15Ungdom800 m 4Elsa EhrenborgIFK Lund2:26.12
JSM19-USM15 Täby 18–20/8 2023UF15Ungdom800 m 5Leonie AlgurénIK Lerum FI2:26.12
JSM19-USM15 Täby 18–20/8 2023UF15Ungdom800 m 6Arwen PameliusTäby IS2:26.59
JSM19-USM15 Täby 18–20/8 2023UF15Ungdom2000 m 1Fanny SzalkaiSpårvägens FK6:36.05
JSM19-USM15 Täby 18–20/8 2023UF15Ungdom2000 m 2Tindra Westlund StenbergHabo FIF-046:45.29
JSM19-USM15 Täby 18–20/8 2023UF15Ungdom2000 m 3Astrid WalleniusVästerås FK6:46.56
JSM19-USM15 Täby 18–20/8 2023UF15Ungdom2000 m 4Alma WinrothIFK Växjö6:51.18
JSM19-USM15 Täby 18–20/8 2023UF15Ungdom2000 m 5Alice SamuelssonKongahälla AIK6:57.13
JSM19-USM15 Täby 18–20/8 2023UF15Ungdom2000 m 6Hanna VikströmTäby IS6:57.38
JSM19-USM15 Täby 18–20/8 2023UF15Ungdom1500 m hinder 1Fanny SzalkaiSpårvägens FK5:02.62
JSM19-USM15 Täby 18–20/8 2023UF15Ungdom1500 m hinder 2Alice SamuelssonKongahälla AIK5:18.15
JSM19-USM15 Täby 18–20/8 2023UF15Ungdom1500 m hinder 3Anastasiia PurykLjungby FIK5:34.31
JSM19-USM15 Täby 18–20/8 2023UF15Ungdom1500 m hinder 4Hanna VikströmTäby IS5:42.44
JSM19-USM15 Täby 18–20/8 2023UF15Ungdom1500 m hinder 5Maja CarlssonKongahälla AIK5:53.62
JSM19-USM15 Täby 18–20/8 2023UF15Ungdom1500 m hinder 6Leah PalmbladIFK Lidingö5:57.09
JSM19-USM15 Täby 18–20/8 2023UF15Ungdom80 m häck 1Astrid FakeliusBrattås CK11.64
JSM19-USM15 Täby 18–20/8 2023UF15Ungdom80 m häck 2Jamilia BernhardssonKalmar SK11.74
JSM19-USM15 Täby 18–20/8 2023UF15Ungdom80 m häck 3Ella Alvelin MalmMölndals AIK11.94
JSM19-USM15 Täby 18–20/8 2023UF15Ungdom80 m häck 4Evelina OlssonIFK Sunne11.98
JSM19-USM15 Täby 18–20/8 2023UF15Ungdom80 m häck 5Ebba BorglundTäby IS12.12
JSM19-USM15 Täby 18–20/8 2023UF15Ungdom80 m häck 6Johanna SundénVästerås FK12.31
JSM19-USM15 Täby 18–20/8 2023UF15Ungdom300 m häck 1Astrid FakeliusBrattås CK43.10
JSM19-USM15 Täby 18–20/8 2023UF15Ungdom300 m häck 2Ella ÖstblomGefle IF44.01
JSM19-USM15 Täby 18–20/8 2023UF15Ungdom300 m häck 3Vilma Lundqvist OttordahlHönö IS45.61
JSM19-USM15 Täby 18–20/8 2023UF15Ungdom300 m häck 4Nike BlombergHabo FIF-0447.48
JSM19-USM15 Täby 18–20/8 2023UF15Ungdom300 m häck 5Ebba ElmMalmö AI47.54
JSM19-USM15 Täby 18–20/8 2023UF15Ungdom300 m häck 6Wilma Beiming BrotteTäby IS48.26
JSM19-USM15 Täby 18–20/8 2023UF15UngdomHöjd 1Svea VictorénKFUM Örebro1.71
JSM19-USM15 Täby 18–20/8 2023UF15UngdomHöjd 2Elsa EkgrimIF Rigor1.65
JSM19-USM15 Täby 18–20/8 2023UF15UngdomHöjd 3Emilie EkmanTäby IS1.65
JSM19-USM15 Täby 18–20/8 2023UF15UngdomHöjd 4Tove ArwidsonLinköpings GIF1.63
JSM19-USM15 Täby 18–20/8 2023UF15UngdomHöjd 5Maja AnderssonAlunda SK1.61
JSM19-USM15 Täby 18–20/8 2023UF15UngdomHöjd =6Felicia BojangHaparanda SKT1.58
JSM19-USM15 Täby 18–20/8 2023UF15UngdomHöjd =6Zelda EckersÅkersberga SK1.58
JSM19-USM15 Täby 18–20/8 2023UF15UngdomStav 1Emma NehlinTjalve FIF3.31
JSM19-USM15 Täby 18–20/8 2023UF15UngdomStav 2Ebba HolménIFK Göteborg3.19
JSM19-USM15 Täby 18–20/8 2023UF15UngdomStav 3Saga Berg OjedaTurebergs FK3.05
JSM19-USM15 Täby 18–20/8 2023UF15UngdomStav 4Julia PorathSödertälje IF2.87
JSM19-USM15 Täby 18–20/8 2023UF15UngdomStav 5Tuvali ÅhserIF Göta Karlstad2.87
JSM19-USM15 Täby 18–20/8 2023UF15UngdomStav 6Bea BruslingVästerås FK2.87
JSM19-USM15 Täby 18–20/8 2023UF15UngdomLängd 1Evelina OlssonIFK Sunne5.94/0.0
JSM19-USM15 Täby 18–20/8 2023UF15UngdomLängd 2Olivia PihlHässelby SK5.71/0.0
JSM19-USM15 Täby 18–20/8 2023UF15UngdomLängd 3Binta JammehMalmö AI5.51/0.0
JSM19-USM15 Täby 18–20/8 2023UF15UngdomLängd 4Evelin VargaIFK Helsingborg5.49/+1.2
JSM19-USM15 Täby 18–20/8 2023UF15UngdomLängd 5Tyra SparvHammarby IF5.43/-1.1
JSM19-USM15 Täby 18–20/8 2023UF15UngdomLängd 6Ebba BorglundTäby IS5.39/-1.1
JSM19-USM15 Täby 18–20/8 2023UF15UngdomTresteg 1Ella Alvelin MalmMölndals AIK12.24/0.0
JSM19-USM15 Täby 18–20/8 2023UF15UngdomTresteg 2Johanna SundénVästerås FK11.71/0.0
JSM19-USM15 Täby 18–20/8 2023UF15UngdomTresteg 3Blessing EzennayaIFK Göteborg11.30/0.0
JSM19-USM15 Täby 18–20/8 2023UF15UngdomTresteg 4Evelina OlssonIFK Sunne11.06/0.0
JSM19-USM15 Täby 18–20/8 2023UF15UngdomTresteg 5Josefine JohanssonIF Göta Karlstad10.93/+0.6
JSM19-USM15 Täby 18–20/8 2023UF15UngdomTresteg 6Grace SundayBohus IF10.88/0.0
JSM19-USM15 Täby 18–20/8 2023UF15UngdomKula 1Alma OlssonBokenäs IF12.98
JSM19-USM15 Täby 18–20/8 2023UF15UngdomKula 2Tove ArwidsonLinköpings GIF12.77
JSM19-USM15 Täby 18–20/8 2023UF15UngdomKula 3Elin LarssonIF Rigor12.70
JSM19-USM15 Täby 18–20/8 2023UF15UngdomKula 4Klara PeterssonSävedalens AIK12.18
JSM19-USM15 Täby 18–20/8 2023UF15UngdomKula 5Matilda SkoglundUllevi FK11.97
JSM19-USM15 Täby 18–20/8 2023UF15UngdomKula 6Lisen SchreweliusKFUM Kristianstad11.92
JSM19-USM15 Täby 18–20/8 2023UF15UngdomDiskus 1Felicia BjärnlövEksjö Södra IK38.84
JSM19-USM15 Täby 18–20/8 2023UF15UngdomDiskus 2Alma OlssonBokenäs IF36.96
JSM19-USM15 Täby 18–20/8 2023UF15UngdomDiskus 3Klara PeterssonSävedalens AIK36.73
JSM19-USM15 Täby 18–20/8 2023UF15UngdomDiskus 4Midea AllardVästerås FK33.55
JSM19-USM15 Täby 18–20/8 2023UF15UngdomDiskus 5Ida GustafssonIKHP Huskvarna33.51
JSM19-USM15 Täby 18–20/8 2023UF15UngdomDiskus 6Ottilia ThorellEksjö Södra IK31.79
JSM19-USM15 Täby 18–20/8 2023UF15UngdomSlägga 1Midea AllardVästerås FK56.10
JSM19-USM15 Täby 18–20/8 2023UF15UngdomSlägga 2Nathalie Wiman AhlstedtIF Göta Karlstad50.20
JSM19-USM15 Täby 18–20/8 2023UF15UngdomSlägga 3Klara PeterssonSävedalens AIK50.12
JSM19-USM15 Täby 18–20/8 2023UF15UngdomSlägga 4Linnéa AlnerothGefle IF44.94
JSM19-USM15 Täby 18–20/8 2023UF15UngdomSlägga 5Svea Enghag AaskovF Bålsta IK44.82
JSM19-USM15 Täby 18–20/8 2023UF15UngdomSlägga 6Ottilia ThorellEksjö Södra IK43.56
JSM19-USM15 Täby 18–20/8 2023UF15UngdomSpjut 1Stina JunestålIF Kville46.71
JSM19-USM15 Täby 18–20/8 2023UF15UngdomSpjut 2Elin LindbergYstads IF46.15
JSM19-USM15 Täby 18–20/8 2023UF15UngdomSpjut 3Vera Undin CederbergIFK Växjö35.73
JSM19-USM15 Täby 18–20/8 2023UF15UngdomSpjut 4Maja AnderssonAlunda SK33.89
JSM19-USM15 Täby 18–20/8 2023UF15UngdomSpjut 5Elin LundbergIFK Helsingborg33.75
JSM19-USM15 Täby 18–20/8 2023UF15UngdomSpjut 6Midea AllardVästerås FK33.11