Laguppställningar

 

MS    
100 m    
     
Namn Född Förening
Davis Sennung 1991 Ullevi FK
Hamza Kamara 1990 GoIF Tjalve
Johan Wissman 1982 Hässelby SK
Nil de Oliveira 1986 Spårvägens FK
Jonathan Wulff 1994 Hammarby IF
Tom Kling Baptiste 1990 Huddinge AIS
     
200 m    
     
Namn Född Förening
Sulayman Bah 1986 Ullevi FK
Hamza Kamara 1990 GoIF Tjalve
Johan Wissman 1982 Hässelby SK
Nil de Oliveira 1986 Spårvägens FK
Sunday Ojuri 1993 Hammarby IF
Tom Kling Baptiste 1990 Huddinge AIS
     
400 m    
     
Namn Född Förening
Dennis Forsman 1995 Ullevi FK
Erik Ekelund 1991 GoIF Tjalve
Mattias Claesson 1986 Hässelby SK
Axel Bergrahm 1992 Spårvägens FK
Hannes Skugghall 1992 Hammarby IF
Alexander Nordkvist 1990 Huddinge AIS
     
800 m    
     
Namn Född Förening
Christopher Nilsson 1994 Ullevi FK
Ludvig Danielson 1995 GoIF Tjalve
Rickard Gunnarsson 1991 Hässelby SK
Karim Mohammadi 1989 Spårvägens FK
Alexander Torgersson   Hammarby IF
Jonas Linderholm 1988 Huddinge AIS
     
1500 m    
     
Namn Född Förening
Abdikadir Abdi 1987 Ullevi FK
Oskar Danielson 1988 GoIF Tjalve
Elmar Engholm 1992 Hässelby SK
Olle Walleräng 1985 Spårvägens FK
Joni Jaako 1986 Hammarby IF
Otto Kingstedt 1994 Huddinge AIS
     
5000 m    
     
Namn Född Förening
Fredrik Johansson 1985 Ullevi FK
Olle Kalered 1990 GoIF Tjalve
Adil Bouafif 1978 Hässelby SK
Marcus Gustafsson 1988 Spårvägens FK
John Kingstedt 1992 Hammarby IF
Carl Wistedt 1980 Huddinge AIS
     
110 mh    
     
Namn Född Förening
Markus Persson 1989 Ullevi FK
Fabian Rosenquist 1991 GoIF Tjalve
Petter Olson 1991 Hässelby SK
Marvin Tay 1990 Spårvägens FK
Björn Barrefors 1987 Hammarby IF
Fredrick Ekholm 1994 Huddinge AIS
     
400 mh    
     
Namn Född Förening
Erik Lindahl 1990 Ullevi FK
Adam Björling 1990 GoIF Tjalve
Niklas Larsson 1985 Hässelby SK
Martin Cameron 1984 Spårvägens FK
Philip Green 1993 Hammarby IF
Anton Nilsson 1992 Huddinge AIS
     
3000 mH    
     
Namn Född Förening
Mattias Borg 1985 Ullevi FK
Rickard Emilsson 1989 GoIF Tjalve
Emil Blomberg 1992 Hässelby SK
Henrik Jakobsson 1988 Spårvägens FK
Niklas Jonsson 1992 Hammarby IF
Niklas Hansson   Huddinge AIS
     
Höjd    
     
Namn Född Förening
Erik Liberg 1993 Ullevi FK
Marques Taylor 1994 GoIF Tjalve
Fredrik Samuelsson 1995 Hässelby SK
Mehdi Alkhatib 1987 Hammarby IF
Adam Chiguer 1991 Huddinge AIS
      
     
Stav    
     
Namn Född Förening
Oskar Jansson 1975 Ullevi FK
Alfred Delefors 1996 GoIF Tjalve
Petter Olson 1991 Hässelby SK
Erik Thorstensson 1989 Spårvägens FK
Jonathan Eklund 1988 Hammarby IF
Fredrick Ekholm 1992 Huddinge AIS
     
Längd    
     
Namn Född Förening
Mattias Abulu 1992 Ullevi FK
Fabian Rosenquist 1991 GoIF Tjalve
Vuk Djekic 1988 Hässelby SK
Mattias Sunneborn 1970 Spårvägens FK
Björn Barrefors 1987 Hammarby IF
Adam Chiguer 1991 Huddinge AIS
     
Tresteg    
     
Namn Född Förening
Martin Selin 1995 Ullevi FK
Adam Björling 1990 GoIF Tjalve
Moteba Mohammed 1991 Hässelby SK
Mattias Sunneborn 1970 Spårvägens FK
Jonathan Söderling   Hammarby IF
Gustav Fridh   Huddinge AIS
     
Kula    
     
Namn Född Förening
Martin Gren 1988 Ullevi FK
Christoffer Gustafsson 1992 GoIF Tjalve
Mats Olsson 1986 Hässelby SK
Niklas Arrhenius 1982 Spårvägens FK
Johan Attersand 1974 Hammarby IF
Arwid Koskinen 1992 Huddinge AIS
     
Diskus    
     
Namn Född Förening
Per Rosell 1987 Ullevi FK
Sami Luttinen 1991 GoIF Tjalve
Mats Olsson 1986 Hässelby SK
Daniel Ståhl 1992 Spårvägens FK
Jonas Elgered   Hammarby IF
Axel Bernhult 1971 Huddinge AIS
     
Slägga    
     
Namn Född Förening
Johan Björnstorp 1990 Ullevi FK
Mikael Leindahl 1965 GoIF Tjalve
Mattias Jons 1982 Hässelby SK
Elias Håkansson 1992 Spårvägens FK
Jonas Elgered   Hammarby IF
Alexander Persson 1995 Huddinge AIS
     
Spjut    
     
Namn Född Förening
Pontus Thome 1987 Ullevi FK
Jesper Sandberg 1985 GoIF Tjalve
Olof Hansson 1986 Hässelby SK
Joakim Ivarsson 1989 Spårvägens FK
Esbjörn Backlund   Hammarby IF
Johan Holmberg 1988 Huddinge AIS
     
KS    
100 m    
     
Namn Född Förening
Elina Palmquist 1991 Ullevi FK
Farydah Inoussa 1994 Hässelby SK
Erica Jarder 1986 Spårvägens FK
Malin Johansson 1990 IFK Växjö
Freja Jernstig 1992 IF Göta Karlstad
Elin Eriksson 1995 Falu IK
     
200 m    
     
Namn Född Förening
Matilda Hultgren 1989 Ullevi FK
Jessica Samuelsson 1985 Hässelby SK
Gladys Bamane 1989 Spårvägens FK
Hanna Hoff 1997 IFK Växjö
Caroline Sandsjoe 1992 IF Göta Karlstad
Tove Ågren 1996 Falu IK
     
400 m    
     
Namn Född Förening
Emelie Svensson 1989 Ullevi FK
Lisa Duffy 1993 Hässelby SK
Moa Hjelmer 1990 Spårvägens FK
Elin Tornhed 1995 IFK Växjö
Caroline Andersson 1990 IF Göta Karlstad
Mikaela Johannesson 1996 Falu IK
     
800 m    
     
Namn Född Förening
Lovisa Lindh 1991 Ullevi FK
Vendela Mindelöf 1992 Hässelby SK
Nathalie Rohlén 1990 Spårvägens FK
Elin Tornhed 1995 IFK Växjö
Isabella Rosenquist 1995 IF Göta Karlstad
Evelina Landstedt 1995 Falu IK
     
1500 m    
     
Namn Född Förening
Charlotta Fougberg 1985 Ullevi FK
Madeleine Larsson 1981 Hässelby SK
Elina Johansson 1989 Spårvägens FK
Frida Jansson 1995 IFK Växjö
Matilda Häggström 1988 IF Göta Karlstad
Julia Forsmark 1993 Falu IK
     
5000 m    
     
Namn Född Förening
Therese Olin 1982 Ullevi FK
Louise Wiker 1979 Hässelby SK
Lena Örn 1988 Spårvägens FK
Rebecca Arnesson 1992 IFK Växjö
Linda Take 1973 IF Göta Karlstad
      
