Laguppställningar

  Startlista Lag-SM Kval 2015-05-23
    MÄN 100 M 14:00  
243   Jan Wocalewski -93 Huddinge AIS  
259   Filip Lööv -92 IF Göta  
292   Odain Rose -92 IFK Umeå  
306   Rasmus Carlsson -88 KFUM Örebro  
326   Akram Adinda -96 Upsala IF  
375   Patric Hjort -93 Västerås FK  

    MÄN 200 M 15:00  
250   Tom Kling Baptiste -90 Huddinge AIS  
261   Henrik Larsson -99 IF Göta  
280   Andreas Rosén -92 IFK Umeå  
302   Emanuel Lindberg -93 KFUM Örebro  
343   Julian Gabert -86 Upsala IF  
369   Lucas Nordén -98 Västerås FK  

    MÄN 400 M 17:20  
233   Alexander Nordkvist -90 Huddinge AIS  
253   Carl Sjöstedt -94 IF Göta  
290   Markus Johansson -90 IFK Umeå  
297   Andreas Fuhr -98 KFUM Örebro  
340   Isak Andersson -96 Upsala IF  
369   Lucas Nordén -98 Västerås FK  

    MÄN 800 M 15:35  
249   Tobias Ekhamre -89 Huddinge AIS  
277   Samuel Johansson -82 IF Göta  
293   Robin Rohlén -90 IFK Umeå  
295   Abshir Aweys -97 KFUM Örebro  
330   Björn Seifert -96 Upsala IF  
376   Pontus Hagman -97 Västerås FK  

    MÄN 1500 M 17:40  
245   Johan Hydén -89 Huddinge AIS  
272   Niklas Wassberg -91 IF Göta  
293   Robin Rohlén -90 IFK Umeå  
303   Jack Karlsson -99 KFUM Örebro  
332   Erik Djurberg -97 Upsala IF  
367   Joakim Frisk -90 Västerås FK  

    MÄN 5000 M 16:10  
246   John Kingstedt -92 Huddinge AIS  
252   André Rangelind -91 IF Göta  
291   Max Själin -90 IFK Umeå  
309   William Fransson -96 KFUM Örebro  
342   Jonathan Alveus -90 Upsala IF  
380   Vakant Västerås FK  

    MÄN 3000 M HINDER 14:45  
238   Carl Wistedt -80 Huddinge AIS  
275   Per Alsterdal -77 IF Göta  
287   Jan Westerberg -80 IFK Umeå  
308   Vakant KFUM Örebro  
341   Johan Lindberg -80 Upsala IF  
358   Christoffer Hagman -97 Västerås FK  

    MÄN 110 M HÄCK 16:50  
247   Ludvig Hillenfjärd -97 Huddinge AIS  
259   Filip Lööv -92 IF Göta  
281   Anton Korzhavyi -94 IFK Umeå  
306   Rasmus Carlsson -88 KFUM Örebro  
340   Isak Andersson -96 Upsala IF  
377   Rickard Willman -94 Västerås FK  

    MÄN 400 M HÄCK 13:45  
236   Anton Nilsson -92 Huddinge AIS  
269   Mathieu Nilsson -96 IF Göta  
290   Markus Johansson -90 IFK Umeå  
308   Vakant KFUM Örebro  
329   Arvid Gustafsson -99 Upsala IF  
374   Oscar Hjerm -97 Västerås FK  

    MÄN HÖJD 13:25  
239   Fredrik Kihlblom -98 Huddinge AIS  
268   Markus Asplund -98 IF Göta  
285   Fredrik Konradsson -94 IFK Umeå  
301   Edwin Heggemann -94 KFUM Örebro  
334   Filip Björklund -98 Upsala IF  
362   Felix Siljebäck Larsen -89 Västerås FK  

    MÄN STAV 13:05  
235   Anton Johansson -93 Huddinge AIS  
276   Rasmus Nim -89 IF Göta  
282   Anton Sjöström -97 IFK Umeå  
300   Dennis Bergetoft -92 KFUM Örebro  
348   Linus Otto Boyer -95 Upsala IF  
357   Björn Johansson -88 Västerås FK  

    MÄN LÄNGD 14:25  
248   Patrik Holmberg -90 Huddinge AIS  
278   Simon Karlén -94 IF Göta  
285   Fredrik Konradsson -94 IFK Umeå  
298   Andreas Otterling -86 KFUM Örebro  
325   Adam Ståhlberg -91 Upsala IF  
375   Patric Hjort -93 Västerås FK  

    MÄN TRESTEG 16:50  
241   Henry Rebane -88 Huddinge AIS  
268   Markus Asplund -98 IF Göta  
288   Johannes Wiberg -87 IFK Umeå  
299   Anton Johansson -96 KFUM Örebro  
328   Antonis Dinopoulos -95 Upsala IF  
380   Vakant Västerås FK  

    MÄN KULA 16:40  
237   Arwid Koskinen - 92 Huddinge AIS  
279   Ulf Ankarling -88 IF Göta  
294   Tor Lindberg -95 IFK Umeå  
299   Anton Johansson -96 KFUM Örebro  
333   Erik Hagberg -95 Upsala IF  
380   Vakant Västerås FK  

    MÄN DISKUS 14:45  
240   Gabriel Heen -95 Huddinge AIS  
279   Ulf Ankarling -88 IF Göta  
289   Johnny Karlsson -89 IFK Umeå  
296   Albin Lager -96 KFUM Örebro  
351   Simon Pettersson -94 Upsala IF  
356   Andreas Grahn -92 Västerås FK  

    MÄN SLÄGGA 13:00  
234   Alexander Persson -95 Huddinge AIS  
274   Oscar Vestlund -93 IF Göta  
283   David Campos -79 IFK Umeå  
307   Teodor Thor -93 KFUM Örebro  
351   Simon Pettersson -94 Upsala IF  
363   Hans Eriksson -86 Västerås FK  

    MÄN SPJUT 16:30  
244   Johan Holmberg -88 Huddinge AIS  
264   Johannes Henriksson -93 IF Göta  
284   Erik Olofsson -93 IFK Umeå  
304   Jiannis Smalios -87 KFUM Örebro  
348   Linus Otto Boyer -95 Upsala IF  
378   Robert Ekman -83 Västerås FK  

    MÄN 4x100 M 18:00  
242   Huddinge AIS Huddinge AIS  
263   IF Göta IF Göta  
286   IFK Umeå IFK Umeå  
305   KFUM Örebro KFUM Örebro  
352   Upsala IF Upsala IF  
381   Västerås FK Västerås FK  

    KVINNOR 100 M 14:10  
214   Sandra Törnros -95 Gefle IF  
224   Lynette Morgan -91 Hammarby IF  
256   Claudia Payton -98 IF Göta  
320   Maria Södergren -98 Täby IS  
344   Karolina Nikamo -95 Upsala IF  
371   Matilda From -96 Västerås FK  

    KVINNOR 200 M 15:10  
205   Emma Gällstedt -96 Gefle IF  
220   Frida Persson -89 Hammarby IF  
262   Ida Hansen -93 IF Göta  
315   Frida Hogstrand -93 Täby IS  
339   Ida Jansson -95 Upsala IF  
355   Amanda Sundstedt -97 Västerås FK  

    KVINNOR 400 M 17:10  
202   Amanda Seger -98 Gefle IF  
225   Marina Janhunen -98 Hammarby IF  
254   Caroline Andersson -92 IF Göta  
317   Ida Holm -93 Täby IS  
346   Klara Helander -95 Upsala IF  
379   Sharon Lopez -97 Västerås FK  

    KVINNOR 800 M 15:25  
216   Stina Jansson -94 Gefle IF  
230   Stine Tomb -86 Hammarby IF  
273   Olivia Weslien -97 IF Göta  
317   Ida Holm -93 Täby IS  
338   Ida Ekroth -96 Upsala IF  
364   Hilda Lindberg -01 Västerås FK  

    KVINNOR 1500 M 17:30  
209   Linda Skoglund -98 Gefle IF  
231   Vera Gerendas -97 Hammarby IF  
270   Matilda Häggström -88 IF Göta  
313   Cornelia Alm -00 Täby IS  
335   Frida Ahlund -99 Upsala IF  
373   Moa Rothman -96 Västerås FK  

    KVINNOR 5000 M 15:45  
212   Matilda Lundmark -90 Gefle IF  
232   Winta Mekonen -97 Hammarby IF  
266   Linda Take -73 IF Göta  
321   Mikaela Grahm -87 Täby IS  
345   Kerstin Vinje -84 Upsala IF  
361   Evelina Silokangas -96 Västerås FK  

    KVINNOR 2000 M HINDER 14:25  
215   Sofie Erenlöf -89 Gefle IF  
229   Stina Åberg -94 Hammarby IF  
273   Olivia Weslien -97 IF Göta  
311   Amanda Trense -95 Täby IS  
337   Helena Thim -98 Upsala IF  
373   Moa Rothman -96 Västerås FK  

    KVINNOR 100 M HÄCK 16:35  
206   Fanny Anonsen -95 Gefle IF  
226   Pernilla Hansson -98 Hammarby IF  
255   Caroline Tegel -90 IF Göta  
322   Sofia Linde -95 Täby IS  
336   Hanna Axelsson -99 Upsala IF  
359   Emma Stenlöf -96 Västerås FK  

    KVINNOR 400 M HÄCK 13:30  
201   Alexandra Bartée -95 Gefle IF  
224   Lynette Morgan -91 Hammarby IF  
271   Minna Svärd -98 IF Göta  
316   Helena Kolte -98 Täby IS  
338   Ida Ekroth -96 Upsala IF  
360   Ewa Marcinkiewicz -93 Västerås FK  

    KVINNOR HÖJD 16:00  
210   Louise Ekman -97 Gefle IF  
219   Fanny Jansson -99 Hammarby IF  
258   Evelina Erlandsson -94 IF Göta  
312   Bianca Salming -98 Täby IS  
327   Amanda Engman -97 Upsala IF  
359   Emma Stenlöf -96 Västerås FK  

    KVINNOR STAV 15:30  
203   Denise Eriksson -95 Gefle IF  
223   Josefin Herstedt -98 Hammarby IF  
271   Minna Svärd -98 IF Göta  
310   Alva Sundin -01 Täby IS  
349   Lydia Hemmingsson -99 Upsala IF  
368   Louise Kvarforth -98 Västerås FK  

    KVINNOR LÄNGD 15:40  
214   Sandra Törnros -95 Gefle IF  
226   Pernilla Hansson -98 Hammarby IF  
262   Ida Hansen -93 IF Göta  
314   Ellinor Persson -96 Täby IS  
350   Matilde Andersson -96 Upsala IF  
370   Malin Marmbrandt -85 Västerås FK  

    KVINNOR TRESTEG 13:15  
211   Madeleine Nilsson -91 Gefle IF  
217   Efe Agbankhese -98 Hammarby IF  
260   Frida Johansson -95 IF Göta  
314   Ellinor Persson -96 Täby IS  
331   Elsa Herlitz -97 Upsala IF  
370   Malin Marmbrandt -85 Västerås FK  

    KVINNOR KULA 16:40  
208   Johanna Edvall -00 Gefle IF  
227   Rosanna Cianelli -99 Hammarby IF  
251   Agnes Larsson -97 IF Göta  
322   Sofia Linde -95 Täby IS  
347   Linnea Jönsson -95 Upsala IF  
365   Jennie Söderholm -93 Västerås FK  

    KVINNOR DISKUS 14:45  
213   Matilda Åström -95 Gefle IF  
228   Sophie Kling -91 Hammarby IF  
267   Maria Wennlund -93 IF Göta  
318   Linnea Frobé -98 Täby IS  
353   Viktoria Engström Kindmark -97 Upsala IF  
366   Jenny Johansson -88 Västerås FK  

    KVINNOR SLÄGGA 13:00  
213   Matilda Åström -95 Gefle IF  
218   Emiliy Berghäll -98 Hammarby IF  
265   Josefin Berg -85 IF Göta  
323   Tilde All -99 Täby IS  
347   Linnea Jönsson -95 Upsala IF  
354   Amanda Rydberg -94 Västerås FK  

    KVINNOR SPJUT 16:30  
204   Eleonore Larsson -90 Gefle IF  
222   Ida Fritzdorf Kåberg -98 Hammarby IF  
257   Elisabeth Höglund -90 IF Göta  
319   Lovisa Linde -98 Täby IS  
327   Amanda Engman -97 Upsala IF  
372   Matilda Gunnarsson -90 Västerås FK  

    KVINNOR 4x100 M 17:50  
207   Gefle IF Gefle IF  
221   Hammarby IF Hammarby IF  
263   IF Göta IF Göta  
324   Täby IS Täby IS  
352   Upsala IF Upsala IF  
381   Västerås FK Västerås FK  

 

Grupper: