Kvalificeringspooler i F15 Längd

 

För deltagare som dubblerar och önskar byta grupp finns möjligheten, mejla då: vikfri@live.se

Detta gäller endast personer som dubblerar i samband med längdkvalet.

Avprickning sker för samtliga deltagare kl 14:15

 

Pool A

7  Ebba Olsson              97  5,03  5,20  Brattås CK

18 Julia Svan               97  4,81  4,81  Djurmo/Sifferbo IF

22 Paulina Toresäter        97              Enköpings AIF

54 Louise Ekman             97        5,27  Gefle IF

60 Sofia Renbjörk           97  4,96  4,96  GoIF Tjalve

72 Felicia Lindberg         97  4,69  4,69  Hammarby IF

127 Sandra Skogström        97              Hässelby SK

132 Jennifer Ruumensaari    97        4,67  Högbo GIF

142 Hanna Heinemann         97              IF Göta Karlstad

143 Hanna Johansson         97              IF Göta Karlstad

351 Viktoria Kemborn        97  4,99  4,99  Stenungsunds FI

419 Hanna Agrell-Gustafsson 97  5,42  5,30  UF Contact

327 Madeleine Dahlberg      97              Piteå IF

97 Matilda Grundström       97  5,05  5,05  Huddinge AIS

125 Sara Messerer           97              Hässelby SK

463 Louise Liljeblad        97  5,33  4,96  Varbergs GIF

52 Malin Andersson          97        5,06  Gefle IF

121 Veronica Enblom         97              Hässelby SK

242 Linnea Rosman           97              Istrums FI

64 Clara Bogfors            97  5,64  5,60  Hallens SK

187 Johanna Dyremark        97  5,49  5,32  IFK Tumba

 

Pool B

201 Hanna Hoff              97              IFK Växjö

155 Nikolina Nordkvist      97  5,17  5,17  IFK Helsingborg

188 Lovisa Östervall        97  5,46  5,30  IFK Tumba

209 Clara Holmquist         97  4,94  4,83  IK Hakarpspojkarna

231 Elina Lanndalen         97        4,75  IK Ymer

241 Louise Berghem          97        4,75  Istrums FI

294 Malin Olsson            97              Malmö AI

313 Fanny Sandberg          97        4,98  Mölndals AIK

328 Isabelle Nilsson        97              Piteå IF

367 Frida Drakes            97  4,94  4,94  Säters IF FIK

408 Elin Bohman             97  5,04  5,04  Turebergs FK

430 Alva Gustavsson         97        5,13  Ullevi FK

451 Amanda Björkholm        97  5,00  5,00  Upsala IF

456 Elsa Herlitz            97  4,84  4,84  Upsala IF

479 Amanda Sundstedt        97              Västerås FK

488 Olivia Fors             97        5,20  Åkersberga SK

497 Moa Ugglin              97  5,31  5,31  Öresund FK