     
100 mh    
     
Namn Född Förening
Elina Palmquist 1991 Ullevi FK
Malin Skogström 1995 Hässelby SK
Elin Westerlund 1990 Spårvägens FK
Lisa Linnell 1991 IFK Växjö
Maryann Andreasson 1992 IF Göta Karlstad
Sofia Mossberg 1995 Falu IK
     
400 mh    
     
Namn Född Förening
Jennifer Czerapowicz 1993 Ullevi FK
Sofia Johnsson 1994 Hässelby SK
Nuulu Ndiwabene 1984 Spårvägens FK
Evelin Hindrikes 1991 IFK Växjö
Caroline Tegel 1990 IF Göta Karlstad
Sara Ulin 1991 Falu IK
     
1500 mH    
     
Namn Född Förening
Charlotta Fougberg 1985 Ullevi FK
Sarah Lahti 1995 Hässelby SK
Cecilia Norrbom 1988 Spårvägens FK
Linn Bengtsson 1997 IFK Växjö
Kristin Edquist Servold 1993 IF Göta Karlstad
Emma Jansson 1991 Falu IK
     
Höjd    
     
Namn Född Förening
Ellen Ekholm 1996 Ullevi FK
Jessica Samuelsson 1985 Hässelby SK
Felicia Berglind 1993 Spårvägens FK
Louise Persson 1991 IFK Växjö
Sofie Skoog 1990 IF Göta Karlstad
Erika Löke 1995 Falu IK
     
Stav    
     
Namn Född Förening
Malin Dahlström 1989 Ullevi FK
Angelica Bengtsson 1992 Hässelby SK
Alissa Söderberg 1994 Spårvägens FK
Frida Bergvall 1999 IFK Växjö
Minna Svärd 1998 IF Göta Karlstad
Hanna Jansson 1995 Falu IK
     
Längd    
     
Namn Född Förening
Lynn Johnson 1994 Ullevi FK
Sofia Lund 1986 Hässelby SK
Erica Jarder 1986 Spårvägens FK
Lisa Linnell 1991 IFK Växjö
Alexandra Larsson 1998 IF Göta Karlstad
Tove Ågren 1996 Falu IK
     
Tresteg    
     
Namn Född Förening
Lynn Johnson 1994 Ullevi FK
Angelica Engberg 1989 Hässelby SK
Angelica Ström 1981 Spårvägens FK
Malin Citess 1995 IFK Växjö
Frida Johansson 1995 IF Göta Karlstad
Emma Jansson 1997 Falu IK
     
Kula    
     
Namn Född Förening
Sandra Andersson 1990 Ullevi FK
Catharina Andersson 1977 Hässelby SK
Julia Wiberg 1992 Spårvägens FK
Erica Lantz 1994 IFK Växjö
Frida Johansson 1995 IF Göta Karlstad
Lisa Carlsson 1994 Falu IK
     
Diskus    
     
Namn Född Förening
Sofia Larsson 1988 Ullevi FK
Therese Nilsson 1992 Hässelby SK
Julia Wiberg 1992 Spårvägens FK
Erica Lantz 1994 IFK Växjö
Nadia Shirafkan Nejad 1995 IF Göta Karlstad
Amanda Eriksson 1990 Falu IK
     
Slägga    
     
Namn Född Förening
Tracey Andersson 1984 Ullevi FK
Ida Storm 1992 Hässelby SK
Anneli Ståhl 1990 Spårvägens FK
Amanda Landegren 1997 IFK Växjö
Josefin Berg 1985 IF Göta Karlstad
Amanda Eriksson 1990 Falu IK
     
Spjut    
     
Namn Född Förening
Malin Haglund 1988 Ullevi FK
Isabell Gradin 1988 Hässelby SK
Beatrice Lantz 1997 IFK Växjö
Mia Axelsson 1991 IF Göta Karlstad
Lisa Carlsson 1994 Falu IK

 

Uppdaterad 2013-07-01

Grupper: